Nocka z jajami - relacja

Awatar użytkownika
warp9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2272
Rejestracja: 30-09-05, 15:55

Nocka z jajami - relacja

Postautor: warp9 » 11-12-05, 18:18

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, pojeździliśmy i ... pobłądziliśmy ale za to jak :-D Jako jedyna (nieoficjalna ;-) ) załoga Celica-Club stawiliśmy się w składzie Robert + Warp9 na starcie Nocnej Jazdy Konkursowej "Nocka z jajami" Rajd był impreza otwarta dla wszystkich posiadających auta, pilota i prawa jazdy. Rozgrzewkę rozpoczęliśmy po drodze, na autostradzie A2. Robert postanowił sprawdzić ile tak naprawdę fabryka sprezentowała jego autku. Stanęło na 260 km/h - nieostry dowód do znalezienia tutaj. Dojechaliśmy na miejsce sporo przed czasem :D Tor Poznań mimo upływu lat robi wrażenie, choć później podziwialiśmy go tylko w zasięgu reflektorów i w dużym stresie. Była to dla nas obydwu pierwsza taka impreza i nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać (jak się później okazało wszystkiego :wink: ). Na starcie od razu przyuważyliśmy spora liczbę aut przygotowanych pod KJS oraz kierowników, którzy wyglądali jakby juz niejedna szutrowa nawierzchnie gryźli :-D Nie daliśmy się speszyć na początku, wylosowaliśmy (raczką klubowej sierotki, czyli moją) nr startowy - 4 jak GT4 :-) Z około półgodzinnym opóźnieniem odbyła się odprawa i "gentlemen, start your engines!". Tutaj chcielibyśmy podziękować kolegom Grzegorzowi i Realroninowi za wsparcie oraz obsługę fotoreporterską :handshake:
I zaczął się chaos :twisted: Pierwsza część rajdu - próby sprawnościowe (w liczbie 7, limit czasu 45 min.)) na terenie toru. Wyzwaniem było juz odnalezienie miejsca próby - tor ciemny, mapy całego toru brak ("Panie, którędy do próby nr 2?" zaczepialiśmy napotkane osoby) Pierwsza próba - przejazd na czas przez labirynt. Ciemno, choć oko wykol, wąsko (parking) Robert wciska gaz, a ja trzymam mapkę i nie widzę tych cholernych słupków i zakrętów (pilot ma ciężko - właśnie się o tym dowiedziałem). Namotaliśmy i pierwsza próbę do udanych nie zaliczymy :roll: A dalej juz było lepiej, choć diabelsko trudno - NOC robi naprawdę dużą różnice. Przykład? Próba 4 - przejazd przez bramki, na końcu trzeba się zatrzymać. I co? Jedziemy - końca nie ma, żadnego oznaczenia, ani kolesia w odblaskowej kurtce. Ostry nawrot i wracamy - okazuje się, ze chłopak gdzieś się odwrócił, a meta wyglądała jak bramka :evil: Tutaj parę popuściliśmy trochę języki (ale parlamentarnie ;-) ) i jazda do następnego zadania. W końcu zaliczyliśmy tor i przy bramie odbieramy itinerer (opisowy) i dalej w trasę - limit 3h na ok. 85 km po nie wiadomo czym ;-) Brzmi prosto? Zonk! Jest cholernie trudno. Na itinererze info typu - "skręć dwa razy w lewo, na podporządkowaniu w prawo, skręć w lewo za 320 m, jedz droga asfaltowa do miejscowości o nazwie drzewa w promieniu 18 km" (oczywiście jest kilka). Jeden błąd i leżysz (praktycznie żadnych nazw ulic). Do tego - co chwile pytania typu : "ileż znaków minąłeś na tej drodze?", "jaki jest nr budki telefonicznej której mijasz?", "ile linii wysokiego napięcia właśnie minąłeś?" (jest NOC przypominam). Do tego rozwiązujemy w trakcie jazdy krzyżówkę. A na dokładkę musze w kolejności na karcie drogowej wpisywać PKPy (litery przyklejone w rożnych miejscach na trasie rajdu, mające utworzyć jakiś logiczny ciąg ;-) )
A na deser - musieliśmy jeszcze wziąć pasażera i dowieźć w całości - tak to było jajo z nr 4 :P
Myślałem , ze robota pilota jest łatwiejsza :eek: Bez większych kłopotów przebrnęliśmy przez pierwsze punkty itinerera, a potem kicha (zresztą padali wszyscy jak było widać z chaosu krążących wokół samochodów z pomarańczowymi nr startowymi :lol: ) Wybraliśmy opcje krajoznawczą i zwiedziliśmy ładny kawałek Poznania :-D To było po prostu szaleństwo, ale taki urok maja "pierwsze razy". Na mecie zameldowaliśmy się nieco spóźnieni i z wieloma pustymi miejscami na karcie drogowej :wink: Ale za to jak doświadczeni :twisted: Zregenerowani grochówką, napojami i drożdżówkami (ukłony dla kucharza) czekaliśmy na wyniki. Sporo niedociągnięć organizacyjnych, wysoki poziom trudności (to ogólna opinia, też organizatorów) i oczywiście dopiero co utracone rajdowe dziewictwo kierownika i pilota :-D Wynik - 22/32 w klasyfikacji generalnej. Jak dla nas bomba jak na pierwszy raz :D
Garść rad dla wybierających się na takie imprezy nocą:
- latarka na głowę pilota ! (albo oślepiałem Roberta dużą latarą w reku, albo musiałem świecić lampa nad lusterkiem - porażka),
- kompaktowa (mała) mapa miejsca rajdu i okolic (miałem chaos na kolanach z kartami, itinererami i mapami),
- opracowany system komunikacji pilot-kierownik (my szlifowaliśmy na gorąco, czasem nieparlamentarnie ;-) ),
- bardzo dobre oświetlenie auta - sporo załóg miało "elektrownie" z przodu, my nie dysponowaliśmy nawet halogenami, a w całkowitej ciemności, na wąskiej trasie, oznaczonej czarnymi (sic!) oponami to MA znaczenie,
- OSy musisz znać na pamięć zanim wyjedziesz (my dostaliśmy mapki tuz przed wjazdem na odcinki - zanim odczytałem - masakra),
- jak kończy Ci się limit czasu - rzucaj trasę i wal do mety - może mało honorowe, ale gdybyśmy się nie spóźnili, walcząc ambitnie - bylibyśmy 5 oczek wyżej w klasyfikacji ;-),
- nie wsadzaj puszek RedBulla pod fotel (sorry za aromat i dywaniki Robert :-D )
Zebraliśmy mnóstwo rajdowego doświadczenia, przeżyliśmy i zadowoleni oraz deko wczorajsi dotarliśmy do stolicy ok. 4 nad ranem.
To tyle "na gorąco". Chciałbym jeszcze wyrazić uznanie i podziękować Robertowi
:clap: za świetną jazdę i towarzystwo. Mam nadzieje, ze to początek naszej współpracy na trasie i nie sprzeda mnie innemu zespołowi, ze względu na drobne błędy początkującego nawigatora :wink:
BONUS:
- paliwo ok. 340 PLN,
- bramki na A2 - 4x11 = 44 PLN,
- wspomagacze pitne i stałe - pewnie ok. 100 PLN
- mercedes (E-klasa? nie wiem, szybko było) łyknięty przy 260 km/h - bezcenne :-D
sprawdz tutaj

(warp9)
Ostatnio zmieniony 12-12-05, 13:25 przez warp9, łącznie zmieniany 2 razy.
[you],jeśli masz jakieś pytania o VII generację kliknij tutaj !
Lancer Evo VIII

Awatar użytkownika
fox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 31-10-05, 10:51

Postautor: fox » 11-12-05, 18:36

co do 260km/h no tak... robcio to normalny nie jest:) ale to juz zdazylem sie przekonac:) 200 po miescie, to co dopiero na autostradzie:)
a co do elektrowni. hmm, a tej pod samochodem nie mozna bylo wlaczyc?? luna wali minimum na 300metrow :)
a mape podswietlac kontrolerem do elektrowni.

anyway. gratulacje zescie tam pojechali, miejsca, i zescie to przezyli :)

Awatar użytkownika
warp9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2272
Rejestracja: 30-09-05, 15:55

Postautor: warp9 » 11-12-05, 18:39

fox pisze:co do 260km/h no tak... robcio to normalny nie jest:) ale to juz zdazylem sie przekonac:) 200 po miescie, to co dopiero na autostradzie:)
a co do elektrowni. hmm, a tej pod samochodem nie mozna bylo wlaczyc?? luna wali minimum na 300metrow :)
a mape podswietlac kontrolerem do elektrowni.

anyway. gratulacje zescie tam pojechali, miejsca, i zescie to przezyli :)


Robert to calkiem normalny facet - potwierdza to jego pilot :-D A neony mialy swoje piec minut na rajdzie :wink: A w ogole to tam trzeba bylo byc ! Zapraszamy nastepnym razem, byc moze konkurencyjna impreza w W-wie...
[you],jeśli masz jakieś pytania o VII generację kliknij tutaj !

Lancer Evo VIII

Awatar użytkownika
fox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 31-10-05, 10:51

Postautor: fox » 11-12-05, 18:42

ty no piszesz o jakims rajdzie, a nie piszesz o gwozdziu programu? ?!?!?
opowiadaj o tych neonach!!!! chwalcie sie jak tam zablysneliscie ::lol:

MADMAN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 20-02-05, 23:05

...

Postautor: MADMAN » 11-12-05, 18:44

Ja bylem i zaluje... ale tego ze nie wziolem w tym udzialu(ale bylem jako widz) bylo calkiem ciekawie(zwlaszcza nie ktore niepozorne autka ktore okazywaly sie malymi potworkami) i potwierdzam slabe oswietlenie i problemy z trafieniem pod wlasciwy tor :D ale i tak byloooo
ZAJJEEEEFAJNIE :D
PS neony miazdzyły
Niegdys REALRONIN...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 11-12-05, 18:53

''- mercedes (E-klasa? nie wiem, szybko było) łyknięty przy 260 km/h - bezcenne "

Robert jaki skupiony!!!:-D:-D:-D:-D
szkoda , że to nie było BmW
ale i tak respect

Awatar użytkownika
Kazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 786
Rejestracja: 07-11-05, 00:13

Postautor: Kazik » 11-12-05, 18:56

Wielkie gratulacje :) szkoda ze mnie tam nie było :(

Awatar użytkownika
ginepri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 25-09-05, 21:20

Postautor: ginepri » 11-12-05, 19:31

Rzeczywiście wena Ci sie włączyła..niezłe streszczenie :-) Na konkurencyjną impreze w Wa-wie sie stawie bezapelacyjnie do samego konca..."mojego albo Jej" :wink:

MADMAN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 20-02-05, 23:05

hmm

Postautor: MADMAN » 11-12-05, 21:08

to troche poza tematem ale widze ze ginepri tak jak i ja lubi psy :) sory za offtopic
Niegdys REALRONIN...

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 11-12-05, 22:12

serdeczne gratulacje dla zalogi teamu celica-club'u :handshake:
szczegolne gartulacje za wytrwalosc :-)
dodam, ze doskonale wiem jak to bywa na takim rajdzie (tegoroczny rajd bgc). tez "cwiczylem" role pilota tyle, ze bylo troche latwiej bo to i w dzien, i w rodzinnym miescie, i z pomoca (telefoniczna) kolegow z klubu, i wyjatkowo opanowany kierownik (katarinka) :)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
PREZES900RR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1691
Rejestracja: 13-08-04, 20:02

Postautor: PREZES900RR » 11-12-05, 23:06

GRATULACJE :airborne:
Elbląskie Forum Motocyklistów http://www.grupaelblag.pl

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 12-12-05, 08:29

Fiu, fiu... To 260 km/h to mi zaimponowało.
Tak czy inaczej, gratulacje dla pionierów!!!

piechur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-05, 17:30

Postautor: piechur » 12-12-05, 08:38

Najważniejsze żeście nam wrócili cali i znowu możemy być razem :!: :hump: hehe

Awatar użytkownika
Duńczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 696
Rejestracja: 23-12-03, 09:50

Postautor: Duńczyk » 12-12-05, 09:34

no to Robert wskazówki naszych prędkościomierzy zatrzymują się w tych samych położeniach :)

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Postautor: ja » 12-12-05, 09:41

Gratulacje chłopaki - ja niestety musiałem być w szkole, a bardzo poważnie zastanawiałem się nad wyjazdem :)
co do 260... nie ma ktoś GT4 do oddania??
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany

Awatar użytkownika
warp9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2272
Rejestracja: 30-09-05, 15:55

Postautor: warp9 » 12-12-05, 09:50

Ech po co robilem to zdjecie licznika :wink: Rajd zszedl na dalszy temat :D
btw - jakby nam sie pas nie "skonczyl" to byloby ciut wiecej...
[you],jeśli masz jakieś pytania o VII generację kliknij tutaj !

Lancer Evo VIII

Awatar użytkownika
damiano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 09-03-05, 20:17

Postautor: damiano » 12-12-05, 12:50

gratulacje, jestescie juz bogatsi o doswiadczenie, wiec podium jest juz blisko ;-)

Awatar użytkownika
PREZES900RR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1691
Rejestracja: 13-08-04, 20:02

Postautor: PREZES900RR » 12-12-05, 13:15

warp9 pisze:Ech po co robilem to zdjecie licznika :wink: Rajd zszedl na dalszy temat :D
btw - jakby nam sie pas nie "skonczyl" to byloby ciut wiecej...

ta i prawie pionowa gora ;-)
A tak na powaznie - to super przygode mieliscie
Elbląskie Forum Motocyklistów http://www.grupaelblag.pl

Awatar użytkownika
bdn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1057
Rejestracja: 25-02-05, 22:41

Postautor: bdn » 12-12-05, 14:02

Jaezli masz gt4 masz zamiar jechac 260km/h jedziesz na rajd i potrzebujesz pilota amatora Call me :>

Taka lekka wariacja ale na powaznie material robi wrazenie. Gratulacje dla Warp-a i Roberta :airborne: Pozdrawiam!
st202 aka "Ruda" :) - Było mineło

Awatar użytkownika
warp9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2272
Rejestracja: 30-09-05, 15:55

Postautor: warp9 » 12-12-05, 17:02

Kolejny BONUS :-D
Fotogeniczna przedstawicielka Naszego klubu znalazla sie na stronie oficjalnej relacji z Nocki - dwukrotnie :twisted:
I nawet logo CC widac na jednej focie :D
[you],jeśli masz jakieś pytania o VII generację kliknij tutaj !

Lancer Evo VIII