pomóżcie!!!

Forum Ogólne na temat Toyoty Celica
dr.masa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-04, 00:29

pomóżcie!!!

Postautor: dr.masa » 31-07-04, 00:43

Witam!!!
Od pewnego czasu noszę się z kupnem nowej celiny. Nie TS a normalnej 1.8. Nie jechałem jeszcze tym samochodem i dlatego mam killka pytań.
1.Czy jest ona bardzo twarda?Dużo jeżdżę i nie chciałbym mieć samochodu,w którym twarde zawieszenie jest kosztem komfortu jazdy. Oczekuje pewnego kompromisu miedzy komfortem a twardościa i nie chciałbym się przeliczyć bo celina b. mi sie podoba.
2.Czy koszty serwisowania są b.duże???
Pozdrawiam i mam nadzieje,ze niedługo zobaczycie moja celine

Awatar użytkownika
kubadoman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 563
Rejestracja: 26-12-03, 18:03

Postautor: kubadoman » 31-07-04, 09:36

rozumiem że rozpatrujesz VII gen., bo tylko tam są TS-y...
dobra rada: idx do dealera i weź aut na jazdę próbną...nie powinno być problemów...
a w klubie raczej w kwestii VII posucha całkowita... :-D

Awatar użytkownika
Robert
Site Admin
Site Admin
Posty: 8003
Rejestracja: 19-12-03, 23:41

Postautor: Robert » 31-07-04, 10:35

Są twarde i sztywne. Mnie jako kierowcy to nie przeszkadza, ale niektórzy pasażerowie narzekają. Oczywiście są bardziej komfortowe coupe (jak pug406) czy mniej (jak CRX).
Co do serwisowania to ASO ma najczęściej ceny kosmiczne.
Jeśli chodzi o części to nikt z nas nie ma doświadczenia w tym zakresie.
--
r

POLI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 09-07-04, 14:15

Postautor: POLI » 11-08-04, 20:58

ja jezdzilem do tej pory samochodem wmiare meikkim ale nie do przesady.. renault megane.. i kupilem celinke.. i jestem bardzo zadowolony z zawieszenia.. tzn nie za twarde i niezamiekkie.. a lublin z prostych drog nieslynie.. i pelno dziur na drogach .. wiec jak mi tylek niewytrzesie.. to znaczy ze zawieszenie ejst dobre.. co do serwisu fakt.. bywa drogi szczegolnie orginalne czesci... ale naszczescie rzadko sie odwiedza warsztaty naprawcze

adamo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 30-12-03, 09:27

Postautor: adamo » 14-08-04, 10:34

po 4 latach pracy w ASO Toyota mogę Ci powiedziec , pojecie twardości auto dla każdego jest inne , napewno Celina VII jest zawieszona tak aby był swego rodzaju kompromis napewno nie jest to beton ale też nie jest to łózko wodne, jeśli miałeś przyjemność jeżdzić nową Corola to dodaj sobie trochę twardości i masz celinę VII. Generalnie auto bardzo polecam mi tym autem jeżdziło się naprawdę super, bardzo wygodne fotele , pozycja za kierownicą przysparza wielu emocji i trzymanie auta na drodze dla mnie extra.Co do kosztów to nie są aż tak astronomiczne 1.8 144KM jest silnikiem w rozsądnej cenie do utrzymania, tańszy od każdego diesela . Przeglą tego auta w zależności od ASO wyniesie Cie od 600-800 zł , raz na rok lub co 15tyś km.
Jeśli chodzi o częsci to powiem tak , Renault jest droższe , poważnie.

dr.masa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-04, 00:29

Postautor: dr.masa » 14-08-04, 22:32

dzieki wielkie

dr.masa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-04, 00:29

Postautor: dr.masa » 14-08-04, 22:34

mam jeszcze male pytanko co do jakosci platikow.Ostatnio w jakims magazynie motoryzacyjnym przeczytalem,ze sa one jakosciowo ponizej poloneza.Strasznie mnie to zaskoczylo.Czy ktos kto posiada VII generacje celinki jest w stanie to zweryfikowac?

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 16-08-04, 10:06

Ostatnio na spocik w Wawie przyjechał właściciel VII TSa, jak jeszcze wpadnie to go sie dokładnie wypytamy i napiszemy.

adamo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 30-12-03, 09:27

Postautor: adamo » 16-08-04, 13:34

dr.masa pisze:mam jeszcze male pytanko co do jakosci platikow.Ostatnio w jakims magazynie motoryzacyjnym przeczytalem,ze sa one jakosciowo ponizej poloneza.Strasznie mnie to zaskoczylo.Czy ktos kto posiada VII generacje celinki jest w stanie to zweryfikowac?


jest absolutna nieprawda teraz VII przeszła mały lifting , plastiki były i są ale jakość jest dobra i wcale źle nie wygląda, na wybojach też nie trzeszczały . To było zdanie jakiegoś redaktorzyny który nie wiedział do czego się przyczepić.

adamo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 30-12-03, 09:27

Postautor: adamo » 16-08-04, 13:37

Jak masz narawdę zamiar kupić VII to daj mi znać na prv, a ja znam sprzedawców dobrze z Radomia mogę Ci pomóc w załatwieniu jazdy testowej i dobrą obsługę sprzedażową.

Awatar użytkownika
techno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: 23-12-03, 10:43

Postautor: techno » 17-08-04, 08:14

A jesli chcesz kupić w Warszawie lub Krakowie to daj znac do mnie, też pomoge wszystko zorganizować .... ponadstandardowo.
Techno

Awatar użytkownika
diskoPOLAK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 05-07-04, 11:31

Postautor: diskoPOLAK » 17-08-04, 09:24

A jak juz kupisz to moge sie z toba zamienic (oczywiscie bez zadnych doplat) na najpiekniejsza celice (czyt. V gen) :-D :-D :-D
---------> KoKo DzamBo i do przodu <----------

Awatar użytkownika
Sawa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2997
Rejestracja: 05-01-04, 08:38

Postautor: Sawa » 17-08-04, 09:42

diskoPOLAK pisze:A jak juz kupisz to moge sie z toba zamienic (oczywiscie bez zadnych doplat) na najpiekniejsza celice (czyt. V gen) :-D :-D :-D


Ach ta wspaniałomyślność :-D

dr.masa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-04, 00:29

Postautor: dr.masa » 22-08-04, 00:15

adamo pisze:Jak masz narawdę zamiar kupić VII to daj mi znać na prv, a ja znam sprzedawców dobrze z Radomia mogę Ci pomóc w załatwieniu jazdy testowej i dobrą obsługę sprzedażową.
Sprzedawcy z Radomia mnie nie interesuja. Nie kupie samochodu w Radomiu mimo,ze znam osobiscie pana R. Gdy zadzwonilem do salonu w Radomiu poiformowano mnie,ze w zadnym wypadku nie ma mozliwosci odbycia jazdy testowej tym samochodem, i oni nie podejma sie zadania zorganizowania takiej jazdy. PORAZKA. Jezeli takie osoby pracuja w salonie Toyoty w Radomiu to ja dziekuje za ich uslugi.
Calkiem inna rozmowa byla w salonie w Radosci. Od reki obejrzalem slicznego,grafitowego TSa i przejechalem sie nim po terenie salonu. Poinformowano mnie rowniez,ze sa w stanie zalatwic mi w ciagu 2dni samochod do jazdy testowej dokladnie taki jaki mnie interesuje. JEDNYM SLOWEM SALON W RADOMIU NIE DORASTA SO PIET PIERWSZEMU LEPSZEMU SALONOWI Z RADOSCI.
P.S. Pozdrowienia dla pana R.:)

dr.masa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-04, 00:29

Postautor: dr.masa » 22-08-04, 00:17

diskoPOLAK pisze:A jak juz kupisz to moge sie z toba zamienic (oczywiscie bez zadnych doplat) na najpiekniejsza celice (czyt. V gen) :-D :-D :-D
Pomyslimy jak juz kupie:)(napewno nie wczesniej niz w marcu 2005)PZDR