Pokrowce na samochody

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Pokrowce na samochody

Postautor: Adam » 02-01-04, 09:14

zastanawiam sie nad takim i ciekaw jestem waszych opini na ten temat :roll:
czy sklonni bylibyscie stosowac czy nie (przy zalozeniu, ze samochod stoi "pod chmurka")?
jakie mozecie przytoczyc "za" i "przeciw"?
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
agaXX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 29-12-03, 08:41

Postautor: agaXX » 02-01-04, 10:14

niewiem co doradzic moj tez jest pod chmurka :(.
ale słyszałam rozne opinie , mysle ze jesli uzywasz codziennie auta to jest to bezsensu zbedne rysowanie lakieru
pokrowiec jest z sztywnego i dosyc szorstkiego materiału i lepiej nim czesto nie operowac, niewiem jak jest z wilgocia ale wkoncu na zime chyba jest okej tylko nie na lato bo przeciez latem korozja jest grozna.
pytanie jest jak długo auto ma stac jesli jezdzi codziennie to jest to bezsensu i na dodatek ułatwia roznym wandalom robote i złodziejom.
to moja opinia tylko jako laika , tez mnie zastanawia to.:|
oby asfalt był lśniący i gładki amen

wiceprezes klubu brak kasy:):):)

Awatar użytkownika
ODDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 04-01-04, 14:25

Postautor: ODDI » 04-01-04, 15:13

bo przeciez latem korozja jest grozna.

troche nie zrozumiałem tego fragmentu

PRZEDEWSZYSTKIM na codzien czy na okres dłuższego postoju pod blokiem

ZA:
- wszelkiego rodzaju izolacja (śnieg, deszcz, słońce)
- mimo wszystko wydaje mi się że mnieszcze narażenie na złodzieji bo żadko zaglądają pod plandeki sądząc że ludzie pod czymś takim trzymają tylko stare autka (polonez duży fiat)

PRZECIW:
- tak jak ktoś już napisał chyba Aga, jeżleli kiepsko wykonany pokrowiec to może lakier rysować
- chyba przedewszystkim niewygodne w użyciu !!
- no i jak śłoneczko zaświeci zrobi się od niego ciepło a pod pokrowcem jest wilgoć to tam sie wszystko dusi !!

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 04-01-04, 19:30

ODDI pisze:...
- mimo wszystko wydaje mi się że mnieszcze narażenie na złodzieji bo żadko zaglądają pod plandeki sądząc że ludzie pod czymś takim trzymają tylko stare autka (polonez duży fiat)...

A jak już ktoś Ci się włamie do auta to zauważysz to dopiero po zdjęciu pokrowca.
--
r

Awatar użytkownika
agaXX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 29-12-03, 08:41

Postautor: agaXX » 04-01-04, 20:24

oddi ztego co wiem to korozji sprzyja cieplo nie zimno jak sie uwaza i w połaczeniu z wilgocia.
sól z zimy potrafi wgryzc sie do lata w syf w podwoziu i tak dalej ale to ciepło powoduje korozje.
oby asfalt był lśniący i gładki amen



wiceprezes klubu brak kasy:):):)

Awatar użytkownika
ODDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 04-01-04, 14:25

Postautor: ODDI » 05-01-04, 09:49

nie będe sie sprzeczał, pewnie masz racje. Ale zawsze wydawało mi się że na zime się zabezpiecza auta i po zimie wychodzi najwięcej rdzy.

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Postautor: Toxic_X » 05-01-04, 12:49

ODDI pisze:nie będe sie sprzeczał, pewnie masz racje. Ale zawsze wydawało mi się że na zime się zabezpiecza auta i po zimie wychodzi najwięcej rdzy.


Też mi sie tak wydaje :) Więc jest nas dwóch :D
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30

Awatar użytkownika
Duńczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 696
Rejestracja: 23-12-03, 09:50

Postautor: Duńczyk » 05-01-04, 14:03

Toxic_X pisze:
ODDI pisze:nie będe sie sprzeczał, pewnie masz racje. Ale zawsze wydawało mi się że na zime się zabezpiecza auta i po zimie wychodzi najwięcej rdzy.


Też mi sie tak wydaje :) Więc jest nas dwóch :D


To już jest Nas trzech :lol: :lol:

Awatar użytkownika
agaXX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 29-12-03, 08:41

Postautor: agaXX » 05-01-04, 17:48

haha ale własnie po zimie nie w czasie zimy koledzy ja tak słyszałam sorki ale ze powinno siezabezpieczac przed zima by to co sie gromadzi nam pozniej nie dowaliło i po zimie powinno sie konserwacje zrobic.
korozja zreszta to zywy organizm i jedna zasada niskie temperatury bez duzej wilgoci albo zabija albo jak w przypadku rdzy powstrzymaja rdzewienie, gdyby soli nieuzywano niebyłoby tez takiej grozby.
kurde chybasienie myle noooo:):):)
wilgoc i dodatnietemperatury .
oby asfalt był lśniący i gładki amen



wiceprezes klubu brak kasy:):):)

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 06-01-04, 00:16

wasze opinie pokrywaja sie w sumie z tym co slyszalem...
generalnie wszyscy odradzaja jakiekolwiek uzywanie takich wynalazkow jak pokrowce ze wzgledu na korozje. zadko kto zwracal uwage na rysowanie lakieru, juz predzej na niewygode uzywania i glownie na te korozje wlasnie :)
podobno najlepiej dla samochodu jak stoi tylko pod jakas przewiewna wiata. nawet garaz jest juz pod tym wzgledem mniej "atrakcyjny" ;-)
moj stoi na parkingu i tak sobie myslalem, ze moze go bede przykrywal przed tym "syfem" (kurz) co leci z nieba ale juz mi ta mysl odeszla...
skoro wszyscy raczej odradzaja to cos w tym jest :mrgreen:
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
agaXX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 29-12-03, 08:41

Postautor: agaXX » 06-01-04, 09:55

adam mi to mowił gosc ....niepamietam ale chyba chemikczy ktos i do tego raz w prasie czytałam i sie tam smieli ze kazdy mysli ze od nieskiej temperatury jest korozja gdyby tak było to autka w szwecji rozpadałbysie szybcie nizmaja gwrancje hehe:):)
oby asfalt był lśniący i gładki amen



wiceprezes klubu brak kasy:):):)

Crippler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 09-01-04, 17:44

pokrowiec?

Postautor: Crippler » 12-01-04, 11:53

W końcu jest zima, więc temperatura pod pokrowcem nie jest tak wysoka, że by sprzyjała korozji, to jest tylko kilka stopni w górę!
Wilgoć też jest w powietrzu, ale w końcu nie będzie jej aż tyle, zeby od razu blacha rdzewiała!
Rzeczywiście, pokrowiec może Ci rysować lakier, ale mozesz kupić droższy, to będzie ze specjalną warstwą ochronną.
Też o tym myślałem, w końcu lepsze to niż codzienne zdrapywanie śniegu z szyb.Jednak stwierdziłem, ze po paru razach zakładanie i ściąganie auto-kondona mi się znudzi...
Crippler

Awatar użytkownika
Duńczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 696
Rejestracja: 23-12-03, 09:50

Postautor: Duńczyk » 14-01-04, 09:08

Najlepszym pokrowcem jest-murowany garaż :!: