Reanimacja i reaktywacja celicy Vgen Sti :)

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 30-06-10, 11:25

セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 30-06-10, 22:43

przez szanownego kolegę bartka_asika, dziewczyna mi głowę suszy o radio "takie fajne jak on miał" (po co jej pokazywałem twoje auto bartek to teraz juz nie wiem :P)

czy poleci mi ktoś radyjko z wyświetlaczem LCD (2din) takie wmiare dobre/tanie, wiem ze dziewczyna nie będzie słuchać muzyki uchem melomana, tak wiec przeciętna konwersja dzwięku wystarczy :) byleby było "ładne" jak to dla dziewczyny i jak dla mnie aby działało sprawnie, a nie wieszało się co 10min :P

ps. bartek narazasz mnie na same wydatki :P
ps2. jutro rano jade zobaczyć co i jak z autem :) wezme dobry aparat i uzupełnie temat :)

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 01-07-10, 10:51

a więc po wizycie u blacharza :)

zdjęcia po kliknięciu na nie wejdą większe :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

a tak wyglądał kawałek blachy gdzie jest koncowy odcinek listwy bocznej :/
szpachel grubości 2cm :/

Obrazek

myślę ze odpowiednio zadbane progi powinny długo wytrzymać, zakupię środek konserwujący w spray-u i co jesień będę przez dziurki po zdjęciu listwy sikał do środka :)

niestety odbiór auta się opóźni ;/
ale jak mam mieć zrobione wszystkie duperele, to warto poczekac :)

krecik-katowice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2251
Rejestracja: 03-10-08, 17:16

Postautor: krecik-katowice » 01-07-10, 12:05

no reparaturki ładnie wyglądają ;)
powinno wyjść cacy

przypomnialo mi się, jak swoja robiłem i az łezka w oku się zakreciła :-D

niestety odbiór auta się opóźni ;/

zawsze tak jest :P

ale jak mam mieć zrobione wszystkie duperele, to warto poczekac


warto warto, nic na szybko ani na hura.

:)



przez szanownego kolegę bartka_asika, dziewczyna mi głowę suszy o radio "takie fajne jak on miał" (po co jej pokazywałem twoje auto bartek to teraz juz nie wiem )

czy poleci mi ktoś radyjko z wyświetlaczem LCD (2din) takie wmiare dobre/tanie, wiem ze dziewczyna nie będzie słuchać muzyki uchem melomana, tak wiec przeciętna konwersja dzwięku wystarczy byleby było "ładne" jak to dla dziewczyny


uuuuuuu pantofel !! :smt040
ehh juz w tym wieku dałes się pod obcas wbić :-D

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 01-07-10, 13:00

3 lata związku z jedną kobietą niestety robi swoje :P
a radyjko takie sie ladnie prezentuje, wiec moge zakupić i uzywać w tym aucie póki nie dam go dziewczynie :)

ps. jest tego warta, ładna, inteligetna, idealny kompromis miedzy wyglądem zewnetrznym i wewnetrznym (jak po 3 latach nadal tak uważam to coś w tym jest :)), tak więc mogę skubnąć parę grosza na takie rzeczy :) (wole kupic radio niz kosmetyki :P)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 01-07-10, 17:18

breczus pisze:przez szanownego kolegę bartka_asika, dziewczyna mi głowę suszy o radio "takie fajne jak on miał" (po co jej pokazywałem twoje auto bartek to teraz juz nie wiem :P)

czy poleci mi ktoś radyjko z wyświetlaczem LCD (2din) takie wmiare dobre/tanie, wiem ze dziewczyna nie będzie słuchać muzyki uchem melomana, tak wiec przeciętna konwersja dzwięku wystarczy :) byleby było "ładne" jak to dla dziewczyny i jak dla mnie aby działało sprawnie, a nie wieszało się co 10min :P

ps. bartek narazasz mnie na same wydatki :P
ps2. jutro rano jade zobaczyć co i jak z autem :) wezme dobry aparat i uzupełnie temat :)


:D Dobrze, że pod maskę nie zaglądała :D troszkę większy wydatek ;P A tak na serio, jak chce takie same.... to chyba bym sprzedał w sierpniu, myślę o czymś ciekawszym :twisted:

Trzymam kciuki za efekt końcowy, spotkamy i oblukamy po zlocie :)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Vin diesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 22-12-08, 23:44

Postautor: Vin diesel » 01-07-10, 22:49

bartek_asik pisze:
Vin diesel pisze:Koncepcja projektu zacna i cel szczytny :-D .Tak trzymaj :handshake:
P.S.
Kolor biały i czarny jest dla facetów, czerwony dla kobiet .


:?: a ten kto pisze sms'y prawą ręką jest pedałem? Bez sensu...

A tak poza tym breczusiu, pali ci się z zakupem białej GTi?? Kupiliśmy kolejną sztukę STi w ekstra stanie i mamy już namierzoną GTi z rozwalonym silnikiem, a że mamy jedną GTi z silnikiem w dobrym stanie moglibyśmy coś sklecić :) Pozdrawiam, i oby progi były nieśmiertelne :)


Bartku. Jak byś troche dłuzej żył na tym świecie, był w wojsku, zbudował dom i spłodził syna to byś wiedział o czym mówie. Nie pije do twojej czerwonej fury, chodzi tylko o statystyki. http://pl.toluna.com/polls/532421/Jaki- ... ieraja.htm
Widzisz teraz sens tej wypowiedzi?
Kolo Praski też Warszawski

jdm.21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 18-05-09, 20:58

Postautor: jdm.21 » 01-07-10, 22:59

Vin diesel pisze:http://pl.toluna.com/poll...j-wybieraja.htm



Prosze Cie....


EOT

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 01-07-10, 23:22

Vin diesel pisze:http://pl.toluna.com/poll...j-wybieraja.htm


statystyki tam zawarte są oparte na 40 głosach :roll:

bartek_asik pisze::D Dobrze, że pod maskę nie zaglądała :D

ale pod maskę ja zaglądałem... i wiem juz ze kupie Gti na pewno, tylko pieniążki się znajdą :P
a dziewczynie bym za nic w swiecie 2.0l silnika nie sprawił, juz i tak się boję jak ma dorwac te Sti :/ moje pierwsze auto to był hyundai S-Coupe 1.5 Turbo i jak dałem jej się przejechać pierwszy raz to na 1km drodze wyciągneła ok 150 km/h -_- a to nie była 2 pasmówka, tylko ciasna boczna uliczka :P na torze to by nie jednego z forum pewno pogoniła :P

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 02-07-10, 01:55

na torze to by nie jednego z forum pewno pogoniła :P


zapraszamy na Wyrazów żeby zweryfikować ten pogląd :P

auto ładne, dobrze że dbasz o nie, tak trzymać

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 02-07-10, 09:16

Vin diesel pisze:
bartek_asik pisze:
Vin diesel pisze:Koncepcja projektu zacna i cel szczytny :-D .Tak trzymaj :handshake:
P.S.
Kolor biały i czarny jest dla facetów, czerwony dla kobiet .


:?: a ten kto pisze sms'y prawą ręką jest pedałem? Bez sensu...

A tak poza tym breczusiu, pali ci się z zakupem białej GTi?? Kupiliśmy kolejną sztukę STi w ekstra stanie i mamy już namierzoną GTi z rozwalonym silnikiem, a że mamy jedną GTi z silnikiem w dobrym stanie moglibyśmy coś sklecić :) Pozdrawiam, i oby progi były nieśmiertelne :)


Bartku. Jak byś troche dłuzej żył na tym świecie, był w wojsku, zbudował dom i spłodził syna to byś wiedział o czym mówie. Nie pije do twojej czerwonej fury, chodzi tylko o statystyki. http://pl.toluna.com/polls/532421/Jaki- ... ieraja.htm
Widzisz teraz sens tej wypowiedzi?


Nie przekonuje mnie gadka o dłuższym życiu i płodzeniu dzieci, to akurat chyba każdy potrafi ;) Znam wielu dorosłych, z chałupami i dzieciakami, którzy zachowują się gorzej od własnych dzieci, także sorry... Statystyki nie są wyznacznikiem, a Twoja wypowiedź nadal wydaje mi się bez sensu, nie szufladkuj ludzi ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 02-07-10, 12:32

RedSun pisze:zapraszamy na Wyrazów żeby zweryfikować ten pogląd :P


dziewczyna umie się rozpędzać, ze skretami gorzej :P (pozatym miało to charakter satyryczny :P )

RedSun pisze:auto ładne, dobrze że dbasz o nie, tak trzymać


jest to moje 3 auto i pierwsze niezawodne, przejechałem nią juz ponad 20tys km przez 6miesiecy i zadnej awarii (tylko wymiana krzyzaka kolumny kierowniczej oraz przez dwa dni wysprzęglik miał focha, ale mu przeszło :P) takze mogę się również odwdzięczyć i zadbać o wygląd :)
a przepalanie ok 0.5l oleju na 15tys. to chyba dobry wynik co?
może pomyśle kiedyś nad małym remoncikiem aby zejsc do 0l :P

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 02-07-10, 13:08

breczus pisze:a przepalanie ok 0.5l oleju na 15tys. to chyba dobry wynik co?


nie ma się do czego przyczepić, moja zżerała minimalnie więcej ale coś dziwnie jej przeszło....

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 11-07-10, 11:13

w ostatnią środę odebrałem auto od blacharza :) niestety nie zrobiłem zdjęć, gdyż musiałem awaryjnie jechać na dolnyśląsk do chorej babci mojej dziewczyny :( auto odebrałem w środę o godz. 16, a o godzinie 18 byłem nim już w trasie :P (wiem ze to nieodpowiedzialne, jechać w trasę zaraz po odbiorze auta z warsztatu, ale jak mowiłem sytuacja awaryjna zmusiła mnie nawet do niepojechania nad morze na pozlotowe szaleństwo :(, za co z góry przepraszam bartka_asika, za nie pojawienie się tam, mimo iż się chłopak przejął i do mnie dzwonił bo tęsknił :) )

zostało zrobione:
-oba progi
-kawałek blachy nad progiem co widac na zdjęciach wczesniej
-odratowany zawias maski (był pęknięty), przestawiona maska, wyregulowany zamek maski
-odratowana podłoga, każda nawet najmniejsza oznaka korozji (zdjęcia gołej podłogi dam jak bede miał czas by rozebrać ja od środka)
-wyszlifowany rant nadkola (były małe parchy)
-przedni prawy błotnik miał przy zderzaku na dole wgniecenie (prawdopodobnie od wjechania w dziure)

co do wykonania napraw:
plusy:
-progi i blache zrobił naprawde ładnie, nie trzeba będzie dac szpachlu duzo, blacha przylega ładnie :)

minusy:
-początkowo zapomniał ustawic zamka maski i musiałem jechac drugi raz (ale zrobił w cenie i przeprosił ze zapomniał)
-po pospawaniu podłogi u pasazera blacha się musiała wygiąc i mam wypukłość małą (lakiernik powiedział ze mi to zrobi bo to drobiazg :))
-zapomniał zapiąć zbrojenia linki od otwierania bagaznika i wlewu, musze przy odrobinie wolnego czasu rozebrac wszystko i zapiąć zbrojenie.

koszty:
materiały: progi 2x200zł=400zł
robocizna 500zł

auto z dniem dzisiejszym poszło do lakiernika, po 5 dniach mam mieć do odbioru :)
wstępnie lakiernik policzył 100zł od elementu (znajomy znajomego ktory ma znajomego :wink: ) a będzie malowane wszystko co się da (a całe auto będzie miało porządną polerke) tak aby auto wyglądało jak z salonu (łacznie zapłace lakiernikowi kolo 600zł)

fotki lakieru dam jak odbiorę auto, jak je rozbiore dam fotki podłogi :)

mam nadzieję ze to ostatni raz kiedy jestem bez auta :)

ps. ma ktos na wydanie, lub po taniosci do sprzedania lusterko lewe? (od strony kierowcy jakby ktos się zamotał :P) chodzi mi o cała obudowę, gdyż mam w 2 miejscach pękniety tam plastyk a będzie malowane to nie ma sensu malowac pękniętego, pozatym się lekko rusza, co wkurza :P
bardzo bym prosił o szybką reakcje, gdyż auto stoi juz u lakiernika i mam mu to lusterko podrzucic jak najszybciej :)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 11-07-10, 11:55

breczus pisze:za co z góry przepraszam bartka_asika, za nie pojawienie się tam, mimo iż się chłopak przejął i do mnie dzwonił bo tęsknił :) )


:police: bez przesady :P spot w darłówku odbył się bez Ciebie :D Tak sobie czytam... grubo i mega tanioo... aż za tanio ;) Oblukam po lakierniku :twisted:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 11-07-10, 11:57

bartek_asik pisze:Tak sobie czytam... grubo i mega tanioo... aż za tanio ;)


wszystko robię po znajomościach tak więc dlatego tanio :)
za szczeniackich lat się troche broiło to i znajomości stare i ciekawe mam :P to czemu nie korzystać :)
pozatym mam zapewnione że w wlkp nikt mi ani mojej rodzinie auta nie buchnie :P

bartek_asik pisze:Oblukam po lakierniku :twisted:


jak zawsze zapraszam :)

ps. ktokolwiek ma lusterko, prosze o PW :)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 11-07-10, 21:18

breczus pisze:
bartek_asik pisze:Tak sobie czytam... grubo i mega tanioo... aż za tanio ;)


wszystko robię po znajomościach tak więc dlatego tanio :)
za szczeniackich lat się troche broiło to i znajomości stare i ciekawe mam :P to czemu nie korzystać :)
pozatym mam zapewnione że w wlkp nikt mi ani mojej rodzinie auta nie buchnie :P

bartek_asik pisze:Oblukam po lakierniku :twisted:


jak zawsze zapraszam :)

ps. ktokolwiek ma lusterko, prosze o PW :)


No tak.. znajomości, ale oprócz tego musi być jakość! Pamiętaj! Ja swoją drugi raz do poprawek odstawiam końcem wakacji, nie podoba mi się trochę kilka pierdół, które jak zwykle tylko ja widzę :roll: a po lusterko zapraszam jutro do mnie :twisted:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 11-07-10, 23:53

jakość to w sumie kwestia przypadku. dasz do lakierowania za 2k złotych a nie masz pewności że zrobi dobrze, tak samo możesz dać połowe mniej, ale do osoby znajacej się na pracy (lub po prostu lubiącą swoją pracę) i bedziesz miał lepszą jakość :)

zobaczymy po odbiorze :)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.

ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P

1. AT180(daily car) R.I.P
2. ST182 (white lans :)) SOLD
3. ST185 GT4 JDM SOLD
4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 12-07-10, 07:45

No wiesz, chodziło mi, że ja też po znajomości dałem, naprawdę dobry lakiernik, no ale... zawsze musi być pod górkę, cela jest na prawdę ładnie pomalowana, ale są miejsca, gdzie lakier jest niedokładny, a mnie to już męczy :D
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 12-07-10, 23:06

kiedyś znałem lakiernika który malował auta za tyle za ile właściciel chciał :P
robota była adekwatna do zapłaty :wink:
faktem jest ze jakbyś chciał mieć idealny lakier to albo kupujesz auto z salonu, albo płacisz tyle aby lakiernikowi się opłaciło nie spać po nocach tylko z papierkiem w ręku polerować na gładź idealna :P
danie auta do malowania, po blacharzu, po pracach, za mniejsze pięniądze to jest akceptowanie, ze będzie ładnie, ale nie idealnie ;-)

tak więc daj juz spokój swojej celi :) bo takie wypatrywanie drobnych rysek moze Cię wpędzić w niepotrzebne wydatki (i tak nie unikniesz jakiegoś kamyczka, rys parkingowych itp.) a miec parę stówek a nie mieć to w moim przypadku duża różnica :P

ps. dzięki za lusterko i miłą rozmowę :)
ps2. ładny mimo wszystko ten pontiac :)