Celica V ST182 by Wiśnia

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Work in progress 2019

Postautor: Wiśnia2424 » 05-11-19, 21:47

Po długim przestoju pod ręką specjalisty , od połowy kwietnia do końca września , odebrałem początkiem października :-) Cel był prosty, zabezpieczyć karoserię przed dalszym rozwojem korozji , zabezpieczyć na długie lata by 3sgte nie rozerwało tego :lol:
Podwozie czyszczone i zabezpieczane etapami by na bieżąco pokrywać oczyszczone kawałki podłogi , praktycznie wszystkie śruby nowe, mała część oryginalna po ocynku, belki, wahacze, stabilizatory itp. pomalowane proszkowo . Zbiornik paliwa ocalał , obdarty i zabezpieczony na nowo Cobrą . Podwozie pomalowane dwoma epoksydami Transpoxy ( 1.masterbond aluminium oraz 2.barrier ) , finalnie położona mastyka Novol STP FLEX , potem we wnęki,progi,podłużnice rozprowadzone 8,5 litra wosku Innotec Hi Temp Wax . Przy okazji składania podwozia zamontowany gwint BC Racing BR , rozpórka na tylne kielichy, przewody w stalowym oplocie, do zawieszenia dołożony komplet poliuretanów . Stare pozostały tarcze hamulcowe z braku funduszy,tarcze kotwiczne również, choć są w bdb stanie. W okresie tych 6 miesięcy czyszczenia i napraw,przestojów udało mi się zdobyć oryginalny zderzak Carlosa i boczki z kompletem puszek LS :D Najlepsze jest to, że te moje wzmocnienia progów są a bdb stanie, wnęki również pozostały nienaruszone, wyczyszczone i zabezpieczone , podobno nie ma to jak oryginalna, nie cięta i nie spawana blacha :) Mam już świadomość, że lepszej Celiki nie znajdę a więc o to chodziło :eek: Plan 2019-wykonany : zrobić fundamentalnie blacharkę oraz kupić silnik . Czas na kolejny cel z listy a więc 3SGTE .

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na tych zdjęciach i tak nie pokażę wszystkich szczegółów, które bym chciał pokazać , zasada była prosta i jasna wyczyścić do żywego , miejsce koła zapasowego było pocięte pod instalację LPG, której tutaj już nie ma , wycięty element z innej Celiki i wspawany , jest tak jak ma być . Nadkola z tyłu kryły wiele rdzy podpowłokowej, której kompletnie nie było widać .


Teraz auto idzie do garażu na zimę , w 2020 znowu sobie postoi w warsztacie :absolute:
Ostatnio zmieniony 26-01-20, 22:45 przez Wiśnia2424, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Padaj2003 » 06-11-19, 18:34

Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że to chyba najładniejsze podwozie w klubie :) naprawdę robi robotę, gratuluję samozaparcia i nie każ czekać, aż do wiosny na relację z uturbiania :)

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Pawlow » 07-11-19, 14:02

Świetna robota, nie ma co pisać. :P Ale jeżeli chcesz, żeby w Twoim temacie zdjęcia wisiały na prawdę długo (aktualnie praktycznie wszystkie wygasły) to polecam Ci przerzucić się na imgur. Załóż tam konto i ciesz się tym, że nawet po 3 latach zdjęcia w temacie istnieją. :)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Fryc85 » 07-11-19, 19:53

W jakim celu ktoś zostawił niezapezpieczone otwory do wnetrza progów od strony nadkoli tył?

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 08-11-19, 18:46

Fryc85 pisze:W jakim celu ktoś zostawił niezapezpieczone otwory do wnetrza progów od strony nadkoli tył?


Popatrz jeszcze raz , tym razem uważniej , jeśli nie zauważysz tych otworów z zaślepkami to wyślę ci PW , że są zabezpieczone czarnymi zaślepkami , oczywiście z bliska w jakości HQ :-)

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 08-11-19, 18:49

Padaj2003 pisze:Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że to chyba najładniejsze podwozie w klubie :) naprawdę robi robotę, gratuluję samozaparcia i nie każ czekać, aż do wiosny na relację z uturbiania :)


Oczywiście wszystko będę relacjonował , na pewno z biciem serca :-D Teraz czas zająć się konkretnie pracą i nadgodzinami

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Fryc85 » 12-11-19, 20:50

Wiśnia2424 pisze:
Fryc85 pisze:W jakim celu ktoś zostawił niezapezpieczone otwory do wnetrza progów od strony nadkoli tył?

jeśli nie zauważysz tych otworów z zaślepkami to wyślę ci PW , że są zabezpieczone czarnymi zaślepkami , oczywiście z bliska w jakości HQ :-)


Aż takich twardych dowodów nie musisz przedkładać :lol:

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: NatallicA » 18-11-19, 10:30

Aż się wzruszyłam na to podwozie :roll:
To jest coś co mam z tyłu głowy cały czas. Teraz jakie spokojne sny będziesz miał :-D
Fajna rozsądna robota :D :D

PS. Też polecam przerzucić się na imgur.com :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 19-11-19, 20:16

NatallicA pisze:Aż się wzruszyłam na to podwozie :roll:
To jest coś co mam z tyłu głowy cały czas. Teraz jakie spokojne sny będziesz miał :-D
Fajna rozsądna robota :D :D

PS. Też polecam przerzucić się na imgur.com :wink:


Dziękuję za tak miłe słowa ;-) Następny post , update będzie za pomocą imgur.com :) Zachęcam Cię do takiej renowacji podwozia , ogromna frajda i satysfakcja z posiadania takiego auta :wink: Jest to motywacją by tylko ulepszać i odnawiać kolejne elementy :-D Każda Celka po tylu latach na to zasługuje , także działaj , powoli aby tylko dokładnie ;-)

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: NatallicA » 20-11-19, 05:40

:arrow: póki co finanse się skończyły :-D

viewtopic.php?f=64&t=45165

Starałam się zawsze trzymać kontrolę nad konserwacją i wszystko udawało mi się dawać zabezpieczyć, przy tym szybciej wykryć dzięki temu. Jednak taki konkretny szlif/piasek mógłby dużo jeszcze pokazać pewnie :P
Jest to właśnie jedna rzecz, która mnie mocno ciśnie :wink:
I'm więcej takich konkretnych prac widzę, tym bardziej też chcę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: bartek_asik » 20-11-19, 07:18

Siostra.. bez jednej nerki da się żyć :P zamiast sushi paprykarz, Jacka Danielsa zastąp kompotem z prądem, w zimnej wodzie ponoć zdrowo się kąpać, koncerty tylko na Youtube z wi-fi sąsiada, do pracy z buta, pranie rób w rzece ... jest wiele możliwości by odłożyć trochę PLN.. wiem co mówię.. niejeden projekt za mną :D

A tak na poważnie to piękna robota, jestem ciekaw jak ta chemia długo wytrzyma, mnie środki konserwujące w st162 kosztowały ponad 2 tyś złotych a i tak po 2 latach gdzieś tam już mały rudy potrafi się delikatnie pokazać... rudego z imprezy nie wygonisz :lol:

Masz gdzieś opisaną chemię jaka po kolei była nalożona na gołą blachę ?
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: bflorek5 » 20-11-19, 11:28

Świetna robota, bardzo dobrze zdarte do żywego podwozie :-)

A tak dla porównania wygląda podwozie 2,5 roku od konserwacji (za sobą dwie zimy)

Obrazek

nie wyszło nic, poza belką tylnego zderzaka, z tym, że podwozie było piaskowane 4 razy, nawet po dwóch razach potrafią być mikrowżery, następnie położyłem epoksyd i zabezpieczenie (konserwacja baranek, ale lepszy nawet jest raptor tylko droższy)

Belka pod zderzakiem - korozja wyszła, tyle że belkę oddawałem już do lakierowania proszkowego (nie robiłem sam)

Belkę poprawiłem już po swojemu, na zdjęciu - robiłem poprawki lakieru przed montażem dokładek bo niestety miałem odpryski i na progach i z tyłu, stwierdziałem że lepiej zabezpieczyć niż później ponownie tam zaglądać.

U siebie z tego co pamiętam podkład dawałem firmy Boll konserwacja już była innej firmy ale nie pamiętam jakiej, według mnie wszystko zależy od wyczyszczenia przepisakowania, ja miałem trochę łatwiej bo nie miałem dziur tylko samo piaskowanie i konserwacja, ale sądzę że podwozie jest narażone na tyle czynników że wyjdzie po kilku latach nawet bardzo dobrze zakonserwowane dlatego sugerowany jest taki zabieg raz na kilka lat :-)

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 22-11-19, 16:34

bartek_asik pisze:
Masz gdzieś opisaną chemię jaka po kolei była nalożona na gołą blachę ?



Transpoxy MASTERBOND ALUMINIUM położony został jak pierwszy , potem druga warstwa podkładu jako międzywarstwa położony Transpoxy Barrier :-) a jako finalna ostatnia warstwa tj. mastyka (masa uszczelniająca) NOVOL STP FLEX :) Tak to wygląda jeśli chodzi o chemię ;-)

Czy to długo wytrzyma ? Nie dopuszczam innej możliwości ... Auto nie jeździ zimą i jeździć nie będzie więc to powinno mieć największy wpływ , nie jeździ też w deszczowe dni , staram się unikać takich sytuacji , Celika jest dla mnie tym, czym dla innych jest motocykl w sezonie letnim. Fun car, zabawka itd .

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Ostatnie zdjęcia Celiki z 3sge

Postautor: Wiśnia2424 » 16-07-20, 19:29

Ostatnie czerwcowe zdjęcia Toyoty z 3SGE, następne będzie już z 3SGTE ! :D
Auto w trakcie swapu , więc niebawem będzie postawiony kolejny ogromny krok do przodu . Jeszcze tylko kilka zamówionych części , trochę poprawek i będzie gotowa, myślę, że w sierpniu wyjedzie na ulicę . Poprzedni układ wydechowy zrobiony dla 3sge sprzedany , będzie zrobiony od nowa o większej średnicy , prawdopodobnie 3 cale . Z zewnątrz również planuję zmiany :-) Mam do lakierowania oryginalny zderzak CS dla dobrego chłodzenia , czekam na kuriera z oryginalną maską CS również dla dobrego chłodzenia , coś czuję, że będzie mnie razić , swym pięknem :-D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KariF1Racing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 27-03-13, 20:38

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: KariF1Racing » 21-07-20, 09:58

Jesteś dla mnie inspiracją ze swoim projektem, w swoim czasie w swojej marzy mi się podobny scenariusz, czekam na dalsze relacje, pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Zewus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3062
Rejestracja: 13-03-09, 16:46

Re: Ostatnie zdjęcia Celiki z 3sge

Postautor: Zewus » 21-06-22, 19:02

[quote="Wiśnia2424"][/quote]
Jak tam "Moją" celica? Jeździe jeszcze?

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 20-07-22, 11:20

Jeździ, ma się coraz lepiej :mrgreen: Już niebawem pokażę jak to wygląda pod maską, dużo walki z druciarstwem było bo poprzedni mechanicy to mogą co najwyżej rowery naprawiać :!:

Awatar użytkownika
Wiśnia2424
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 20-09-15, 22:00

Re: Celica V ST182 by Wiśnia

Postautor: Wiśnia2424 » 07-06-23, 17:01

Wróciłem, silnik dotarty, rozbierany i składany nie jeden raz, jednak wszystko skończyło się dobrze, szkoda tylko, że musiałem za to płacić :lol:
Sprawa zaczęła się od kryminału w Warszawie na ulicy Cyprysowej, więcej nie muszę pisać, a zakończyła w Gorze Kalwarii u Rafała, którego mega doceniam, pomógł mi spełnić swoje marzenia o swapie :-D Dodaję kilka zdjęć układu wydechowego oraz silnika i tego jak to wygląda pod maską aktualnie. Auto jeździ mega fajnie, jednak muszę jeszcze zregenerować poduszki na skrzyni biegów, generalnie w samochodzie została kosmetyka i praca nad estetyką i wyglądem, komfortem jazdy :D Podsumowując, jestem zadowolony w planach mam wyciszenie kabiny, możliwe, że wpadnie jakieś audio, niedawno zamontowałem nowe felgi ATS DTC 17 i wygląda to naprawdę świetnie. W tym sezonie podjadę też na hamownię, zobaczę jakie będą wyniki z pomiaru, fajnie byłoby zobaczyć 250+ :-D


Układ wydechowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik i komora:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek