Celica V ST 182

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Celica V ST 182

Postautor: plewus » 05-02-15, 23:43

Samochód:
*Toyota Celica ST182

Silnik:
*3S-GE rev II

Zawieszenie:
*Amortyzatory: seria
*Sprężyny: HR -40mm
*rozpórka przód
*Tuleje wahaczy (tył) - poliuretan by Pawciu
*Tuleje wahaczy (przód) - poliuretan by Pawciu

Hamulce:
*seria przedliftowa – 250mm

Układ dolotowy:
*seria na wkładce Simota

Układ wydechowy:
*wydech końcowy Remus

kapcie:
*felgi 16", oryginalne z VII gen Gun Metal
*oponki do wymiany na wiosnę
* felgi 14'' seria białe (zima) zimowe Kormorany :D
* felgi 15'' z wersji Turbo.. opona Fulda

Wnętrze:
*pełna stylizacja na poliftingowe ST182, czyli:
-fotele
-elektryczne szyby + tapicerka drzwi z Carlosa
-gałka TRD
-kierownica z VI gen,
-szyberdach
-aluringi na zegarach.. jednym się to podoba, innym nie... a mnie tak więc je mam :)

Audio:
-Głośniki Hertz DSK 165.3 - przód
-Radyjko Pioneer - jakieś budżetowe
-Wytłumienie drzwi matami DYNAMAT
-Wzmacniacz ory 220W - do zamontowania :)

Body:
-zderzak od Carlosa
-białe kierunki w zderzak
-białe kierunki w błotnik
-nowy lakier by DCG :)

Panie, Panowie, Szanowna KLS,

A zatem zakładam swój własny wątek z Celicą.
Na początek kilka słów o sobie i Celicowej pasji - obecna celica jest już moją drugą, po turkusowej sti, sprzed 8 lat. Obecne auto kupiłem w lipcu ub. r. od pewnego znanego z tego forum celicomaniaka :)
Auto jest hybrydą dwóch znanych aut z forum – Celica V by DCG oraz Białej Mewy. Nie chcę ciągnąć wątku Dawida, gdyż tak naprawdę z jego Celici została właściwie tylko buda :) Do takiej konkluzji doszedłem po komentarzach pod moimi fotkami oraz… po spocie z chłopakami w Poznaniu.
Nie ukrywam, iż stan karoserii jest niemal idealny. Niemal, gdyż jest na dachu mały pajączek na lakierze, i wygląda jakby był zrobiony jakimś uderzeniem od środka. Druga malutką rysą na pięknym lakierze położonym przez DCG jest maska.. Polakierowana, zabezpieczona stała pewnie gdzieś w garażu na podparta o ścianę i to miejsce podparcia by się przydało odświeżyć
Mechanika silnika (poza moją jedną głupotą, którą tu przemilczę) jest w stanie nienagannym.


Do zrobienia - dokończenia w pierwszej kolejności:
- ogarnięcie tematu wiązki elektrycznej w komorze silnika do kabiny i puszek.. Przy okazji zakładania klimy (o tym niżej) okazało się, że jest tam kila rzeczy do ogarnięcia..
- dokończenie klimatyzacji - jako pierwszy MOD, jeszcze w sierpniu, po zakupie u Tomciusia udałem się do kolegi ZUŁWia by założyć (ponoć) kompletną klimę do Celici. Niestety stan zakupionych części nie pozwalał na "odpalenie" jej, a i większość części (po raz drugi) zakupiłem na miejscu w Bydgoszczy. Do zakończenia pozostało dokupić 2 węże łączące pompę z nagrzewnicą. I tak je kupuję od sierpnia..
-ogarnięcie zawieszenia - czyli GIS - gleba i dysssstans... A to wiosną - w tej sprawie jestem już po słowie z pewnym klubowiczem :)
- dokończenie Car Audio - na chwilę obecną mam radio Pioneera + względnie zrobiony przód na Hertzach. W kolejce czeka założenie oriwzmaka 220W (czekam tak na prawdę na wiązkę ori obiecaną przez Żułwia). Puszki tylne odbiorę na zlocie :) Najprawdopodobniej do nich wlecą Hertze, które obecnie grają z przodu tam dopasuję jakieś 20cm + cykacze :). W dalszej rozbudowie chciałbym wstawić kombajn multimedialny 2 din z kamerką cofania.. ale to melodia przyszłości.. może wakacji..
- górę deski, i tunel środkowy chciałbym poflokować.. Pewnie na czarno.. choć podoba mi się to co zrobił w swojej V Vin diesel.. Aczkolwiek flokowanie nastąpi gdy....
- zakupię i zamontuję dodatkowe zegary do mierzenia ciśnienia i temperatury oleju, które powędrują w słupek.. A, że są tam trzy miejsca.. to jeszcze pomyślę co trzecie tam trafi..

W tym miejscu chciałbym podziękować 3 osobom za ich cierpliwość, pomoc i znoszenie mojej upierdliwości (czasami) :) A mianowicie: DCG, Żułw, grzegoslav.. Dzięki chłopaki!

Kila fotek:
zaraz po zakupie:
Obrazek
Rzeczona klima:
Obrazek
Montowanie jej u Żułwia:
Obrazek Obrazek
to mi w duszy auta gra + aluringi (fota z montażu):
Obrazek Obrazek
No i ostatnie małe mody z cykaczami- inspirowane relacją Padaja:
Obrazek
Narzędzia do pracy nad nimi:
Obrazek
oraz efekt końcowy:
Obrazek

To tyle.. przynajmniej na razie.
I'm OUT..
Ostatnio zmieniony 11-01-16, 22:43 przez plewus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bryku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 23-05-12, 13:02

Postautor: bryku » 06-02-15, 08:30

niby zwykła 182, a taaaka gruba... ja daję "+"

Awatar użytkownika
DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5383
Rejestracja: 30-11-06, 21:02

Postautor: DCG » 06-02-15, 09:59

plewus pisze:W tym miejscu chciałbym podziękować 3 osobom za ich cierpliwość, pomoc i znoszenie mojej upierdliwości (czasami) :) A mianowicie: DCG, Żułw, grzegoslav.. Dzięki chłopaki!

fajnie że trafiła do Ciebie i zostanie na forum :) zawsze chętnie pomogę i mam nadzieję widywać ją na zlotach :-D
Historia mojego rajdowania i budowy rajdówki:
https://www.facebook.com/DCG.Rally

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 06-02-15, 10:15

Widzę, że moje fotele wyglądają nadal ładnie :)
Dobre masz auto, dbaj o nie.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 06-02-15, 11:07

plewus pisze:Mechanika silnika (poza moją jedną głupotą, którą tu przemilczę) jest w stanie nienagannym.


:P


plewus pisze:W tym miejscu chciałbym podziękować 3 osobom za ich cierpliwość, pomoc i znoszenie mojej upierdliwości (czasami) :) A mianowicie: DCG, Żułw, grzegoslav.. Dzięki chłopaki!


spoko ;) Lubię jak na podwórko do mnie Celice wlatują :D

Fajnie, że założyłeś temat ;) opisuj, modyfikuj, rób zdjęcia i działaj z tematem :)

plewus pisze:gleba i dysssstans... A to wiosną - w tej sprawie jestem już po słowie z pewnym klubowiczem :)


:wink:

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 08-02-15, 13:35

Gratuluję zakupu. Fajna Celina, ale proponowałbym wymianę tarcz przednich na 277mm. Praktycznie kupujesz tylko odpowiednie jarzma i większe tarcz a skuteczność hamowania zdecydowanie większa. Ja wymieniłem u siebie bo skuteczność hamulców przy tarczach 255mm jest "cieniutka". :!:
Powodzenia , pozdrawiam ...

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 11-02-15, 19:22

Panie, Panowie, Szanowna KLS

bryku880311 pisze:niby zwykła 182, a taaaka gruba... ja daję "+"

Dzięki.. znana z forum, mam tylko nadzieję, że będę mógł równie dobrze się nią opiekować jak jej pierwszy (w Polsce) właściciel :D

DCG pisze:
plewus pisze:W tym miejscu chciałbym podziękować 3 osobom za ich cierpliwość, pomoc i znoszenie mojej upierdliwości (czasami) :) A mianowicie: DCG, Żułw, grzegoslav.. Dzięki chłopaki!

fajnie że trafiła do Ciebie i zostanie na forum :) zawsze chętnie pomogę i mam nadzieję widywać ją na zlotach :-D

Z tego co słyszałem, to na najbliższym jej nie ujrzysz.. :(

Marcin pisze:Widzę, że moje fotele wyglądają nadal ładnie :)
Dobre masz auto, dbaj o nie.

j.w. Z całych sił i całej sposobności pieniężnej..

grzegoslav pisze:
plewus pisze:Mechanika silnika (poza moją jedną głupotą, którą tu przemilczę) jest w stanie nienagannym.


:P


plewus pisze:W tym miejscu chciałbym podziękować 3 osobom za ich cierpliwość, pomoc i znoszenie mojej upierdliwości (czasami) :) A mianowicie: DCG, Żułw, grzegoslav.. Dzięki chłopaki!


spoko ;) Lubię jak na podwórko do mnie Celice wlatują :D


Spoko.. Oby jak najczęściej.. :)

CelT50 pisze:Gratuluję zakupu. Fajna Celina, ale proponowałbym wymianę tarcz przednich na 277mm. Praktycznie kupujesz tylko odpowiednie jarzma i większe tarcz a skuteczność hamowania zdecydowanie większa. Ja wymieniłem u siebie bo skuteczność hamulców przy tarczach 255mm jest "cieniutka". :!:
Powodzenia , pozdrawiam ...


Hamulce były przez Dawida niedawno remontowane (klocki, tarcze), więc póki co to mi szkoda na to w chwili obecnej kłaść pieniądze, tym bardziej, że zimówki mam na 14 calowych alufelgach.. No i 277mm w nie nie wejdą.. pomyślę o tym przy robieniu dysssstanssssów i gleby wiosną..

Co do planów na już.. leci w końcu do mnie wiązka do ori wzmacniacza, głośniki 20cm z VI gena (na razie na próbę - chyba, że się sprawdzą), drugi komplet tweeterów ze zwrotnicami Hertz'a. Puszki LS do tyłu odbiorę na zlocie. Więc pewnie na kolejnym zlocie auto mi już ładnie zagra.. :)
Próby montażu w/w zestawu w przyszłym tygodniu. Największe zadanie - zwiększyć średnicę zabudowy we drzwiach pod głośniki z 16cm do 20... No chyba, że ktoś chce oddać/odsprzedać puszki do przednich drzwi :)

To tyle.. przynajmniej na razie.
I'm OUT..

Awatar użytkownika
GCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 07-04-09, 21:38

Postautor: GCG » 11-02-15, 19:58

plewus pisze:zwiększyć średnicę zabudowy we drzwiach pod głośniki z 16cm do 20


Po co większe wkładać, jak mniejsze dają radę?
Gregor

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 11-02-15, 19:59

GCG pisze:
plewus pisze:zwiększyć średnicę zabudowy we drzwiach pod głośniki z 16cm do 20


Po co większe wkładać, jak mniejsze dają radę?


16cm Hertza z drzwi idą w tylne puszki.. :)

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 17-02-15, 20:53

Dziś w menu kabelkologia...
Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 17-02-15, 21:15

:eek: czy ja tam wiązkę instalacji domowej widzę??????
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 17-02-15, 21:18

tam domowej...zaraz.. LS + wzmak + lumbar.. Musze to jakoś skumać i przerobić jedną stronę na wtyczki ISO...
Niezłe spaghetti.. Trochę ktoś grzebał przy tej wiązce, więc jazda bez trzymanki mnie czeka..

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 17-02-15, 21:34

qwa taki kibel jak u mnie w VI :P :D Pewnie ten sam elektryk wysokich napięć tam siedział :-D :-D :-D

Ale Plewus ogarnie ładnie i będzie działać :-) Teraz czekać aż to wszystko zagra ze sobą ;) Jak będziesz przejazdem to wpadaj posłuchamy jak to gra :)

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 17-02-15, 21:37

Słyszałem, że może to być ta sama osoba :P
Patrząc na moje tempo, to obawiam się, że za szybko tego dźwięku na 10 głośników nie usłyszymy.. :/ Co nie zmienia faktu, iż na pewno niedługo Was odwiedzę.. no i pamiętaj o wpisaniu mnie w kajecik na wiosnę..

Awatar użytkownika
grzegoslav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2776
Rejestracja: 29-05-09, 23:08

Postautor: grzegoslav » 17-02-15, 21:44

plewus pisze:Słyszałem, że może to być ta sama osoba :P


o to przyjedź i poopowiadaj :-D :-D :-D

plewus pisze:pamiętaj o wpisaniu mnie w kajecik na wiosnę..



gdzie ja ten zeszyt znajdę :P

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 16-03-15, 19:41

Wszystko do audio zakupione, kwestia skończenia lutowania kostki i zamontowania.. Ale ciągle jest coś.. I brak czasu :-( w formie motywacji przyjąłem zakład ze slyfterem o małe 0.5l płynu motuwującego.. Kto zrobi szybciej.. slyfter przekładkę silnika w swojej VI, czy ja skończę audio w swojej V..

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 16-03-15, 21:27

Obrazek
A takie cuda dostałem od znajomego. Dystanse do drzwi. Przejściówki z 16 cm, które mam obecnie do 20 które zamnotuję.
Ostatnio zmieniony 16-03-15, 21:31 przez plewus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
conrad_hopper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 677
Rejestracja: 17-04-12, 00:33

Postautor: conrad_hopper » 17-03-15, 09:46

plewus pisze:w formie motywacji przyjąłem zakład ze slyfterem o małe 0.5l płynu motuwującego.. Kto zrobi szybciej.. slyfter przekładkę silnika w swojej VI, czy ja skończę audio w swojej V..

a ja chodzę już podjarany jak dziecko przed bożym narodzeniem w związku z czym nie muszę mówić że też czasu wolnego nie mam :-D ale na razie cśś.. :P
electric vehicles technician, hobby: ST162, ST205 :wink:

Awatar użytkownika
plewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27-04-12, 15:04

Postautor: plewus » 18-03-15, 22:49

Dziś się udało ogarnąć i podłączyć wzmak pod zasilanie.. Działa.. Później głośnikiem "na krótko"sprawdziłem sygnał wychodzący że wzmaka i też działa :-) w weekend mam nadzieję, że uda się poskładać wszystko do kupy.. I w końcu usłyszeć jak gra 10 głośników przy wzmaku 220w :-)
Obiecuję fotorelacje z instalowania dla potomnych.. A tym czasem..
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3567
Rejestracja: 21-05-07, 23:04

Postautor: Piotrek » 18-03-15, 23:31

O co chodzi z dystansami w drwi? Seryjnie były w LS głośniki 20 cm a nie 16 :-)

Dobrze, że to auto trafiło w Twoje ręce :smt023