Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Jegg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 25-04-21, 14:11

Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Postautor: Jegg » 14-02-22, 15:46

Witam,

Od paru miesięcy stałem się dumnym posiadaczem Celici 6 generacji. Zastanawia mnie tylko fakt, że mój egzemplarz posiada manualne szyby, brak centralnego zamka i ABS. Regulacja lusterek jest bardziej kwadratowa i przypomina tą z V gen.
Nigdzie nie umiałem się doszukać na internecie takiej konfiguracji, ale nie wygląda mi to na coś, co było robione w garażu.
Ktoś może ma jakieś informacje na ten temat? Są takie Celici oryginalne?

Foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Postautor: krrizz » 15-02-22, 09:30

Masz podstawową wersję wyposażenia na Amerykę północną,
do tego mniejsze głośniki w drzwiach i sterowanie lusterkami chyba z Exiva, silnik 1,8 i bębny z tyłu

wersja europejskie były lepiej wyposażane

Jegg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 25-04-21, 14:11

Re: Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Postautor: Jegg » 16-02-22, 00:45

Hmmm ciekawe. Co do silnika to mam 2.0 ale to widać, że ktoś kiedyś robił swapa bo plakietka jest z 7afe a komputer popisany mazakiem, ale zastanawiają mnie te bębny, bo są normalnie z tyłu zaciski. Możliwe że też ktoś kiedyś wymienił.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Postautor: krrizz » 17-02-22, 18:15

Wszystko się da, domniemuje że nie masz ABS więc musisz przeszczepić całość z GT

Jegg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 25-04-21, 14:11

Re: Celica Gen 6 - Manualne szyby?

Postautor: Jegg » 18-02-22, 13:26

ABSy też by się przydały, ale jak widać na załączonym obrazku to brakuje kostki z regulacji lusterek. Można gdzieś takową dostać? Szukałem po Allegro i OLX ale nic nie znalazłem. Jeśli ciężko taką dostać to da się wymienić regulację lusterek na tą normalną z VI albo V gen? Jak tak to mógłbym sobie dorobić obudowę na drukarce 3D.