ŻUŁWIOWY dupowóz / ST185

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 07-08-13, 14:45

Bakuu0 pisze:Budi, gdybyś Ty usłyszał jak to drze ryja i jape na pełnej. Lolowski kakimotowygar przed regeneracją był przy tym zwykłą hałasującą rurką :) .
Zułw robił z uszu mordor.
B.

podejrzewam, słyszałem swojego (a obecnie zulwiowego) Maciek jeździł po wawie a carsik nagrywał z radomia, bo bliżej się nie dało :smt040
st182 gtb

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 07-08-13, 16:29

:eek: Gruby projekt. Jestem pod wielkim wrażeniem. Zdolności masz, potrzebną wiedzę i wszystko co potrzebne do tego typu zabaw. No prawie wszystko, przydał by się podnośnik jakiś profesjonalny, chociaż zwykły kanał też był by dobry, bo tak leżec to się nie da dłuzszy czas pod wozem. To ja płakałem nad błotnikami, a wystraczyło by do Ciebie podjechać i byś mi ogarnął je w moment w szpachel body :P Ale na szczescie nie trzeba :D Naprawdę GRATULUJĘ bardzo dobra robota, wiesz dziś kupiłem sobie kuponik LOTTO na jutrzejsze losowanie, wiem że szansa 1 x 14 000 000 :D ale jak by tak wszedł to taki Człowiek jak Ty musi mieć pod domem profesjonalny garaż z podnosnikiem profesjonalnym oraz wszelkimi nowoczesnymi narzędziami do tego typu zadań. Tylko jedno mnie zastanawia w tym wszystkim. :roll: Ten maraton nie spania, znam kilku ludzi takich co potrafią po kilka dni nie spać, ale mają wspomagacz no :mrgreen: taki bialutki, inaczej by nie pociągli.
:wink: Jescze raz grauluje, i uważnie będe śledził każdy nowy wpis, oraz oglądał kązde nowe zdjęcie.

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 07-08-13, 18:04

zułwiu po tym maratonie wyglądał tak jakby skorupe w domu zostawił, ale mam nadzieje że już Agatka zadbała o zdrowie ;)

Mega wariat z Ciebie :P
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.

ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P

1. AT180(daily car) R.I.P
2. ST182 (white lans :)) SOLD
3. ST185 GT4 JDM SOLD
4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 07-08-13, 22:10

Miło czyta się wasze komentarze :)
Greegg07 pisze:Ty musi mieć pod domem profesjonalny garaż z podnosnikiem profesjonalnym oraz wszelkimi nowoczesnymi narzędziami do tego typu zadań.

cały czas organizuje i kupuje jak mam troszkę wiecej gotówki , w planach jest garaż już jest miejsce na niego i blacha też jest tylko czas czas i jeszcze raz czas na to musi być pamiętam jak Bassiemu zakładałem kompresor to rozmawialiśmy na temat garażu i tak to się ciągnie już ładnych kilka lat :( nie stety siła wyższa nic na to się nie poradzi.
Greegg07 pisze:Tylko jedno mnie zastanawia w tym wszystkim. :roll: Ten maraton nie spania, znam kilku ludzi takich co potrafią po kilka dni nie spać, ale mają wspomagacz no :mrgreen: taki bialutki, inaczej by nie pociągli.

Jeżeli o to chodzi to nie brałem i nie będę brał, to że nie spałem i tyle wytrzymałem to zasługa nerwów i samozaparcia .
Tak jak napisał
breczus pisze:zułwiu po tym maratonie wyglądał tak jakby skorupe w domu zostawił

tak było średnio wyglądałem przez te kilka dni schudłem 3 kilo i musiałem jeść co dwie godziny bo nie szło wytrzymać tak mnie brzuch bolał :roll:
Kilka osób jak usłyszało co chce zrobić to popukało się w głowę i powiedzieli że to nie realne i nie da rady , ale byli i tacy co wierzyli we mnie i trzymali kciuki i dziękuje wam za to :handshake: chciałem też sobie udowodnić że taki mod da się zrobić lubie podejmować wyzwania , pierw myslałem nad 4afe z napędem na 4x4 bo i taką skrzynie pod 1.6 mogłem zakupić ale dałem sobie luz bo to też nie ma mieć muła :D wiec wymysł o 1.6 4x4 padł w tym samym dniu z czego się cieszę bo na pewno bym marudził że to nie jedzie.
Greegg07 pisze:Jescze raz grauluje, i uważnie będe śledził każdy nowy wpis, oraz oglądał kązde nowe zdjęcie.

Dziękuje i zapraszam :)
breczus pisze:mam nadzieje że już Agatka zadbała o zdrowie ;)

Tak zadbała i doszedłem na drugi dzień do siebie :)
Dzisiaj wrzucę filmik na FB z moim przejazdem i wrzucę tutaj linka to sobie posłuchacie jak chodzi kakimoto :-D

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 08-08-13, 18:40

_zulw007_ pisze:wiec wymysł o 1.6 4x4 padł

oj chyba nie zupełnie, po głowie coś Ci jeszcze chodzi z naszych rozmów tak wywnioskowałem :P

wkładaj tam gaz, ogarnij wydech (na ludzki, nie powodujący trwałych uszczerbków na zdrowiu), zawias, hamulce i przestań kombinować z kolejnymi autami, pora się ustatkować :twisted:
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 09-08-13, 14:25

Podobno na dzwiek tego wydechu kopalnie na slasku zaczynają poranne Szychty :-D
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 17-08-13, 12:20

Rzeski pisze:Podobno na dzwiek tego wydechu kopalnie na slasku zaczynają poranne Szychty :-D

Dokładnie tak jest jak mówisz :-D z wydechem jeszcze nic nie ruszałem , ale za to działałem z gazem jak wiadomo przed zlotem nie było na niego czasu żeby go dokończyć wiec jakoś tydz. temu go ukończyłem i przejechałem już na nim ponad 300 km .
Po moich obliczeniach spalanie wyszło w mieście 10,5 l. oczywiście nie była to jazda na dziadka. Dodając że mam założone felgi 18" i opony 225 do tego napęd 4x4 wiec jest super.
Musiałem wymyślić mocowanie butli od gazu bez cięcia i interwencji większej w blachę , oczywiście w ruch poszła spawarka :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyszło całkiem spoko a jako usztywnienie na dół poszła wykładzina i wygłuszenie z malucha :D
Ciężko było zrobić mocowanie wlewu od gazu strasznie mało miejsca było ale w ruch poszedł młotek i miejsce się znalazło :)
Obrazek
Obrazek

Po skręceniu wszystkiego i pojechaniu na regulacje oczywiście nie obyło się bez kłopotów, a mianowicie takich że jak składałem listwę wtryskową od gazu to dysze które z niej wychodzą były STD czyli standardowe i musiałem je rozwiercić na większy rozmiar
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po tym zabiegu autko zostało wyregulowane i chodzi tak że jestem zadowolony :)

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 17-08-13, 13:09

8) Też mam gazik w mojej Celi, ale taki łzawiący w schowku w drzwiach jak by kiedyś ktoś chciał na światłach uczyc mnie jezdzić :P

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 17-08-13, 13:09

Żółw Ty koniu, widzę że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych :D
what a ya gonna say now ? huh ? huh ?

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 17-08-13, 13:52

to jak już żółwie kółka jeżdżą oszczędnie, to wpadaj na spoty do Poznania! :)
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P

arczicza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 03-10-10, 08:25

Postautor: arczicza » 19-08-13, 01:02

Bardzo fajny projekt, tylko uważał bym z tym bardzo niskim spalaniem gazowni, mówisz, że auto 4x4 więc około 10 litrów gazu na niedziadkową jazdę po mieście to podejrzany wynik. Jazda na zbyt ubogiej mieszance powoduje zwiększanie się ponad normę temperatury w silniku, a to nie jest zdrowe dla autka, gazu nie powinno raczej spalać mniej niż benzynki : P

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 19-08-13, 23:19

Przeciez to jest silnik 2.0 chyba z celicy gti? Więc chyba nie spala mniej niz benzynki. 2.0 spala wiecej niz 10L? :roll: Sam nie wiem. Moja 1.6 spala ok 8.5L, ale czasem tez dyszke wezmie :mrgreen: zalezy od dnia :P

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 19-08-13, 23:30

_zulw007_, przeprasza że Ci tu śmiecę ale zastanawia mnie gdzie Greegg07,'owi ST-i pali 8,5l jak mi na trasie cięzko jest zejśc poniżej 9 a miasto to już wogóle co innego...
AT180

krecik-katowice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2251
Rejestracja: 03-10-08, 17:16

Postautor: krecik-katowice » 19-08-13, 23:41

rider016 pisze:_zulw007_, przeprasza że Ci tu śmiecę ale zastanawia mnie gdzie Greegg07,'owi ST-i pali 8,5l jak mi na trasie cięzko jest zejśc poniżej 9 a miasto to już wogóle co innego...


albo masz aż tak ciezką nogę albo coś nie tak z silnikiem.


U mnie w mieście przy normalnej jeździe 8,5 to max.
W trasie schodzilem ponizej 7.

Wybacz zulwiu za spam i smiec

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 19-08-13, 23:44

krecik-katowice, ale mowa o gazie :D
AT180

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 20-08-13, 00:54

arczicza pisze:Bardzo fajny projekt, tylko uważał bym z tym bardzo niskim spalaniem gazowni, mówisz, że auto 4x4 więc około 10 litrów gazu na niedziadkową jazdę po mieście to podejrzany wynik. Jazda na zbyt ubogiej mieszance powoduje zwiększanie się ponad normę temperatury w silniku, a to nie jest zdrowe dla autka, gazu nie powinno raczej spalać mniej niż benzynki : P
krecik-katowice pisze:rider016 napisał/a:
_zulw007_, przeprasza że Ci tu śmiecę ale zastanawia mnie gdzie Greegg07,'owi ST-i pali 8,5l jak mi na trasie cięzko jest zejśc poniżej 9 a miasto to już wogóle co innego...


albo masz aż tak ciezką nogę albo coś nie tak z silnikiem.


U mnie w mieście przy normalnej jeździe 8,5 to max.
W trasie schodzilem ponizej 7.

Wybacz zulwiu za spam i smiec


Spoko taki spam to nie spam :)
Więc tak jeżeli chodzi o gazoline to była strojona po za tym wszystko jest tak jak powinno być dysze jak najbliżej głowicy itp. itd. , gaz był strojony dwa razy mam jeszcze przyjachać za nie długi czas i jeszcze raz zrobić test więc nie ma pomyłki przy 10,5 l. w mieście .
Jeżeli chodzi o bene to paliła mi teraz przy napędzie 4x4 oczywiście w mieście 9,5l. a nie jeżdziłem wolno . Na moje to spalanie jest w normie przy instalacji sekwencyjnej gdzie wszystko jest nowe. Można powiedzieć też ze silnik jest po remoncie ale ma przejechane 50 tyś no 51tyś na gazolinie z czego w tym około 5 tyś na benie .
Nie ma co sie denerwować i przejmować tanio jest więc i na remont też będzie, drugi silnik w garażu się zbroi w razie co :)
Wracając do prac jakie miałem przy czarnej w weekend to wymiana springów i tylnych poduch amora , bo jak wiadomo jedną pospawałem :-D i sprężynę jedną też pospawałem śmigała do końca i dalej trzyma.
Obrazek
Zostały zakupione springi NENGUN PERFORMANCE w super stanie od Mimka i dziękuje ci za nie :)
Porównanie przednich sprężyn po lewej seria po prawej NENGUN
Obrazek
i tył lewa seria prawa NENGUN ( w dolnym prawym rogu widać mocowanie górne i przyspawana nakrętka bo nie chciała się dokręcić :lol: oczywiście wyleciała i wskoczyło inne mocowanie)
Obrazek

Dla ciekawskich mam też foto porównanie tylnych amorów lewa ST182 prawa ST185
Obrazek

Przy wymianie okazało się że ząb czasu zjadł odboje z przodu więc dorobiłem sobie z poliuretanu na sztukę bo nie miałem czasu na to żeby kupić nowe ponieważ była niedziela a fure potrzebuje na co dzień
Obrazek
Obrazek

Po zamontowaniu jest wszystko super tylko taki set up nadaje się na tor a nie do jazdy na co dzień
Po lewej szarak z zawieszeniem seryjnym a po prawej ze springami NENGUN
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więc doszedłem do wniosku że springi wylatują z czarnej i idą do szarej :) tak jak i silnik do szarej wskakuje 3sgte rev 3 ale to już w innym temacie :)
Tak czy siak jak ktoś chce te springi kupić do jazdy na co dzień to nie polecam twardo tak aż obawiałem się że ostatnie moje plomby mi powypadają . :mrgreen:

Mimek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 746
Rejestracja: 13-02-10, 14:51

Postautor: Mimek » 20-08-13, 07:55

Całkiem nieźle usiadła ;)
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.

Celica AT180 Wittman Editionn
Celica ST202 (zielona)
Celica ST205 JDM (czarna) - sold
Celica ST205 JDM (granatowa) - in progress
Celica TA40 (czerwona babcia) - sold
Celica TA40B (brązowa)
Celica ST185 WB (czerwona) - in progress
AUDI A6 C6 3.0TDI QUATTRO ( dupowóz)

WWW.SERWISMIMEK.PL

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 20-08-13, 15:47

Mimek pisze:Całkiem nieźle usiadła ;)

dokładnie i o tyle fajnie że nigdzie na progach zwalniających nie przycierałem

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 20-08-13, 17:46

:roll: 2 Celiczki, jeden własciciel. Tez tak chce :roll:

Awatar użytkownika
breczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1514
Rejestracja: 03-10-09, 13:18

Postautor: breczus » 20-08-13, 18:39

miło wiedzieć coś zanim się na forum pojawi :P weź tylko panie te "utwardzenia" zawiasu z szarej nie przekładaj do czarnej :P niech będzie miekko jak na dupowóz przystało ;)

Greegg07 pisze: 2 Celiczki, jeden własciciel. Tez tak chce


klub >1celicy wciąga, sam się już muszę bronić i zamykać się w sobie by trzecia na podwórku nie stała, za dużo okazji ostatnio :P
poza tym w tym garażu co za czarną widać, to ze 2 kolejne celice z częsci by się pewno złożyło co nie żułwiu? :P

zułw ma rodzinne skłonności do kolekcjonowania aut tego samego modelu, "żeby życie miało smaczek, raz celica, raz bawaraczek :P"
Moc jest bogiem, Prędkość nałogiem, stunt zabawą, treningi podstawą.



ostrzeżenie!! mam bardzo specyficzne poczucie humoru :P



1. AT180(daily car) R.I.P

2. ST182 (white lans :)) SOLD

3. ST185 GT4 JDM SOLD

4. BMW e39 touring- new dady car :P