Zbliżają się wakacje więc spróbuję odłożyć trochę kasy na kupno wymarzonej V generacji, na polskich serwisach nie ma za dużo w dobrym stanie. Więc pojawiła się myśl sprowadzenie za granicy, pomyślałem w pierwszej chwili o sprowadzeniu z Niemiec, ale szybko ktoś wybił mi taki pomysł. Po jakimś czasie przyszedł pomysł szukania auta marzeń w Holandii co o tym sądzicie? Poszukałem aut na kilku serwisach ogłoszenia wydają mi się ciekawsze niż w Polsce z kilku powodów:
-lepszej jakości zdjęcia na ogłoszeniach
-spora ilość ogłoszeń w okolicach 2-3 tysięcy euro w przypadku GTi
-ceny STi zaczynające się poniżej 1 tysiąca
-bardziej uczciwi ludzie??? Takie wrażenie mam po wizycie w Holandii 2 lata temu
Liczę się z dodatkowymi kosztami takimi jak koszt transportu auta do Polski oraz tłumaczenie papierów i kilka innych spraw. Jednak wydaje mi się to bardziej atrakcyjne niż kupno auta w Polsce, ze względu na jakby pewniejszą historię pojazdu i może lepszy stan silnika, blachy?
Tutaj linki do stron na których oglądałem ogłoszenia:
http://www.gaspedaal.nl/ http://www.marktplaza.nl/ http://www.speurders.nl/ https://www.autotrack.nl/
http://www.autotrader.nl/
Proszę was wypowiedzcie się co o tym sądzicie i czy sprowadzał ktoś auto z Holandii, przeglądając forum znalazłem tylko jeden temat o tym przy czym rozmowa szybko się skończyła.
Sprowadzanie auta z Holandii
- Zewus
- Użytkownik

- Posty: 3062
- Rejestracja: 13-03-09, 16:46
Jak kupisz od holendra nawet handlarza to powinno być ok,
Jak kupisz od "turasa" to będzie gorzej niż jak byś kupił w PL a koszty ściągnięcia spore
Ogólnie droga impreza jak chcesz jechać tylko po auto co innego jak byś był na miejscu albo ściągał przy okazji.
A najważniejsze staraj się nie chwalić że auto na export. Jak przekonasz sprzedającego ze auto zostaje w Holandii to często okazuje się żę jednak jest parę mankamentów
Jak kupisz od "turasa" to będzie gorzej niż jak byś kupił w PL a koszty ściągnięcia spore
Ogólnie droga impreza jak chcesz jechać tylko po auto co innego jak byś był na miejscu albo ściągał przy okazji.
A najważniejsze staraj się nie chwalić że auto na export. Jak przekonasz sprzedającego ze auto zostaje w Holandii to często okazuje się żę jednak jest parę mankamentów
-
Chojar
- Użytkownik

- Posty: 27
- Rejestracja: 28-05-16, 20:46
Myślę by sprowadzić przy okazji mam rodzinę w Holandii, nie liczę na samochód w którym nic nie będzie do robienia. "Turasów" raczej się będę wystrzegał przy zakupie nie zamierzam się zbytnio napalać wolę kupić Celi na chłodno. Z większymi kosztami zakupu niż w Polsce się liczę tylko bardziej zastanawia mnie sprawa czy warto dołożyć trochę kasy i wiedzieć co naprawdę działo się z autem.
- Zewus
- Użytkownik

- Posty: 3062
- Rejestracja: 13-03-09, 16:46
-
nulland
- Nowy użytkownik

- Posty: 3
- Rejestracja: 09-03-26, 14:09
Re: Sprowadzanie auta z Holandii
Jeśli kiedyś będziesz myślał o kupnie auta z zagranicy, to z własnego doświadczenia mogę polecić sprawdzić ofertę z Holandii. Samochody stamtąd często mają dobrą historię serwisową i są w niezłym stanie, bo drogi są dobre, a właściciele regularnie robią przeglądy. Jeśli nie chce Ci się samemu szukać, sprawdzać i ogarniać transportu, to możesz zerknąć na adres internetowy– znajomy w ten sposób zamawiał auto i całą procedurę mieli ogarniętą od znalezienia samochodu aż po dostarczenie do Polski, więc wszystko poszło bez stresu.
-
Heak1962
- Nowy użytkownik

- Posty: 1
- Rejestracja: 14-05-26, 12:42
Re: Sprowadzanie auta z Holandii
Szukanie V generacji poza Polską to całkiem rozsądny pomysł, zwłaszcza jeśli w kraju ciężko trafić coś w dobrym stanie. Holandia faktycznie często wypada lepiej pod względem historii auta – auta zazwyczaj są mniej zardzewiałe, a zdjęcia ogłoszeń bywają naprawdę szczegółowe, co pomaga w ocenie stanu pojazdu.
Koszty transportu i formalności oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, ale w zamian często dostajesz pewniejszy egzemplarz niż lokalnie. Przy GTi i STi w Twoim przedziale cenowym faktycznie można czasem trafić okazję. Fajnie, że sam porównałeś strony, bo warto szukać na kilku, żeby mieć pełniejszy obraz rynku.
Jeżeli się zdecydujesz, sprawdź też auto przed transportem u niezależnego mechanika lub zrób dokładny check online (np. wideo, dokumentacja serwisowa). Generalnie pomysł z Holandią wygląda sensownie, tylko cierpliwość i dokładność będą kluczowe.
A przy okazji, jak masz chwilę przerwy między szukaniem okazji, można też trochę się zrelaksować online – ja często korzystam z bonusów na https://mostbet.net.pl/promo/bonus/ i to fajny sposób, żeby odetchnąć po godzinach spędzonych na przeglądaniu ogłoszeń.
Koszty transportu i formalności oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, ale w zamian często dostajesz pewniejszy egzemplarz niż lokalnie. Przy GTi i STi w Twoim przedziale cenowym faktycznie można czasem trafić okazję. Fajnie, że sam porównałeś strony, bo warto szukać na kilku, żeby mieć pełniejszy obraz rynku.
Jeżeli się zdecydujesz, sprawdź też auto przed transportem u niezależnego mechanika lub zrób dokładny check online (np. wideo, dokumentacja serwisowa). Generalnie pomysł z Holandią wygląda sensownie, tylko cierpliwość i dokładność będą kluczowe.
A przy okazji, jak masz chwilę przerwy między szukaniem okazji, można też trochę się zrelaksować online – ja często korzystam z bonusów na https://mostbet.net.pl/promo/bonus/ i to fajny sposób, żeby odetchnąć po godzinach spędzonych na przeglądaniu ogłoszeń.
