Siedmiu wspaniałych, jeden najwspanialszy, czyli jak głosują jurorzy Car of The Year
Siedmiu finalistów tegorocznej edycji konkursu Car of the Year poznaliśmy 26 listopada. Do finałowej "siódemki" zakwalifikowały się Alpine A110, Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Jaguar I-Pace, Kia Ceed, Mercedes-Benz klasy A i Peugeot 508. Europejski Samochód Roku 2019 poznamy 4 marca 2019 roku.
Nowa Mazda 3 - cennik 2019. Już w standardzie bardzo bogato wyposażona
Nowa Mazda 3 będzie jednym z najdroższych kompaktów na rynku. Wynagrodzi to jednak kierowcom mocnymi silnikami już w standardzie i bardzo bogatym wyposażeniem.
McLEAR - elektronicznym pierścionkiem otworzysz samochód
Nowe samochody stają się powoli centrami rozrywki z coraz większym udziałem autonomicznych technologii. Dlatego przestają dziwić coraz bardziej rozbudowane kluczyki, które powoli przypominają smartfony i nie służą już tylko do otwierania i zamykania drzwi.
Wielki powrót do czasów PRL - wraca CPN i Petrochemia
Legendarna marka z okresu PRL powraca. PKN Orlen uruchomi po jednej stacji paliw pod markami CPN i Petrochemia Płock w Warszawie i okolicach Płocka. W ten sposób koncern chce upamiętnić 20. rocznicę połączenia obydwu podmiotów.
Wypadki drogowe to główna przyczyna śmierci w grupie 5-29 lat - WHO bije na alarm w najnowszym raporcie
Najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia dotyczący ofiar śmiertelnych w wypadkach wskazuje, że na drogach ginie coraz więcej ludzi. Europa znalazła się w gronie regionów, które WHO chwali za poprawę bezpieczeństwa.
Utknąłeś w zaspie? Podpowiadamy, jak wydostać się ze śnieżnej pułapki
Niektóre rejony Polski już pokryły się białą warstwą puchu. To pogarsza warunki drogowe, zwłaszcza na szlakach drugiej i trzeciej kategorii. O wpadnięcie w poślizg i wjechanie w zaspę bardzo łatwo. Podpowiadamy, jak się z niej wydostać.
BMW X3 II vs. Audi Q5 - Jeśli SUV premium, to w jakiej wersji? Pojedynek na szczycie
Na rynku wtórnym wielkim zainteresowaniem cieszy się doceniane przez kierowców BMW X3 drugiej generacji i Audi Q5 w pierwszym wcieleniu. Każdy z nich oferuje wysoki komfort jazdy, świetne właściwości trakcyjne, bogate wyposażenie, odpowiednią porcję prestiżu oraz szeroki wybór jednostek napędowych. Niestety, skomplikowana konstrukcja przekłada się na znacząco wyższe koszty bieżącej eksploatacji jak i ewentualnych napraw. Na którą wersję warto się zdecydować?
Wypożycz choinkę - pomysł Volvo na ekologiczne święta
Co roku na święta wycina się aż 6 milionów choinek. Wiele po kilkunastu dniach w roli ozdoby domu kończy na śmietniku. Szwedzkie Volvo ma pomysł, jak dbać o lasy, a jednocześnie nie rezygnować ze świątecznej tradycji.
Opinie Moto.pl: Citroen Berlingo M - alternatywa dla SUV-ów?
Od 1996 r. Citroen sprzedał ponad 3 miliony Berlingo. Teraz kombivan powraca w jeszcze lepszej formie. Choć w Polsce to auto niszowe, to trzeba mu przyznać, że w swojej niszy jest absolutnym wzorem.
Duży spadek w produkcji aut w Niemczech. Czy to już kryzys?
Październik był dobrym miesiącem dla niemieckiej gospodarki- produkcja samochodów wzrosła o kilka procent. Jednak listopad pokazał bardzo negatywny trend.