St185 Gt4 Dymi po remoncie

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Dziddd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 06-01-19, 10:23

St185 Gt4 Dymi po remoncie

Postautor: Dziddd » 24-03-19, 16:44

Witam szanowne grono
Potrzebuje waszej pomocy a dokladnie rady a wiec pacjetka st185 gt4 do warsztatu trafila z powodu dymienia z rury wydechowej i rownoczesnie z pod maski no i wymieniono pierscienie,panewki,uszczelniacze zaworow,planowanie glowicy i honowane cylindry a przy okazji okazalo sie ze popekana jest zeliwna czesc turbiny niewiem ja to sie nazywa kolektor wydechowy turbiny?niewiem ale jest wymienione i prawdopodobnie to byl powod dymienia z pod maski no wszystko zostalo złożone do kupy przejechane okolo 100km no i wczasie jazdy wszystko jest ok ale po zatrzymaniu i wszczegulnosci po dodaniu lekko gazu tak do 1,5/2 tys obr zaczyna dymic z rury bialym dymem czasami lekko niebieskawym ale tak ze nic nie widac jak narazie nie zauważyłem zeby bral olej lub wode no ale jak pisalem to dopiero 100km a no i czasami strzela z rury a dokladnie wyglada to jak by wykaszliwala/odksztuszala ten dym no i teraz pytanie czego sie spodziewac w przyszly poniedzalek wracam na warsztat ale jak sadzicie co sie dzieje a moze mieliscie podobny problem

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: St185 Gt4 Dymi po remoncie

Postautor: Pawlow » 24-03-19, 19:48

Nie zrozum mnie źle, ale nikt na forum nie pracuje jako wróżka. Pewnie ktoś gdzieś po drodze dał ciała (?), więc jak płaciłeś za to wszystko to niech "naprawiają naprawiane" lub jakiś zwrot kosztów?

Jakby to była zwykła kwestia wydobywania spalin z okolic kolektora to prosta sprawa, że 'uszczelki', ale jak piszesz o takim efekcie, że nic prawie nie widać to nie wróży nic dobrego...

Przepraszam, że nie pomogę inaczej. Trzymam kciuki, żebyś znalazł problem i żeby okazał się "pierdułką".


Co do jazdy - nie masz problemów z przyspieszaniem / kulturą pracy silnika? Ustawienie kąta wyprzedzania zapłonu?

Dziddd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 06-01-19, 10:23

Re: St185 Gt4 Dymi po remoncie

Postautor: Dziddd » 24-03-19, 21:54

Wita tak wiem ze nikt mi nie powie dokladnie co to moze byc bo jak napisales nikt nie jest wróżką ale mialem nadzieje zo moze znajdzie sie ktos kto mial juz podobny problem i cos podpowie no i zawsze warto zapytac a co do pracy i przyspieszenia pracuje ladnie tak naprawde niema do czego sie przyczepic a przyspieszenie tez jest raczej jak powinno byc tez niechce go tak po remoncie dociskac ale jest raczej ok tak sie zastanawiam czy to moze byc wina turbiny czy powoli nie umiera no nic za tydzien wraca na warsztat zobacze czy cos znajda mimo wszystko dzeki

pablosss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 10-12-10, 17:49

Re: St185 Gt4 Dymi po remoncie

Postautor: pablosss » 25-03-19, 09:53

Najdłuższe zdanie jakie widzialem :lol:
Sory ale musiałem :D

Awatar użytkownika
conrad_hopper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 677
Rejestracja: 17-04-12, 00:33

Re: St185 Gt4 Dymi po remoncie

Postautor: conrad_hopper » 25-03-19, 12:07

odmę sprawdź
electric vehicles technician, hobby: ST162, ST205 :wink: