Celica V 2.0 GT-i

Roczniki 1990-1993
Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 30-12-13, 00:23

RedSun pisze:to trzeba było kupić punto 1.2, a nie Celicę, jak Cię na paliwo nie stać

prawda jest taka że jeśli nie stać Cię na paliwo do tego auta, to na jego serwis też nie, i rodzynek w twoich rękach skończy jako drutex za x czasu

gratuluję zabicia dobrego egzemplarza :)


to prawda, kolejna zmarnowana sztuka :(


dev pisze:Tak - bo auto jeździ, a nie stoi w garażu. A ceny benzyny i koszty eksploatacji w porównaniu z LPG wyglądają jak wyglądają. Niestety.
O auto dbam, dlatego instalacja jest możliwie najlepsza i z tego co wiem przy właściwej eksploatacji nawet przy tym silniku nie powinno być problemów. Ale - jak to się mówi - gaz jest najbardziej szkodliwy dla tych, którzy go nie mają :P .


pierdu pierdu... kupiłem st202 z gazem, było mnie stać na benzynę, na gaz tym bardziej, ale co z tego skoro poprzedni właściciel pożydził na instalacji i przeglądach, wysrał się silnik i musiałem kupić drugi? i tak, było mnie stać :) więc niestety, ale uważam, że ja zachowałem się lepiej przywracając auto do oryginału mimo dużego przebiegu i słabego ówcześnie stanu, niż Ty, który zagazowałeś rarytasik :(
no ale Twoje auto - Twoja wola :(
gdyby trafiło do mnie, Kuby, Reda, Krysa, mleczka, itp. byłoby inaczej i tyle.

JaQb_CK pisze:Lajka nie ma :!:

+1

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 30-12-13, 00:23

Oj tam, nie sądzę.
Lepszy chyba gaz niż swap na diesla z corolli :P.
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.

// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 30-12-13, 00:52

Przeżywacie ten gaz jakby to był jakiś limited edyszyn. Bardziej rażą mnie tu ledy :/

Awatar użytkownika
koso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 12-08-11, 17:13

Postautor: koso » 30-12-13, 10:06

Piotrek pisze:Przeżywacie ten gaz jakby to był jakiś limited edyszyn. Bardziej rażą mnie tu ledy :/


+1 ledy do V to nieporozumienie ...
ST 182+ :)
ST 184 RIP

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 30-12-13, 10:57

Heh, rzeczywiscie nie ładne komentarze, co do przebiegu to napisałem wczoraj, iz mocno optymistyczny, ale patrząc po wyglądzie i środku to moze rzeczywiście oryginalny, i chyba najmniejszy w PL więc jest dobrze zadbany :D Co do ledów, mi ogolnie sie nie podobaja w żadnym samochodzie no chyba że oryginalne fabryczne, ale w tym miejscu co Ty masz źle nie wyglądają. Co do gazu, dużo osob w Celinkach ma gazik i nikt na nich nie najeżdza, takie czasy w PL i nie tylko u nas, że ludzie przerabiaja na gaz i smigają sobie nie patrząc na spalanie, a ilu z Was czasem zbiera na paliwko aby śmigac na drugi koniec Polski na zlot?? Nie mówie że wszyscy niektorzy z Was mają dobre prace, dobre firmy i zarobki przyzwoite, ale nie 100% forumowiczów....

To że nie stać kogoś na paliwo to nie znaczy że będzie furę drutował jak tylko cos się zepsuje, mnie też nie stać na paliwo tankuje średnio po 50zł 8) i zawias mam cały do wymiany bo też mnie nie stać aby wyłożyc z dnia na dzien ok 5tyś zł abym mial wszystko tip top, a wcale nie drutuje tylko czekam aż będzie lepszy mięsiąc w bukmacherce i wtedy zawias bedzie tip top :P

Gaz nie jest zły, taki silnik na gazie normalnie eksploatowany wytrzyma kilkaset tyś km!!!!

Potem można zrobić remont i dalej śmigać, poza tym zawsze jak Kolega w przyszłości wejdzie na wyższy level zarobkowy to może wymontować gaz i nic się nie stanie 8)

I wypraszam sobie teksty typu, że kogoś na coś nie stać, niektórzy z Was w tym watku mówia o mózgach roz......nych bo ktoś gaz wpakował a sami swapy robicie na kredyty!!!!

Czemu nie za gotówkę??? Nie stać na swapa, to nie robie swapa!!!! Prosta sprawa !!!!!!

:mrgreen: No koniec tych wytykań błędów sobie nawzajem, dla przypomnienia dodam, ze u Kubusia Wojewódzkiego Pudzian tak tak, ten sam Pudzian o którym myślicie przerobił sobie Hummera na gazik 8) jest to jedyny Hummer na świecie z instalacją gazową i Pudzian jest z tego dumny, mówiac że to że ma kasy dużo to nie znaczy aby nie mógł duzo oszczędzać, i obliczał u Kubusia ile to tygodniowo oszczędza, no to pięknie....

Co ja zrobiłęm teraz wszyscy znajdą adres Pudziana oczywiscie mailowy i bedą na niego jechac bo gazik w hummerze, no mailowy maliowy bo na żywo to pewnie każdy z Was bał by się bez sprzetu mu cokolwiek wytknąc w oczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 30-12-13, 11:15

Zakładaj normalnie gaz i się nie przejmuj ja na swoim 3sge na ośce zrobiłem 49 tysięcy kilometrów i to na samym gazie a teraz zrobiłem 5 tys. kilometrów przy napędzie 4x4 . Gaz sam zakładałem oczywiście i wszystko chodzi jak należy . Jak jest porządnie zamontowany gaz to nie ma prawa nic się dziać taka prawda . A jak słyszę wymysły że te silniki nie lubią gazu to śmiać mi się chce. Czyli jak tak by było na prawdę to bym kufa co chwile zmieniał i remontował silnik .

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 30-12-13, 11:17

:roll: Też piszecie co by było z tą Celinką gdyby trafiło w ręce kilku innych osob, hmmm... Wiem jedno, że jak by trafiło do mnie 8) to po kilku dzwonach miała by szpachel na sobie, ale to i tak lepiej niz miała by trafić do Tomciusia :wink: :wink: :wink:

RafalJ
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21-10-12, 21:17

Postautor: RafalJ » 27-01-14, 20:30

:eek: O matko myślałem, że już nigdy więcej jej nie zobaczę, fajnie, że dbasz o auto, ale diody i gazior troche słaby pomysł :). O przebieg się nie martw, jest na 100% oryginalny. Ja na Twoim miejscu nie robił bym tej wgnioty na tyle bo nie rzuca się jakoś mocno w oczy, a nie wiadomo jak to wyjdzie, a tak masz ori lakier. Pojawiły się na aucie juz odpryski itp? bo za mojej kadencji nie było nic takiego :). DBAJ CHŁOPIE O AUTO DBAJ !

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 27-01-14, 21:01

Trochę odprysków wyszło niestety (głównie przy błotnikach), na razie są zabezpieczone, ale na wiosnę przydałoby się to jakoś ładniej zrobić, coby nie było ciapek widać ;).
Z tą wgniotą nie wiem co zrobić, też się boję co z tego może wyjść, ale nie ukrywam, że trochę mnie ona drażni :P. BTW zna ktoś jakiegoś porządnego blacharza który by to ogarnął na czysto, najlepiej bez lakierowania jeśli się da?

Przymierzam się do felg na lato (16/17"). Zastanawiam się nad takimi z VII gen.:
Obrazek
Zdjęcie ukradzione z motostata :P.

Może być, czy polecacie coś innego?
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.


// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
GCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 07-04-09, 21:38

Postautor: GCG » 27-01-14, 22:34

dev pisze:Zdjęcie ukradzione z motostata


Ale się zdziwiłem jak moja toyotkę ujrzałem :-D
Gregor

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 27-01-14, 22:39

Czekałem tylko aż właściciel zareaguje :-D .
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.


// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
Turlo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1962
Rejestracja: 05-07-09, 20:45

Postautor: Turlo » 27-01-14, 22:46

dev żyje :-D :eek:
Celica ST182 - GTi (2.0) 1990 R.I.P.

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 27-01-14, 22:53

A coś się miało w tej kwestii zmieniać? :P
Żyję, żyję, ale bronię inżyniera i czasu mam jeszcze mniej niż zwykle ;).
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.


// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
GCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 07-04-09, 21:38

Postautor: GCG » 27-01-14, 23:02

dev pisze:Zastanawiam się nad takimi z VII gen.


Sprzedałem felgi bo się już znudziły i stwierdziłem że skoro auto stare to i felgi będą przynajmniej podobne do tych co z fabryki wychodziły :) założyłem rozmiar mniejsze z VI gen 2,0 i jestem zadowolony z wyglądu i komfortu :)
Gregor

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 27-01-14, 23:15

GCG pisze:stwierdziłem że skoro auto stare to i felgi będą przynajmniej podobne do tych co z fabryki wychodziły :) założyłem rozmiar mniejsze z VI gen 2,0 i jestem zadowolony z wyglądu i komfortu :)

Felgi zmieniłeś, ale zdjęć na autostacie to już nie łaska zaktualizować. Pokazałbyś jak to wygląda :P.
Te z VII gen. które miałeś wcześniej mi się generalnie podobają, tylko właśnie nie wiem czy nie są trochę zbyt nowoczesne do V...
Na tych z VII gen. odczuwałeś zmniejszony komfort w porównaniu do mniejszych kółek? ;>
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.


// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
GCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 07-04-09, 21:38

Postautor: GCG » 27-01-14, 23:17

Moim zdaniem trochę nowoczesne i oklepane, wszędzie już je widać, prześle na miala jak to wygląda.
Gregor

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 28-01-14, 07:09

noo siódemkowe fele takie zwyczajne już są, pakuj tam OZ białe !
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 28-01-14, 19:11

Margo pisze:noo siódemkowe fele takie zwyczajne już są, pakuj tam OZ białe !


... zgadza się. Te z VII są opatrzone i wszyscy je mają ... ja też.
Popieram Margo białe OZ - ty będą super. Wydatek na zakup spory ale są lekkie i sztywne ...

Awatar użytkownika
dev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 19-12-12, 21:55

Postautor: dev » 28-01-14, 19:29

O takich mówicie?
Obrazek
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.


// Toyota Celica GT-i ST182 1992 r.

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 28-01-14, 19:45

A białe OZ to już nie są zwyczajne ? :-D
Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji. Mnie osobiście bardzo dobrze leżą felgi z VII na V, w dodatku to dobre fabryczne i mocne toyotowskie felgi, i nie ma co szukać dziury w całym. Poza tym nie zakładałbym do GTi nic większego niż 16'.
what a ya gonna say now ? huh ? huh ?