Ubezpieczenie Celiki !!!

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 08-04-04, 16:18

Krystek pisze:Zadzwoniłem do Floriana i zbiłem stawke do 1750. Moim zdaniem to już cena ktora mozna zaplacić. Ale przyznam ze dopiero po wypowiedzi Mulca dowiedziałem się że coś takiego wogóle istnieje. Mam nadzieje ze sa wiarygodni i wypłacą kase jak cos sie stanie.


Zanim sie tam ubezpieczyłem pytałem duzo znajomych. Okazało sie ze firma jest na rynku od dawna, ubezpiecza przedewszystkim rolników (pola, zagrody, romy, maszyny rolnicze), a od 2-3 lat także ubezpieczenia komunikacyjne. W firmie swoje udziały ma TU "Samopomoc", oraz jakas niemiecka firma ubezpieczeniowa. Z likwiadacja szkod nie ma raczej problemów, jak dotąd 2 moich kumpli miało stłuczki, pieniazki wyplacili im po 2-3 tyg. bez zbędnych problemów. Tanio jest dlatego, ze nie mają pieknych "pałaców-biurowców" jak np.PiZetjU, a przeciez utrzymanie takich kolosów, zatrudniających ogromna ilosc ludzi, też kosztuje, stad wysokie ceny na ubezpieczenia. :( :evil:

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 08-04-04, 18:43

Mulec pisze:btw....to gdzie mam to w koncu ubezpieczyc ?

Tam gdzie masz znajomego od wycen szkód. :-D
--
r

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 18-04-05, 17:01

Chciałbym odnowic temat ubezpieczeń OC/AC.
Własnie kończy sie moje ubezpieczenie we Forianie, który rzeczywiście był bardzo korzystny, ale wziął i zbankrutował ;)

Podzielcie sie informacją gdzie ostatnio ubezpieczaliście samochody.
Podobno część obowiązków po Florianie przejęło HDI Samopomoc, ale ich oferta jest bardzo słaba (np zwracają 50% szkód i 85% w wypadku kradzieży!)

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 18-04-05, 17:34

A myślałeś o Link4? Bo ja po płaceniu PZU i Warcie ciężkich pieniędzy poważnie się zastanawiam nad telefonem pod 444 44 44...

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 18-04-05, 20:01

W linku to chyba tylko na wałki się opłaca ubezpieczać, inaczej to grosze wypłacają, a przy starszym samochodzie to zaraz walą szkodę całkowitą, "wyliczają" że za części z uszkodzonego samochodu weźmiesz z 1000 mniej niz cena rynkowa o i ddadzą Ci te 1000 zł pomniejszone o VAT, już nie raz o tym czytałem (jeśli chodzi o Link4)

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 18-04-05, 21:09

Krystek pisze:Własnie kończy sie moje ubezpieczenie we Forianie, który rzeczywiście był bardzo korzystny, ale wziął i zbankrutował ;)



jak to zbankrutowal ? jak to zbankrutowal ? skad masz takie info ?
u mnie nadal istnieje

Awatar użytkownika
-= iR =-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 732
Rejestracja: 30-12-03, 11:04

Postautor: -= iR =- » 18-04-05, 22:30

Moja jest ubezpieczona (uwaga ;-) na Poczcie, chociaz faktycznie to ich Towarzystwo prowadzi Hestia.

Wziąłem pakiet i wyszło mi u nich najtaniej.
AC rewelacyjne nie jest , ale coś za coś :|

kasumi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 23-12-03, 11:04

Postautor: kasumi » 19-04-05, 11:58

A ja ubezpieczyłem w GENERALI, ale tylko OC i kosztuje mnie ta przyjemność 409 zł za rok:)

MADMAN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 225
Rejestracja: 20-02-05, 23:05

hmmmmmmmmm

Postautor: MADMAN » 19-04-05, 12:14

krystek sluchaj mam a raczej mialem ten sam problem co ty ponizej 26 roku i auto na siebie skutek same wzwyzki i wysokie ubezpieczenie.Ale kumpel doradzil miDawna hestie obecnie to sie nazywa mtu i ubezpieczenie CALE wynioslo mnie 1500 zl nr do nich to 0801107108
PS tylko ze ja mam genV 1994
Niegdys REALRONIN...

kasumi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 23-12-03, 11:04

Postautor: kasumi » 19-04-05, 15:32

no i jeszcze jedna sprawa, jeśli jesteś współwłaścicielem to niektórych firmach (Samopomoc na pewno!) nie ma znaczenia, że nie masz 26 lat!!.Liczy się tylko wiek właściciela!! Więc jesli autko jest na Ciebie może warto zainwestować w przerejestrowanie, dużo zaoszczędzisz...

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 19-04-05, 21:34

Dzieki wszystkim za info, ale powiem szczerze.....mało konkretów

Mulec, Florian zaprzestał działalności 30.03.2005 (http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,2,hor,1, ... mosci.html)

Kasumi, masz rację, ale jak którykolwiek ze współwłascicieli ma szkodę to obydwaj dostają zwyżki.

Co do link4 to podzielam zdanie Sawy.

Zrobię małe badanie rynku OC/AC i o wyikach was poinformuję - na pewno wszystkim się przyda.

kasumi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 23-12-03, 11:04

Postautor: kasumi » 20-04-05, 00:08

[quote="
Kasumi, masz rację, ale jak którykolwiek ze współwłascicieli ma szkodę to obydwaj dostają zwyżki.
.[/quote]

Niekoniecznie mój drogi!!! NIe robi się czegos takiego aby wszystkie samochody w tej samej firmie ubezpieczać:))
Twój współwłaściciel ma swoje autko w innej firmie ubezpieczone!
Jak ktoś zrobi bum to tylko za swoje odpowiada..a ubezpieczalnie nie mają centralnej bazy:)
Mam to przećwiczone, działa:)

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 20-04-05, 22:53

Krystek pisze:Mulec, Florian zaprzestał działalności 30.03.2005 (http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,2,hor,1, ... mosci.html)


dzieki....musze szukac czegos innego :(

mem_phis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 04-02-05, 14:27

Postautor: mem_phis » 22-04-05, 20:47

witam

moze w koncu mi sie uda komus pomoc (czemu wszyscy mi maja pomagac ;P )

no wiec tak - jako ze 2 tyg temu kupilem celice '96 a niestety trzymam ja pod blokiem we wrocku :( zaraz przed powrotem na studiowanie wykupilem OC i AC

a wiec tak, mam 21 lat wiec sa zwyzki i nie posiadam zadnych znizek a za calosc zaplacilem 1840zl (auto ubezpieczone na 22tys - czyli tyle ile dalem za nie)
Moja mama jest wspolwlascicielem Forda Galaxy w pzu i ma wszystkie znizki
Toyosie ubezpieczylismy w Compensie bo tam nie ma zadnych zwyzek dla mnie a znizki mojej mamy normalnie obowiazuja - teraz, z tego co wiem to jezeli rozbije auto to w Compensie poleca po znizkach i mi (jak kiedys sie dorobie) jak i mojej mamie
ale jezeli moja mam bedzie chciala ubezpieczyc jakies inne auto np w Warcie (lub Pzu) to dalej posiada 60% znizek z PZU

nie wiem jak jest z wyplacalnoscia i problemowoscia w Compensie
ale mysle ze cena i warunki sa dosc atrakcyjne - taniej chyba sie nie da z tego co sprawdzal nasz agent (no chyba ze w jakiejs firmie ktora on sie nie zajmuje i nie wspominam link4 bo szkoda czasu)

mam nadzieje ze ktos dzieki temu odzyska sporo kaski w razie nieszczescia (odpukac w niemalowane)

mem_phis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 04-02-05, 14:27

Postautor: mem_phis » 22-04-05, 22:48

a poza tym wszyscy wiemy ze mam autko '95 ;P

Awatar użytkownika
marti-celica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 12-12-05, 19:43

Postautor: marti-celica » 04-01-06, 22:46

Sawa pisze:W linku to chyba tylko na wałki się opłaca ubezpieczać, inaczej to grosze wypłacają, a przy starszym samochodzie to zaraz walą szkodę całkowitą, "wyliczają" że za części z uszkodzonego samochodu weźmiesz z 1000 mniej niz cena rynkowa o i ddadzą Ci te 1000 zł pomniejszone o VAT, już nie raz o tym czytałem (jeśli chodzi o Link4)


Pracuje w warsztacie samochodowym i ostatnio zaskoczyła mnie firma link4.
Wypłacali za szkode z OC.
własciciel chciał najpierw zeby wypłacili według faktur ale nie wypłacili by mu VAT-u (auto na firme)
wiec wykonał naprawe na kosztorys
ku zaskoczeniu wypłacili taka samą sume jakby robił wg faktur
Zarobił na tym koło 4000tys zł
marti!!!

Awatar użytkownika
mecik19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 13-02-07, 10:12

Postautor: mecik19 » 28-04-07, 16:29

A JA MAM PYTANIE , KUPILEM CELINE 4MIESIACE TEMU UBEZPIECZONA JEST W WARCIE , POPRZEDNI WLASCICIEL UISCIL OPLATE 1 GRUDNIA , WIEC DO KIEDY MAM WARZNE OC - DO PIERWSZEGO MAJA CZY DO PIERWSZEGO CZERWCA , PYTAM BO NIE MAM TEJ WIELKIEJ KARTKI TYLKO TEN SWISTEK DLA PIESKOW A TAM JEST TYLKO NAPISANE ZE OPLACONO PIERWSEGO GRUDNIA , W SUMIE TO BYLEM DZISIAJ W UBEZPIECZALNI I POWIEDZIELI MI ZE WAZNE JEST DO PIERWSZEGO CZERWCA , ALE NIE JESTEM PEWIEN BO PRZECIEZ POL ROKU OD GRODNIA TO MAJ..;/ HELP

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 28-04-07, 18:49

Jeżeli powiedzieli że do czerwca to raczej wiedzą co mówią:) Swoją drogą dziwne, powinieneś mieś na tym świstku

I wyłącz CAPS LOCK :!: :!:
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 30-04-07, 18:46

Jeśli OC było wykupione na rok, a w przypadku niezabytkowych samochodów raczej nie ma innej opcji, to jest ważne przez rok od daty jego zawarcia (niezależnie od tego co Ci w ubezpieczalni powiedzą).

To kiedy i co poprzedni właściciel płacił jest już indywidualne. Mógł zapłacić raz całą składkę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia i wtedy masz ważne do grudnia 2007, ale mógł też w grudniu płacić drugą ratę i wtedy masz ważne do maja (czy czerwca).

Ważna jest data zawarcia umowy (i jej czas) nie data opłacenia jakichkolwiek składek.
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
FANKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2907
Rejestracja: 28-02-06, 19:10

Postautor: FANKI » 01-05-07, 12:29

Robert pisze:mógł też w grudniu płacić drugą ratę i wtedy masz ważne do maja (czy czerwca).

można również płacić co trzy miesiące - to chyba od ubezpieczyciela zależy. Jak sprzedawałem poprzedni samochód to byłem w temacie, ponieważ opłacone oc zwiększało jego atrakcyjność :) dlatego płaciłem składki co 3 miesiące - w tym czasie udało się auto sprzedać - ale "możliwość pozostała"