Reanimacja i reaktywacja celicy Vgen Sti :)

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 14-07-10, 15:51

Lakiernik przy okazji zrobi jeszcze:
-potraktuje środkiem konserwującym całe podwozie
-matami termoizolacyjnymi i jakims srodkiem termokurczliwym poprawi mi podłogę (szczególnie to co blacharz niestety spartolił)
-bebny, zaciski hamulcowe pomaluje
-przyklei na nowo spojler do klapy, bo się odczepił ostatnio (głupi nawyk otwierania klapy ciągnąc za spojler przez ojca, który użytkował auto jakis czas :/)

narazie wpłaciłem mu 350zł na materiały i dałem nowe lusterko od bartka kupione (wszystko będzie w kolor)

dzis dzwonił i to wszystko mi tłumaczył co i jak będzie robił, narazie ciągle wstępnie według niego odbiór na piątek, chyba że "coś będzie nie tak" to wtedy poniedzialek :P
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.

ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P

1. AT180(daily car) R.I.P
2. ST182 (white lans :)) SOLD
3. ST185 GT4 JDM SOLD
4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 15-07-10, 16:42

No no... czekamy.. czekamy....
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 17-07-10, 11:12

tak jak zakładałem termin się przesunął na pon/wtorek :(

no ale nic, dzis wesele brata, dni pozostałe do odbioru upłyną mi szybko :twisted:
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

se7en

Postautor: se7en » 17-07-10, 11:19

breczus, dzieki za foty progów, wygladaja dobrze i pasuja, bedzie trzeba kupic na zapas :-D :-D :-D :-D :-D :lol:

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 17-07-10, 12:40

wyglądają na nieśmiertelne :) ogólnie blacharz zaczął pracę od progów, nie spieszył się, robił dokładnie, po tygodniu widać zaczeły go gonić terminy i zaczął się spieszyć i juz podłogę i maskę mi zrobił dobrze (z wyjątkiem blachy pod nogami pasazera, gdzie mi się wyprofilowała i pod nogami grała :P, lakiernik ponoć to naprawi juz), ale nie idealnie :)

najbardziej mnie cieszy to ze po wymianie progów, ten spaw o który podczepiamy podnosnik, przy wymianie kół dostał nową blachę (poprzednia była jak to w kilku letnich autach stara) i teraz nie boję się ze mi podnosnik się zapadnie :P no i estetycznie to wygląda :)

Edit:
w poniedzialek lakiernik dzwonił że mu jakaś tam warstwa zsiadła i musi od nowa podkład dawać i odbiór się przesunął na czwartek :/ to juz druga obsówka, mam nadzieje że ostatnia :)

Edit:
odbiór na piątek rano :(już mnie zaczyna to wkurzać, ale co mi po tym jakbym wziął od niego auto? czekałbym jeszcze dłużej :(

odbiór na czwartek rano (tj 29.07)... ponoć czerwonym się ciezko maluje dobrze, zuzyl całą farbę, a mu "ramka" wyszła :/ musi dokupic farbę i lecieć jeszcze raz.

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 09-08-10, 23:13

ahh jak to się ciągnie :/

dla wyjasnienia:
Lakiernik okazał się zwykłym *****
przez miesiąc nie zrobił nic, poza bajzlem w srodku auta.
Dostał porządny wpie**** i przykazanie wyczyszczenia auta i oddania pieniędzy które wziął na poczet zaliczki, ma czas do weekendu inaczej idę z umową o dzieło którą mam z nim podpisaną do prokuratury, pojdzie na przymusowe roboty a ja dostane pieniądze spowrotem.


czyli jeśli czegoś nie zrobisz sam to nie zrobisz dobrze :/

Obecnie:
auto odebrałem od tego partacza, podzwoniłem po znajomych, dogadałem się i koncowy efekt będzie tego taki że, auto będzie przygotowane do lakierowania przez mojego kolegę z podstawówki (ahh te stare znajomości, aż się zdziwić można kto gdzie pracuje), mojego przyjaciela mechanika i przezemnie przy współudziale paru stadków żuberków :)

następnie malowane będzie całe, od stóp do głów w profesjonalnej komorze bezpyłkowej gdzie będzie schnąć przez 2dni w różnych temperaturach, aby odpowiednio wszystko się ułożyło, cała usługa będzie gratis, jednak będę musiał się odwdzięczyć pomagając rozkręcić i złożyć parę autek na handel, oraz pohandlować częściami na alledrogo :) (mam dużo częsci do Hondy Civic z 2007r type-s jakby ktoś był zainteresowany) mam nadzieje że w przyszłym tygodniu będę już autem jeździł :)

ogólnie nie polecam już załatwiać i powierzać auta osobie której osobiście nie znasz dłużej niż 2lata 8) ja się tak przejechałem i nie dość że auta przez miesiąc nie miałem, narobił mi ku*** 1tys przebiegu extra, to jeszcze się obawiam czy nie dostanę pozwu do sądu, bo trochę przesadzilismy chyba niestety :roll:

ps. Czy opłaca się jak już będzie lakierowane całe, dobierać kolor pod auto, czy jechać do mieszalni i kupic po kodzie lakieru (czyli taki odcien jaki fabryka puszczała) oraz czy nie pokusić się dodać odrobiny perły? :) wiem ze ten co będzie teraz ją malował da rade rozprowadzić perłę dobrze :)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

krecik-katowice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2251
Rejestracja: 03-10-08, 17:16

Postautor: krecik-katowice » 10-08-10, 09:35

ps. Czy opłaca się jak już będzie lakierowane całe, dobierać kolor pod auto, czy jechać do mieszalni i kupic po kodzie lakieru (czyli taki odcien jaki fabryka puszczała) oraz czy nie pokusić się dodać odrobiny perły? wiem ze ten co będzie teraz ją malował da rade rozprowadzić perłę dobrze


jak samochod ma byc lakierowany cały, to po co dobierac kolor ktory masz zamiar zakryc?
jedziesz do mieszalni, wybierasz taki kolor, taki odcien jaki Ci sie podoba i włala :-D

perła jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;) ja polecam, efekt swietny ;) u mnie wkład perły jest 40% :smt040 swietnie to wyglada ;)
duzo lepszy efekt, niz czysty lakier bez ziarna.

wlewaj perłe !! ;) przekonasz sie po umyciu samochodu w słoncu ze warto było ;)

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 10-08-10, 18:10

hmmmm... nieciekawie, jednak czasem warto nie szczypać się z kasą, a lanie po pyskach nie popłaca, pilnuj potem celi jak już pomalujesz ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 11-08-10, 12:15

wiem wiem bartku, już nie będę oszczędzal, jeśli sam nie bede widział na czym :(
ogólnie się przestraszyłem jak zobaczyłem lakiernie w starej szklarni... a auta tam fajne mieli (350z nissan, porsche carrera 4s i parę innych ładnych (kto takie drogie auta daje do takiej lakierni ja nie wiem :roll: )

ale teraz będzie grubo :)
przy przygotowaniu będę trzymał rękę na pulsie :)
a lakierowanie przez takiego maestra w pezpyłowej komorze jest warte zachodu :)
nie mogę się doczekać efektu końcowego :)

w dniu dzisiejszym cela jest rozebrana z lamp i listew, oraz do zmatowienia zostały już tylko drzwi pasazera a potem poprawki 800-setka i 1000 aby gładziutko było :) w piątek myśle ze już zabieram auto do lakierni :)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
__Buuu__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 13-04-06, 18:21

Postautor: __Buuu__ » 11-08-10, 15:57

co by nie robic offtopa w spotach przeniesmy sie tu :P
jestes pewien ze chcesz orginalny kolor lakieru :?:
jesli bedzie cala malowana to moze lepiej wybrac cos bardziej czerwonego- krwisto czerwonego
np:
Obrazek

badz cos innego z tak ladnie nazywanej "palety barw ferrari" :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 12-08-10, 09:43

wybór mam ograniczony, auto będzie dla dziewczyny, ona decyduje z kolorem :P, ale spytam się :)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 12-08-10, 13:12

no to będzie po dziewczęcemu :

Obrazek

EDIT:

Byłem przed chwilą u Ciebie, ale ani Ciebie szlifującego ani szlifowanej celi nie zastałem, za to z babcią pogadałem :D Myślała, że Twoją przywiozłem :P Zapomniałem, że tak długo w pracy siedzisz, chciałem kontrolę przeprowadzić :twisted:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 12-08-10, 23:41

celę przygotowuje u kumpla, ja nie mam takiego garażu by na spokojnie zrobić :)
ale cela stoi niedaleko :)
tak jak jechalismy odemnie do factory co stuff prowadził w stronę do, to za wiaduktem pierwsza w prawo, długa prosta i potem na taką piaskową wjechał, to na wysokości tej piaskowej cela stoi :)

ps. co do koloru, to proszę nie obrazaj mojej dziewczyny i mojego gustu co do dziewczyn ;) :twisted:

cela będzie ładna, czerwona i taka jak z fabryki :) (no chyba ze się skuszę na clear kierunki)

Edit:

auto jest już zmatowione, tam gdzie trzeba było jest zaszpachlowane (nie rzeźbie auta, tylko wiadomo jak sa otarcia czy co to trzeba :))

jutro tzn. niedziela 15.08 robimy spawy i jak będę miał kompresor to sikamy bazą, jak nie bedzie kompresora to baza przesunie się na poniedzialek.

Chciałbym we wtorek dać do lakierowania, wtedy wtorek wieczór będzie malowana, środa wieczór odebrana lub czwartek rano, pt i sob zejdzie pewno na składaniu i kupnie zacisków srubek itp. ponieważ poprzedni właściciel większość częsci poprzyklejał poprostu ;/ aż mi się krew gotuję jak przypomne sobie to sciąganie kleju z lakieru ;/

trochę zdjęc z przygotowania auta :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przód bez dodatków wygląda jak z horroru :D

jade dzis walczyć ze spawami które widać na 1 zdjęciu,
oraz będę sciągał klamki i walczył ze starymi śrubami przy lusterkach :/

16.08:
auto dziś jest rozebrane cale (boże dopomóż przy składaniu) oraz zmatowione porządnie (bo przezemnie) czekam już tylko na lepszą pogodę by siknąć podkładem i czekać aż wyschnie.

Auto już pomalowane, czeka tylko na pomalowanie zderzaka przedniego (zderzak nowy po liftowy od Vin Diesel, miał niestety bok zgięty i musiałem przeszczep ze starego robic tego metalu prowadzacego, dlatego jeszcze nie pomalowany) i lusterek (na dniach mają być :))

dodatkowo zrobiłem parę nowych rzeczy :)

-pas tylni odnowiony (miałem go zdjętego i troche czasu wolnego :) sie nie bedzie rdza z niego sypała)

Obrazek

-wycieraczki odnowione (zmatowione papierkiem i pomalowane na czarno sprayem)

-nowe klosze lamp (nie clear) +nowe zarówki postojówek

Obrazek

-nowe (uzywane, idealny stan by Bartek_asik) silniki lamp (moje były tak skorodowane ze popękały i jeden przestał funkcjonować)

-nowe kable zapłonowe dedykowane NGK (jak widac niestety do wymiany mam też kolektor wydechowy :/)
Obrazek
-nowe swiece DENSO

-zamontowany wkoncu tłumik szmerów który leżał dość długo :P (moje odczucia- auto po wcisnieciu gazu nie wyje, a i lepiej i szybciej się na obroty wkręca przy mocnym dodaniu gazu, wczesniej miał za duzo powietrza i się dławił chyba(o szybkim przyspieszeniu mogłem zapomnieć, chyba ze z paleniem laczków ;/)

oraz dla smaczku toyota z serduchem hondy :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20-10-10, 09:45 przez breczus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
Vin diesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 22-12-08, 23:44

Postautor: Vin diesel » 19-10-10, 20:20

Breczus założyłeś juz zderzak?
Wrzuć jakieś foty z dalszej części prac ;-)
Kolo Praski też Warszawski

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 20-10-10, 17:42

No, widziałem na żywo, coraz lepiej to wygląda :D Mam nadzieję, że będzie długo mrugać oczkami ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 20-10-10, 21:19

też mam taką nadzieje, chociaz lakiernik (inny) znowu mnie wku****, zwleka i zwleka a pomalowac ma tylko zderzak i lusterka ;/

[ Dodano: 27-10-10, 21:30 ]
dobra auto już jeździ a więc napisze co i za ile, zgodnie z obietnica :)

najpierw kupione progi
-400zł

robocizna za wymianę progów, naprawę podłogi
-600zł

lakierowanie rozpisze :)

materiały
-560zł (baza, klar i inne chemie, sitka, tasmy, papier itp.)

robota

-700zł (auto rozebrałem i złożyłem sam, tak więc lakiernik tylko przygotował i pomalował, jednak jakość usługi według mnie jest do **** i napewno będę lakierował po zimie jeszcze raz :/, tak więc ku przestrodze, lepiej dac wiecej i pilnowac by było dobrze)

-zderzak przedni
zderzak+wysyłka 150zł (od Pana Vin Diesel z naszego forum)
prostowanie boku zderzaka 50zł (okazał się niestety wygięty)

do tego w aucie wymieniono:
kable zapłonowe NGK ok 150zł
swiece denso 12zł/szt.
klosze lamp 15zł/szt. (alledrogo)
żarówki postoi parę złociszy (nie pamiętam dokładnie)

jutro podrzuce fotki :)

[ Dodano: 27-10-10, 21:34 ]
na chwilę obecną nie wiem czy to efekt przesiadki z fiata CC 0.7l+lpg na celice STI,
czy też mocy dodało wymiana kabli, świec, zrobienie tlłumika szmerów w dolocie którego nie było, przeczyszczenie kabli i porządku z prądem, ale czuje się jakby te 105KM to dopiero teraz odżyły, jeżdże od stacji do stacji, bo nie moge sobie odmówić wcisnięcia gazu :P

[ Dodano: 27-10-10, 21:36 ]
co jeszcze mogę dodać... zyskałem chyba wiedzę ogólną jeśli chodzi o rozłożenie i złożenie celicy V gen, nie liczac silnika :P (ale to może też się douczę :))
znam kazdy zatrzask, każdą szczelinkę itp :P tak wiec jak coś wam w srodku auta trzeszczy, walcie do mnie jak w dym póki pamietam :)

[ Dodano: 29-10-10, 13:10 ]
obiecane zdjecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tymczasem pod maske zakradl się porządek i jest czysciutko :) (jeszcze tylko nowy kolektor i reanimacja jego osłony)

Obrazek

Pozostało tylko poustawiac odpowiednio szczeliny (szczególnie na lampach :P) ale to ze spokojem jak bedzie czas :)
jak tylko bedzie więcej czasu to przyjdzie wosk i politurka :)

[ Dodano: 29-10-10, 13:23 ]
a teraz kolejne plany :)

oczywiscie robione powoli (muszę się uspokoic z wydatkami :))

-nowe gumki do zawieszenia (mam nadzieje ze od chłopaków z gt4.com.pl :))
-Fotele od GTI
-kierunki clear (w zderzak na alledrogo się nie pojawiają, zostanie pewno koszt ok 200zł by z UK sprowadzic ;/)
-Live Sound (w pierwszej kolejnosci puchy przod i tył+głosniki, potem gwizdki przod tył, jak mnie poniesie i znajde boczki LS....)
-chcę założyć centralny zamek, oraz elektryczne szyby
-podgrzewanie lusterek
-halogeny
-zrobić porządek z plastykami w bagazniku (tzn okleić jak niektórzy na forum mają, oraz wymienić zatrzaski, spasowac itp.)
-później pomyslę nad radyjkiem 2din z ekranem+cup holder(strasznie mi tego brakuje :/)+mam w sumie leżącą w szafie konsole ps2 slim.... może coś zmajstruje jak bedzie radyjko z ekranem :P
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 30-10-10, 11:49

Halogeny i 2dinowe mocowanie z kubek cholderem to będzie wyzwanie, ciężko jest znaleźć i kosztują :D A radyjo mogę Ci moje sprzedać, ja na wiosnę chyba zacznę projekt car audio i wskoczy coś extra :D po wymianie kolekotra osłona do chromu tak jak u grzesia, będzie ekstra!!!!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
cccp88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 918
Rejestracja: 21-03-10, 22:11

Postautor: cccp88 » 30-10-10, 11:54

I rozpórkę sobie zamontuj na przednie kielichy :)

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 30-10-10, 12:23

rozporka tez pewno wejdzie, ale to z czasem :) jak dobrze pojdzie i utrzymam się w nowej pracy, to miesiecznie będę miał ok 1k na extra wydatki, a zaczne od gumek zawieszenia, bo stukają i trzeszcza :P, a co do 2dni+cup holder, to skąd zakupiłes swojego bartku? od michała?

ps. przesledziłem temat grzesia, ale jakoś zdjecia oslony chromowanej nie zobaczyłem :)
moglibyście podesłać mi na pw, albo dodać do tematu grzesia? :)

byłbym wdzięczny, bo myśle nad chromem, albo błyszczącym czarnym :)

ps2. bartek nastaw sie psychicznie, ze moja dziewczyna będzie do Ciebie dzwonić :P
święta się zblizają, ona nie ma pomysłu na prezent, to tak podprogowo jej doradziłem by sie z tobą skontaktowała i dobrała coś do auta :P
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
cccp88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 918
Rejestracja: 21-03-10, 22:11

Postautor: cccp88 » 30-10-10, 16:38

To chyba silnik Grzesia ale nie jestem pewny ;)
Obrazek