Dzieje spotów wrocławskich

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6482
Rejestracja: 10-07-07, 09:37
Lokalizacja: Wroclaw

Dzieje spotów wrocławskich

Postautor: Rzeski » 13-03-09, 11:53

Przyszedł czas i na nas żeby opisać trochę historii z dziejów dolnośląskiej ziemi i ciekawych spotkań, które się tu odbywają. Są tu ludzie z pasją, w żyłach których krew złota płynie, szukający czegoś więcej niż tylko 4 koła do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Przyświeca im od zawsze jeden tylko cel: podziwiać i namacalnie odczuwać każdą piękną linię, zarys i kształt tego, co w kraju kwitnącej wiśni nazwali celiką.

Obrazek

Spotykamy się już od ponad roku po to właśnie, aby podziwiać i pogadać o naszych autkach - bo przecież zanim się poznaliśmy to auta były naszym tematem number one – z czasem nawiązaliśmy kontakty, później pojawiły się przyjaźnie, aż w końcu dojrzeliśmy do tego by stać się klubowiczami. Nie sztuką jest w końcu wstąpić do Klubu, żeby tu być, trzeba to zrobić świadomie z przesłaniem, że chce się nie tylko należeć do grupy ale także coś dla tej grupy lub wspólnie z nią robić. I chociaż nas klubowiczy jest tu z Dolnego Śląska niewielu to jesteśmy zgodni z tym, do czego dążymy i jaki sobie obraliśmy cel jako wiodący w przypadku naszej miłości do motoryzacji. To z pewnością zamiłowanie do celiki.

Na początku było skromnie bo na spota przyjeżdżało tylko kilka aut ale i tak najmilej wspominamy właśnie te pierwsze, skromne spociki, w których uczestniczyły często tylko 2 auta.
Obecnie też jest fajnie ale przy 10-15 czy nawet 20 autach nikt z nikim nie jest się w stanie spokojnie porozmawiać, głowa chodzi we wszystkich kierunkach a oczy pląsają w jej rytmie hehe.

Tematów które chcemy poruszyć jest zawsze tak wiele, że niejednokrotnie spotkania kończą się grubo po północy, nawet w przypadkach gdy ściska mróz i skrzypie śnieg.
Czy warto tak się poświęcać? Zrozumie to tylko ten kto tu był.
Od marca do lipca 2007 r. grupa wrocławska miała małą przerwę ze spotkaniami, w międzyczasie odbył się co prawda mały spocik w kwietniu ale od momentu kiedy w lipcu 2007 r. kupiłem swoją Celikę postanowiłem reaktywować silną Grupę Wrocław. Powodem był fakt, że jeżdżąc codziennie do pracy spotykałem sporo celik we Wrocku i chciałem koniecznie zgromadzić tych ludzi wokół Klubu, wymienić się opiniami na temat innych celik i poznać osobiście miłośników tych aut.
W międzyczasie udało się nam zorganizować największy jak do tej pory spot, prawie na miarę zlotu. Spotkało się wtedy ponad 20 aut a w tym silna grupa miłośników MR2, która właśnie we Wrocławiu miała swój zlot Przejeżdżając wieczorem przez miasto zaprosiłem chłopaków na nasz spot. Efekt tego był taki że parking na Bielanach był zapełniony, i to w dodatku samymi Toyotami.

Obrazek

Tak mijały dni i miesiące a My dolnoślazaki wytrwale czy w słońce czy w deszcz spotykaliśmy się w stałym miejscu pod Mostem Milenijnym, który zawsze uchroni nas przed nieoczekiwanymi burzami, halnymi wiatrami oraz innymi klęskami.
Ciężko nas stamtąd było i jest przegonić a jak już zastawimy parking autami to tak ślicznie wyglądają wszystkie „cuzamen do kupy”, że ciężko nam się rozjechać do domów.
Tu spot wrześniowy

Obrazek

Warto również zauważyć, że o ile na początku dominowały Celiki V gen tak obecnie ten trend się odwrócił i w większości na spotkaniach pojawiają się VI gen, ciekawe dlaczego. Może poprostu jest ich u nas więcej, są młodsze i co by nie gadać mocniejsze.

Bywało u nas też skromnie, 2-3 auta ale zapewniam Was, że nikt nigdy tu nie narzekał.
Tu spot listopadowy.

Obrazek

Oprócz miłośników MR2, mieliśmy również okazję integrować się z chłopakami z Corolla Club Polska, którzy przyjechali do nas swoimi G6 i stwierdzam, że niejedna pokazała naszym Celikom, że pomimo mniejszej pojemności, mocy i stada pod maską również jest bardzo szybka.
Tu luty 2008

Obrazek

I tak sobie tu u nas na Dolnym Śląsku działamy, powoli, z rozwagą, ale od czasu do czasu przybywa nam nowy fan kultowego auta. Wizytówki za wycieraczką działają a widoczne na szybach i pod numerami rejestracyjnymi logo Klubu zachęca innych miłośników do poznania się wzajemnie.

Działamy nie tylko we Wrocławiu. Widać nas było w Poznaniu, integrowaliśmy się z chłopakami z Wielkopolski a ostatnio coraz mocniej współpracujemy z grupą z Lubina.
Odwiedziliśmy też Kraków, gdzie zostałem pasowany na rycerza Sir Rzeskiego Klubowicza.

Nasze spotkania maja również charakter sportowy, co jakiś czas spotykamy się na słynnym we Wrocławiu torze Rakietowa, gdzie każdy z nas doskonali technikę i bezpieczeństwo jazdy. Nie brakuje tez nutki rywalizacji i adrenaliny we krwi.

Znamy się już coraz lepiej, jest nas coraz więcej i o to chyba chodzi. Bo przecież gdzie byłyby teraz nasze auta gdyby nie my- kierowcy z pasją. :-D

Pozdrawiam gorąco Wszystkich i zapraszam do Wrocka na spotkania.
Rzeski
Ostatnio zmieniony 13-03-09, 12:40 przez Rzeski, łącznie zmieniany 1 raz.
WROCLOVE BRADA