Celica VII przedlift wycena.

Tu umieszczamy informacje o ogłoszeniach lub aukcjach znalezionych w internecie, które dotyczą Toyoty Celici
Pomarańczowa papryka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23-09-19, 12:40

Celica VII przedlift wycena.

Postautor: Pomarańczowa papryka » 26-09-19, 11:29

Witam,
Wpadłą mi w oko taka oto zabaweczka:

https://allegro.pl/ogloszenie/toyota-celica-dodatki-8489490395

Będzie to moja pierwsza celka, z wstępnego rekonesansu samochód nie bity, drobne ryski na lakierze (głównie na drzwiach), odchodzi delikatnie lakier bezbarwny z dachu.
Jeśli z silnikiem będzie wszystko okej i podwozie w nienagannym stanie to myślę zapłacić za nią ok. 10k

Proszę o wycenę i jakieś dobre słowo na co zwrócić uwagę przed pierwszym zakupem gdyż nigdy wcześniej tego nie robiłem.

Generalnie cena nie gra roli te dwa poliftowe na otomoto za 25k też wchodzą w grę tylko pytanie czy ta cena nie jest za wysoka jak za ten 143km motor?

Dominik

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: hube » 26-09-19, 15:11

Wygląda na zadbaną. Przebieg mnie zastanawia. Zawsze jakaś szansa jest, że ktoś nią mało jeździł wtedy taki przebieg jest realny. No i kwestia brania oleju jeśli nie pije to tak jak wyżej wygląda na zadbaną. Gdybyś ją oglądał to podjeź na stację niech sprawdzą na szarpakach + amory no i wejdziesz pod i zobaczysz jak wygląda. Nie powinno być tragicznie jak na taki przebieg.
hube

Pomarańczowa papryka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23-09-19, 12:40

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: Pomarańczowa papryka » 26-09-19, 20:29

Hube zastanawia mnie jedna rzecz dostałem zdjęcia ww egzemplarzu, i sprawdziłem po VINie jak się sprawa miała a więc:
Samochód rocznie zrobił od 2014 roku ok. 3tys. km/rok. (?)
Dostałem zdjęcia, dowiedziałem się, że drzwi były malowane bo ktoś przerysował (na zdjęciach nie widzę różnicy w kolorze) zaczął też schodzić bezbarwny z dachu.
Martwi mnie stan kierownicy i dźwigni zmiany biegów jak na ten przebieg kierownica jest baaardzo przetarta.
Podobno nie bierze oleju, czy ktoś może zna ten samochód i może się o nim coś więcej wypowiedzieć?
Sceptycznie jestem do niej nastawiony jak za 12k to na pewno są lepiej utrzymane egzemplarze, plusem jest przebieg.. ale mógł być cofany.

Kilka zdjęć poglądowych:
https://ibb.co/album/ip00mF

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: hube » 26-09-19, 21:21

No właśnie może ktoś z forumowiczów zna to auto albo widywał je i się wypowie. Kiera jest tragiczna. Jak dla mnie przebieg cofnięty ale to moje zdanie. Nie wierzę też że przez tyle lat jeździła nim tylko kobieta. Szukaj dalej. Może ktoś z forum będzie chciał sprzedać albo może coś polecić.
hube

Pomarańczowa papryka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23-09-19, 12:40

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: Pomarańczowa papryka » 28-09-19, 18:07

Dobra a więc..
Byłem, zobaczyłem iii... płakałem jak widziałem Celkę w takim złym stanie :(

W skrócie:
-lewa strona od pasażera - szpachla
-lewa szyba kierowcy - wymieniona,
- przedni zderzak wymieniony na poliftowy (Podobno bo lepiej wygląda ale whatever ciężko w to uwierzyć :) )
- prawa strona od pasażera położony lakier (nie dokończony tylko baza bez polerki) + wymieniona szyba pasażera
No generalnie samochód obdarty z każdej możliwej strony a z dachu schodzi bezbarwny. Po krótkiej rozmowie z właścicielem udało się wyciągnąć, że Celka pije olej jak większość przedliftów.

Żal było patrzeć na tą ruinę, ale nie poddajemy się w końcu wpadnie coś godnego uwagi aczkolwiek już będę się rozglądał w przedziale 2003r + i cena 18k+
Ostatnio zmieniony 28-09-19, 21:08 przez Pomarańczowa papryka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
HdS1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 21-10-17, 17:36

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: HdS1989 » 28-09-19, 18:35

Chyba miałeś na myśli przedlifty z poborem oleju :D

Pomarańczowa papryka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23-09-19, 12:40

Re: Celica VII przedlift wycena.

Postautor: Pomarańczowa papryka » 28-09-19, 21:08

Tak tak masz rację pisałem będąc pod wpływem emocji jeszcze :D już edytuję