Celica 91' i montaz bagaznika rowerowego.

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
Papa_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05-07-04, 12:53

Celica 91' i montaz bagaznika rowerowego.

Postautor: Papa_G » 05-07-04, 13:01

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem Celicy 1,6 rok 91 USA, chcialbym zamontowac na niej bagaznik rowerowy, na 2 rowery, czy mieliscie juz doswiadczenia z montazem tego ustrojstwa? Moze polecicie mi jaki bagaznik zakupic i gdzie (Lodz i okolice) . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Carlos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 549
Rejestracja: 22-12-03, 23:48

Postautor: Carlos » 05-07-04, 14:08

(Na początek proponuję się jakoś przywitać i przedstawić :-D )


Serdecznie witam na forum Celicy i zachęcam do zapisania sie do klubu.

A co do rowerków to nic nie wiem... może ktoś coś...

Toxic_X
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 22-12-03, 22:36

Re: Celica 91' i montaz bagaznika rowerowego.

Postautor: Toxic_X » 05-07-04, 15:23

Papa_G pisze:Witam, jestem szczesliwym posiadaczem Celicy 1,6 rok 91 USA, chcialbym zamontowac na niej bagaznik rowerowy, na 2 rowery, czy mieliscie juz doswiadczenia z montazem tego ustrojstwa? Moze polecicie mi jaki bagaznik zakupic i gdzie (Lodz i okolice) . Pozdrawiam


Do Celinek są takie specjalne łapy jedna wchodzi między szybe a dach a druga gumowa opiera sie na dachu i dopiero do tego zakłada sie bagażnik!! Co do cen i dostępności to nie mam zielonego pojecia co i jak!!
Przyjmuję w każdy trzeci poniedziałek miesiąca, między 16.15 a 16.30

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Re: Celica 91' i montaz bagaznika rowerowego.

Postautor: Adam » 05-07-04, 19:46

Papa_G pisze:Witam, jestem szczesliwym posiadaczem Celicy 1,6 rok 91 USA, chcialbym zamontowac na niej bagaznik rowerowy, na 2 rowery, czy mieliscie juz doswiadczenia z montazem tego ustrojstwa? Moze polecicie mi jaki bagaznik zakupic i gdzie (Lodz i okolice) . Pozdrawiam


witam.
sledz uwaznie aukcje na allegro http://www.allegro.pl
co jakis czas pojawial sie taki bagazniczek co by pasowal na takie auta jak nasze wiec moze utrafisz...
a tak na marginesie to ten pomysl (bagaznik + rowery na V gen.) to chyba ostatecznosc, co... :roll: :-D :-D :-D
pozdrawiam 8)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!
Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.
biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Kabe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 11-05-04, 19:38

Postautor: Kabe » 06-07-04, 23:43

Do piątki nie ma bagażników dachowych nawet w ofercie Thule, ja kupiłem w śmiesznym Realu za stówkę zakładany na tylną klapę. Po zamocowaniu sterczą jakby "rogi" na które zakładasz rowerki. Dołączono nawet tablicę na rejestrację. Zmieniłem trochę mocowanie i jest git.
A w ripoście Adamowi, napiszę, że rowerkami też warto pojeździć (jak się ma gdzie, oczywiście)

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 07-07-04, 13:32

Kabe pisze:...A w ripoście Adamowi, napiszę, że rowerkami też warto pojeździć (jak się ma gdzie, oczywiście)

czy ja napisalem, ze nie warto?
ale w riposcie kabe napisze, ze: rowerkiem jezdze (mam gdzie) :P
;-)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Kabe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 11-05-04, 19:38

Postautor: Kabe » 07-07-04, 19:02

Adam pisze: w riposcie kabe napisze, ze: rowerkiem jezdze (mam gdzie) :P
;-)

Wcześniej zabrzmiało jakbyś nie lubił jeździć rowerkiem.
A jeśli chodzi o bagażnik to z braku oryginalnego trzeba trochę pokombinować. Ja sprawdzałem możliwość mocowania na dachu, jeśli ma się trzymać to jest to ostatnie miejsce gdzie można go zamontować. Polecam jednak na tylnej klapie.

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 07-07-04, 20:59

:-) nadal jednak bede obstawal przy tezie, ze bagaznik zewnetrzny (gdziekolwiek by sie go nie zainstalowalo, dach czy klapa) na celince z 91 roku (V gen.) to ostatecznosc :roll: ...
tak jak hak w porszaku... itd....
pomysl, jak wyglada koles rodem z parkietu gieldowego (taki w garniaku :x ) z kolorowym plecaczkiem na plecach... raczej komicznie ;-)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Kabe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 11-05-04, 19:38

Postautor: Kabe » 07-07-04, 21:15

Adam pisze::-) nadal jednak bede obstawal przy tezie, ze bagaznik zewnetrzny (gdziekolwiek by sie go nie zainstalowalo, dach czy klapa) na celince z 91 roku (V gen.) to ostatecznosc :roll: ...
tak jak hak w porszaku... itd....
pomysl, jak wyglada koles rodem z parkietu gieldowego (taki w garniaku :x ) z kolorowym plecaczkiem na plecach... raczej komicznie ;-)

To samo można powiedzieć o nalepeczkach, kostkach wiszących na lusterku i źle dobranych dodatkach takich jak wloty, spojlerki itp.
A poza tym wybór należy do każdego z nas.

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 07-07-04, 23:05

Kabe pisze:To samo można powiedzieć o nalepeczkach, kostkach wiszących na lusterku i źle dobranych dodatkach takich jak wloty, spojlerki itp.
A poza tym wybór należy do każdego z nas.

:-D :-D :-D w 100% sie z kolega zgadzam :handshake:
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Papa_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05-07-04, 12:53

Postautor: Papa_G » 26-07-04, 00:17

Przepraszam ze sie nie przedstawilem i ze robie to dopiero teraz.
Nazywam sie Marcin mieszkam w Glownie 15 km. od Lodzi:)
u nas jest pieknie lasy zalew i troche tras rowerowych:)zapraszam
..swoja droga poniewaz moja Toyotka z roku na rok podoba mi sie coraz to bardziej:)chcialbym zapytac czy mozliwe jest wlozenie do moiej 1.6 ST silnika typu Carlos? lub chociaz 2.0 gti (nie znam sie bardzo na autach od strony technicznej) swoja sprowadzilem z USA..zupelnie przez przypadek i zupelnie przez przypadek sie zakochalem..POZDRAWIAM

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 26-07-04, 11:53

Papa_G pisze:Przepraszam ze sie nie przedstawilem i ze robie to dopiero teraz.
Nazywam sie Marcin mieszkam w Glownie 15 km. od Lodzi:)
u nas jest pieknie lasy zalew i troche tras rowerowych:)zapraszam
..swoja droga poniewaz moja Toyotka z roku na rok podoba mi sie coraz to bardziej:)chcialbym zapytac czy mozliwe jest wlozenie do moiej 1.6 ST silnika typu Carlos? lub chociaz 2.0 gti (nie znam sie bardzo na autach od strony technicznej) swoja sprowadzilem z USA..zupelnie przez przypadek i zupelnie przez przypadek sie zakochalem..POZDRAWIAM

witam serdecznie :-)
1) pytania techniczne proponuje zadawac na "technicznym" (http://www.celicaclub.vel.pl/forum/viewforum.php?f=5) :-) tam predzej uzyskasz odpowiedz... a moze i nawet juz podobny temat byl... jest taka funkcja "szukaj" (na gorze strony glownej http://www.celicaclub.vel.pl/forum/search.php). dziala znakomicie :-)
2) zapraszam do wstapienia do klubu. daje to szersze mozliwosci wczytania/wypowiadania sie na forum i rozne inne przywileje.
pozdrawiam :-)
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Awatar użytkownika
Kruchy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 14-06-04, 17:05

Postautor: Kruchy » 31-07-04, 14:43

Witajcie!

Mam pytanko posrednio zwiazane z tematem bagaznika... A mianowicie chodzi mi o bagaznik na np. narty? czy deske... czy ma ktos cos takiego?

pozdrawiam
:) Don't drive faster than your guardian angel can fly !

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 02-08-04, 08:46

Z kupnem montowanego miałem spory problem, dlatego pokusiłem się na magnesy. Kupiłem 2 zestawy i raz zdarzyło się, że 4 pary nart przewiozłem na Słowację (zdarzyło się jedno ostre hamowanie, jak jakiś pies wielkości konia wyskoczył mi na drogę - ani drgnęły). Teraz śmigam z dwoma parami i prawdę mówiąc nie wiem, czy nawet jest inne rozwiązanie.
Rada - jeżeli macie magnesy i ściągacie je, żeby ktoś nie buchnął woźcie ze sobą dużą folię na dach. Chroni to przed zamarzaniem. Raz widziałem, jak gość skrobał dach skrobaczką do szyb :!:

Awatar użytkownika
Kruchy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 14-06-04, 17:05

Postautor: Kruchy » 02-08-04, 09:30

Ile kosztowal taki wynalazek? Jak to sie sciaga potem ? Rozumiem ze folia idzie pod magnesy... ??

pozdrawiam!
:) Don't drive faster than your guardian angel can fly !

Adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2678
Rejestracja: 26-12-03, 16:14

Postautor: Adam » 02-08-04, 09:42

Kruchy pisze:... Rozumiem ze folia idzie pod magnesy... ??

raczej mysle, ze chodzi o to aby przykryc auto PO zdjeciu magnesow, zeby sie nie zaszronilo i zeby mozna bylo je (magnesy) potem przymocowac do czystej (nie zaszronionej) blachy...
Drukuj Tanio! Przekonaj się jak łatwo to zrobić. Maksymalnie obniżaj z nami koszty promocji swojej firmy!

Oferujemy niskie koszty druku materiałów promocyjnych, takich jak: ulotki, foldery, wizytówki i wiele innych.

biuro@24druk.netwww.24druk.net

Boryss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 19-03-04, 23:34

Postautor: Boryss » 02-08-04, 10:14

Dosłownie.

Komplet (2 magnesy) do 2 par nart kosztował mnie wtedy ok. 200 zł.

Awatar użytkownika
Kruchy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 14-06-04, 17:05

Postautor: Kruchy » 02-08-04, 15:03

Acha :)
Juz zatrybiłem :)

dzieki
:) Don't drive faster than your guardian angel can fly !