Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 23-07-20, 11:17

Witam wszystkich, tak jak w temacie chciałbym konkretnej informacji ile faktycznie kosztuje tuning wizualny, mówie tu o bodykicie + oklejanie calosci na inny kolor(nie myslalem raczej o wymianie lusterek czy innych takich mniejszych zmianach tylko przod tył i boki ewentualnie maly spojler), nie mam z tym doswiadczenia i wiadomo ze mozna przeciez wpisac to w google, ale chodzi mi precyzyjnie ile wy zapłaciliscie ze te 2 uslugi.
bardzo duzo czytam forum i ogladam te wszystkie modyfikacje do celicy VII gen, zaczynam tez rozgladac sie za kupnem i czytałem ze roczniki przed 2003 byly bardziej awaryjne prawda czy mit?
i na co powinienem zwrocic uwage przede wszystkim przy kupnie takiej Celicy, przepraszam ze wchodze tu juz w kilka tematow jednoczesnie ale częsci z tych moich pytan nie znalazlem tutaj na forum.
Pozdrawiam i szerokości :)

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: Rasiel » 24-07-20, 13:14

Wersje słabsze 1zz (143km) przed 2003 miały wadę olejową - zwróć na to uwagę przy zakupie. Czyli albo TS (2zz) albo 1zz tyle, że po 2002.

Co do tuningu, zależy na czym Ci zależy - cały oryginalny boody kit TRD to koszto około 10k. Laminat wyjedzie Cie pewnie około 2-3k ale potem dużo rzeźby żeby to spasować no i dochodzi też koszt malowania (który przy oryginalnym też może dojść)

Można też zrobić to trochę taniej, czyli podobnie do mnie:
Obrazek
Progi laminat pakiet dynamic + zderzak polift (niewiadomo dlaczego był przedlifotowy) + spoiler custom + spliter z aliexpress + lakierowanie samemu = w mocnym przybliżeniu około 4500zł - no ale 90% pracy, wykonane przezemnie lub znajomych więc wyszło w miarę tanio..
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 24-07-20, 23:04

super dzięki za odpowiedz, wlasnie takich informacji miedzy innymi chcialem :) znalazlem strone ktora generuje 3d rozne auta i mozna je modyfikowac tutaj dam link do 3 screenshotow jakie zrobilem, bo ja myslalem wlasnie o takim wygladzie
https://imgur.com/a/iIz0pM0

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: Rasiel » 26-07-20, 23:50

używałem tej strony gdy moje auto było seryjne i większość rzeczy udało się zrealizować. Trzeba spełniać marzenia :) polecam jednak robić większość rzeczy samemu, warto poszukac znajomego co robił takie modyfikacje I zawsze pytać o jakieś porady a resztę masz na YouTube (angielski się przydaje) dzięki temu możesz dużo zaoszczędzić a wtedy zostaje więcej pieniążków na mody albo benzynę :D
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 27-07-20, 09:32

skoro juz o tym mowimy to tez ciekawy jestem co myslisz o oklejaniu auta zamiast lakierowaniu? slyszalem ze napewno jest to tansza opcja tylko pytanie jak z trwaloscia, i czy jest to cos co mozna zrobic samemu jak nigdy nie mialem z tym zadnej stycznosci?

Awatar użytkownika
Rasiel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 146
Rejestracja: 13-06-19, 22:54

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: Rasiel » 27-07-20, 10:04

zastanawiałem się nad tym i nad tym. koszt oklejnia nieznacznie mniejszy ale w zależności od foli i gdzie robisz to i tak raczej około 5k. do tego mam znajomego, którego celika jest oklejona już długi czas i folia odchodzi w wielu miejscach oraz straciła większość swojego koloru, dlatego tak się mówi, że taka folia wytrzymuje 5 lat. Samemu raczej nie okleisz - trzeba mieć wprawę ale jak kupisz dużo foli to może Ci się uda :P Dla mnie jedyną zaletą oklejania jest efekt niektórych foli typu colorshift itp. czegoś takiego lakierowaniem nie osiągniesz.

Ja po długich namysłach wybrałem lakier, bo:
  • masz pomolowane wszystkie wnęki, klapki itp - bez zdejmowania plastików nie widać poprzedniego koloru
  • zawsze można sobie spędzić weekend przy woskowaniu, polerowaniu i później świeci się jak psu ( ) :D
  • mając odpowiednie na to miejsce, całe auto możesz przygotować samemu - wtedy jak u mnie połowa kosztów lakierowania odpada
  • jest bardziej trwały
•Toyota Celica 1ZZ - viewtopic.php?f=66&t=45385
•Toyota Celica 7A-FE - GF's car
•Toyota Corolla E10 4E-FE - SOLD
•Nissan 100nx GA16DS - SOLD

L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 27-07-20, 22:23

hmmm to ciekawe to co mowisz :D czyli oklejanie moze byc ciezko ale lakierowanie samemu jest juz troche bardziej realne tak? :D

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: greos39 » 28-07-20, 00:35

L0rdkratos pisze:super dzięki za odpowiedz, wlasnie takich informacji miedzy innymi chcialem :) znalazlem strone ktora generuje 3d rozne auta i mozna je modyfikowac tutaj dam link do 3 screenshotow jakie zrobilem, bo ja myslalem wlasnie o takim wygladzie
https://imgur.com/a/iIz0pM0


3DTuning... mmmm, klasyka :D

L0rdkratos pisze:ale chodzi mi precyzyjnie ile wy zapłaciliscie ze te 2 uslugi


Odpowiadanie precyzyjnie trochę nie ma sensu tutaj, bo wszędzie są inne stawki za lakierowanie.
Z body to samo, cena zależna od tego czy kupujesz od osoby prywatnej, czy od handlarza, czy kupujesz w kraju, czy ściągasz zza granicy.
No i przede wszystkim jakie body, TRD, Kaminari, Veilside, Varis i milion innych - pełno możliwości.
Załóżmy że kupisz od handlarza, na naszym krajowym podwórku, spoiler, progi, dokładki przód i tył TRD - w 10k się zmieścisz.
Jeżeli nie znajdziesz fantów w kolorze, to dolicz z 2k na lakierowanie.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 28-07-20, 09:56

no tak tak, zle to ujalem, bo mowiac precyzyjnie mialem na mysli ile max powinno to kosztowac zeby taki nic nie wiedzacy jak ja nie dał sie naciągnac na kazda część i usluge w najwyzszej mozliwej cenie, a co do czesci to znalazlem na ebay-u za 450 funtow komplet weber sports tylko ze do malowania wiec po zamontowaniu lakierowanie za jednym razem chyba bedzie lepsza opcja dobrze kombinuje? :P

Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: greos39 » 30-07-20, 22:13

Jeżeli planowałeś tak czy siak lakierować całą gablotę, to fakt, lepiej najpierw skompletować wszelkie graty i puścić w kolor za jednym strzałem.
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

L0rdkratos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17-07-20, 08:57

Re: Laik motoryzacyjny chce zrobić wizualny tuning celicy 7gen

Postautor: L0rdkratos » 31-07-20, 09:32

tak, dokladnie taki mialem plan tylko zastanawialem sie czy lepiej okleic czy pomalowac naraz