Niunia 3SGTE project by Mathoos & continued by laac

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Niunia 3SGTE project by Mathoos & continued by laac

Postautor: laac » 14-01-14, 21:28

Silnik:
*3S-GTE rev2. z wersji RHD, wiązka by GT4
*wydech + downpipe 2,5' nierdzewka by Wojtas GT4
*sprzęgło spiekowe z seryjnym dociskiem by Radzikowski
*usunięty EGR by Mathoos
*blow-off
*silikonowe węże wodne i podciśnieniowe

Zawieszenie:
*amortyzatory KYB Excel-G
*POLIGUMKI wahacze tył, wahacze przód, stabilizator, poduchy silnika

Hamulce:
*seria

Koła:
*felgi 15" zima
*felgi 16" lato ori z VII gen - w planach zmiana koloru.

Środek:
*w zasadzie ori (z wyposażenia elektryczne szyby, elektryczne i podgrzewane lusterka, nawiew pod kierownicą, podgrzewane fotele, a od klimatyzacji został jedynie przycisk  ).

Audio:
* Głośniki Phonocar TD-LINE 2/851
* Wzmacniacz Alpine 3549
* Radyjko Alpine
* Sub Infinity Infinity Ref1260w

I trochę wolnym tekstem:
Historia samochodu już się raz na forum zaczęła, ale nie zaszkodzi, żeby teraz zacząć porządną kontynuację.
Autko w marcu 2013 zostało sprzedane w ręce najlepsze z możliwych - kobiece :mrgreen:.
Ale tu należy wspomnieć o mega ważnej rzeczy – nigdy w 100% nie opuściło poprzedniego właściciela - WIELKIE UKŁONY I DOZGONNE PODZIĘKOWANIA ZA DALSZE MODERNIZACJE (czyt. realizację pomysłów kobiety ;) ).
No cóż. Miał być duży, max 10 - letni diesel, wyszła Celica, czyli w sumie wszystko jak zwykle. Ale absolutnie swojego wyboru nie żałuję. To była po prostu miłość od pierwszego wejrzenia, ale co ja wam będę opowiadać, jak wy to wszystko znacie z autopsji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaczęła się jazda, a wraz z nią zaczęły przychodzić do głowy pomysły. W zasadzie nie pamiętam od czego zaczęliśmy już tak na całego, ale przyjmijmy, że pierwszy w kolejce w mojej głowie zagościł pomysł o zrobieniu tylnego zawieszenia. Dlaczego? Bo pukała jedna tulejka. No to już jak robić, to robimy na całego - a że czerwony to ładny kolorek, to padło na poliuretan. Mathoos pięknie prosił Niunię, żeby oddawała śrubki i w sumie chwała jej za to, że ani jednej nie urwała. To skoro już taka zabawa, to czemu nie zadbać o wahacze? Kolor wybrany, diax w dłoń i jedziemy! Taka typowo kobieca robota, ale na zboczenie nie ma rady.
W tym samym czasie dołożyliśmy także piękne niebieskie silikonowe węże wodne. Szaleć, to szaleć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poźniej nieoczekiwanie przyszedł czas na UPG. Fotorelacja poniżej, myślę że wyjaśni wszystko co trzeba będzie, natomiast winowajcą był... korek od chłodnicy, wersja zamiennik. Tzn. taka została przyjęta wersja. Zaworek na korku trafiło, temperaturka podskoczyła iii się zaczęło. Co dalej? Wskoczył oryginalny korek, lekko się uspokoiło, ale pluła płynem. Co się okazało? Że Erling wziął i umarł. "Nie róbcie tego w domu" ;).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W międzyczasie po 20 latach umarł lewy tylny amortyzator. Części kupione, KYB x 4 i można było działać. Dodatkowo dorzuciło się poli na przód, no bo przecież nie może być czerwono tylko z jednej strony.
W ramach naprawy konieczna była też wymiana uszczelniacza półosi, bo już jak diagnosta zwrócił uwagę, to nie można obok tego przejść obojętnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A skoro lubimy niespodzianki... to jedziemy dalej. Nagle na podłodze mojego garażu ukazała się plama. Nie mała, ale też bez tragedii. I caaaałe podwozie zalane. I wszystko przez jedną malutką dziurkę. Ale wszystko naprawione i wspomaganie uratowane.

Obrazek
Obrazek

Później wpadło audio. Powiedzmy że chodziło o zrobienie czegoś fajnie grającego, nie wydając na to mega dużych ilości pieniędzy. Kto nie wierzy, że może dobrze grać w seryjnych miejscach z przodu, zapraszam do odsłuchu ;).

W ramach gwiazdki, a właściwie bardzo spóźnionej gwiazdki Niunia dostała poliuretanowe poduchy pod silnik iii... czujnik ABSu. W sumie to już chyba przyzwyczaiłam się do tej kontrolki, a Mathoos nie dowierzał, że jak zrobi to zadziała (więcej wiary, w siebie i w Niunię). No i zadziałało! Hula aż miło, w sam raz na te śniegi :D.
Co dalej? Tuż przed wymianą poduszek nastąpił mały bunt ze strony Toyotki i zapaliła sobie taką oto kontrolkę:

Obrazek

Co się okazało? Wszystkiemu winien był mały kabelek od czujnika temperatury płynu chłodzącego. Tutaj znów ukłony w stronę mojego osobistego ASO :handshake:.

Jak już było kilka słów o tych dotychczas technicznie popełnionych modyfikacjach, to warto chyba wspomnieć, że w tak zwanym między czasie dokonałam znów czegoś niezwykle kobiecego, bowiem Toyotka doczekała się porządnego 3 dniowego detailingu, nie ma to tamto.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


No i pomysłów ciąg dalszy, ale najpierw rzecz najważniejsza - usunięcie rudzielca. Co prawda występuje w mikro ilościach, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.
No i jest szansa na czarną maskę ;).
Ostatnio zmieniony 17-01-14, 20:45 przez laac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 14-01-14, 21:36

Ostatnio zastanawiałem się co stało się z tym autem
fajnie że trafiła w dobre ręce, dobre podejście :smt023
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

Awatar użytkownika
Otherside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 26-06-13, 20:50

Postautor: Otherside » 14-01-14, 21:42

Świetnie, z przyjemnością się czyta taką fotorelacje z prac poczynionych przy celicy oby tak dalej ;)

Awatar użytkownika
Mathoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 29-05-11, 15:16

Postautor: Mathoos » 14-01-14, 21:49

Ada jest pięknie, cieszę się że Niunia trafiła do Ciebie, mogę to teraz powiedzieć przy wszystkich. Ostatnio powiedziałaś, "u Ciebie pewnie do tej pory ABS by sie świecił", pewnie tak, ale u Ciebie to co innego. Jesteś najlepsza, chyba już to ode mnie słyszałaś? :-D

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 14-01-14, 22:24

Jezuuu.... szlifierką po wahaczach :eek: :eek: :eek: z tego co widzę to tarczą do cięcia metalu, chyba że źle widzę.... :roll: czy założona była papierowa tarcza :?:

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 14-01-14, 22:27

grzegoslav pisze:z tego co widzę to tarczą do cięcia metalu, chyba że źle widzę....

Źle widzisz, źle. Tarcza listkowa była do tego użyta i wszystko pod kontrolą ;). Nie rób z nas potworów :).

Mathoos pisze:Jesteś najlepsza, chyba już to ode mnie słyszałaś?

Haha, zdarzyło się, ale dziękuję ;)

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 14-01-14, 22:30

laac pisze:Źle widzisz, źle. Tarcza listkowa była do tego użyta i wszystko pod kontrolą . Nie rób z nas potworów


dziękuje Ci :-D już się bałem :twisted: więc mogę spać spokojnie :D
ładnie się błyszczy po polerce 8)

Awatar użytkownika
Mathoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 29-05-11, 15:16

Postautor: Mathoos » 14-01-14, 22:34

A tak wyglądała kolejka do Mathoos's Garage. :-) Celica w środku, miała większy priorytet :-D
Przepraszam Ada za zaśmiecanie ale musiałem :D

Obrazek

Awatar użytkownika
BASSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3168
Rejestracja: 20-04-08, 00:34

Postautor: BASSI » 14-01-14, 22:58

fajny opis... fajny projekt ;)

Podoba mi się :)

Powodzenia w dalszych modach !

Awatar użytkownika
lolo8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 949
Rejestracja: 01-10-06, 14:03

Postautor: lolo8 » 15-01-14, 07:59

Coś te mocne ośki robią sie ostatnio modne :-D

Powodzenia w projekcie. :!:

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 15-01-14, 16:37

Aż miło oglądać takie rozsądne modyfikacje V-tki. Powodzenia ....

Awatar użytkownika
Mathoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 29-05-11, 15:16

Postautor: Mathoos » 15-01-14, 21:10

A to jeszcze z ostatnich prac, czerwone cukierki po silnikiem :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 15-01-14, 21:33

Dziękuję(MY) ;) za miłe słowa, staramy się jak możemy, ja Mathoos'owi nie daję o tym aucie zapomnieć :twisted: .

Mathoos pisze:A to jeszcze z ostatnich prac, czerwone cukierki po silnikiem :-D

Dobrze, że wrzucasz te, a nie te stare ;). Bo tamte to wstyd i hańba.

Awatar użytkownika
Mathoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 29-05-11, 15:16

Postautor: Mathoos » 15-01-14, 22:17

Ada znalazłem też zdjęcie Twojej kalimatyzacji :D, zobacz ile złomu, zabiera miejsce, kilogramy i moc, same minusy posiadania :-D :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 15-01-14, 22:52

Łamiesz mi serce :( . Na szczęście kiedy jest mega gorąco, otwieram szyby i prędkość mnie chłodzi. Chyba, że stoję w korku... wtedy wciskam przycisk i działa jak placebo, od razu mi chłodniej ;)

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 16-01-14, 07:47

Gratuluję posiadania mocnej Oski :)
Dobre podejście do tematu :-) Bardzo mnie się podoba Pani auto proszę Pani :P
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 16-01-14, 11:15

gruby szacun za projekt, a jeszcze większy biorąc pod uwagę że jesteś kobietą - jednak niewiele przedstawicielek żeńskiego gatunku ogarnia takie rzeczy :>

gratuluję!

Awatar użytkownika
laac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03-03-13, 13:07

Postautor: laac » 16-01-14, 11:32

RedSun pisze:gruby szacun za projekt, a jeszcze większy biorąc pod uwagę że jesteś kobietą - jednak niewiele przedstawicielek żeńskiego gatunku ogarnia takie rzeczy :>


To się nazywa zboczenie i geny, a ponoć z genami się nie walczy 8) .

Awatar użytkownika
_zulw007_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1492
Rejestracja: 09-09-06, 22:17

Postautor: _zulw007_ » 16-01-14, 16:45

Jestem pełen podziwu :eek: gratulacje i projekt jest zacny :)

outatime pisze:laac, nie wiem kim jesteś, ale znajdę Cię i ożenię się z Tobą. :-D


:lol:

Awatar użytkownika
Margo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4242
Rejestracja: 15-07-09, 08:39

Postautor: Margo » 16-01-14, 18:35

nooo w końcu jakieś turbo w kobiecych rękach na forum, gratuluje i witam serdecznie :)
VI Biała SS-III Beams Red Top
viewtopic.php?t=22089
----------------------

grzeczne dziewczynki idą do nieba,
niegrzeczne tam gdzie chcą