Celica Vll SWAP SILNIKA

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 29-03-21, 22:32

Siemanko
mój silnik 1.8 1zz fe 143 konie właśnie dokonuje swojego żywota , koszty remontu są tak abstrakcyjne że bardziej opłaca się swap ,
i tu moje pytanie do was , czy silnik t25 z avensis 129 koni pasuje do celinki ? a jeśli tak to czy uzyskanie tych 143 koni to duży problem ? czy po podpięciu mojej wiązki w aucie będzie miał 143 konie ?
wiem że pytanie może wydawać sie mega głupie ale jest duży problem ze znalezieniem silnika 1zz już nie mówiąc żeby ktoś na niego wystawił fakturę

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: ksk33 » 29-03-21, 23:35

Silnik od avena to całkowicie inna bajka. Tam nie było lifta, nie było zmian. Wszystkie silniki brały olej. Dodatkowo inna głowica, inne wałki. Szczerze to daruj sobie. Zdrowy silnik 1zz poliftowy, w tej chwili to koszt około 4k. Jeszcze jest problem ze znalezieniem. Chętnych więcej jak silników. Unikaj silników z palety albo tych które leżą na ziemi. Silnik musi być przy Tobie odpalany i sam sobie możesz zobaczyć jak pracuje.

Zastanów sie też nad remontem swojego, o zdrowe silniki na prawdę teraz trudno.

Awatar użytkownika
Doktorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 26-04-18, 00:09

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: Doktorek » 30-03-21, 13:03

ksk33 pisze:Silnik od avena to całkowicie inna bajka. Tam nie było lifta, nie było zmian. Wszystkie silniki brały olej. Dodatkowo inna głowica, inne wałki. Szczerze to daruj sobie. Zdrowy silnik 1zz poliftowy, w tej chwili to koszt około 4k. Jeszcze jest problem ze znalezieniem. Chętnych więcej jak silników. Unikaj silników z palety albo tych które leżą na ziemi. Silnik musi być przy Tobie odpalany i sam sobie możesz zobaczyć jak pracuje.

Zastanów sie też nad remontem swojego, o zdrowe silniki na prawdę teraz trudno.


Silnik z avena to nie całkowicie inna bajka. Nie każdy silnik bierze olej. Wałki są te same (nigdzie nie znalazłem informacji, aby się różniły :) Nawet miałem na stole wałki z Celica i Avena) Głowica ma jedną istotną różnice. Mój silnik jest z avena i na hamowni miał 136HP :)
Pamiętaj, że silnik po remoncie to pewny silnik i wiesz co masz :) Kupując silnik po x km przebiegu różnie się kończy :)

@Gilonbabilon jaką wycenę dostałeś za remont ?:)

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 31-03-21, 17:55

Według znajomego mechanika to jeszcze przed otworzeniem silnika ostrzegł mnie że 5 tysięcy to może być za mało za remont, więc ostatecznie nikt tam nie zaglądał , wynika to z faktu że same tłoki to 1200 zł za polifty + 3 do 4 tygodni czekania , szlif głowicy , cylindrów , komplet uszczelek , może panewki i robota mechanika i wychodzą takie abstrakcyjne kwoty. Szcze to jestem w kropce bo remont to kupa kasy , silniki z allegro to loteria i wszystkie bardzo daleko ode mnie , nie sprzedam tego auta bo nikt nie kupi auta które nie dojedzie 300 km bez dolewki oleju ...

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 31-03-21, 18:06

A propos silników z allegro to nie ma droższego niż 3000 zł a ceny kształtują się od 2000zł do 2800zł , jest może jedna oferta z możliwością odpalenia silnika i to 600 km odemnie.

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: ksk33 » 31-03-21, 18:57

Doktorek pisze:Silnik z avena to nie całkowicie inna bajka. Nie każdy silnik bierze olej. Wałki są te same (nigdzie nie znalazłem informacji, aby się różniły :) Nawet miałem na stole wałki z Celica i Avena) Głowica ma jedną istotną różnice. Mój silnik jest z avena i na hamowni miał 136HP :)


Widocznie miałeś chu... wałki :-D

GILONBABILON
Szczerze to daruj sobie to szukanie na allegro. Rób remont, będziesz wiedział co masz. Koszty myśle że nie będą takie kosmiczne, tłoki niekoniecznie musisz zmieniać. Trzeba rozłożyć i zweryfikować. WIększy problem będzie ze znalezieniem majstra który to zrobi.

Pamiętaj tylko że chytry dwa razy traci i kota w worku się nie kupuje.

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 01-04-21, 01:06

Masz rację, wolał bym zrobić ten remont ale tłoki trzeba zmienić tak czy siak , bo skoro raz zapiekły się pierścienie to zrobią to drugi raz więc remont po łepkach też nie ma żadnego sensu

Śmigi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 172
Rejestracja: 23-07-13, 21:20

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: Śmigi » 03-04-21, 22:57

Mam poliftowy silnik 1zz na stanie, jak i komplet swapa na 2zz :)
Jak byś chciał

Śmigi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 172
Rejestracja: 23-07-13, 21:20

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: Śmigi » 03-04-21, 22:57

Mogę również zrobić remont
Z tym że w Warszawie

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 04-04-21, 00:11

jaka cena za ten polift ? i czy jest jeszcze w aucie ?

a jaka mniej więcej cena remontu w warszawie ? tak z doświadczenia mniej więcej

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 04-04-21, 01:59

A ORIENTUJE SIE KTOŚ GDZIE MOŻNA KUPIĆ TŁOKI DO POLIFTA ?

Śmigi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 172
Rejestracja: 23-07-13, 21:20

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: Śmigi » 04-04-21, 11:08

Cały remont na gotowo wychodzi +- 5 tyś
W zależności od tego co odkryje się po rozebraniu :)

Silnik poliftowy mam już wyjęty z dawcy

Co do tłoków to nie trzeba kupować poliftiwych, wystarczy przerobić seryjne :)

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: ksk33 » 04-04-21, 12:04

Mądra głowa wie czym się różnią tłoki i jakie wprowadzono zmiany. Nie zawsze trzeba też je zmieniać, niektóre nawet dają się usprawnić żeby pozbawić je wad ze wcześniejszych modeli. Po weryfikacji i rozebraniu Twojego silnika można dopiero coś powiedzieć na temat kosztów.

Powiedz z jakiego jesteś rejonu to może ktoś doradzi kogoś wartego uwagi i powierzenia mu silnika do remontu. Rozważ też opłacalność naprawy i w jakim stanie jest buda.

Jeśli ja miałbym Ci doradzać to doradzałbym remont jeśli masz jakieś plany większe związane z tym samochodem. Będziesz wiedział chociaż co masz jeśli zostanie to wykonane ze sztuką. Chyba że masz pewny silnik, jeżdżący w samochodzie do odpalenia, posłuchania, obejrzenia i wiesz jak odróżnić ulepszone silniki po liftingu. Ta druga opcja w tej chwili jest tak prawodopodobna jak trafienie czwórki w totolotka. Kupna silnika z palety to nigdy bym sie nie podjął, no chyba że w jakiejś okazyjnej cenie na ryzyko. Szkoda czasu, nerwów i roboty.

Także sam widzisz jak to jest.

Trzecia opcja to sprzedać samochód w takim stanie jak jest - 80% wystawionych w tej chwili na olx jest w podobnym stanie mechanicznym do Twojego.

Wesołych i spokojnych :mrgreen: :absolute:

GILONBABILON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13-01-21, 14:59

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: GILONBABILON » 04-04-21, 12:33

Sytuacja wygląda tak
Kupiłem Celine rok temu , zero rdzy na budzie , podłoga zakonserwowana , więc została sprawdzona przez blacharza i powiedział że nie jest to ukryta rdza tylko faktycznie ktoś o to auto dbał , w aucie działa wszystko począwszy od hamulców przez zawieszenie po klimę i szyby i tak dalej ..
Kosztowało mnie to auto 12 tysięcy złotych , od tamtego czasu zainwestowałam jakieś 4 tysiące , w pierdoły ( łożyska , szczęki , paski , pompki spryskiwaczy , regeneracja hamulcu , )
Dodatkowo auto posiada audio ( wyciszone wnętrze , lepsze głośniki , subwoofer , radio 2 din dotyk ) , zainstalowalem instalacje LPG za 3000 zł ,
Auto paliło trochę oleju , nie jestem w stanie teraz powiedzieć ile ale w ostatnim czasie wzrosło drastycznie , i na trasie wypił 3 litry 5w30.
Nie chcę go sprzedawać bo lubię to auto. Daje mi masę frajdy i przyjemności z jazdy , poza tym powieszą mojego małego penisa bo wszystkim się podoba.
Nie sprzedam komuś auta którym nie dojedzie 300 km trasy bez dolewki bo zatrze silnik ...
Jestem z Gdyni jeżeli ktoś zna jakiegoś fachowca który się tym zajmie to będzie wdzięczny za pomoc.
Wszystkim spokojnych i wesołych świąt .

Awatar użytkownika
ksk33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 15-06-17, 14:05

Re: Celica Vll SWAP SILNIKA

Postautor: ksk33 » 04-04-21, 13:20

No to co tu dużo mówić, trzeba naprawiać tego co masz.

Z trójmiasta masz człowieka który robił samemu remont przedlifta i ponagrywał nawet dużo ciekawych rzeczy na yt. Można pooglądać. Tutaj masz jego kanał:
https://www.youtube.com/user/MasterWisnia/

Możesz jeszcze napisać do kolegi greos39 na pewno coś i kogoś doradzi.