Prosze o pomoc

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
lanc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: 01-03-06, 19:07

Prosze o pomoc

Postautor: lanc » 23-03-06, 12:45

Kilka tygodni temu kupilem sobie celinke 1.8 T20 jesstem z niej bardzo zadowolony
Nawet powiem że jestem w szoku jeżdiłem wczesnie takim modelem i ten niemiał takich osiągów jak te model po rozmowie z właśicielem{byłym ]powiedział mi ze była tiningowana w niemczech w firmie tiuningowej Auto leonhardt napewno w tej po zastawili po sobie naklejke w postaci reklamy ale on dokładnie nie wnikal co zmienili igdzie bo on jest starszy gośc ok 50 i kupił ją bo mu sie wygląd podobał. Związku z tym mam pytanie czy laik z doświatczeniem dostatecznym może znaleś te zmiany i gdzie ich szukać . wiem napewno że niema filtra stozkowego co jeszcze mogli zmienić . Chyba ze nic nie zmienili.
Jak nic nie zmienili to czy jest mozliwe że samochód tej klasy w cztery dorosłe osoby poszedł 240km/h czyli zamknał licznik przy 5000 obrotów i jeszcze chciał polecieć tylko mi odwagi brakło zła jakoś drug i egoizm polskich kierowców.

Awatar użytkownika
lanc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: 01-03-06, 19:07

Postautor: lanc » 23-03-06, 12:54

I jeszcze jedno do 100 na prostej drodze rozpedzilem ję w 8.8s dlatego uwazm ze to nie jest normalne

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 23-03-06, 13:36

Potencjalne modyfikacje:
- sportowy zamiennik filtra powietrza (zajrzyj do pudła)
- sportowe wałki rozrządu (pali więcej niż Twoja poprzednia?)
- odelżone koło zamachowe (wkręca się na obroty szybciej niż Twoja poprzednia?)
- piggyback czyli tzw. świnka - układ elektroniczny modyfikujący sygnały między ECU i silnikiem (przy jakich obrotach masz odcięcie?)
- zmieniony kolektor wydechowy (kolektor masz odlany z żeliwa czy spawany z rur?)
- zmieniony wydech.

Awatar użytkownika
lanc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: 01-03-06, 19:07

Postautor: lanc » 23-03-06, 16:57

dzieki za podpowiec bede szukał