Drzewa w skrajni

Rozmowy towarzyskie i tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją.

Moderatorzy: Zewus, Margo

Czy wyciąć wszystkie drzewa w skrajniach jezdni?

Tak
8
62%
Nie
5
38%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
SoBal
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Drzewa w skrajni

Postautor: SoBal » 12-04-06, 19:34

W ubiegłą sobotę miał miejsce tragiczny wypadek. Mój stryj wracał już do domu. Rozpoczął manewr wyprzedzania, gdy wracał na swój pas, pojazd wyprzedzany udeżył go w tył samochodu. W efekcie wójek wyleciał pod kątem prostym na lewy pas po czym udeżył w drzewo. Auto przecięte równo na pół - na wysokości kierowcy. Uderzył swoją stroną...

Jest mi bardzo przykro, tak jak każdemu kto straci kogoś bliksiego. Dzisiaj odbył się pogrzeb.

Jednak nie to jest głównym tematem tego wątku. Czy ktoś mi jest w stanie wskazać - po co są drzewa w skrajni jezdni? Objechałem całą europę. W każdym cywilizowanym kraju coś takiego jak drzewo przy drodze nie istnieje. Dla drzew jest las.

Ale w naszym kraju się tego nie dostrzega. Wypadek bliskiej mi osoby to nie odosobniony przypadek, praktycznie każdego dnia giną ludzie. Jakie mają szanse hamując z prędkosci 100kmh do 0 na długości 1m?

Niech ktoś mi pokaże zasranego ekologa, który twierdzi że drzewa w skrajni są potrzebne - to udowodnię mu jak śmiertelne potrafi być drzewo...

Czy ja jestem odosobniony w poglądach?

[ Dodano: 12-04-06, 20:43 ]
Generalnie widzę dwa wyjścia.

1) Petycja, podpisy itd. Przejść pełną drogę urzędową i jeżeli zbierze się odpowiednia lista podpisów - złożył projekt ustawy obywatelskiej w sejmie.

2) Kupić 10 litrów rondapu i wiertarkę. A potem w ciągu jednego dnia objechać np. 5 km trasy. Wiertarka akumulatorowa sprawi że roboty nie będzie dużo, wystarczy wiertło 8mm i odwiert pod kątem 35-40stopni do rdzenia. Potem nalewamy rondapu i za miesiąc drogowcy wycinają wszystkie obumarłe drzewa.

hgw
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: hgw » 12-04-06, 21:04

Moim zdaniem, po pierwsze: jak piszesz na poważne tematy, to spróbuj przez szacunek chociazby dla stryjka/wujka, pisać je po polsku - Word i sprawdzanie pisowni. :roll:

Po drugie - pomieszkiwałem po całej Europie, i drzewa w skrajni to naprawdę normalka. Od Szwecji po Portugalię. Oba twoje pomysły są kompletnie nierealne, a za drugi jeszcze można zarobić grzywnę do 5 mln PLN.

Kierowca ma jeden obowiązek - myśleć. Nie spodziewać się, że droga będzie płaska i prosta, a koty boja się asfaltu i na niego nie wchodzą. Ma myśleć. Tego nie zrobił kierujący wyprzedzanym pojazdem, który powinien - jeśli miał prawo jazdy - odpowiedzieć na egzaminie teoretycznym na pytanie: "jak powinien zachować się kierowca pojazdu wyprzedzanego".
hgw????

Obrazek

Awatar użytkownika
Macenty
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Macenty » 12-04-06, 22:51

[quote="hgw"]Moim zdaniem, po pierwsze: jak piszesz na poważne tematy, to spróbuj przez szacunek chociazby dla stryjka/wujka, pisać je po polsku - Word i sprawdzanie pisowni. :roll:

A Wy ciągle czepiacie sie tej pisowni :evil: troche już mnie to denerwuje!!!!
Znaleźli się Ci co nie popełniają błędów!!!
To już któryś post który czytam i znów czepianie się!!??
Nie macie o czym pisać!!?? Ja jestem dysortografem i mam papier na to,ale mimo to nie chciałbym żeby ktoś mi ciągle wytykał że robie błędy :!:
VII Soft Turbo na 213KM i 262Nm... :)

Awatar użytkownika
Biały
Klubowicz
Klubowicz

Postautor: Biały » 13-04-06, 00:41

Macenty pisze:A Wy ciągle czepiacie sie tej pisowni :evil: troche już mnie to denerwuje!!!!Znaleźli się Ci co nie popełniają błędów!!!
To już któryś post który czytam i znów czepianie się!!??
Nie macie o czym pisać!!?? Ja jestem dysortografem i mam papier na to,ale mimo to nie chciałbym żeby ktoś mi ciągle wytykał że robie błędy :!:

:handshake:

A co do tematu to kazdemu moze sie zdarzyc wypadek nawet najleprzemu kierowcy i drzewa nie mają z tym nic wspólnego wypadki były są i bedą kazdy kierowca powinien byc tego świadom wsiadając do auta
Celica GT-Four st205 3SGTE JDM
Honda CBR 1000rr FireBlade sc59
ST202 BEAMS