Ciemna strona samochodów elektrycznych. Czy auta, na które stawia nasz rząd, na pewno są ekologiczne?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o elektromobilności. Zawarto w nim szereg zachęt dla użytkowników aut elektrycznych. Rząd chce w ten sposób walczyć o czyste powietrze. Ale czy auta na prąd faktycznie są ekologiczne?
Myjnia automatyczna? To nie jest dobry pomysł. Podpowiadamy, jak nie myć samochodu
Woda z węża, gąbka i szampon to standardowy zestaw do mycia samochodu. Za to w pośpiechu zbawieniem okazuje się myjnia automatyczna. Pytanie, co na to lakier naszego samochodu?
Automatyczne skrzynie biegów. Które warto polecić, a które omijać szerokim łukiem?
Rynkowy udział skrzyń automatycznych dynamicznie rośnie. Przed dwoma laty, na Starym Kontynencie wynosił aż 25 procent. Wynika to z popularności dwusprzęgłowych przekładni, a także wyższego komfortu jazdy i coraz lepszej dynamiki. Wśród rozmaitych konstrukcji możemy wyróżnić konstrukcje bezstopniowe, zautomatyzowane, skrzynie z dwoma, zazwyczaj mokrymi sprzęgłami, a także hydrokinetyki. Nie wszystkie okazują się pancerne. Na które warto zwrócić uwagę, a których zdecydowanie unikać, by oszczędzić sobie wysokich kosztów eksploatacyjnych?
Oszustwa mechaników samochodowych to w Polsce plaga. Na czym polegają i jak się przed nimi bronić?
Większość właścicieli samochodów przynajmniej raz została oszukana w warsztacie samochodowym. Niestety nieuczciwe praktyki "fachowców" nie omijają także autoryzowanych stacji obsługi. Jak się przed oszustwami warsztatowymi zabezpieczyć?
Tej maszyny nic nie zatrzyma. Oto strażacki Unimog
Wozy strażackie są zwykle wielkie, wolne i mają trudności z przemieszczaniem się w trudno dostępnym terenie. Jednak ta maszyna zbudowana przez Mercedesa i Unimoga jest zupełnie inna.
Policja będzie robić problemy kierowcom - strajk włoski podczas kontroli
Funkcjonariusze policji chcą przeprowadzić tzw. strajk włoski. Kontrole będą wyjątkowo skrupulatne, a w ramach prawa policjant może się nawet przejechać naszym samochodem.
Nowe BMW serii 3 - ostatnia prosta dla nowej "trójki"
Już niebawem trafi do produkcji kolejna, siódma, generacja niemieckiego sedana. BMW Serii 3 przechodzi właśnie intensywne testy na legendarnym torze Nordschleife. Bawarski producent zapowiada, że będzie to najbardziej sportowa odsłona "trójki" w historii.
Akcja "TIR" i "Protest69"- policja wlepia mandaty kierowcom TIR-ów, a ci zorganizują dzisiaj protest
Policjanci w ramach Akcji "TIR" karzą kierowców TIR-ów mandatami. Ci postanowili odpowiedzieć i zorganizowali akcję "Protest69" - już dzisiaj będą jeździć wolniej i blokować ruch w całej Polsce.
Alfred Franke: "Systemy telematyczne to koń trojański." Czy czeka nas duża podwyżka kosztów eksploatacji pojazdów?
Rozwój systemów telematycznych, w obecnym otoczeniu prawnym, stanowi zagrożenie dla polskiej branży motoryzacyjnej. O tym, że diabeł tkwi w szczegółach rozmawiamy z Alfredem Franke, prezesem polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.
Alfa Romeo MiTo - to koniec stylowego malucha. W 2019 r. zostanie wycofany z oferty
O prawdopodobnym końcu Alfy Romeo MiTo informowaliśmy już jakiś czas temu, ale teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Mała Alfa Romeo zniknie z oferty włoskiej marki już w pierwszym kwartale przyszłego roku.