Celica V jako pierwsze daily

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Bartold
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27-01-19, 13:34

Celica V jako pierwsze daily

Postautor: Bartold » 27-01-19, 13:40

Cześć, moja miłość do piątki doszła do takiego etapu, że założyłem konto na forum :D jak to jest z tym autem jak chce się śmigać na co dzień? Spalania nie liczę, bo każde auto pali ile się wleje. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział na co zwracać uwagę przy zakupie i użytkowaniu, bo już zacząłem odkładać studenckie wypłaty na Celinę :-D

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Re: Celica V jako pierwsze daily

Postautor: owiec0 » 27-01-19, 16:25

Pewnie dużo osób będzie Ci odradzać, ale jako daily V STI polecam. Sam kupiłem właśnie takie auto jeszcze na studiach do jazdy na co dzień i żelazo już 12 rok nie klęka i codziennie mnie dowozi gdzie mi się podoba:)
A przy zakupie standardowo - blacha, mechanicznie sobie poogarniasz.

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Re: Celica V jako pierwsze daily

Postautor: Robert » 27-01-19, 19:04

Tu jest tekst o tym na co zwrócić uwagę przy kupnie, napisany dawno temu (stąd niektóre kwoty są nieaktualne) ale ogólne "wytyczne" ciągle się przydają.
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Bartold
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27-01-19, 13:34

Re: Celica V jako pierwsze daily

Postautor: Bartold » 28-01-19, 12:05

Ok dzięki wielki, przeczytane, w sumie nie ma dużo wyjątkowych szczegółów. Spodziewałem się więcej zawiłości przy oględzinach :D

andcierk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 18-10-17, 13:53

Re: Celica V jako pierwsze daily

Postautor: andcierk2 » 28-01-19, 16:50

V sti jako dzienny dupowóz sprawuje się całkiem nieźle. Jeżdżę codziennie tyko praktycznie po mieście i raz nawet z odpiętym przewodem zapłonowym, po ustawianiu zapłonu :). Jak kupisz z sekwencją to spalanie w mieście od 9 do ..... , najważniejsze blachy i podłoga, tylne zawieszenie (drogie), reszta jest do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Re: Celica V jako pierwsze daily

Postautor: outatime » 31-01-19, 22:30

Ogólnie Vgen to bardzo dobry wybór na daily.
Sam jeżdżę ST182 już od 10lat. Praktyczne, ładne, niezawodne i trwałe auta. Do tego przyjemnie się prowadzą.