zamawianie z Chin

Rozmowy towarzyskie i tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją.
sandro96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26-11-18, 16:39

zamawianie z Chin

Postautor: sandro96 » 28-10-20, 18:09

Witam wszystkich,

Mam takie wątpliwości odnośnie zamawiania z terenu poza UE do Polski.

Ktoś z Was może przechodził to i wie lepiej jak to wygląda "od kuchni".

1. Wiem, że powyżej jakiejś wartości (nieważne jakiej) są naliczane VAT i cło. Kiedy i komu należy zapłacić (kurierowi)?

2. Czy teraz kupując przedmiot za jakieś 210 dolców od Chińczyka (FREE shipping), ile mniej więcej bym zapłacił powyższych opłat? Nie chcę się zdziwić przy rachunku.

3. Chinol napisał, że paczka dotrze do 5 dni roboczych, coś mi to śmierdzi, tyle nawet z Polski do Polski nie idzie - prawie. Czy to jest możliwe? Ile Wy czekaliście na przesyłkę?

4. Wykonując płatność przez PayPal czy to jest OK w takim przypadku (sam zakup nie przez eBay).

Ogólnie czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może w miarę szczegółowo mi opisać całe zamówienie, plisss?

Z góry dzięki za każde wartościowe odpowiedzi. :nod:

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: zamawianie z Chin

Postautor: klexmix » 28-10-20, 22:09

Z Dubaju szło mi dwa dni.
Cło płacisz kurierowi, zazwyczaj ja dowiadywałem się ile, przy zapłacie pod drzwiami, jak kurier zawołał dodatkową opłatę prócz tej z przelewu za część.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: zamawianie z Chin

Postautor: hube » 29-10-20, 08:28

Mogę się wypowiedzieć co do Aliexpress:
1. Cło + Vat są naliczane przez urząd celny. Jeśli jest to część droższa niż 20 EUR z reguły paczka jest sprawdzana ale może się zdarzyć, że przejdzie bez kontroli. Oczywiście przy widocznie większych gabarytach karton pudełko itd raczej na pewno będzie sprawdzona. Info o VAT i cle przynosi listonosz. Ja płaciłem bezpośrednio u niego. czasem potrzebne jest przetłumaczenie co to jest wtedy możesz sam przetłumaczyć i wysłać na podany e-mail. Towar jest zwalniany i przychodzi do ciebie po około 3-4 dniach
2. 210 dolców - do kwoty musisz doliczyć około 26-27 %
3. 5 dni nie spotkałem się. Najszybciej 2 tygodnie w moim przypadku
4. PayPal nie stosowałem ale płaciłem karta przez internet. Żadnego problemu kasa jest księgowana od razu i w ciągu kilkudziesięciu minut masz potwierdzenie na stronie.

Logujesz się na stronę. Kupujesz (sprawdź dokładnie opis i warunki dostawy, wybierz ilość kolor itd.)
zostajesz przekierowany na stronę płatności do wyboru przelew (dłużej trwa) lub karta (od razu).
Resztę śledzisz z panelu. Potwierdzenie przyjęcia zlecenia. płatność itd.

hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Black Pe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08-08-19, 13:17

Re: zamawianie z Chin

Postautor: Black Pe » 14-07-21, 13:09

W dzisiejszych czasach takie zamawianie jest prostsze, niż kiedykolwiek :) Przyznam, że nawet ja, antykomputerowiec to opanowałem ;)