ST162 by bartek_asik

Roczniki 1986-1989
Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 22-11-13, 20:19

kobiete zagonił do malowania pędzelkiem :P Pati by się znudziła po minucie i poszukała wałka :D
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.

ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P

1. AT180(daily car) R.I.P
2. ST182 (white lans :)) SOLD
3. ST185 GT4 JDM SOLD
4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 23-11-13, 14:01

breczus pisze:Pati by się znudziła po minucie i poszukała wałka



ojjj... chce jeździć, a nie chce przy celinie robić?? nie ładnie :-D :-D

co do listew, nie doszedł PW??? Niestety nie mamy takich listw, ja mam body nałożone od ST162, grześ ma na swoich dwóch też jakieś body i niestety ori listw nie mamy na żadnej :(

P.S. dłubię.... idę dłubać dalej :twisted:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Bokken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 780
Rejestracja: 18-05-10, 16:04

Postautor: Bokken » 23-11-13, 14:12

Ale kolor zacisków. . . Bartek no wiesz co. . . :eek:
Siła płynie z krwią, duma razem z nią.

Awatar użytkownika
MisiekPolarny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 544
Rejestracja: 18-06-07, 08:48

Postautor: MisiekPolarny » 23-11-13, 14:31

Bokken pisze:Ale kolor zacisków. . . Bartek no wiesz co. . . :eek:

No co? Stylowe są :D Miał na czerwono malować? :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 23-11-13, 19:49

Widzisz... bo plan jest taki by zaciski i klatka były ciemno fioletowe... tu na zdjęciu wyszedł jakiś takiś cukierkowy :P w realu są ciemniejsze, acz kolwiek na wiosnę jak wskoczy klatka i zostanie dobrana farba - zostaną pomalowane jeszcze raz ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 24-11-13, 22:16

Ten weekend był za krótki by się narobić, zatem udało mi się zabrać za położenie masy uszczelniającej na rozwartą blachę (w miejsce oryginalnej, którą wyskrobałem) przeze mnie w celu poszukiwania rudej, pokryć miejsca spawów, by woda się tam za specjalnie nie ostawała i takie tam :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jako, że nie będę jeździł na 15" kołach a szkoda nowych opon, trzeba było pozbyć się opon i felg - felgi sprzedałem w kilka sekund :twisted: Na aucie na czas zabawy z blachą i lakierem 14 calowa stal powleczona nibygumą ;) Zdemontowane nadkola, jako takie wstępne oględziny.. trochę będzie trzeba powymieniać ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S. wie może ktoś, czy osłony tarcz hamulcowych przód/tył pasuje od jakiegoś innego gen'a???

Jako, że w wolnych chwilach z grzegoslav'em szukamy części to wpadło całe oświetlenie w idealnym stanie! Lamy na tył, przednie kompletne z elektryką podnoszenia i europejskie postoje z kierunkami :) (dzięki grzegorzu za te przednie :D) między innymi częściami z odzysku udało się też dorwać komplet wkładek zamków drzwi, klapy tył i stacyjki :) Trzeba było trochę rzeźby, z dwóch zrobić jeden i takie tam, ale jest już prawie czym zamykać auto ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 24-11-13, 22:29

bartek_asik pisze:Jako, że w wolnych chwilach z grzegoslav'em szukamy części to wpadło całe oświetlenie w idealnym stanie! Lamy na tył, przednie kompletne z elektryką podnoszenia i europejskie postoje z kierunkami (dzięki grzegorzu za te przednie )


proszę :-D :-D :-D

bartek_asik pisze: felgi sprzedałem w kilka sekund


ciekawe kto je kupił :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 02-12-13, 21:39

Znów mało porobiłem... grrr... ogarnąłem klamkę i wkładkę prawą, trzeba było rzeźbić mocowanie.... Co do blachy, auto stało "doparte do ściany" także dostęp był tylko do lewej strony, zatem zabrałem się za nadkole tylne. Sporo lepiku do zerwania, poszukiwanie dziur i jak zalecił kitol - sprawdziłem od środka łaty kielicha, na szczęście ruda blacha była wycięta przed nałożeniem łaty, także nie będzie trzeba otwierać u robić od nowa ;) Dziura widoczna od środka znaleziona, wyczyszczona i wycięty chory element, przygotowane pod łatę, rant nadkola tak samo (będzie trzeba wyciąć nieco więcej) , gdzie o.k. tam epoksyd, anttykorozja, masa i znów antykorozja ;) jak już całośc będzie gotowa to zostanie napryśnięta specjalna masa ;) Kilka fotek poniżej ;)

Niebawem pójdziemy nieco szerzej - auto wjedzie na warsztat na spawanie, zajmiemy się podłogą od dołu, zmodzimy miejsca na lewary, wywalimy silnik, skrzynię, ukłąd paliwowy i hamulcowy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Wiciu_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 649
Rejestracja: 25-03-11, 21:15

Postautor: Wiciu_S » 02-12-13, 23:30

Ty to nic nie robisz przy tym aucie! Weźże się za robotę, co :?: :!: :-D :-D :-D :-D

Tymbryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: 29-07-06, 14:34

Postautor: Tymbryk » 10-12-13, 17:40

Dawno nie zaglądałem na forum, a tu niespodzianka taka wielka, moja ex trafiła w dobre ręce i kwitnie. Mam nadzieję, że nie narzekasz na wykonanie przekładki.
Pozdrawiam i sukcesów życzę.

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 10-12-13, 21:28

Tymbryk pisze:moja ex trafiła w dobre ręce i kwitnie


aaa to aż takiego długiego drzewa genealogicznego jej nie znałem :-D

Tymbryk pisze: Mam nadzieję, że nie narzekasz na wykonanie przekładki.


Skoro tego nie zauważyłem (jeszcze nie wywalałem silnika) to nie jest źle ;) Co prawda jak postawię swoją st182 i ST162 z tego samego roku (kurcze, chciałem starszą :P ale jest rzutem na taśmę Young'iem 8) ) to sporo przy blasze było porobione, ale od posiadaczy IV-ek wiedziałem czego się spodziewać ;) Nie jest najgorzej, mój były RallyCar "Świstak" wyglądał gorzej :lol:

Dzięki i również pozdrawiam ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Otherside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 26-06-13, 20:50

Postautor: Otherside » 24-12-13, 16:01

Elegancko to wszystko wygląda, powodzenia życzę w dalszym postępie prac ;)

Swojej VI też planuje zabiegi odmładzająco odrdzewiające później kosmetyka czyli malowanie i będzie gitara :]

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 24-12-13, 20:17

Otherside pisze:Elegancko to wszystko wygląda, powodzenia życzę w dalszym postępie prac


AAaa dziękować, zaraz po świętach mały UP ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 30-12-13, 23:16

Jako, że w święta nie pozwolili mi iść do warsztatu (grrrr.....) to pracę trzeba było rozłożyć na kilka wolnych dni ;)


Celica doczekała się wjazdu do cieplutkiego warsztatu na podnośnik :) Trzeba było zdemontować zderzak, pod którym kryje się ori belka od st165 z mocowaniami do halogenów 8) Zderzak posiada wszystkie oryginalne mocowania.

Obrazek

Obrazek




Po wjechaniu na warsztat szybki demontaż błotników (prawy był naprawiany.. był cięższy z dwa razy od lewego :eek: ) zderzaka tylnego, lamp, tylnych kół. Cel postawiony na tydzień/dwa jest taki by pozbyć się zawiasu, wyskrobać co się da, usunąć ewentualnego rudego intruza, wzmocnić zgrzewy spawarką, zabezpieczyć i zakonserwować - przygotować pod montaż nowych wahaczy.

Obrazek



Udało się zdemontować wahacze poprzeczne, wzdłużne, stabilizator, rurki układu paliwowego wraz z filtrem i węglem aktywnym, rurki układu hamulcowego, mocowania wydechu (częściowo) linki i mocowania linek ręcznego, linkę otwarcia maski wraz z zamkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Z zawiasem było trochę zabawy, 2 dni odkręcania, pukania, smarowania itp, by ocalić jak najwięcej - straty małe, ukręcone 3 śruby, odcięte dwa łączniki staba, wycięta jedna śruba mimośrodowa (ironia losu, ta sama strola - lewa, co w mojej st182 :lol: ) i kilka fachowo poukręcanych śrub niepotrzebnych mocowań 8) (tego odwiercał nie będę ;) )

Obrazek



Zabrałem się za progi po stronie zewnętrznej - jest ok, były kiedyś naprawiane, nic nie gryzie, trochę podskrobane, zabezpieczone epoksydem, farba, masa, farba... itp itd - o progi nie muszę się martwić, konserwacja już w nich siedzi - ufff...

Obrazek

Obrazek



Udało się znaleźć troszkę rudej, prace poszukiwawcze dokończę w weekend jak mi dojdzie kilka narzędzi ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stosuję różne chemie, najbardziej magiczna jest ta z rysunkiem "łączenia wydechu", jest to spray w aluminiowej puszce - środek, który niby na prawdę wchodzi w reakcję z rdzą, eliminuje ją i powstrzymuje zarazę :P Nie wiem czy działa - lata pokażą ;) Koszt takiej puszeczki to jeden "jagiełło" :evil: Cudowny wosk to puszeczka pierwsza z lewej (niby sam rozprowadza się po metalu w przeciwieństwie do innych tańszych, które zapychają profile zamknięte) , po ściągnięciu przednich błotników ukazały mi się metalowe i gumowe zaślepki profili z odprowadzeniem wody z podszybia - wyczyszczone i nałożone wosku, nie było tam rdzy ;)

Obrazek

Teraz wskoczy kilka łatek w miejsca gdzie wcześniej przygotowałem, będziemy kończyć tył i przeniesiemy się na przód auta ;)

Dobrej nocy ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 31-12-13, 00:27

bartek_asik pisze:Teraz wskoczy kilka łatek w miejsca gdzie wcześniej przygotowałem, będziemy kończyć tył i przeniesiemy się na przód auta


już dziś coś się działo ;) cały warsztat zakurzony :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 31-12-13, 08:00

No i to jest robota. Zazdroszczę ci warunków chociaż wtedy bym pewnie w garażu zamieszkał

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 31-12-13, 10:12

Zewus pisze:chociaż wtedy bym pewnie w garażu zamieszkał


też bym tak chciał, dlatego był plan załatwienia miejsca na st162 w Poznaniu, bym mógł po pracy tam siedzieć.... ale i tak jest dobrze, fundusze rozkładam tak, by (jak się uda) zadebiutować po dotarciu silnika i kilku treningach na Super OESie Wigilijnym na Torze Poznań 2014 :)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Postautor: Zewus » 31-12-13, 10:16

Dobry plan, ja prawie po roku miałem debiut na wyrazowie a i tak jest parę rzeczy do poprawki

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 02-01-14, 18:21

Obrazek
Best Foto Ever :-D
st182 gtb

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 02-01-14, 20:41

:-D :-D :-D :-D

Każdy kto był i widział pytał się czy to kolejna na części... nikt nie chce wierzyć, że ta cela kiedyś wyjedzie na drogę :twisted:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"