Konserwacja podwozia Celica 6

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
shiza34
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 02-11-20, 05:56

Konserwacja podwozia Celica 6

Postautor: shiza34 » 17-02-21, 09:42

Witam wszystkich mam kilka pytań.Zamierzam przeprowadzić konserwację podwozia ostatnio podniosłem auto sprawdziłem pod plastikami nadkolami i jest ok lekkie naloty gorzej zawieszenie wózki, sanki itp dlatego muszę wszystko zdemontować całe zawieszenie,zbiornik paliwa itp mam piaskarkę i wszystko co potrzeba żeby to dobrze wyczyścić problem w tym że zawieszenie SSS działa prawidłowo i jak to wszystko rozbiorę wyczyszczę i poskładam to pewnie już coś się poluzuje wypadnie i już działać może gorzej?Oddać zawias do regeneracji?W Olkuszu robią mam tam blisko w katalogu mają nawet Celice tylko nie wiem czy dla zawieszenia SSS?Co myślicie rozebrać wyczyścić poskładać czy rozebrać wyczyścić regenerować i składać?
Kolejne pytanie dotyczy wymiany płynu wspomagania i sprzęgła wymieniać mimo że nie cieknie i działa czy zostawić aż zacznie coś się dziać. :?:

Awatar użytkownika
conrad_hopper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 677
Rejestracja: 17-04-12, 00:33

Re: Konserwacja podwozia Celica 6

Postautor: conrad_hopper » 17-02-21, 20:45

shiza34 pisze:Oddać zawias do regeneracji?W Olkuszu robią mam tam blisko w katalogu mają nawet Celice tylko nie wiem czy dla zawieszenia SSS?Co myślicie rozebrać wyczyścić poskładać czy rozebrać wyczyścić regenerować i składać?

Zapraszam na PW w sprawie regeneracji. :)
Olkusz sprzedaje tylko tuleje poliuretanowe.
electric vehicles technician, hobby: ST162, ST205 :wink:

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Konserwacja podwozia Celica 6

Postautor: bflorek5 » 04-03-21, 11:47

Poliuretany na tył kupisz czy to Olkusz ebay czy inne firmy. Przód Sss jak wyżej u kolegi regeneracja, jeżeli sam chcesz robić to są też dostępne na ebay tylko szukaj jak do gt4 bo to to samo pełen poliuretan tulejki czy mniejsze elementy kupisz w aso. Wypiaskuj dobrze i zabezpiecz zawieszenie bo cena nowego SSS kosmiczna jak patrzyłem wczoraj z ciekawości na ebay