Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
tom1403
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 08-02-17, 20:06

Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: tom1403 » 26-04-20, 10:44

Witam. Posiadam Celice 2001. Samochodu będę używał jeszcze przez jakieś do lutego 2021, dlatego iż wracam na stałe do kraju, więc sprzedam pewnie za marne pieniądze. Przegląd mam we wrześni i będzie kilka części do wymiany. Amortyzator przedni lewy tłucze mi się już mocno, myślałem iż to końcówki drążków, sprawdzałem z nimi wszystko ok. Jak naciskam na maskę to słychać jak z lewej strony się tłucze a z prawej nie. Do wymiany także będzie system wydechowy oprócz tłumika końcowego, gdyż pół roku temu wymieniałem. Już we wrześniu 2019 poprzez dziurę w miejscu łączenia z tłumikiem końcowym nie przeszła przeglądu (zbyt wysoka emisja spalin) jednak mechanik pospawał ale już nie było za bardzo do czego, więc we wrześniu tego roku nie będzie tym bardziej. Nie wiem co w takiej sytuacji robić.
Kupując nowe części, to jest prawie równowartość samochodu a do używanych jest trudny dostęp. Czy w takiej sytuacji będę mógł wymienić tylko jedn amortyzator?

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: hube » 26-04-20, 11:14

Jednego amora się raczej nie wymienia tym bardziej że chcesz sprzedać auto więc z szacunku do osoby która będzie nim jeździła.
Mam na sprzedaż komplet na przód z mojego auta ale szkoda że jesteś z poza ojczyzny.
Znajdź u siebie komplet używanych w miarę dobrym stanie i wymień.
hube
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

tom1403
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 08-02-17, 20:06

Re: Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: tom1403 » 29-04-20, 15:36

Jeśli kupię używane amortyzatory to czy łatwo je założyć? Nie jestem jakimś doświadczonym mechanikiem potrafię wykonać drobne naprawy zmienić klocki, olej itp

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: hube » 29-04-20, 15:59

Jeśli masz ściągacz do sprężyn to powinieneś ogarnąć demontujesz całą kolumnę ściągasz sprężynę i wymieniasz
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."

tom1403
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 08-02-17, 20:06

Re: Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: tom1403 » 29-04-20, 16:03

Rozumiem. Właśnie patrzyłem za ściągaczami. Profesjonalne kosztują sporo, a czy takimi dam radę to zrobić

https://www.ebay.co.uk/p/12037400370?ii ... gLYYfD_BwE

lub takimi

https://www.carparts4less.co.uk/p/am-te ... gL2_fD_BwE

Awatar użytkownika
hube
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1047
Rejestracja: 09-10-16, 08:33

Re: Wymiana amortyzatorów oraz systemmu wydechowego

Postautor: hube » 29-04-20, 19:27

Prędzej te pierwsze jeśli faktycznie ta wyamiana jest dość droga tam gdzie przebywasz. Po sprawdzaj może któryś warsztat zrobi Ci to w przystępnej cenie nie będzie musiał dodatkowo inwestować
セリカ TS - 2000
--------------------
"...Nie jestem wszyscy, nie mam na imię każdy, nie muszę robić tego co inni..."