celica by bambi:p

Roczniki 1990-1993
bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

celica by bambi:p

Postautor: bambi » 05-02-12, 17:29

Witam wszystkich. Oto moja celica moje mody i plany.

Samochód:
*Toyota Celica gts 2.2

Silnik:
5sfe


Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*zmodyfikowana seria -90mm oraz dużo twardziej

Hamulce:
*SWAP z gt 3sge

Układ wydechowy:
*przelot

Układ dolotowy:
seria

koła:
*felgi 17x 8 OZ
*oponki dunlop sp sport 205 40

Wnętrze:
seria z gt

Audio:
-Głośniki Przód ls tył ls
-Sub magnat expres
-Radyjko Alpine 9880R USB


Body:

*przemalowanie całego samochodu

Krótki opis/historia samochodu:
Moją celine kupiłem w grudniu w 2010 roku w Tarnowie. Od razu zakochałem się w tym samochodzie. Głównie pracowałem nad odświeżeniem tego samochodu i doprowadzenie go do porządnego stanu. Z ponad rocznej historii tego samochodu poszła mi uszczelka pod głowicą oraz miałem wypadek gdzie złamałem nią słup elektryczny. W tedy kupiłem drugą celice na 2.0 gti gdzie po kilku dniach obróciło mi panewkę i celica poszła na części. Trzy tygodnie temu samochód został przemalowany na lakier z palety seata a dokładnie z Leona. Jest to ciemny popiel z biała i złotą perłą.


Krótki opis planów zmian: Zmiany będą polegać głównie na zmianach wizualnych. Postaram się na bieżąco wszystko pokazywać


Zdjęcia: tak celica wyglądała jak ją kupiłem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później kupiłem felgi. Były to włoskie felgi dość miękkie ale mi się podobały.

Obrazek

Obrazek

Felgi zostały przemalowane na biało i wyglądały tak:

Obrazek

Później ja rozbiłem zdjęć niestety nie posiadam ale mam filmik jak była rozbita postaram sie go gdzieś wrzucić. Kupiłem drugą celice której również zdjęć nie posiadam ale z której dużo gratów zebrałem ;) Środek z gt, elektryka, livesound, stożek k&N i wiele innych.
Z racji ze pracuje w autoserwisie i troszkę się na tym znam postanowiłem odnowić samochód. Podłoga została pozbawiona niedoskonałości tzn rudej:p zagumowana i zakonserwowana. Poprawiłem wszystkie niedoskonałości i pomału składam samochód:) bedę pokazywał zdjęcia i opisywał wszystko

Zdjęcia z rozbiurki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu kumplowi sie nudziło:

Obrazek

Obrazek

Celina cała w podkładzie:

Obrazek

Baza:
Obrazek

nie mam zdjęć jak ten lakier wygląda w słońcu ale mogę wam ręczyć ze pięknie jak zrobie jakieś ładne zdjęcia to wrzucę na razie pokarze tylko takie

Obrazek

Tak przerobiłem i odnowiłem lampki i kierunki:)

Obrazek


Obrazek

Sorki za jakość zdjęć:/
Narazie tyle reszte bede na bieżąco pokazywał:)
Ostatnio zmieniony 10-10-13, 20:56 przez bambi, łącznie zmieniany 1 raz.

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 05-02-12, 17:35

Jeszcze dodam że zawieszenie mam obniżone o 70 mm i utwardzone... Mam gościa który zajmuje się amortyzatorami i potrafi z nimi zrobić wszystko. Jak się mnie pytał o twardość to powiedział mi że może mi tak utwardzić że będę czuł granulacje soli na drodze ;p jestem bardzo zadowolony z jego usług i sporo amortyzatorów przerobił już dla mnie i moich znajomych. Sprężyny również pod indywidualne zamówienie przerabia:)

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 05-02-12, 17:53

bambi pisze:Felgi zostały przemalowane na biało i wyglądały tak:

fajne koła
bambi pisze:Mam gościa który zajmuje się amortyzatorami i potrafi z nimi zrobić wszystko

:roll: tzn. co dokładnie z nimi robi? i w jaki sposób przerabia sprężyny?
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 05-02-12, 18:09

Tzn: co do sprężyn zawozi do gości którzy zajmują sie robieniem sprężyn i sprężyny zostają rozhartowane obniżone i zahartowane na nowo. Sprężyny są sztywniejsze. Tadziu przerabia amortyzatory skokiem pod sprężyny. Może wstawić grubsze lagi itd wzmocnić cały amortyzator. Gościu zna się na budowie amortyzatorów i robi je od podstaw... Przynajmniej mój zawias spisuje się doskonale ;)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 05-02-12, 18:43

Czerwona na białych wyglądała konkretnie. Ja osobiście rozejrzałbym się za elektryką do szyb

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 05-02-12, 18:51

jak byś przeczytał opis ;P to byś sie doczytał że jest ;p
Później ja rozbiłem zdjęć niestety nie posiadam ale mam filmik jak była rozbita postaram sie go gdzieś wrzucić. Kupiłem drugą celice której również zdjęć nie posiadam ale z której dużo gratów zebrałem Środek z gt, elektryka, livesound, stożek k&N i wiele innych.

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 05-02-12, 18:55

No czytałem opis planów :P

Krótki opis planów zmian: Zmiany będą polegać głównie na zmianach wizualnych. Postaram się na bieżąco wszystko pokazywać


BTW Preluda też Twoja?

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 05-02-12, 19:24

BTW Preluda też Twoja?
nie pralka była kupiona na części, angol w sumie juz rozebrany...

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 05-02-12, 20:15

a jak się nazywają te miękkie włoskie felgi?
ST202 Milka - SOLD
ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD
ST205 JDM 98' CASTROL
IMPREZA WRX 04' - SOLD

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 05-02-12, 20:39

heh mam je w domu to spradzę. Jedna jest rozwalona i muszę ją do naprawy zawieść chyba że jest ktoś zainteresowany. Mi się już nie przydadzą bo szukam czegoś 5X100 a one są 4x100

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 19-02-12, 14:50

Żeby nie było że się nic nie dzieje to aktualizuje;p hmm że potrzebowałem moją celice na jeden wyjazd to złożyłem ja w jedną noc... Wcześniej pomalowałem jeszcze lusterka i listwy boczne fordowskim lakierem negro z dość dużą ilościa perły tak wyglądały prace ]

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Środek poskładany wygląda tak mniej wiecej jeszcze nie wyprany

Obrazek

Gałka zmiany biegów momo którą uwielbiam

Obrazek

Tył samochodu wygląda tak

Obrazek

Obrazek
Lakier jeszcze nie pokazuje swoich atutów bo nawet nie miałem kiedy ją wypolerować.

W przyszłym tygodniu stawiam ją na kobyłki i robie mały remoncik... Dorwałem gowicę po pełnym remoncie u papieża w krakowie kto z okolic to wie... Tak wiec bedzie mały remoncik pouszczęlniam silnik sprzęgło muszę zrobić oraz wstawić wspomaganie a dotego musze dorwać łapę do pompy oraz podwójne koło do pompy wody(jak by ktoś miał to dać znać... Muszę jeszcze ręczy zrobić ogólnie pasuję mi zrobić generalny remont hamulców ale to zobaczę jak bede z kaską stało no i jeszcze najważniejsze, muszę jakieś felgi znaleść na wiosne ;) Jestem jeszcze w trakcie przerabiania podsufitki na czarny materiał... Zrobie zdjęcia jak skończę. Ogólnie jakieś sensowne zdjęcia zrobię jak będzie wszystko skończone ...

Poza tematem piorę tapicerki i bawię się w detaling więc jak by ktoś chciał to zapraszam :) dla forumowiczów będą zniżki!!!!

mario2007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3008
Rejestracja: 09-04-07, 19:55

Postautor: mario2007 » 19-02-12, 23:04

matko i córko to ty masz tą magiczną wersję bez wspomagania ??? pełny sport normalnie . szkoda że nie założyłeś pełnego spoilera , te błotniki tylne pusto wyglądają ... .
st 182 90 - sold
st 162 91 - sold
st 202 95 - sold
st 202 97 na spółkę z synem

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 24-02-12, 21:46

:P spojler wygląda dobrze przynajmniej mi sie podoba :wink:
Progres idzie do przodu... jdm musi być tak więc felgi idą w takata style. Obrazek

wczoraj byłem zakupić felunek :) :wink: OZ 17 x 8 et 38 chyba nie pamiętam juz :P
Wkażdym razie mają przyzwoite odsadzenie :twisted:
Obrazek
Obrazek

Z tyłu dystatn 15mm
Obrazek

Obrazek

Tu jeszcze mam zdjęcia z lakierni nie śmiejcie się ze środek został czerwony ale jest sporo roboty zeby to zrobić łądnie... komora silnika bedzie malowana jak wyciągne silnik. Ogólnie całą komore bede chciał troszeczkę ładniej zrobić zobaczymy co mi wyjdzie :idea:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalazłem zdjęcia z przed zimowego piaskowania :)
Obrazek
Obrazek

Podejżewam że nie obejdzie sie bez komentarzy ze na tej feldze samochód nie pojedzie ale ja idę w wizuala a silnik może na przyszły rok zagości jakieś 2.0 zobaczymy:) pozdrawiam:) mam nadzieje ze jak sie zaczną spoty to wkoncu poznam część ekipy ;-)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-02-12, 22:03

No ale weź jakieś konkretne foty daj a nie taką pixelozę :)

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 24-02-12, 22:10

HEHE :P jeszcze nie zainwestowałem w dobry aparat;p będzie ładniej to porobie w końcu jakieś ładne foteczki:) Apropo nie ma ktoś blendy w us bo bardzi chetnie odkupie ;)

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 24-02-12, 22:11

pozatym widze ze kolega z małopolski to napewno sie spotkamy na jakimś spocie:)

Awatar użytkownika
Makabra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3233
Rejestracja: 04-03-10, 08:02

Postautor: Makabra » 24-02-12, 23:37

bambi pisze:pozatym widze ze kolega z małopolski to napewno sie spotkamy na jakimś spocie:)
No powiedzmy że jeśli zawitam na jakikolwiek to się zobaczymy :wink:

Awatar użytkownika
adrianh92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2192
Rejestracja: 26-03-11, 18:18

Postautor: adrianh92 » 24-02-12, 23:48

te nowe białe 17 to czasami nie są z wrocka ? :)
ST202 Milka - SOLD

ST185 WB 3S-GTE rev.3 - SOLD

ST205 JDM 98' CASTROL

IMPREZA WRX 04' - SOLD

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 25-02-12, 21:15

nie nie kupiłem w mojej okolicy :) (niedaleko suchej beskidzkiej :))

bambi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 19-12-10, 22:31

Postautor: bambi » 25-04-12, 23:52

dawno nie robiłem aktualizacji tematu. Celica stoi na zielonej 17 (mnie sie podoba) W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i zrobiłem ze wspomaganiem oraz polerkę samochodu.
Narazie skupuje graty na dalsze mody i w najbliższym czasie samochód pojdzie na chwile na kobyłki .Muszę poprawić stan techniczny i zrobiemały remoncik mojego 1.6 wymiana głowicy po regeneracji nowe uszczelki odmalowanie komory i silnika, sprzęgło rozrząd i takie tam. Wizualnie tow hook zielone na przód i tył. Klapa z spojlerem z gt z długimi łezkami i wymiana klapy na klape z wycieraczka bo mi tego brakuje. Utwardzenie zawiasa z tyłu bo za miękki. Jak sie uda załatwić to zderzak gt four, może jakieś stickery. I bede chciał jeszcze soczewki na przód zrobić. Na razie tyle w planach a czas jeszcze pokaże co dalej :) Tu zdjęcia z ostaniego spota razem z celica elcoyote

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek