Kradzież świateł pozycyjnych

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
SoBal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 24-04-05, 21:49

Kradzież świateł pozycyjnych

Postautor: SoBal » 01-02-07, 14:12

Witajcie miłośnicy wspólnej marki :)

Kilka dni temu jakieś @#$@#$ zaje@#$% mi światła pozycyjne przednie i małe kierunki na błotniki. W sumie okradli kilkanaście/dziesiąt samochodów, ale nie w tym rzecz.

Auto stąło u mnie pod blokiem w Szczecinie i kradzież miała miejsce w nocy. Następnego dnia zacząłem szukać na Allegro i innych szrotach coby to kupić (może akurat swoje własne? i wtedy ch#$% łapy młotkiem połamać? mam gotowe 2kg na taki wypadek), ale niestety oferta zerowa.

W Aso ceny za sztukę lampy od 500 do 1000 złotych. Za kierunki na błotnikach - po 80 zeta sztuka.

Teraz prośba do Was, jakbyście natknęli się na ofertę na te światła - dajcie proszę znać, może nie będą moje i kupię, może będą moje to zajmę się sprzedawcą.

Thx in adv.

se7en

Postautor: se7en » 01-02-07, 14:18

przykre ^^ polska rzeczywistosc :?

ja mam kierunki ale nie na te błotniki, a co do pozycyjnych to moze lepiej jak kupisz na ebay, z usa lub z niemieckiej strony swiatla pozycyjne? bo tam są fajne i taniej niz 500 zł :D

Awatar użytkownika
PREZES900RR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1691
Rejestracja: 13-08-04, 20:02

Postautor: PREZES900RR » 01-02-07, 15:41

Pozycje kosztuja okolo 180zl + 70zl oprawa na zarowke, na allegro i innych aukcjach mozna kupic taniej. Co do kieunkow to cen nie znam i na pewno od VI do V nie pasuja
Elbląskie Forum Motocyklistów http://www.grupaelblag.pl

Awatar użytkownika
bboy4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3706
Rejestracja: 05-11-05, 16:53

Postautor: bboy4 » 01-02-07, 20:51

PREZES900RR pisze:na pewno od VI do V nie pasuja

Mała przeróbka i pasują idealnie....
2005r: V-Gen GTi
2007r: VII-gen 1ZZ
2020r: VI-Gen 2.0GT :D

Awatar użytkownika
FANKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2907
Rejestracja: 28-02-06, 19:10

Postautor: FANKI » 01-02-07, 21:42

Szukaj wytrwale na allegro - ale raczej na aukcjach typu "dużo gratów do celiki", niż "kierunki do celicy" - bo jak już wyjmą to się cenią
Poczekaj dzień, dwa - może ktos się odezwie. Powodzenia

Awatar użytkownika
tomka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 01-06-07, 22:55

kradzież kierunkowskazów

Postautor: tomka » 10-08-07, 14:32

Właśnie dzisiaj w nocy w okolicach centrum warszawy ktoś raczył mi ukraść oba przednie kierunki. Był to pewnie ktoś kto ma celice bo po co komu kierunki do tak mało popularnego auta na handel. Ze nie był to przypadkowy wandal świadczy też to że zdjął fachowo i przyszedł ze śrubokrętem. I jak ktoś chce ryzykować 2 lata paki za 200zł to mogę mu tylko współczuć po wcześniej czy później gdzieś wpadnie.

Zgłosiłem to na policje, może będą mieli go na kamerce z budynku obok bo celica stała obok ruchliwego skrzyżowania. Do ubezpieczenia AC niestety zgłaszać się nie opłaca ze względu na żwyżki. A jakby ktoś widział w sprzedaży te 2 kierunki to prosze o msg lub tel/sms 691 54 55 37

Awatar użytkownika
elmagico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 27-12-06, 13:10

Postautor: elmagico » 10-08-07, 19:04

jestes pewien, ze za kradziez bedziesz mial zwyzki AC? Ja ostatnia szkode zglosilem (ktos wybil mi szybe) i zadnych zwyzek nie mialem (PZU), moze potwierdz ze swoim ubezpieczycielem? pozdrawiam!
elmagico

Awatar użytkownika
tomka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 01-06-07, 22:55

Postautor: tomka » 11-08-07, 12:59

Niestety tak, w uniqua nie ma tego nawet w opcji. Następnym razem ubezpieczę tam gdzie jest np jeszcze w PTU za dopłatą likwidują szkody do 500zl bez tracenia zniżek.

Zamówiłem w ASO (realnie kosztują tyle co używane na allegro..).

Czy ktoś próbował zabezpieczyć kierunkowskazy tak żeby nie dało się wykręcić? To chyba jedyny element który z celicy VI można po prostu wymontować z zewnątrz.. Może jakiś klej ? :)