Celica VIII gen.

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Celica VIII gen.

Postautor: Boryss » 02-07-04, 08:58

No właśnie, chyba powoli czas zacząć o tym rozmawiać.
Znalazłem już jakiś czas temu fotki prawdopodobnej Celiki VIII generacji na http://www.toyotacelicaonline.com ale przyznam, że jeżeli ten model ma wskoczyć to nie ma większych różnic od VII. Jak dotychczas różnica w designie pomiędzy modelami była dostrzegalna.
Zastanawiam się też, czy Toyka pomyśli o powrocie stylizacją nowego modelu do V gen, która chcąc nie chcąc była hitem.
Słychać coś o prawdopodobnej dacie premiery nowego modelu, albo znalazł ktoś inne fotki nadchodzącej Celi?

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 02-07-04, 10:56

Projekt tej VIII rzeczywiście nieudany - zbyt grzeczny. Moim zdanim o wiele gorszy od obecnej generacji.
Projekt supry też mi sie nie podoba.
Natomiast na ten surercar po wstępna nazwą "Alessandro Volta" natknąłem się już wcześniej na www.toyota.com i wuważam, że jest mistrzowski.
Ale wiecie co tam jeszcze piszą?!!! .... że celica może zostac zastąpiona przez Sciona Tc, bo w ofercie nie ma miejsca na 2 coupe!
Miejmy nadzieję, że ta plotka na zawsze pozostanie plotką.

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 02-07-04, 11:29

Tak, ale z tego co zrozumiałem, to chodzi o ofertę 2005 na Stany. Ten Scion ma zastąpić tylko w sprzedaży Celikę, ale nie w ogóle. Może to być rozbiegówka do debiutu nowej celiki w 2006, ale to tylko moje spekulacje.

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 02-07-04, 11:31

Apropos tej supry na skanie z gazety - tył fajny, ale przód zupełnie bez wyrazu. :(

Awatar użytkownika
Krystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 29-03-04, 21:12

Postautor: Krystek » 02-07-04, 11:44

Piszą bardzo ogólnikowo, ale masz racje że chodzi chyba tylko o stany. Ale nie martwmy sie na zapas, to tylko spekulaje.
Zgadzam się tyl supry fajny bo nawiązuje do starego!

many
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13-04-04, 02:32

Postautor: many » 04-07-04, 00:56

Jeśli przestaną produkować VII to cena na rynku wtórnym pewnie wzrośnie... , jeśli będzie następca...to ceny winny spaść. Marzy mi się to autko... :)
many

Crippler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 09-01-04, 17:44

Re: Celica VIII gen.

Postautor: Crippler » 05-07-04, 16:18

" Jak dotychczas różnica w designie pomiędzy modelami była dostrzegalna.
Zastanawiam się też, czy Toyka pomyśli o powrocie stylizacją nowego modelu do V gen, która chcąc nie chcąc była hitem."

hitem?Wnioskujesz to ze statystyk ilości sprzedaży, czy z tego co widzisz na ulicy?
Jeśli chodzi o stylizację, to V to tylko zliftingowana(nadmuchana)
czwórka, poza tym nic aż tak ciekawego ten model nie wniósł.
Hitem była np czwórka, bo w tym modelu pojawił się inny napęd, całkowicie nowe silniki, a nadwozie było nadzwyczaj nowoczesne.

Nie chciałbym urazić posiadaczy V, ale według mnie to najmniej ciekawy model jeżeli chodzi o stylistykę nadwozia, a i całkowicie odbiega od
pierwotnego planu Celiki, tj I generacji, która nie tylko była bardzo sportowa, ale również lekka i elegancka, czego nie mozna powiedzieć np o "piątce" :)
Crippler

Awatar użytkownika
diskoPOLAK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 05-07-04, 11:31

Postautor: diskoPOLAK » 05-07-04, 16:27

i tak moja jest najladniejsza :roll:

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 05-07-04, 21:02

Crippler pisze:hitem?Wnioskujesz to ze statystyk ilości sprzedaży, czy z tego co widzisz na ulicy?


Wnioskuję to ze statystyk ilości sprzedaży, tego co widzę na ulicy, opinii osób, które zarówno są wyjadaczami w kwestii Toyoty, jak i tych które oceniają niezależnie opierając się na czysto subiektywnych odczuciach, osiągnięć w rajdach (dwukrotne mistrzostwo świata), sylwetce, rozwiązaniach technicznych i ergonomicznych (jeszcze z lat 80', a które do tej pory nie zostały zastosowane w samochodach innych marek!) oraz dziesięcioletnim doświadczeniu z jazdy tą furką.

Crippler pisze:Jeśli chodzi o stylizację, to V to tylko zliftingowana(nadmuchana)
czwórka, poza tym nic aż tak ciekawego ten model nie wniósł.


:? :eek: :-D

Crippler pisze:Nie chciałbym urazić posiadaczy V, ale według mnie to najmniej ciekawy model jeżeli chodzi o stylistykę nadwozia, a i całkowicie odbiega od pierwotnego planu Celiki, tj I generacji, która nie tylko była bardzo sportowa...


Chyba kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z tego co wypisujesz, dlatego np. mnie jako posiadacza właśnie piątki... nie uraziłeś. Ciężko brać coś takiego na poważnie :-D

Thomaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 12-04-04, 15:02

Re: Celica VIII gen.

Postautor: Thomaster » 05-07-04, 22:50

Crippler pisze: Nie chciałbym urazić posiadaczy V, ale według mnie to najmniej ciekawy model jeżeli chodzi o stylistykę nadwozia, a i całkowicie odbiega od
pierwotnego planu Celiki, tj I generacji, która nie tylko była bardzo sportowa, ale również lekka i elegancka, czego nie mozna powiedzieć np o "piątce" :)


he ? :? :eek: :oops:
Obrazek

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Re: Celica VIII gen.

Postautor: Adam » 05-07-04, 23:08

Crippler pisze:" Jak dotychczas różnica w designie pomiędzy modelami była dostrzegalna.
Zastanawiam się też, czy Toyka pomyśli o powrocie stylizacją nowego modelu do V gen, która chcąc nie chcąc była hitem."

hitem?Wnioskujesz to ze statystyk ilości sprzedaży, czy z tego co widzisz na ulicy?
Jeśli chodzi o stylizację, to V to tylko zliftingowana(nadmuchana)
czwórka, poza tym nic aż tak ciekawego ten model nie wniósł.
Hitem była np czwórka, bo w tym modelu pojawił się inny napęd, całkowicie nowe silniki, a nadwozie było nadzwyczaj nowoczesne.

Nie chciałbym urazić posiadaczy V, ale według mnie to najmniej ciekawy model jeżeli chodzi o stylistykę nadwozia, a i całkowicie odbiega od
pierwotnego planu Celiki, tj I generacji, która nie tylko była bardzo sportowa, ale również lekka i elegancka, czego nie mozna powiedzieć np o "piątce" :)

troche to dziwne... jakby cytat z "kuchenny blat - moj swiat"... ale coz... kazdy moze miec swoje zdanie...
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 06-07-04, 10:02

Crippler pisze:Jeśli chodzi o stylizację, to V to tylko zliftingowana(nadmuchana)
czwórka, poza tym nic aż tak ciekawego ten model nie wniósł.


Bo tak własnie było

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 06-07-04, 20:01

Jak to mówią - szukaj, a znajdziesz...
Panie i panowie - oto Celica ósmej generacji:

Obrazek

Więcej znajdziecie na stronie: http://www.celicasg.com/8thgencelica.htm

Crippler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 09-01-04, 17:44

Celica VIII gen.

Postautor: Crippler » 06-07-04, 20:05

Przypomina projekty Audi i zarazem Forda...
Crippler

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2039
Rejestracja: 06-01-04, 18:26

Postautor: Grzegorz » 06-07-04, 21:17

O!!!!
Typowy pospolity ogórek :-D
430hp/580Nm
480hp/610Nm
6xxhp/6xxNm in progres

Thomaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 12-04-04, 15:02

Postautor: Thomaster » 06-07-04, 21:38

Taka krzyżówka Audi TT z żabą :-D :-D :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
ja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 08-04-04, 16:07

Postautor: ja » 06-07-04, 21:52

chyba liczyłem na coś więcej...
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 06-07-04, 22:30

...nie tylko Ty :(.
Pocieszające, że 20% pewności, że nie wejdzie.
Przód jednak ma zbliżony do tej nowej Supry, co nic dobrego nie wróży.
Przynajmniej nie będę żałował, że brakuje kasy na najnowszą piękną celikę. :-D

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 07-07-04, 08:25

Troche przypomina Nissana 350Z, ale ma skaszaniony maksymalnie przód. Wogóle grak jej lekkości...

Thomaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 239
Rejestracja: 12-04-04, 15:02

Postautor: Thomaster » 07-07-04, 09:40

Tu się zgodzę - przód wygląda jakby był juz po dzwonie i szpachlowaniu :-D - beż wyciągania blachy
Obrazek