HELP - Woda w przednim reflektorze :(

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

HELP - Woda w przednim reflektorze :(

Postautor: Mulec » 27-06-04, 20:43

Witajcie.
Nie wiem jakim cudem sie tam dostała, ale podejrzewam, ze jak auto stoi (oczka zamkniete) to woda scieka po masce, i jakims cudem nalewa sie do środka reflektora, prawdopodobnie przez szczeline reflektor-żarówka.
Miał ktos juz cos takiego ? Jak temu zapobiec ? Jest tam wprawdzie taki gumowy kołnierz, ktory nakłąda sie na tylnia czesc żarówki, ale trzyma sie on z "Bożej litości". Myslałem zeby zalać to silikonem, no ale jak silikon dobrze zwiaze to bedzie problem zeby potem wymienić żarówke :(
Poradźcie cos. Bo juz druga H4 mi sie zjarała :(
acha...reflektor od kierowcy, gen. V.

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 27-06-04, 23:01

widziałem reflektor na alelgro chyba za 100zł...

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 27-06-04, 23:11

Carlos pisze:widziałem reflektor na alelgro chyba za 100zł...



ale reflektor jest dobry, trzeba by go tylko uszczelnic tam gdzie wsadza sie żarówke...pytanie tylko jak ?

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 27-06-04, 23:28

Mulec pisze:
Carlos pisze:widziałem reflektor na alelgro chyba za 100zł...



ale reflektor jest dobry, trzeba by go tylko uszczelnic tam gdzie wsadza sie żarówke...pytanie tylko jak ?


guma do żucia :)

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Re: HELP - Woda w przednim reflektorze :(

Postautor: Toxic_X » 27-06-04, 23:32

Mulec pisze:Witajcie.
Nie wiem jakim cudem sie tam dostała, ale podejrzewam, ze jak auto stoi (oczka zamkniete) to woda scieka po masce, i jakims cudem nalewa sie do środka reflektora, prawdopodobnie przez szczeline reflektor-żarówka.
Miał ktos juz cos takiego ? Jak temu zapobiec ? Jest tam wprawdzie taki gumowy kołnierz, ktory nakłąda sie na tylnia czesc żarówki, ale trzyma sie on z "Bożej litości". Myslałem zeby zalać to silikonem, no ale jak silikon dobrze zwiaze to bedzie problem zeby potem wymienić żarówke :(
Poradźcie cos. Bo juz druga H4 mi sie zjarała :(
acha...reflektor od kierowcy, gen. V.


To nie zamykaj reflektorów :D
Moim zdaniem to ta guma jest szczelna a coś innego przepuszcza bo u mnie tez te gumy są słabe ale jest Ok Może np szkło jest odklejone od odbłyśnika??
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 28-06-04, 00:00

kiedyś zalałem mieszkanie takiej kobiecie na wczasach i powiedziała, że chce kase na remont pokoju i że ma nawet wodę w żarówkach... :eek:

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 28-06-04, 00:21

u mnie te gumki tez sa "z bozej laski" ale woda sie nie wlewa. a przy myciu sikam carscherem (czy jak mu tam) po reflektorkach ostrrro. moze zrob w domu probe ktoredy sie wlewa.... stawiam na teorie toxic_x'a
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 17-02-04, 12:47

Postautor: Luki » 28-06-04, 15:06

Czyli sam widzisz ze cos jest z reflektorem czyli nie jest w pelni sprawny po prostu jest nie szczelny moze zacznij od uszczelnienia odblysnika i szkła lampy jezeli tonic nie da to kup gdzies uzywany ale szczelny, ja sadze ze nie moze leciec po zarówce gdyz prawdopodobnie mialbys przy oklazji zalane i zasniedziale kostki i koncowki zarowki
pozdrawiam
tylko toyota

Awatar użytkownika
Mulec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 23-12-03, 20:39

Postautor: Mulec » 28-06-04, 19:20

EUTEKA !!!! :-D

okazało sie ze na jednym z reflektorów (ty uszkodzonym) mam sama obrysówke(kołnierz) tej gumy zabezpieczającej (od strony żarówki) woda lała sie poprostu przez żarówke do środka :( . Narazie założyłem tam folie, i tasme izolacyjną, ale to tylko na jakis czas.

HELP potrzebuja jedna taka gume, pamietacie jak to wyglada, prawda ?
Zakłada sie nia na tył reflektora, uszczelnia ona całą żarówke (a raczej jej tył). Gdyby ktos miał, to pisac do mnie :D

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 28-06-04, 23:14

Mulec pisze:EUTEKA !!!! :-D

okazało sie ze ... woda lała sie poprostu przez żarówke do środka


czyli potwierdza się teoria że woda potrafi się wlać do żarówki :-D

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Postautor: Toxic_X » 28-06-04, 23:26

Mulec pisze:EUTEKA !!!! :-D

okazało sie ze na jednym z reflektorów (ty uszkodzonym) mam sama obrysówke(kołnierz) tej gumy zabezpieczającej (od strony żarówki) woda lała sie poprostu przez żarówke do środka :( . Narazie założyłem tam folie, i tasme izolacyjną, ale to tylko na jakis czas.

HELP potrzebuja jedna taka gume, pamietacie jak to wyglada, prawda ?
Zakłada sie nia na tył reflektora, uszczelnia ona całą żarówke (a raczej jej tył). Gdyby ktos miał, to pisac do mnie :D


A nie mówiłem :D
A taką gume to zaadoptujesz z np Malacza :D
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30