Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Rydzu25
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21-04-23, 17:26

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Rydzu25 » 02-05-23, 22:24

Hej wszystkim jestem nowy na grupce i szukam pomocy.
Sprawa ma się tak, że kupiłem Celice VII gen 2003 143 w zeszłm roku i juz od tamtego momentu objawiał się 1 niepokojący problem. Mianowicie z okolic silnika wydobywa się taki dziwny dźwiek jakby, coś wibrowało albo rezonowało. Słyszalny tylko kiedy trzymam nogę na gazie. Jak puszczę gaz lub wcisnę to dźwięk znika. Im szybciej jadę tym dźwięk jest głośniejszy i jest to strasznie irytujące na ekspresówkach. Słychać go tylko na 4,5,6 biegu. Zaznaczam, że dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy, na postoju cisza.

Na filmie słychać jak puszczam gaz i dzwięk znika w 5 sec.

Link do filmiku: https://youtube.com/shorts/PusjqSTeSO4?feature=share

Z góry dzięki wszystkim za pomoc :D

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Greegg07 » 03-05-23, 08:23

ja tam na filmiku nie słysze nic poza pracą silnika... Byłes z tym u jakiegos mechanika aby przejechał sie z Toba i posłuchał?? Podpinałes pod komputer i robiłeś diagnostykę???

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 03-05-23, 09:42

Ciężko stwierdzić. Może to być rozrząd a nawet łożysko alternatora itd.
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 04-05-23, 19:17

Ja bym zdjął pasek osprzętu i się przejechał żeby zobaczyć czy dźwięk zamilkł.

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 04-05-23, 19:19

Greegg07 pisze:Osłony tarcz przednich uratowane, ale jeśli FRYC wiesz dokładnie z jakiej corolli sa bardzo podobne to prosze uprzejmie o podanie modelu tej corolli dokladnego modelu abym sobie ogladnal w sklepie te oslony, napisales tylko ze z jednej corolli sa podobne, ale nie napisales z jakiej...............

Piasty do Celicy 5 przedlift czyli na 4 szpilki nie ma w żadnym sklepie, ani uwaga w ASO TOYOTA :(
Nie wiem co mam zrobić.
Jedyne co mam w głowie to wybić szpilki i oddać piasty do toczenia???? aby z milimetr mi ściągnal i wyrównał piasty ???? Co wy na taki pomysl?????

Tylkop czy Celica 1991 przedlift tylnie łozyska ma wymieniane w piastach??? Kiedyś mi ktos mówił ze tylnie piatsy maja na stale łozyska i nie da sie ich wyprasować... ktoś cos na ten temat?????


Wymontuj, wymyj i zobacz. Możliwe że będą pasować z innej toyoty.

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Greegg07 » 04-05-23, 19:45

jest to dość ogólna odpowiedz na moje pytania. Ale dziękuję. Ogólnie jestem przerazony, gdyż ani PIAST do przedlifta na 4 szpilki, ale OK to jescze mogę zrozumieć..... Ale na Milośc Pana Boga nie ma w sklepach w Krakowie przewodów elastycznych hamulcowych !!!!!!!! nie ma tarcz hamulcowych na przód na 4 szpilki!!!!!!!!!!!!!! nie ma linek hamulca recznego !!!!!!!!!

Byłem w TOYOCIE w Krakowie i co ???? NIE MA !!!!!!! i uwaga !!!!! NIE BĘDZIE!!!!!!

podstawy , takie podstawy jak tarcze hamulcowe i przewody hamulcowe NIE MA!!!!!

Jutro podjade jescze do INTER CARS a jesli tam nie bedzie , to Celica do końca zycia chyba już bedzie stac rozebrana na kobyłkach :(

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: ksk33 » 04-05-23, 22:57

Nie miałem nigdy piąteczki, chociaż chciałbym mieć. Niestety urodziłem sie za późno... :(

Rozstaw to 4x100 także coś z corolli e11 może dobierzesz, może z cariny. Trzeba by znaleźć osobę ogarniającą części w hurtowni. Intercars jest spoko jak masz zniżki lub znasz kogoś kto ma. Ja jestem bardzo zadowolony z sieci tych hurtowni, jak wiesz czego szukasz to jest na miejscu lub dowiezione błyskawicznie.

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 05-05-23, 07:12

Pogrzebę trochę może coś z tarczami uda mis ie ogarnąć. Z piastami może być gorzej zobaczymy.
Podaj dane auta rok, silnik ...
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Greegg07 » 07-05-23, 21:21

AUTODOC pierwszy raz zamawiam od nich, ale mają wszystko, tarcze :) do przedlifta na 4 szpilki, linki hamulca postojowego :) przewody gumowe elastyczne :) INTERCARS tez ma jako jedyny sklep w KRK przedliftowe tarcze hamulcowe.

Piasty sa jakies dziwne, według schematów TOYOTY łozyska w tylnich piastach są wymienne, ja nie wiem jak to jest, ale przy mechaniku wyprasowaywalismy z tylnich piast łozyska i z jednego wyszło normalnie łozysko i da się wprasowac nowe , ale z drugiej strony łozyska obudowa zewnetrzna to PIASTA :roll: :roll: :roll:

teraz ciekawe czy piasty z ktorych da sie wyprasowac łozysko to ORYGINAŁ czy ZAMIENNIK. Czy na odwrot......

Znalazłem stara piaste po dzwonie ktorą wymienialem na strychu i naszczescie tez sie da wyprasowac łozysko. wiec piasty na 4 szpilki śmigaja do tokarza aby sie wypowiedxial czy da sie je obrobic aby były proste, czy jednak nie. Tokarz mówił ze 1/3 milimetra można ściągnąc z kazdej piasty ale nie wiecej aby nie straciła TRWAŁOŚCI.
W tym tygodniu się okaże mam nadzieje ze będzie DOBRZE.

Ale HUBE dziekuje za pomoc i tak jest jak bys jakos miał dostep do NOWYCH piast to z checia bym przytulił

Dane autka to

TOYOTA CELICA 5 gen STI
1991
1.6 4AFE
vin JT164ATJ000073418

jest to przedlift z LIPCA 1991

polifty były chyba od Września produkowane o ile dobrze kojarze, polift miał juz 5 szpilek w kole

ja mam 4

może dlatego jest to już taki cięzki temat.

wiem wiem, niektórzy powiedzą aby wymienić piasty na POLIFTOWE, i w przyszlosci pewnie bedzie trzeba tak zrobić jak już cześci nie bedzie, ale ja chce we wakacje dac na zółte blachy autko i wolałbym juz zostawic w jak najwiekszym ORYGINALE to auto bez przeróbek.

tomboxyz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 61
Rejestracja: 10-09-22, 14:02

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: tomboxyz » 23-05-23, 21:03

Może ktoś polecić dobrego mechanika w opolskim? Najlepiej okolice Krapkowice, K-Koźle.

Potrzebuję kogoś kto będzie w stanie zrobić coś z zżeraniem oleju w 7gen T-sport (polift), stawiam na to że przepuszcza przez uszczelniacze zaworów jak idzie w lifcie. Przy spokojnej jeździe, bez wkręcania w lift i jak miałem odpięty zaworek liftu to nie brało oleju praktycznie wcale, gdy wchodzi w lift to widać za mną chmurę. Katalizator mi przez to zawaliło i wyskakuje P0420 czasami, ale poza tym to silnik pracuje ładnie (pomijając typowy problem z wyrobioną przepustnicą, przez co czasami ciężko łagodnie ruszyć). Nagar na tłokach wygląda normalnie (cieńki i nie pokrywa całości) i ciepły silnik bez oleju na tłoku wydmuchał po 14 bar na każdym cylindrze, także jak na >250k km jest perfekcyjnie.

Katalizator będzie do czyszczenia ale to pewnie dam do zrobienia w BENO jak już oleju nie będzie brała.

Poza usuniętym zaworem przy filtrze powietrza to Celina w stanie fabrycznym, a jedyna rdza to kilka ognisk na krawędziach maski, nawet felgi OEM, więc fajnie by było utrzymać ją w dobrym stanie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: klexmix » 24-05-23, 20:33

Czy ktoś widzi coś nie tak w tych wtryskiwaczach?
Są podobno nowe i OEM. ASO woła sobie w okolicach 2 tys. za szt., te kosztowały w okolicach 300 zł. Co sądzicie.
Obrazek
Obrazek

tomboxyz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 61
Rejestracja: 10-09-22, 14:02

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: tomboxyz » 24-05-23, 21:14

Po wyglądzie za dużo nie stwierdzisz, a na pewno nie po widoku z boku, możesz ewentualnie pokazać samą końcówkę od czoła, wtedy widać czy dobrze obrobione, ewentualnie jak wygląda strumień paliwa, ale to nie gwarantuje że będą niezawodne ani że mają prawidłowy przepływ itd.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: klexmix » 24-05-23, 21:39

Spoko, zapytałem o zdjęcia.

Awatar użytkownika
klexmix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 884
Rejestracja: 05-12-15, 20:18

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: klexmix » 26-05-23, 20:35

Obrazek
Obrazek

Carlsky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02-10-16, 19:07

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Carlsky » 29-07-23, 13:00

Cześć, czy ktoś z Was wymieniał części wewnątrz skrzyni biegów takie jak synchronizatory lub tryby ?
Skąd braliście części - ASO ?
Jeśli tak to jak cenowo to wyszło ?

Celica VII TS skrzynia C64

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Greegg07 » 29-07-23, 21:37

Szefie, ja tam nie wiem , ale wszyscy w okolicy Krakowa polecają ta firmę, polecam kontakt z nią

https://gearbox-toyota.pl/

Sam bym z chęcią im dał skrzynie do przegladniecia, synchro 3 biegu już tez mi zgrzyta w 5gen sti

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 07-08-23, 21:33

Carlsky pisze:Cześć, czy ktoś z Was wymieniał części wewnątrz skrzyni biegów takie jak synchronizatory lub tryby ?
Skąd braliście części - ASO ?
Jeśli tak to jak cenowo to wyszło ?

Celica VII TS skrzynia C64



Ja bym polecał ASO.
Cenowo na pewno będzie inaczej bo ja kupowałem jakieś 3-4 lata temu. Ale jak chcesz to pogrzebię w rachunkach
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

Awatar użytkownika
Malinaaa.17
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12-09-18, 11:25

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: Malinaaa.17 » 08-08-23, 11:44

Odbiegając od tematu jakas stronka lub aplikacja na wrzucanie zdjęć tu na forum zeby po miesiącu nie znikały ?

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź

Postautor: hube » 08-08-23, 17:33

Wrzuć na dysk google i udostępnij każdemu i wkopiuj link same się wyświetlą
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."