fajny carlos sainz

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: 21-03-04, 20:52

fajny carlos sainz

Postautor: Patryk » 05-06-04, 15:44

poznalem dzisiaj typa od celici wersja carlos sainz... zajebista byla. w czwartek najprawdopodbniej bedzie w sadybie o 19.00 i moze pojedzie godnie reprezentowac celinki :)
celica forever

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Re: fajny carlos sainz

Postautor: moongos » 07-06-04, 02:50

czarna była ta celica??
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Re: fajny carlos sainz

Postautor: moongos » 07-06-04, 02:51

o właśnie w czwartek najbliższy jest jakiś zlot ??
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

Maciej_red5th
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 24-12-03, 21:51

Postautor: Maciej_red5th » 07-06-04, 08:33

W sobotnim programie "czas tuningu" był opisany ten model. Koleś przyjechał na zloy do Krakowa i opisywał przeróbki Gt four. Konkretna noclegownia dla kotów na 18' felgach z nosem. Facet troche bajeżył, ze ma problem z kupnem części i szuka silnika, ale ponąć robił ją trzy lata i przyznam ,że dobrze mu to wyszło.

Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: 21-03-04, 20:52

Postautor: Patryk » 07-06-04, 16:51

czerwona byla ale fajna...takie szerokie blotniki zajebiscie wygladala.
celica forever

Awatar użytkownika
WojtekMR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: 26-01-04, 10:34

Postautor: WojtekMR » 14-06-04, 21:51

Ta czerwona to 2.0gti a nie CARLOS SAINZ, trochę za dużo czerwieni w środku

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Re: fajny carlos sainz

Postautor: Adam » 14-06-04, 22:27

Patryk pisze:poznalem dzisiaj typa od celici wersja carlos sainz... zajebista byla. w czwartek najprawdopodbniej bedzie w sadybie o 19.00 i moze pojedzie godnie reprezentowac celinki :)

no i byla :-D

Obrazek
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 14-06-04, 23:08

A będzie w ten czwartek?
--
r

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Re: fajny carlos sainz

Postautor: Carlos » 15-06-04, 04:03

Adam pisze:no i byla :-D


widać że bita... maska ma inny kolor, brak osłon platikowych na lampy... ale i tak bym ją chciał :(

a co to za dziwny wlot (lub atrapa) na dachu ??

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Re: fajny carlos sainz

Postautor: Adam » 15-06-04, 10:57

Carlos pisze:
Adam pisze:no i byla :-D


widać że bita... maska ma inny kolor, brak osłon platikowych na lampy... ale i tak bym ją chciał :(

a co to za dziwny wlot (lub atrapa) na dachu ??


czy bita byla? tego nie wiem, maska o ile sie dobrze przyjzalem miala ten sam kolor (odcien) co reszta tylko te zdjecie tak moglo wyjsc. na dachu atrapa z zaslepka a oslony przy reflektorach wlasciciel zdjal "bo obcieraly"...
czy pokaze sie jeszcze raz to tez nie wiadomo. zdaje sie, ze patryk przypadkowo go spotkal i zaprosil. jak sie mu spodoba to moze sie pojawi znowu :-)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Re: fajny carlos sainz

Postautor: Carlos » 15-06-04, 12:27

Adam pisze: a oslony przy reflektorach wlasciciel zdjal "bo obcieraly"...


czyli po dzwonie... :-D

Awatar użytkownika
góral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2687
Rejestracja: 06-07-04, 22:57

Postautor: góral » 14-07-04, 18:46

Jeżeli chodzi o czas tuningu na tvn turbo to jezeli chodzi o tuning show w Krakowie to niestety była moja celica, pomomo ze przekręcili moje nazwisko. Kwesti wyglądu wewnetrznego to kwestia gustu, a niestety wszystko pozostałe było prawdą, lącznie z przygoda z podtlenkiem, osiemnastkami , dvd, i rozbudowanym audio, a mówiłem o kłopotach z zakupem silnika do Carlosa ale jezeli sie słucha czyms a nie uchem, to nie moja wina. niedowiarków zapraszam do pod krakowskiego zabierzowa, gdzie własnie jest w trakcie wkładania silnika 3- sgte. zakupionego pomimo kłopotów! :!: :!: :!: Pozdrawiam nieuważnego oglądacza!!Góral
Q3, Outback, Legacy, i Carlos.

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Postautor: moongos » 14-07-04, 19:02

myśle że niam masz się co irytowac. przypominam tylko że skrzynia biegów która masz bedzie średnio zestrojona z tym silnikiem- turbo z 700 obrotów mniej kreci :( to tak tylko mówie... a skrzynie od carlosa nie założysz chyba wiadomo dlaczego :) ale nic pomysł ogólnie fajny
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 14-07-04, 22:31

moongos pisze:... a skrzynie od carlosa nie założysz chyba wiadomo dlaczego :) ...

No właśnie.. dlaczego?
--
r

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Postautor: moongos » 14-07-04, 23:20

eeeeeeeeeeeeee pomyślmy.......... moze dlatego że ze skrzyni od turbo wał na tylną oś wychodzi, nie ??? przypominam wszystkim niezorientowanym że silnik turbo było montowany tylko w celice z napeden na 4x4 czyli z napęden na obie osie ! dlatego taka skrzynia moze kiepsko pasowac do celicy 2wd - chyba ze zmieni sie tez całe podwozie ... i zrobi sie z niej 4wd :) !!!!!
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Postautor: Toxic_X » 15-07-04, 00:07

moongos pisze:eeeeeeeeeeeeee pomyślmy.......... moze dlatego że ze skrzyni od turbo wał na tylną oś wychodzi, nie ??? przypominam wszystkim niezorientowanym że silnik turbo było montowany tylko w celice z napeden na 4x4 czyli z napęden na obie osie ! dlatego taka skrzynia moze kiepsko pasowac do celicy 2wd - chyba ze zmieni sie tez całe podwozie ... i zrobi sie z niej 4wd :) !!!!!


eeeeeee............... niekoniecznie!!!!!!!
Wyjście na wał napędowy można prosto i szybko zaślepić i przestosować ją do napędu tylko jednej osi!! I myśle że właściciel tak chce to rozwiązać!! Dokładnych szczegółów nie znam ale poszukaj na forum calibry bo tam w uturbionych te mosty padały i ludzie je odłączali!!
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Postautor: moongos » 15-07-04, 00:22

bardzo łątwo zaślepic... spoko, ponad 200 koni na przedią oś jest naprawde średnim pomysłem..., na palcach jednej reki można policzyc auta 2wd (przód) z mocą ponad 200 koni... po porstu na przód taka moc jest za duza. saab robi to w aero i no i volvo, to raczej bedzie wszystko ale tam jest kontrola trakcji i jeszcze klika bajerów. poza tym nie wiem czy ktos ogarnie przeróbke skrzyni biegów... bo to chodzi o rozłożenie mocy... a nie tylko o sam wał. Technicznie to moc spada o tyle ile jest na tylnych kołach, po odłączniu wału - przełożenia są inne w takiej skrzyni i nie ma opcji zeby to jechało na 2 kołach z taka mocą jak na 4 - nie wiem czy widizałes skrzynie od 4x4 rozebrana... ja akurat widziałęm od jeepa ale mysle ze system dziąłania jest podobny- tylko ze w jeepie mozesz mechanicznie odłaczyc jeden naped ale to jest przód !!!! a to zupełnie co innego. no i cały machanizm skrzyni jest przystosowany do tego reduktor itd
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

moongos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 19-01-04, 16:03

Postautor: moongos » 15-07-04, 00:27

zapomniałem jeszcze o jednym BARDZO MAŁYM SZCZEGULIKU mianowicie mechanizm róznicowy.... to takie cos co odpowiada za to które koło sie kreci w danym momencie... :) jezeli nie podepniesz wału to wąlsnie on jak ze bedzie miał najlniejszy opór bedzie sie kręcił .... a to nas nieinteresuje bo nie pojedizemy za dalko :)
CZY DOBRZE TRAFIŁEM??? :) :) :)

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Postautor: Toxic_X » 15-07-04, 00:47

moongos pisze:zapomniałem jeszcze o jednym BARDZO MAŁYM SZCZEGULIKU mianowicie mechanizm róznicowy.... to takie cos co odpowiada za to które koło sie kreci w danym momencie... :) jezeli nie podepniesz wału to wąlsnie on jak ze bedzie miał najlniejszy opór bedzie sie kręcił .... a to nas nieinteresuje bo nie pojedizemy za dalko :)


Nie wiem jak dokładnie jest w Toyocie ale w większości aut 4x4 ten napęd jest "pseudo" bo zazwyczaj jest zastosowane sprzęgło lepkościowe, które dołącza tylko jeden z napedów, w sytuacji kiedy ten główny jest w poślizgu! Ale nawet przy stałym napędzie na wszystkie koła tylko najnowsze rozwiązania techniki dzielą tą moc proporcjonalnie do sytuacji na drodze więc może wtedy zaistnieć sytuacja że autem nie da sie ruszyć! A mechanizm różnicowy działa jako rozdzielacz napędu na strony samochodu a nie osie!! Z tym że to za duża moc na jedną oś masz 100% racje, ale i tak chyba lepiej zostawić tą z turbo niz ze zwykłego silnika bo pewnie ja zmieli!! A co do tego czy zabieg zaślepienia jest skąplikowany to nie umie Ci odpowiedzieć ale myśle że polega na odpięciu wału napędowego tuż za wyjściem ze skrzyni biegów!!
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 15-07-04, 09:19

No dobrze, a jeśli zdemontować wystające części od tylnego napędu?
--
r