No i stało się...

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 05-12-04, 21:58

Thomaster pisze:W suprze od dłuższego czasu brak silnika :-D Trwaja prace nad wstawieniem dwóch turbinek GT28RS......

Brak silnika powiadasz?? To zupelnie jak u Ciebie. Moze z tymi turbinkami sie pomyla i do Twojego silniczka przyczepia :-D :-D
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Thomaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 12-04-04, 15:02

Postautor: Thomaster » 05-12-04, 22:12

Robert pisze:
Thomaster pisze:W suprze od dłuższego czasu brak silnika :-D Trwaja prace nad wstawieniem dwóch turbinek GT28RS......

Brak silnika powiadasz?? To zupelnie jak u Ciebie. Moze z tymi turbinkami sie pomyla i do Twojego silniczka przyczepia :-D :-D


:-D :-D :-D :-D

chyba silnik musiałbym wstawić na tylne siedzenie i do bagażnika bo pod maskę to napewno by nie wszedł :lol: 8)
Obrazek

JPD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: 26-05-04, 15:24

Postautor: JPD » 06-12-04, 10:24

Thomaster pisze:
Robert pisze:
Thomaster pisze:W suprze od dłuższego czasu brak silnika :-D Trwaja prace nad wstawieniem dwóch turbinek GT28RS......

Brak silnika powiadasz?? To zupelnie jak u Ciebie. Moze z tymi turbinkami sie pomyla i do Twojego silniczka przyczepia :-D :-D


:-D :-D :-D :-D

chyba silnik musiałbym wstawić na tylne siedzenie i do bagażnika bo pod maskę to napewno by nie wszedł :lol: 8)


To sa drobiazgi .....
Linux is like a wigwam : no Gates, no Windows, Apache inside.

Awatar użytkownika
Skwarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23-07-04, 00:35

Postautor: Skwarol » 06-12-04, 16:58

Ja niedawno też przeżyłem mały remoncik przez śrubeczke z przepustniczki. Naszczęście ucierpiała tylko głowica i zaworki.
Aco do twojej furki mam nadzieje że po remoncie będzie pare koni więcej :>

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 07-12-04, 22:40

napisz potem ile Ciebie to wszystko kosztowało (czesci+robota), bo ciekawy jestem :)

Thomaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 12-04-04, 15:02

Postautor: Thomaster » 07-12-04, 23:08

Trochę kosztów odeszło ponieważ wał i panewki są w stanie niemalże idealnym, podobnie rzecz ma się z tłokami. Na wymiarowaniu wyszło że wszystko jest jak nówka ( co Toyota to Toyota :-D ) Nie musiałem tulejowac bloku itp. Za to pierścienie były ładnie przypieczone 8) Do tego regeneracja głowicy, wszystkie nowe uszczelki i uszczelniacze, tarcza sprzęgła, nowe kable WN, spawanie kolektora wydechowego bo zaczyna pękać. Do tego naprawa i lakierowanie błotników i zderzaka. Całość z robocizną, wszystkimi płynami i innymi pierdołami które dochodza po drodze powinna się zamknąć w 3000zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 08-12-04, 02:56

Thomaster pisze:Całość z robocizną, wszystkimi płynami i innymi pierdołami które dochodza po drodze powinna się zamknąć w 3000zł.


o Dżizas!! ja się tego słucha (czyta) siedząc z boku to ciarki przechodzą... wszyscy (łącznie ze mną) zachwalali/zachwalają celice, że bezawarynja itp... a (prawie)każdy swoje kilka tałzenów rocznie wydaje na naprawy... i te ciągłe szukanie części...brrr :evil:
od czasu jak zmieniłem auto na "typowe" ( :( ) zapomniałem że je wogóle mam, a jak już coś to części kupuję w pierwszym sklepie na rogu za grosze... (ostanio pompa wodna... 80zł :D)
nie zmienia to jednak faktu, że tęsknię za Celicą i przyjemnością z jazdy jaką mi dawała (jak jeździła! :-D) nieporównywalną z jakimkolwiek innym samochodem jaki miałem
(no może jeszcze Accordem 2.0 też sie jeździło dobrze :) )

Awatar użytkownika
Golab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 20-10-04, 00:54

Postautor: Golab » 08-12-04, 11:09

A czym jeśli można zapytać Kolega Carlos aktualnie się przemieszcza ?:>

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Postautor: ja » 08-12-04, 11:11

Golab pisze:A czym jeśli można zapytać Kolega Carlos aktualnie się przemieszcza ?:>


poczytać, poszukać. Passat combi (?)
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 11-12-04, 05:49

tak, sprowadziłem sobie we wrześniu Passata Kombi TDI 94r. Zrobiłem chiptuninga (około 115KM, 280Nm 8) ) chipa montowałem sam (chip 700zł) mam maxymalne możliwe wyposażenie, łącznie z podgrzewanymi fotelami itp. zapłaciłem za niego... kasą za sprzedaną celice GenV 2.0 z gazem :D koszta użytkowania spadły... kilkukrotnie, ogólnie jestem zadowolony, trochę jak autobus, ale na światłach startuję równo z Celicą 1.6 (testowane), a jeżdże taniej niż na gazie, a najbardziej podoba mi się to, że tankuję co 1500km (trasa) 1300km (miasto) :-D na max sppeda nie moge go sprawdzić bo na 5 biegu przy 180km/h odcina mi zapłon, ale do samego końca ciągnie dynamicznie i widać ze chce więcej.

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 11-12-04, 11:07

Carlos pisze:... odcina mi zapłon....

Raczej paliwo. W dieslu nie da sie odciac zaplonu.
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 11-12-04, 14:43

heheheh oczywiście !! :)))

nie ma jak przyzwyczajenia z benzyny...