3s-ge ile za to ?

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Dominikbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 15-12-04, 03:45

3s-ge ile za to ?

Postautor: Dominikbro » 05-05-05, 15:38

Mam auto sprowadzone ze Szwajcarii i jest w bdardzo dobrym stanie lecz ma motor 1.8 ,dlatego zwracam sie z pytaniem ile kosztuje nowy lub używany działający motor 3s-ge ? i ile kosztowała by zamiana i inne koszty z tym związane ? Wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia. :-)
>TOYOTA CELICA ?
>TAK
>TO BIORE JEDNĄ

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 05-05-05, 15:43

Za 10 tys założysz sobie turbo :-) , a przekładka samego silnika to troche za mało, ST ma miękkie zawieszenie, słąbsze chamulce itd...

Awatar użytkownika
Duńczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 696
Rejestracja: 23-12-03, 09:50

Postautor: Duńczyk » 05-05-05, 16:26

lepiej od razu kupic wersje 2.0

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 05-05-05, 19:30

Ale od założenia turbo zawieszenie mu się nie wzmocni, o hamulcach nie wspomnę.
Aczkolwiek pomysł jest dobry.

Co do przekładki to jeśli nie będzie żadnych problemów nie powinieneś więcej niż 2kzł - 2,5kzł zapłacić. Tyle, że problemy zawsze są jak się wymienia silnik na inny.

To czego powinieneś szukać to silnik+skrzynia+półosie+wiązki+ECU. Silnik 3sge oczywiście 3-ciej generacji.
Najpełnieszy zestaw do przeszczepu to byłby front-cut z Japonii.

Ale ile to może kosztować to nie wiem.

Są oczywiście rodzynki jak ten co ma 205KM
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 06-05-05, 08:12

Robert pisze:Ale od założenia turbo zawieszenie mu się nie wzmocni, o hamulcach nie wspomnę.


Oczywiście że nie :-D:-D:-D


Robert pisze:Są oczywiście rodzynki jak ten co ma 205KM


:eek: :shocked: :smt119

Awatar użytkownika
Dominikbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 15-12-04, 03:45

Postautor: Dominikbro » 07-05-05, 02:06

ehm sumy daja do myślenia. Myślałem ze w 5 -6 tys. bym sie wyrobił. Co zrobić. A jesli chodzi o turbo to raczej nie. Wole dłużej pojeździć . Sprowadzanie to raczej tez odpada bo za to własnie bym sobie dołożył do gt. W każdym razie myślałem i zastanawiałem sie jeszcze gdzie zrobiono by to dobrze tak do końca, bo niestety nie znam warsztatu gdzie mogli by się za to wziąść.
>TOYOTA CELICA ?

>TAK

>TO BIORE JEDNĄ

Awatar użytkownika
Adamjaku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 12-03-05, 21:33

Re: 3s-ge ile za to ?

Postautor: Adamjaku » 17-05-05, 21:43

Dominikbro pisze:Mam auto sprowadzone ze Szwajcarii i jest w bdardzo dobrym stanie lecz ma motor 1.8 ,dlatego zwracam sie z pytaniem ile kosztuje nowy lub używany działający motor 3s-ge ? i ile kosztowała by zamiana i inne koszty z tym związane ? Wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia. :-)


Na allegro są 2 silniki, dzisiaj przeglądałem. 4 lub 9 tyś.

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 17-05-05, 23:03

Dominikbro pisze:ehm sumy daja do myślenia. Myślałem ze w 5 -6 tys. bym sie wyrobił. Co zrobić. A jesli chodzi o turbo to raczej nie. Wole dłużej pojeździć . Sprowadzanie to raczej tez odpada bo za to własnie bym sobie dołożył do gt. W każdym razie myślałem i zastanawiałem sie jeszcze gdzie zrobiono by to dobrze tak do końca, bo niestety nie znam warsztatu gdzie mogli by się za to wziąść.

Dobrze Ci to zrobią w Japan Sport Service - na ul. Emaliowej 15, tel. 424 44 76.
Tak jak napisał Robert - idealnie mieć front-cut. Co do silnika to trzecią generację 3s-ge ciężko trafić (tym bardziej ciężko znaleźć 'BEAMS' czyli 205 konnego rodzynka). U nas się widuje raczej drugą generację tego silnika (czyli od V gen.).

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Re: 3s-ge ile za to ?

Postautor: ja » 18-05-05, 09:19

Dominikbro pisze:Mam auto sprowadzone ze Szwajcarii i jest w bdardzo dobrym stanie lecz ma motor 1.8 ,dlatego zwracam sie z pytaniem ile kosztuje nowy lub używany działający motor 3s-ge ? i ile kosztowała by zamiana i inne koszty z tym związane ? Wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia. :-)


z tego co mi wiadomo, to najłatwiej i najtaniej zarazem jest sprzedać auto i kupić nowe z większym silnikiem.
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany