Toyota Celica 2.0 GTi ST182

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 09-03-12, 16:57

Fajnie pasują te dzienne pod listwą. Chciałbym podobnie zamontować, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Dużo musiałeś przerabiać tą listwę, pewnie trzeba byłą ją trochę podnieść? Jak z mocowaniem i podłączeniem?


podłączenie banalnie proste, nie trzeba być elektrykiem ;) ze zdjęć wynika, że nie podnosił listwy - bez sensu było by montować lampki i oszpecać auto.... na rynku jest sporo światełek, wystarczy pomierzyć.. jeżeli chodzi o mnie mi się światła do jazdy dziennej nie podobają w Vgen, po to zaprojektowali tak piękne światła, by je podnosić 8)

Krychu pisze:Na dziennych z daleka Silvie S13 przypomina :-D


Świetne porównanie!!!! :eek: ale silvia wygląda ładniej w tym przypadku ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Postautor: Padaj2003 » 09-03-12, 17:06

Sliczna Celiczka :) widze ze nie tylko ja z moja walcze ;) i doprowadzam powoli do coraz lepszego stanu. Oby wiecej milosnikow chcialo tak jak i my ratowac te piekne autka bo naprawde warto :) mimo swoich latek nadal czuc spojrzenia przechodniow kiedy sie jedzie ;)

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 09-03-12, 19:33

światła dzienne są bardzo eleganckie, żałuję że w st202 nie można och tak ładnie wkomponować...
chwilowo mam po bokach tablicy rejestracyjnej przyczepione w kratce przed chłodnicą, ale to nie jest to na co liczyłem :(
może jak znajdę jakieś odpowiednio małe to włożę je obok halogenów, ale tam jest niewiele miejsca też :(

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 09-03-12, 21:34

wojtech pisze:Fajnie pasują te dzienne pod listwą. Chciałbym podobnie zamontować, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Dużo musiałeś przerabiać tą listwę, pewnie trzeba byłą ją trochę podnieść? Jak z mocowaniem i podłączeniem?
Pozdr!

Nic nie podnosiłem, trzeba tylko uciąć kawałek listwy na odpowiednią długość na lampki żeby w niej siedziały, i od tyłu je przykręcić do listwy (na czerwono zaznaczyłem element który odciąłem kątówką) najlepiej zrobić to na styk żeby ciasno siedziały w listwie. Muszę też dodać że gdyby listwa nie była pęknięta to bym napewno nic nie ciął żeby zamontować takie lampki ! Także jeśli ktoś ma ładną listwę niech nie tnie bo szkoda :)
Obrazek
Podłączenie kabelkiem plusowym do akumulatora, a minus do kabiny do jakiegoś zwykłego włącznika który sobie dorobisz, i do masy podpiąć... włączasz wtedy kiedy chcesz

Krychu pisze:Na dziennych z daleka Silvie S13 przypomina :-D
Obrazek


Krychu ja nie widzę żadnego podobieństwa :D
bartek_asik pisze: jeżeli chodzi o mnie mi się światła do jazdy dziennej nie podobają w Vgen, po to zaprojektowali tak piękne światła, by je podnosić 8)


Poniekąd się zgadzam, mnie też bardzo podobają się reflektory Vgen, aaale bardzo mi się też podoba zwarta sylwetka jak są zamknięte, przód wygląda wtedy bardzo agresywnie. Poza tym przy wyższych prędkościach o wiele lżej się prześlizguje przez powietrze, ja to czuję, może przesadzam ale z zamkniętymi reflektorami czuje się jakbym siedział w pocisku :P

bartek_asik pisze:
Krychu pisze:Na dziennych z daleka Silvie S13 przypomina :-D

Świetne porównanie!!!! :eek: ale silvia wygląda ładniej w tym przypadku ;)


Jeszcze zobaczymy co lepiej wygląda :twisted:

Padaj2003 pisze:Sliczna Celiczka :) widze ze nie tylko ja z moja walcze ;) i doprowadzam powoli do coraz lepszego stanu. Oby wiecej milosnikow chcialo tak jak i my ratowac te piekne autka bo naprawde warto :) mimo swoich latek nadal czuc spojrzenia przechodniow kiedy sie jedzie ;)


Dzięki :wink:
Wiele osób tu walczy :) Staram się w miare możliwości udokumentować wszystkie prace aby przyszli właściciele mieli świadomość w co się pakują. Ale jak już napisałeś - warto.

Matus pisze:światła dzienne są bardzo eleganckie, żałuję że w st202 nie można och tak ładnie wkomponować...
chwilowo mam po bokach tablicy rejestracyjnej przyczepione w kratce przed chłodnicą, ale to nie jest to na co liczyłem :(
może jak znajdę jakieś odpowiednio małe to włożę je obok halogenów, ale tam jest niewiele miejsca też :(


No cóż, mam na to rozwiązanie - kup T18 :-D
Ostatnio zmieniony 10-03-12, 07:51 przez outatime, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Postautor: Padaj2003 » 09-03-12, 21:57

Warto bo to piekne autko ktore uwielbiam prowadzic :) za kazdym razem daje frajde z jazdy. Sam sie bawie z moja i staram powoli doprowadzac ja do coraz to lepszego stanu :)

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 22-03-12, 22:34

Więc dalej z tematem, gdyż prawie cały czas coś robię przy aucie, a nie zawsze chce mi się na bierząco uaktualniać :P
Początek marca: zakupiłem przewody zapłonowe, palec oraz kopułkę, a razem z nimi wycieraczki (bo te zwykłe słabo zbierały) i musiałem wymienić też żarówki bo jeden xtec przestał działać - a działał pół roku, i muszę powiedzieć że nie do końca byłem z nich zadowolony. Barwę światła dawały białą co zaliczam na plus, ale niestety słabiej oświetlały drogę, lecz podobno tak to jest z niebieskimi żarówkami. Jako że jedna się przepaliła musiałem kupić komplet w najbliższym sklepie, bo było mi potrzebne światło na noc... wybrałem Philips vision plus+50% mając nadzieję że będą dawać bielsze światło niż zwykłe żarówki (były niebieskie na końcu), ale niestety barwa raczej taka sama jak w zwykłych H4, a jeśli jest jakaś różnica to ledwo zauważalna. Ale przynajmniej lepiej świecą i rzeczywiście dają więcej światła, więc narazie je zostawiam pomimo że są diody w postojówkach i słabo to razem wygląda... Następnym razem koniecznie jakieś żarówki dające barwę przynajmniej 5000k :D
Kabelki NGK - oczywiście przyszły nie te co trzeba i tylko 4 kable w pudełku, a powinno być 5 - oczywiście zamawiałem do mojego auta i nawet podawałem VIN :-D ale podobno tak to jest z NGK do przedliftowej V GTi :wink: kable oddane
Obrazek

Wycieraczki - tutaj było wszystko pięknie, ładnie zbierają
Po lewej zwykła, po prawej nowa, jak widać są tej samej długości (45cm wycieraczka od strony kierowcy) a skoro było jeszcze miejsce na szybie to pomyślałem - dlaczego by nie kupić dłuższej - 50cm spokojnie wejdzie a będzie mi większą powierzchnię zbierać, a krótszą dam na tył. No i tutaj był mój błąd :) Dłuższa wycieraczka nie była już tak dobrze dociskana przez ramię i kiepsko zbierała wodę, doginałem, kombinowałem z ustawieniem, trochę się ułożyła i jest już ok
Obrazek

A teraz coś z zupełnie innej beczki: tydzień temu trochę tłoczek z lewego przedniego hamulca mi się przyblokował i klocki dosyć mocno tarły o tarczę. Zjechałem na bok dotykam felgę - parzy... nawet czuć było ręką ciepło na kilka cm od felgi, no i oczywiście smród przypalonej gumy (jakaś uszczelka przy tłoczku chyba, nie pamietam). Trochę to ostygło i powoli musiałem wrócić. Zacisk rozebrany, tłoczek wypchnięty sprężonym powietrzem i wyczyszczony razem z środkiem w zacisku gdzie pracuje. Uszczelka wymieniona na nieprzypaloną :lol: , założone lepsze używane klocki, które akurat miałem. Wszystko zamontowane i odpowietrzone. Prawy się nie blokował więc nie było sensu ruszać, ale do hamulców jeszcze wrócę i zrobię kompleksowo. Morał z tego taki, że zrobiłem jakieś 60km na próżno, bo musiałem zawrócić z trasy... więc jak kupicie kiedyś starego Vgen to zróbcie hamulce bo prawdopodobnie tłoczków nikt nie ruszał :roll:
Na fotkach poczyszczone: (drobnym papierem ściernym, i myte płynem hamulcowym)
Obrazek Obrazek

No i w ubiegły weekend kolejna robota... jako że w końcu dostałem łożyska przednich kół ! W końcu, po tym jak kurier zgubił paczkę, dostałem zwrot funduszy i zostały zamówione kolejne... Ogólnie to na łożyska czekałem przez 4tygodnie... Razem z łożyskami doszły przewody NGK - tak ! wbrew temu co mówi legenda, NGK do przedlifta GTi istnieją :wink: 5 kabli i jak widać czarne - nie niebieskie :) Oczywiście pasują.

Obrazek

Przy łożyskach i kablach pokusiłem się o wymianę skrzyni biegów, nie mogłem szybko ich zmieniać bo synchro między 1-2-3 biegiem widocznie jest do wymiany, no i wsteczny wyskakiwał pod większym obciążeniem, dlatego cofanie pod górkę było dość denerwujące.
Tak się złożyło że miałem na stanie używkę od ponad roku, wcześniej nie było okazji jej sprawdzić więc zdecydowałem że zamontuję i zobaczę co mam - błąd :-D skrzynia okazała się jeszcze gorsza, synchro 1-2-3 tak samo wyjeżdżone, 3 zgrzyta jeśli się go nie wrzuci z wielkim wyczuciem i delikatnością i ogólnie skrzynia hałasuje podczas jazdy i wydziela dziwne niepokojące wibracje, które czuję na pedałach i kierownicy, ale przynajmniej wsteczny nie wyskakuje... Szkoda czasu i pracy, ale już wiem co mam. Teraz już zamówiona skrzynia z st202.

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Postautor: Padaj2003 » 22-03-12, 23:15

I jak silniczek chodzi na nowych swieczkach i kabelkach? U mnie juz po wymianie samych swiec silnik zaczal rowniej chodzic ale kable tez wymienie :) bo pewnie jezdze jeszcze na pierwszych ;) sadzac po czesciach jakie juz wymienialem ;)

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 24-03-12, 15:27

Sądzę że jest lepiej :)

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 30-03-12, 08:55

Przedwczoraj & wczoraj: nie ma to jak popołudnie po pracy, przy wymianie padła skrzyni biegów na skrzynkę z st202 - wymianę skrzyni mam już opanowaną :-D
Na starych padłach oprócz wspomnianych wcześniej problemów z biegami, coś hałasowało jakby w przednim zawieszeniu, ale nie do końca, i nie potrafiłem dojść co to jest, miałem wrażenie jakby ośki były luźne i o coś stukały, głównie na wybojach, :evil: no i miałem rację. Przy szukaniu przyczyny trzeba było wymontować też prawą półoś, co okazało się niepotrzebne, bo problem tkwił jednak w skrzyni. Po wymianie hałasy i luzy ustały, biegi chyba narazie ok, tylko na lewarku zmiany biegów duży luz i jest niezbyt precyzyjny - podmienię go dzisiaj na inny, i zobaczę czy będzie różnica. Poniżej kilka fotek z prac.

Skrzynia z st202: oczywiście podchodzi bez problemu, wystarczy przełożyć ślimak od skrzyni z st182 i łapę z poduszką.

Obrazek Obrazek

Celica przygotowana na nową skrzynię.

Obrazek

Przy okazji nowy filtr powietrza (ten z prawej :lol: ).

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1413
Rejestracja: 07-07-09, 19:46

Postautor: Krzychu » 30-03-12, 10:37

outatime, skrzynia dalej zgrzyta? Fajne miejsce na naprawy 8)

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 30-03-12, 11:53

Na szczęście ta jest narazie ok (przejechałem kilkanaście km), nic nie zgrzyta, biegi wchodzą dobrze :)

Awatar użytkownika
grzesiek184
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26-10-11, 20:12

Postautor: grzesiek184 » 14-04-12, 14:55

heh nawet popsuta ładnie wygląda :-D

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 23-04-12, 12:24

Nieco ponad 3 tygodnie temu przymiarka do se7enowych dystansów 2,2cm:

Obrazek

Niestety jeszcze na zimowych felgach, ale se7en chciał koniecznie zobaczyć więc musiałem...
Różnica dosyć spora, ale zrobiłem bardzo kiepskie fotki i mało na nich widać, ulepiłem fotkę porównawczą, z lewej przed z prawej po:

Obrazek

W sobotę w końcu wskoczyła reszta poliuretanów - 12 tulejek z tylnego zawieszenia - teraz jest już komplet.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Po tym zabiegu tył jeszcze lepiej i pewniej się czuje. Pozostaje zakupić letnie opony i jechać na ustawienie geometrii. :wink:

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 23-04-12, 14:46

Szkoda że nie pomalowałeś tych elem. Reszta na + :wink:

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 23-04-12, 19:53

Celica mi służy na codzień i mam czas tylko w dni wolne coś przy niej porobić, na dojazdy do pracy musi być poskładana, także na malowanie już nie mogłem sobie pozwolić. Więc innym razem niestety :|
Zdaję sobie sprawę że niepomalowane tak fajnie to nie wygląda, ale nic tym elementom narazie nie będzie :wink: (aha, KRYSO też nie pomalował w swojej black WB :-D )

Awatar użytkownika
PaF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: 03-09-10, 21:59

Postautor: PaF » 23-04-12, 21:06

Przy tych dystansach schowały się całkowicie szpilki i nakrętki czy coś lekko wystaje?
Chciałem się upewnić, bo coś czytałem, ze dystans 25mm dopiero w pełni pozwoli na to.
ST182 93'
kupie sprawny ori głośnik LS w drzwi

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 23-04-12, 21:30

Wszystko jest schowane, nic nie wystaje i nie przeszkadza w przyleganiu koła do dystansu (jeśli o to chodzi). Jako letnie felgi mam stock z VII gen, i DCG powiadał że 25mm na dystansie przy nich już by mogło obcierać.

Awatar użytkownika
PaF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: 03-09-10, 21:59

Postautor: PaF » 23-04-12, 21:57

Aha dzięki za info, czyli 22mm jest ok.
Twoja na tych dystansach od razu lepiej z tyłu wygląda.
Pozdro
ST182 93'

kupie sprawny ori głośnik LS w drzwi

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 25-05-12, 20:45

Dobra, jadę dalej z tym sztruclem Toyoty - od prawie 3 tygodni są już nowe opony - sugerując się opiniami niektórych użytkowników tego zacnego forum, ja także wybrałem Federal SS-595 - co ja mogę o nich powiedzieć ? W sumie to nie wiem - bo co może powiedzieć osoba która pierwszy raz w życiu kupiła komplet nowych opon :lol: Jest OK i tyle - auto się toczy, więc chyba dobrze. W porównaniu z tym co zawsze miałem - jest super.
Zawieszenie całe zrobione, geometria ustawiona już po wymianie na letnie no i spoko.
Aż tu nagle dziś odezwała się skrzynia biegów - znowu !! I teraz widać dlaczego warto prowadzić swój temat reanimacyjny Celicy - mogę sobie zobaczyć że na tym padle nie pojeździłem nawet 2 miesiące :x
I co dalej... jak sobie pomyślę jeszcze raz skrzynię wymieniać to mi się odechciewa ! :smt088 :smt091 :smt076 :smt067 :smt068 :smt069 :smt009 :smt010 :smt011 :smt019 :smt012 :smt013 :stupid: :shithappens: :rage: :pissedoff: :pee: :lonly: :angered:

Awatar użytkownika
Carlosik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19-05-12, 21:54

Postautor: Carlosik » 25-05-12, 20:50

Ładna Toyota, skóry jak nowe i bardzo ładne. Gratulacje. :D