Jak wrzucać zdjęcia na forum jak BOSS w 2019

Rozmowy towarzyskie i tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Jak wrzucać zdjęcia na forum jak BOSS w 2019

Postautor: Rasiel » 19-10-19, 20:46

Cześć!

Zauważyłem, że oprócz tego, iż mniej techniczne osoby nie wiedzą jak w ogóle wrzucić zdjęcie na forum, inni, mimo nawet wybrania najlepszego według mnie hostingu(IMGUR), wstawiają takie krzaczki :

Obrazek

Ale nie ma się co przejmować! Postanowiłem napisać dokładny poradnik jak krok po kroku wrzucać zdjęcia z zastosowaniem kilku ciekawych tricków, które sprawią, że wątek Twojego samochodu będzie przyjemniejszy do oglądania :)

  1. Hosting
    Jak już wcześniej wspomniałem, https://imgur.com/ wymiata, a wymiata bo:
    -strona ta działa już od bardzo dawna i nie zanosi się na to, żeby miała upaść, tak jak pewne popularne polskie serwisy, przez co większość starych tematów jest w tej chwili nieczytelna
    -dobra jakość obrazków
    -darmowa, bez dziwnych ograniczeń rozmiaru lub liczby wyświetleń
    -posiada kilka ciekawych udogodnień (patrz ptk. XXXX )
  2. Załóż konto lub loguj się poprzez inny portal
    -załóż je aby mieć pewność, że zdjęcia nie znikną
    -załóż je by mieć kontrole nad swoimi zdjęciami
    -zajmie Ci to tylko 15 sekund 1. Klikamy w prawym górnym rogu "sign in" 2. Logujemy się np. po przez Facebook, konto Google (polecam) lub jeżeli chcemy utrudnić sobie życie i mieć kolejny login i hasło do zapamiętania wybieramy "need an account?" i zakładamy konto
  3. Dodajemy zdjęcie!
    Po upewnieniu się, że jesteśmy już zalogowani na swoim koncie w lewym górnym rogu klikamy new post LUB przechodzimy do swoich poprzednich "postów" aby dodać te zdjęcie do poprzednich wrzutek(ja np. lubię mieć je pogrupowane). Osiągamy to poprzez kliknięcie w prawym górnym rogu na swój nick i wybraniu opcji "Posts"
    Niezależnie, którą opcję wybraliśmy, wrzucanie zdjęć jest bardzo łatwe, można je albo po prostu przeciągnąć na wskazane pole lub wybrać je z dysku.
  4. Wstawiamy zdjęcie na forum!
    Spsób PRO
    Wzór do kopiowania i późniejszego podstawiania:

    Kod: Zaznacz cały

    [url=AAA][img]BBB[/img][/url]

    Pobieramy dwa linki - Gdy wyświetlimy nasz post na IMGUR, nie kopiujemy adresu z paska przeglądarki, gdyż jest to adres POSTA. My potrzebujemy adres ZDJĘCIA.
    • Link AAA otrzymujemy po najechaniu na zdjęcie, w prawym górnym rogu pojawi się adres z napisem COPY obok, klikamy na niego i podstawiamy pod wzór.
    • Link BBB otrzymujemy po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybieramy opcję "Kopiuj adres obrazu" - w różnych przeglądarkach będzie się ta opcja nieznacznie różniła.
    • I na koniec fajna sprawa - skalowanie miniaturki - w linku BBB dodajemy literkę jak na przykładnie poniżej - najczęściej m, chyba, że inna wam bardziej przypasuje.
    i.imgur.com/rjUdJh8m.png

    s = Small Square (90×90)
    b = Big Square (160×160)
    t = Small Thumbnail (160×160)
    m = Medium Thumbnail (320×320)
    l = Large Thumbnail (640×640)
    h = Huge Thumbnail (1024×1024)

    Sposób na łatwiznę
    Link AAA wklejamy do posta
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD