Celica na pierwszy samochód

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Karas2001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27-03-21, 00:10

Celica na pierwszy samochód

Postautor: Karas2001 » 04-05-21, 21:26

Witam Serdecznie
Od dzieciaka moim samochodowym marzeniem była Celica. Teraz przyszedł wreszcie czas na zakup pierwszego auta. Na oku mam dwie generacje: V (1.6 STi) oraz VI ( 1.8 ), mój budżet wynosi około 8tys. Nie ukrywam, że Celice chce kupić głównie z powodu jej przyciągającego wyglądu żeby wyróżnić się trochę z tłumu. Jednakże idąc również za głosem rozsądku samochód nie ma tylko i wyłącznie wyglądać ale i jeździć nie sprawiając przy tym większych problemów. Słyszałem sporo o niezawodności tego modelu jak i niestety o kilku wadach (nadmierny pobór oleju). Z racji tego, że osobiście nie jestem żadnym specem a nie chce się też kierować pierwszymi lepszymi opiniami z internetu przygnało mnie tutaj. Na dole szereg pytań, które mnie najbardziej nurtują:
- Czy Celica jest rzeczywiście dobrym pomysłem na pierwszy samochód?
- Jak to jest z kosztami utrzymania powyższych modeli oraz z ich awaryjnością
- Czy powyższe modele można zakupić w okolicach 8tys bez wad mechanicznych i większego wkładu finansowego
- Który z wymienionych wcześniej modeli byłby lepszy pod względem awaryjności, kosztów utrzymania, wygody oraz frajdy z jazdy
Głównie chodzi mi o to czy te samochody posłużyłyby mi przez pół może rok bez żadnych większych niespodzianek finansowych.
Z góry dziękuję wszystkim za fatygę i pozdrawiam Serdecznie.
Jakub