Celica V 2.0 Gti - Babcia Celina Łyby

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 16-11-15, 19:21

Ostatnimi czasy wraz z kolegą rider016 stwierdziliśmy, że przydałoby się położyć nową konserwację w mojej babci. Niestety podczas zdzierania starej warstwy konserwacji okazało się, że w podłodze ruda wyżarła dwie dziury :( Oprócz tego pod wykładziną podłogi, która musiała zostać rozebrana znaleźliśmy gazetę pozzostawioną prawdopodobnie przez jakiegoś fachowca :eek: Elementy zainfekowane rudą zostały wycięte, po czym wspawaliśmy zdrowe łatki. Następnie całość została pokryta świeżą konserwacją. Również progi i drzwi zostały zakonserwowane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W trakcie robót stwierdziłem, że dobrze byłoby zrobić coś z wydechem, który co prawda brzmiał rasowo, ale był koszmarnie głośny i dalej popierdywał. Zaryzykowaliśmy i wstawiliśmy do poprzedniego układu nowy tłumik środkowy do Avensisa. Efekt okazał się elegancki :) Wydech przestał popierdywać, stał się dużo cichszy dzięki czemu długa jazda już nie męczy, ale zachował rasowy charakter :-D

Obrazek

Obrazek

Kolejnym etapem będzie założenie dystansów na tył oraz polakierowanie i założenie poliftowego zderzaka. Nachodzi mnie jeszcze na obszycie środkowej konsoli skórą, ale jeżeli się na to zdecyduję to dopiero w przyszłości jak będzie troszkę więcej szmalcu :wink:

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 16-11-15, 19:37

pisałeś o tej gazecie - wytłumaczyłem ostatniego specjalistę blacharza który robił wtedy dziurkę w progu od wewnątrz oraz rant prawego tylnego nadkola - mam nadzieję że zrobiłeś lewą stronę bo tam małą parcha się pojawiała!!! ;) sądząc po miejscu rudej podejrzewam, że dywan był mokry prze ostatni rok.... szkoda... jak mu oddawałem celę to tam śladu rudej nie było ;) Na ostatnim zdjęciu potwierdza się niestety brak konserwacji ostatnimi czasy... ... za mało się klient z poznania przyłożył :evil:

cieszę, się, że bierzesz się za to a na koniec zostawiasz zderzaki i inne takie ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 16-11-15, 20:30

ja pitole co się dzieje z tym autem ??? :evil:

przecież blacha na podłodze była zdrowa - Bartek u siebie w projekcie chyba miał nawet fotkę jak w środku wygląda . . . .

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 16-11-15, 22:31

Na pierwszym zdjęciu które wrzucił Łyba ładnie widać jak odcięła się taśma bitumiczna. W tym miejscu ktoś próbował dosłownie lepić dziurkę od wewnątrz właśnie taśmą bitumiczną i od spodu prowizoryczną łatką z blachy przyklejoną na masie lub czymś podobnym. Druga dziura również była pod tą taśmą. Pozostała część podłogi jest w idealnym stanie, kilka małych niegroźnych rdzawek. Natomiast Dziury które wypadły na pierwszy rzut oka w ogóle nie były widoczne. Dopiero gdy śrubokrętem zacząłem dłubać w tych miejscach nastąpiło mega zdziwienie gdy wpadł do środka, długo nie myśląc środek poszedł out i oczom okazała się owa taśma pod którą zbierała się wilgoć i wszystko gniło.
Z ciekawostek mogę dodać że ktoś przywalił konserwacje po całości (łącznie z zawieszeniem tulejami tarczami kotwicznymi itp) bez zadniego czyszczenia czy chociaż by umycia podwozia... Wszystko schodziło płatami.

Podsumowując, ktoś odpierdzielił maniane łatając na szybkości małe ogniska rdzy i chlapiąc konserwacją gdzie się da. Bartka osobiście nie miałem okazji poznać ale śledząc temat który prowadził zdecydowanie nie będzie to jego wina. Nie chce nikogo oczerniać ale mam wrażenie że koleś który kupił auto od Bartka oddał je na konserwacje do jakichś partaczy którzy znaleźli małe ogniska rdzy i go nastraszyli ze samochód gnije niesamowicie dlatego też się go pozbył.
To są tylko moje spekulacje, a jaka jest prawda tego nie wie nikt.

Celica jest teraz dobrze zabezpieczona łącznie z profilami zamkniętymi nadkolami i wszystkim tym gdzie udało się dość wężykiem z konserwacją.

Pozdrawiam :)
AT180

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 16-11-15, 22:45

wiem, że Pan miał robić konserwację... może Twój scenariusz rider jest prawdziwy.... echh.... człowiek z kasą lecz bez rozumu.. trudno, dobrze, że cela ma odpowiednią opiekę rider016'a :wink:
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 16-11-15, 22:52

bartek_asik, możesz spać spokojnie! :D
Łyba grosza nie szczędzi na celice i wychodzi z założenia ma być robione raz a dobrze a nie poprawiane milion razy i budżetowo...

Tak apropo konserwacji której Pan zlecił wykonanie. Jak Łyba pierwszy raz przyjechał nią do mnie na warsztat, zaczęliśmy zaglądać to tu to tam. Patrze na tylny zawias i myśle k*** przecież tu miał być poliuretan a tu zwykłe czarne gumy są, jaka cholera... dopiero jak skrobnąłem lekko to pokazały się czerwone Pawciowe cukierki :-D :-D :-D
AT180

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 16-11-15, 22:59

:lol: :lol: :lol: no bo poli też wymaga konserwacji :P
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 16-11-15, 23:32

Nie wiem z czyich usług ten Pan z Poznania korzystał, ale wystarczyło spojrzeć na wcześniejszy wydech i już widać było, że nie są to dobrzy fachowcy. Doprowadzimy babcię do ładu, a jak kiedyś pozwolą fundusze zrobimy jej porządny nowy lakier jak Bóg przykazał :wink:

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 17-11-15, 20:19

Łyba pisze:usług ten Pan z Poznania korzystał


miał z moich :evil: :evil: :evil: :evil:

Łyba pisze:ale wystarczyło spojrzeć na wcześniejszy wydech i już widać było, że nie są to dobrzy fachowcy


nawet nie wiesz, jak żałowałem mojego wydechu, dostał auto z nowym 2 i 1/4 cala co dało wspaniały efekt na hamowni... wsadzili mu hgw...

Łyba pisze: Doprowadzimy babcię do ładu, a jak kiedyś pozwolą fundusze zrobimy jej porządny nowy lakier jak Bóg przykazał


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 26-11-15, 12:50

A tak kolega rider016 zabezpieczył maskę przed dostawaniem się wody pod nią. Mam nadzieję, że pomoże mi to w przyszłości uniknąć awarii jak ta, którą niedawno opisywałem :)

Obrazek

Matus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 20-08-09, 22:17

Postautor: Matus » 26-11-15, 17:32

Łyba pisze:A tak kolega rider016 zabezpieczył maskę przed dostawaniem się wody pod nią. Mam nadzieję, że pomoże mi to w przyszłości uniknąć awarii jak ta, którą niedawno opisywałem :)

Obrazek


jaka to awaria? nie chce mi się szukać :D

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 26-11-15, 17:36


Awatar użytkownika
MisiekPolarny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 544
Rejestracja: 18-06-07, 08:48

Postautor: MisiekPolarny » 26-11-15, 21:36

A masz tam jakiś odpływ? Bo przy pierwszych opadach zrobi się z tego akwarium :D

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 24-12-15, 22:29

Ostatnio trochę zadbalismy o detale. Niestety nie mam fotek ale w skrócie wszystko opiszę.
-siadly kable zapłonowe magnecor dzięki czemu silnik znowu pracuje równiutko
-nowy palec i kopułka
-zalany został świeży Motul
Ze spraw technicznych do zrobienia w najbliższym czasie jest aparat zapłonowy i wymiana zużytego zamka w drzwiach kierowcy :wink:

Awatar użytkownika
rider016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 03-05-12, 20:15

Postautor: rider016 » 12-06-16, 13:28

UP! Aktualizuj Pan temat :)
AT180

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 13-06-16, 21:42

Będzie up na weekendzie, bo tu gdzie jestem mam neta tylko w tel. A poza tym jeszcze nie mam podłokietnika :D

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 19-06-16, 12:42

W końcu i u mnie coś się zaczęło dziać, a więc od początku.

Wiosną tego roku zacząłem mieć problem z cieknącą wodą. Wyglądało to tak, że po większej ulewie słyszałem jak woda, która dostała się do samochodu chlupie mi w błotniku podczas ostrzejszej jazdy. Z tego powodu wydarliśmy połowę wnętrza, osuszyliśmy błotnik i szukaliśmy przecieku. Okazało się, że cieknie tylna boczna szybka. Z tego powodu została ona wycięta i wklejona szczelnie na nowo.
Obrazek
Kolejnym większym tematem było w końcu założenie upragnionych dystansów na tył. Siadły 23 mm. Koło zrównało się z budą i teraz jest obłędnie. Jednak przy szybkim braniu ostrych zakrętów, gdy buda się przechyla opona zaczęła obcierać o rant nadkola więc czeka mnie jeszcze wizyta na geometrii
Obrazek
Obrazek
Kolejnym fajnym tematem jaki zrobiłem jest podłokietnik. Na oryginalnej okładzinie podłokietnika pojawiło się pęknięcie więc postanowiłem go obszyć alcantarą. Wyszlo bardzo fajnie. Podłokietnik super się komponuje z wnętrzem auta i stał się mięciutki co jest bardzo wygodne.
Obrazek
Na koniec zostały jeszcze drobnostki jak wymiana zużytego zamka drzwi po stronie kierowcy oraz zużytego siłownika klapy bagażnika dzięki czemu znów mogę bagaj otwierać przy pomocy pilota :-D
Obrazek
Obrazek
Ostatnią rzeczą jaką zrobiliśmy wraz z rider16 było założenie aparatu zapłonowego po regeneracji.

Do zrobienia jeszcze pozostaje:
-założyć dekielki do felg z logiem toyota
-wymienić tylne przewody hamulcowe
-odwiedzić geometrię
-zakonserwować progi od środka
I to pewnie byłoby na tyle.
Gorzej bo nachodzi mnie powoli na założenie podtlenku LPG :(

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 19-06-16, 14:46

Fajnie patrzeć jak dbacie o auto :)

co do lpg to taniej kup jakies czinkłeczentoo w lpg lub starlet a to zostaw sobie na weekendu jak już. Tylko nie pisać, że utrzymanie dwóch aut jest drogieeeee i że to nie wlkp :-D :-D :-D w cenie założenia lpg masz drugi dupowóz którego nie będzie szkoda jak porysują go pod marketem itp itd

Awatar użytkownika
Łyba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 10-06-14, 10:57

Postautor: Łyba » 19-06-16, 14:50

Lpg to na razie tylko gdybanie. Może poczekam aż instalacje z wtryskiem ciekłego gazu stanieją

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 19-06-16, 14:51

grzegoslav pisze:Fajnie patrzeć jak dbacie o auto :)

co do lpg to taniej kup jakies czinkłeczentoo w lpg lub starlet a to zostaw sobie na weekendu jak już. Tylko nie pisać, że utrzymanie dwóch aut jest drogieeeee i że to nie wlkp :-D :-D :-D w cenie założenia lpg masz drugi dupowóz którego nie będzie szkoda jak porysują go pod marketem itp itd

+1