Falken w oponytanio.pl

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Falken w oponytanio.pl

Postautor: TomPoz » 29-09-06, 23:11

Naprawdę mają ciekawe ceny Falkenów, ja się pewnie zdecyduję na letnie 451 lub 452.
Firma mało u nas znana ale w Japoni to gigant obok Toyo i Yokohamy. Kupiłem Falkeny do Galaxy, zrobiłem na nich 4 tys. km (autostrady i góry) i prawie nie ma śladów zużycia, a prowadzi się na nich tę koszmarną ciężarówkę świetnie.

Jak ktoś szuka to polecam...

hin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1298
Rejestracja: 13-05-06, 01:25

Postautor: hin » 01-10-06, 09:31

Yokohamy (AVS winter) też w dobrej cenie- 154 zł na sztuce taniej niż w innym punkcie w którym pytałem. Tylko że nie ma żadnych 205/55R15 z indeksem V :(
W sprawach PW proszę raczej o kontakt mailowy. Czasami dłużej tu nie zaglądam a i nie zawsze docierają powiadomienia o PW.

TomPoz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4958
Rejestracja: 09-07-04, 00:41

Postautor: TomPoz » 01-10-06, 11:07

hin pisze:Yokohamy (AVS winter) też w dobrej cenie- 154 zł na sztuce taniej niż w innym punkcie w którym pytałem. Tylko że nie ma żadnych 205/55R15 z indeksem V :(

W zimówkach spokojnie wystarczy Ci indeks H.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Postautor: krrizz » 02-10-06, 09:54

ja mam NANKANG i fakt że przejechałem na nich dopiero 500km ale są naprawde spoko a cena 180 pln za sztuke 195/55/15V jest super www.oponytanio.pl

hin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1298
Rejestracja: 13-05-06, 01:25

Postautor: hin » 02-10-06, 20:26

TomPoz pisze:
hin pisze:Yokohamy (AVS winter) też w dobrej cenie- 154 zł na sztuce taniej niż w innym punkcie w którym pytałem. Tylko że nie ma żadnych 205/55R15 z indeksem V :(

W zimówkach spokojnie wystarczy Ci indeks H.


To samo było napisane w tym serwisie. Ale... Dlaczego??? A jak będę chciał pojechać szybciej niż 210???
W sprawach PW proszę raczej o kontakt mailowy. Czasami dłużej tu nie zaglądam a i nie zawsze docierają powiadomienia o PW.

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 02-10-06, 20:34

hin pisze:A jak będę chciał pojechać szybciej niż 210???

Zimą?
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 02-10-06, 21:46

Robert pisze:
hin pisze:A jak będę chciał pojechać szybciej niż 210???

Zimą?

bo np rajd Szwecji jest jednym z najszybszych w całym roku :lol: :lol: :lol:
[center]JEDZIEMY[/center]

hin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1298
Rejestracja: 13-05-06, 01:25

Postautor: hin » 03-10-06, 14:54

Robert pisze:
hin pisze:A jak będę chciał pojechać szybciej niż 210???

Zimą?


Czemu nie?? Przecież zima to nie tylko zaśnieżone i pokryte zamarzniętą wodą drogi... Bywa że są przyzwoite warunki jazdy. Chociażby wczesną wiosną kiedy opony są jeszcze zimowe natomiast zdarza się czasem kilka dni względnie ciepłej i suchej pogody...
W sprawach PW proszę raczej o kontakt mailowy. Czasami dłużej tu nie zaglądam a i nie zawsze docierają powiadomienia o PW.

Awatar użytkownika
Szweda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2975
Rejestracja: 16-11-05, 16:39

Postautor: Szweda » 03-10-06, 15:07

...i akurat przez te pare dni KONIECZNA jest jazda ponad 210km/h ??

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 03-10-06, 15:21

Wiem, że warunki się zdarzają, i wiem, że rajd Szwecji, itd... I pewnie macie w okolicy swoich miejsc zamieszkania,drogi na których te 210 przekraczacie spokojnie :/.

Znaczy. Nie będę się tu rozwodził na temat bezpieczeństwa i zmiennych warunków itd..., ale wydaje mi się, że można się można powstrzymać przez te parę miesięcy, generalnie niesprzyjających warunków, od przekraczania 210km/h.

A skoro już trzeba (bo taki mus) i jesteście pewni, że macie opanowany samochód przy takich prędkościach zimą to chociaż szukajcie opon jak najlepszych nie patrząc na cenę.
Ciekawe, że najbardziej do naruszania zasad namawiają Ci, którzy przed chwilą ścigali ich obchodzenie.

Awatar użytkownika
Szweda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2975
Rejestracja: 16-11-05, 16:39

Postautor: Szweda » 03-10-06, 15:26

Robert pisze:Wiem, że warunki się zdarzają, i wiem, że rajd Szwecji, itd... I pewnie macie w okolicy swoich miejsc zamieszkania,drogi na których te 210 przekraczacie spokojnie :/.

Znaczy. Nie będę się tu rozwodził na temat bezpieczeństwa i zmiennych warunków itd..., ale wydaje mi się, że można się można powstrzymać przez te parę miesięcy, generalnie niesprzyjających warunków, od przekraczania 210km/h.

A skoro już trzeba (bo taki mus) i jesteście pewni, że macie opanowany samochód przy takich prędkościach zimą to chociaż szukajcie opon jak najlepszych nie patrząc na cenę.
:handshake:

hin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1298
Rejestracja: 13-05-06, 01:25

Postautor: hin » 03-10-06, 22:02

1. Nie, w swoich okolicach nie.
2. Myśle że nic lepszego niż Yokohama raczej już sie nie znajdzie (cena nie gra tu roli); jeśli się mylę to proszę mnie uświadomić
3. Nie chodzi tu o to żeby cisnąć w podłogę na każdej prostej ile sie da i ze nie mozna sie powstrzymac w zime. Mi raczej chodzi o to że opony do mojej niuni mają być z indeksem V i takie właśnei chciałem założyć. Prędkość 210, ba nawet 190 przekraczam bardzo rzadko (może z 3- 4 razy od momentu zakupu czyli 4 m-cy); jednak hipotetyczna sytuacja: mamy powiedzmy środek marca, dość ciepło, wyjeżdżamy np do Niemiec. Nocka, autobahn, w sumie można by przycisnąć. Ale... właśnie.... I takiej możliwej sytuacji chcę uniknąć.
Ponadto w jakiejś przyszłości trzeba będzie założyć jakieś inne felgi + opony letnie. Zapewne felgi będą większe tak więc żeby zachować średnicę koła trzeba będzie zmniejszyć profil opony. Natomiast felgi te co są (seria) z oponami zimowymi zostaną jako setup zimowy. Niestety ze względu na stan naszych dróg po zimie trzeba będzie jeszcze na tych wyższych oponach zimowych pojeździć nieco dłużej niż przewiduje sezon. I przez cały ten czas będzie ograniczenie prędkości w postaci opon....
Sorry za ten przydługi O/T wywód; chcę tylko wyjaśnić motywy mojego toku myślenia co by nie mówili że jakiś gupi jestem

Pozdr
W sprawach PW proszę raczej o kontakt mailowy. Czasami dłużej tu nie zaglądam a i nie zawsze docierają powiadomienia o PW.