Włączający się czasami alarm, który rozładowywyuje akumulator

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
tomaszwoy35
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11-02-21, 21:03

Włączający się czasami alarm, który rozładowywyuje akumulator

Postautor: tomaszwoy35 » 05-04-21, 15:18

Witam, ostatnio pojawia się problem w Celica 2001 włączającego sie alarmu. Miesiąc temu, kiedy wyszedłem na parking, nie mogłem otworzyć samochodu z pilota dlatego, że akumulator był już tak rozładowany, otworzyłem więc drzwi kluczykiem zaczeło cos tak jakby delikatnie stukać w prawym rogu przy kierownicy (jest to anglik, u Was byłoby to w lewym rogu). Znajomy przyjechał z pomocą i odpaliliśmy za pomocą kabli. Przedwczoraj miałem podobny problem, po wyjsciu ze sklepu po 2h samochód nie dało się otworzyć z pilota, kiedy otworzylem drzwi kluczykiem zalaczal sie alarm, po włożeniu kluczyka do stacyjki i odpaleniu samochodu alarm nie wyłaczył sie, dopiero po przejechaniu kilku metrów alarm się wyłączył. Wróciłem do domu, odpiąłem klemy by alarm nie załączył się w nocy. Następnego dnia znajomy przyjechał by odpalić samochód za pomocą kabli, samochód zapalił. pomyślałem iż może akumulator jest słaby i chciałem go naładować, jednak prostownik wskazywał ze akumulator jest w pełni naładowany. Nie wiem jaka może być przyczyna. myślalem by wymienić jeszcze baterie w pilocie. Nie wiem czego teraz się spodziewać. obawiam się że po wyjściu np z pracy problem może powrócić. Może ktoś z Was będzie wiedział jaki moze być problem. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cisiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 01-03-16, 16:59

Re: Włączający się czasami alarm, który rozładowywyuje akumulator

Postautor: Cisiel » 08-04-21, 11:21

1. Podjedź do jakiejś hurtowni motoryzacyjnej - oni mają mierniki pojemności akumulatorów. Parę złotych będzie kosztować sprawdzenie Twojego akumulatora i wydruk z tego urządzenia. Będziesz miał pewność czy aku do wymiany czy jednak jest dobry.
2. Asekuracyjnie wymiana baterii w pilocie nie zaszkodzi.
3. Nikt tu nie jest wróżką co do alarmu. To jakiś dokładany autoalarm ? Oryginalny ? Może po prostu centralka alarmu dokonuje swojego żywota.