Toyota Celica GT-i by Dani66

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Toyota Celica GT-i by Dani66

Postautor: Dani66 » 07-05-12, 14:34

Samochód:
*Toyota Celica ST182 '92

Silnik:
*3S-GE rev II

Przeniesienie napędu:
*wzmocnione sprzęgło

Zawieszenie:
*Amortyzatory Monroe

Hamulce:
*seria

Układ wydechowy:
*Sportowy ostatni segment wydechu

Układ dolotowy:
*seria

koła:
*oryginalne felgi 15''

Wnętrze:
*seria

Audio:
*Głośniki Sony Xplod
*Radio Philips CEM-2000

Body:
*seria

Krótki opis/historia samochodu:
Samochód kupiłem w marcu 2012, stąd niewiele rzeczy jeszcze jest ulepszone. Po kupnie wymieniłem oleje i filtry, łożyska kół firmy FAG i jedną piastę prawy przód, zmieniłem kilka gumowych elementów zawieszenia na poliuretanowe, wykonałem konserwację podwozia, polerkę lakieru, czyszczenie silnika, wymianę linki prędkościomerza, poprawiłem wygłuszenie maski oraz zamontowałem wygłuszenie w miejsce za tylnymi głośnikami przy okazji zastępując seryjne głośniki tymi firmy Sony, założyłem nowe spryskiwacze szyb, wycieraczki, wymieniłem także prawie wszystkie żarówki na LED-owe.
Ogólnie to cały czas coś tam ulepszam, ale nie mam w zwyczaju latać z aparatem do każdej modyfikacji więc raczej niewiele zdjęć z tzw. "w trakcie pracy" zamieszczę, ale efektami się nie omieszkam pochwalić.

Krótki opis planów zmian:
*Tarcze hamulcowe nacinane i nawiercane
*Przewody WN
*Felgi 15'' OZ Racing lub 5Zingen prawdopodobnie z oponami 205/55/15
*Wymiana amortyzatorów tył
*Sportowy filtr powietrza (wkładka)
*Posiadam elementy zestawu LIVESOUND, ale założę dopiero kiedy kupię tapicerkę drzwi z LIVESOUND
*Cup Holder również czeka na montaż
*Zegary na słupek w nieco dalszej przyszłości
Oczywiście plany na pewno się poszerzą, bo cały czas coś mi przychodzi ciekawego do głowy.

Zdjęcia:
Przy odrobinie wolnego czasu zrobię aktualne zdjęcia. Te są sprzed zabiegów kosmetycznych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 08-05-12, 21:36

Ledwo dodałem opis auta i już zrobiłem dalsze postępy w pracach. :)
Zrobiłem mały porządek pod plastikami konsoli środkowej, założyłem nadmuch z wersji z klimatyzacją więc dodatkowy wylot na kolana kierowcy, poprawiłem kilka drobiazgów w ogrzewaniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mogę sobie również odfajkować montaż cup holdera, ale zdjęcia dodam w najbliższym czasie.

Krychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 28-09-10, 12:53

Postautor: Krychu » 08-05-12, 21:40

Mógłbyś też zrobić porządek z 'dywanikami', a fe!

Awatar użytkownika
KRYSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4503
Rejestracja: 15-05-06, 17:35

Postautor: KRYSO » 08-05-12, 21:46

Się czepiasz. Myślę, że one są tam tylko na czas prac odszczurzających temat ogrzewania.
[center]JEDZIEMY[/center]

arczicza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 03-10-10, 08:25

Postautor: arczicza » 08-05-12, 21:57

Kuźwa piątki są cudne ,szczególnie te czarne i czerwone xD....walić dywaniki i tak pójdą w odstawkę ,jak autor się weźmie za detale ;p

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 09-05-12, 13:24

Ogrzewanie wymagało tylko wciśnięcia pancerza linki w metalowy uchwyt (przy wymianie linki prędkościomierza wyciągałem zegary w sumie niepotrzebnie, bo urwana była dolna część linki, wcisnąłem pancerz na miejsce, ale musiał wyskoczyć), ale kilka godzin rozbierania. :)
Dywaniki na razie zostaną, bo są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a mam kilka planów jeszcze w związku z wnętrzem, choć nie wydawały mi się aż takie złe, ale skoro tak mówicie to pomyślę nad tym. :)
Dziś dodatkowo zamontowałem osłony pod silnik, bo nie miałem, a mam parę plastików z Celicy, którą mam na części i dodatkowo nieco zmodyfikowałem wlot powietrza za zderzakiem.
Już od dłuższego czasu myślę też nad skórzanym wnętrzem więc do listy planowanych zmian trzeba dopisać ten punkt. Jeśli ktoś ma taki zestaw do sprzedania lub wie gdzie mógłbym go dostać proszę o info. Oczywiście w rozsądnej cenie, bo obszycie skórą w zwykłym zakładzie kosztuje 400zł skóra 400zł robocizna (nie mówiąc o firmach tuningowych, bo tam krzyczą 3500zł).

Awatar użytkownika
Asci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1032
Rejestracja: 12-05-07, 00:38

Postautor: Asci » 09-05-12, 14:20

Dani66 pisze:obszycie skórą w zwykłym zakładzie kosztuje 400zł skóra 400zł robocizna

Tutaj to chyba piszesz o eco skórze(która wytrzyma rok) bo o naturalnej skórze w tej cenie to nawet nie ma mowy

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 09-05-12, 14:31

Dani66 pisze:obszycie skórą w zwykłym zakładzie kosztuje 400zł skóra 400zł robocizna


chyba jednego fotela
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 09-05-12, 17:48

ja nie wiem co się ludzie tak na tą skórę napalają, pęka to często, używana brzydko wygląda, latem parzy tyłek, zimą zamraża pośladki :)
a tak w mięciutki czyściutki welurek zawsze miło się wsiada ;)

ps. niedługo będę dzwonił do pewnego kolesia co kiedyś padnietego alltraca chciał sprzedać, jak mu się to nie udało to części od niego będe brał (jak się uda przekonać), a skórę miał w stanie idealnym (nie wiem jak to możliwe, ale bartek_asik potwierdza że dziwnie aż za ładna :P) tak więc jak ogarnę temat to Ci dam znać ;)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.

ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P

1. AT180(daily car) R.I.P
2. ST182 (white lans :)) SOLD
3. ST185 GT4 JDM SOLD
4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
PaF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: 03-09-10, 21:59

Postautor: PaF » 09-05-12, 19:00

Jesli dobrze pamietam , to kolega kilej sprzedawal skore wnetrza zapytaj moze jeszcze ma
ST182 93'
kupie sprawny ori głośnik LS w drzwi

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 09-05-12, 19:32

Pytałem w zakładzie tapicerskim znajdującym się niedaleko mnie, który zajmuje się wnętrzami samochodów i koszt skóry (prawdziwej, bo przeglądałem próbki kolorów i widziałem przykładowe obszycie, bo akurat ktoś oddał fotele do obszycia i były gotowe) na wszystkie fotele określił mi na 400zł, robocizna również na 300-400zł w zależności od trudności obszycia (chciałem w dwóch kolorach więc dla mnie wariant 400zł), czas oczekiwania 7 dni jednak wolałbym oryginalne fotele skórzane, bo te bym sobie dał do drugiej Celici. Cena jednak wolałbym, żeby nie była przesadna, bo za 800zł mam nową skórę w jakim kolorze chcę i jaką strukturę wybiorę.
Nie chcę nikogo więc przekonywać, choć mogę podać dla zainteresowanych namiary jeśli ktoś wątpi, jedynie uzasadniłem, że nie chcę skórzanych foteli jeśli cena przekroczy 800zł.
Wracając do sedna - jestem zainteresowany kolego breczus Twoją propozycją. Najlepiej gdyby razem z fotelami w zestawie była tapicerka drzwi (fajnie gdyby był to LS) i podłokietnik, bo skórzane fotele i drzwi z weluru to niezbyt fajnie będzie wyglądało.

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 09-05-12, 20:03

jedyny powód dla którego zachowałem jego nr to własnie cały system LS, tempomat, lumbar w fotelach, klimatronic.... wszystko pójdzie do mnie :twisted:
ale spoko te wycinki skórzane z drzwi bym oddał ;)

co do tego twojego zakładu, nie ma opcji by to była prawdziwa skóra, sam koszt materiału jest dużo większy, eco skóra to się zgodze z cenami, ale to Ci popęka i poprzeciera się za rok może 2 ;)

aha kolega phoenix też sprzedaje komplet skóry ;) zagadaj na pw
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 21-07-12, 14:21

W związku z planowanym założeniem klimatyzacji prosiłbym, aby osoby, które miały coś z taką operacją do czynienia o udział w temacie: viewtopic.php?t=29343
Za niedługo do Celici trafi też kilka elementów LiveSound, które kompletowalem juz jakiś czas.
Mam teraz więcej czasu, więc znów wracam do modernizacji samochodu. W niedługim czasie prawdopodobnie będzie jeszcze skóra.
Jeśli ktoś posiada tapicerkę drzwi LS i trójkąty lusterek z miejscami na głośniki proszę o oferty na PW.

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 01-08-12, 20:05

Kolejna porcja zdjęć. Za niedługo będą już prawdopodobnie zdjęcia z montażu klimatyzacji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 01-08-12, 20:11

Sorry ale będę szczery...
Ta tablica wygląda jak z (mam tak mały zasób słów, że muszę się uciekać do wulgaryzmów). Masakra. Na dodatek zastawiłeś wlot od chłodzenia skrzyni :roll:

Mega FAIL

Awatar użytkownika
Krzychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1413
Rejestracja: 07-07-09, 19:46

Postautor: Krzychu » 01-08-12, 20:19

Piotrek pisze:Mega FAIL
Piotrek pisze:Ta tablica wygląda jak z (mam tak mały zasób słów, że muszę się uciekać do wulgaryzmów). Masakra. Na dodatek zastawiłeś wlot od chłodzenia skrzyni :roll:

Mega FAIL
true. Mega FAIL x2

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 01-08-12, 20:20

Tablica musiała tam chwilowo powędrować z przyczyn niezależnych, ale wróci tam gdzie jest jej miejsce.

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 01-08-12, 20:20

Piotrek pisze:Ta tablica wygląda jak z


jak z ............. :D zgadzam się z Piotrkiem, zmień to ;) Już kiedyś taki jeden na forum quńbinował z rejestracją ale z tyłu :P szybko powrócił do serii :D :D

Awatar użytkownika
Dani66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: 26-01-11, 22:36

Postautor: Dani66 » 01-08-12, 20:22

Zmienię na pewno. :)

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 01-08-12, 20:29

Dani66 pisze:Zmienię na pewno. :)


wystarczyły tylko wypowiedzi dwóch osób byś zdanie zmienił :P :P :P wiesz to Twoje auto, jak ci się podoba to zostaw tak, ale to nie wygląda za dobrze :P