Toyota Celica 1.6 4A-FE AT180 by Pawlow

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 25-09-16, 11:45

Szybę wymieniaj na nową - warto
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 17-10-16, 18:29

W końcu zabrałem się za małą aktualizację tematu. ;) Co nowego?

Nowa przednia szyba czołowa + nowa uszczelka, fotele od GTi oraz tylne amortyzatory KAYAB Excel-G ;)

Przednia szyba czołowa była oryginalna, więc po 24 latach była po prostu zmęczona i stwierdziłem, że nie będę jej w żaden sposób oddawał do polerowania, ponieważ miała wiele rys (takie porobione koła) oraz w dwóch miejscach odpryski. Jazda z taką szybą nie była zbyt przyjemna i bezpieczna w chwili, gdy był wschód/zachód słońca. Tak czy siak, jestem bardzo zadowolony z tego, że wymieniłem na nową szybę. :)

Fotele od GTi zakupiłem od grzegoslav'a. Miały zmęczony materiał oraz małe rozdarcie od strony kierowcy, jednakże oddałem je do tapicera, aby trochę poprawił je. Zresztą spójrzcie na zdjęcia. ;)

Dodatkowo zostały zamówione amortyzatory KAYAB Excel-G na tył, ponieważ prawy tylny amortyzator odmówił już posłuszeństwa. Czekają na montaż.

Na dniach w końcu ogarnę u kogoś kolektor wydechowy + reszta układu wydechowego. Kolektor wydechowy od corolli e11 owinę bandażem termoizolacyjnym. Zdjęcia ze wszystkiego niedługo. :)

[center]
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 17-10-16, 19:24

Chyba jakiś dobry tapicer Ci te fotele ogarnął.
Jesteś zadowolony?
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Postautor: bartek_asik » 17-10-16, 19:39

No! na zdjęciach fotele ogarnięte super!

Nowa szyba to dobry wybór! jak mi poszła w mojej byłej st182 szyba to chciałem zakładać ori używaną, ale namówiony przez kolegów założyłem nową... efekt nie do opisania!
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 17-10-16, 20:01

Marcin pisze:Chyba jakiś dobry tapicer Ci te fotele ogarnął.
Jesteś zadowolony?

Jestem zadowolony. Tapicer zgarnął z pod fotela część nie naruszonego oryginalnego materialu i wszył je w odpowiednie miejsca. Do autka wchodzę z uśmiechem, no i przedewszystkim siedzi się dobrze, wygodnie. :) jedynym minusem jaki mam w tych fotelach do delikatne, małe obdarcia na plastikach/gumach fotela, jednakże nie widać tego, nie rzuca się w oczy mocno, więc jest okej. :)

Jeżeli ktoś z moich okolic myśli nad tapicerem to robiłem swoje fotele w Rumi, koło Galerii Rumia u Państwa Król. Znają się na rzeczy, mają doświadczenie, a moje fotele to pikuś dla nich, bo zrobili mi je naprawdę szybko i dobrze. ;)

Co do szyby - jeśli ktoś ma podobną sprawę to również polecam wymianę na nową ;) robiłem u świetnego faceta w Gdyni Orłowo przy "Klifie" (602-263-389). Oprócz zmiany szyby, uszczelki - również zajął się usuwaniem rdzy, konserwacją/zabezpieczeniem miejsc przy szybie. Jednym słowem - poradził sobie ze wszystkim, doradził, na spokojnie wszystko wyschło i odebrałem auto w dzień, w którym nie pracował. Za jakiś czas podjade do niego, żeby pas przeciwsłoneczny mi wkleił. ;)
Ostatnio zmieniony 17-11-16, 11:16 przez Pawlow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 26-10-16, 17:40

Chciałem dodać tę zdjęcia razem ze zmianami, jednakże nie mogę powstrzymać się. :P Mała sesja jesienna. :D

[center]Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
[/center]

Wiem, wiem... Jeszcze nie zmieniłem sprawy z 'korkiem wstydu', alufelgami, no i te żeberka przy lewej tylnej lampie, jednakże do wszystkiego dojdzie się. Koła chciałbym zmienić w nowym sezonie, żeberka przy lampie na dniach zamówić, a z korkiem 'wstydy' pomyślę jeszcze. Na ostatnim zdjęciu złapana piękna mx-5 nb szwagra, bo to jemu zawdzięczam te świetne zdjęcia. Mam nadzieję, że również Wam podobają się fotki. ;)

To już 6 miesięcy z moją Celinką! :P
Ostatnio zmieniony 22-05-17, 15:00 przez Pawlow, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 07-11-16, 19:48

Wszystko fajnie, pięknie, a czas leci i przyszło na zmianę kół na zimowe.

OEM alufelgi na zimę po poprzednim właścicielu nie wyglądały za dobrze, więc wziąłem je w swoje ręce i zostały doprowadzone do trochę lepszego stanu. Zastanawiałem się nad białym kolorem, jednak wyszło tak, że podoba mi się. :P Dekielki również zostały pomalowane na białe - brakuje mi jednego, ale na dniach zakupię. ;) Po tym jak całość dobrze wyschła, założyłem koła, napompowałem - pojechałem na wyważanie. Na sezon chciałbym dorwać jakieś ładne O.Z 'szprychy' na biało lub OEM od VII na biało, ale zobaczymy co czas pokaże. :P

Wydech również został w końcu ogarnięty. Został założony kolektor wydechowy od corolli e11 i został owinięty bazaltowym bandażem termoizolacyjnym. Pierwszy wydech został zmodyfikowany tak, aby współgrał z kolektorem. Katalizator wyleciał, bo w nowym zamienniku całego wydechu była strumienica. Całość jest zamontowana i jestem zadowolony. Przede wszystkim nie pierdzi. Na zimnym silniku wcześniej delikatnie mi poszarpywał - teraz tego nie ma. Mam wrażenie, że autko lepiej przyspiesza, jest w pewnym sensie 'elastyczniejsze' w kwestii jazdy. Wszystko na plus. ;)

Końcówka tłumika jest taka jaka jest. Nie przeszkadza mi to, ale może pomyślę za jakiś czas nad czymś innym. Jak macie jakieś pomysły to podsyłajcie na PW. :P

No i również wymieniłem płyn w chłodnicy na zimę. ;)

[center]
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

[/center]

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 07-11-16, 20:38

Bardzo podoba mi się, że dbasz o auto.
Nowy kolektor i wywalenie kata mogło odetkać trochę przepływy w wydechu, ale bez wykresów z hamowni przed i po, to sobie możemy tylko gdybać.
Felgi bym oddał do zakładu zamiast malować je z oponami bo nie zrobisz tego dokładnie, ale skoro to tylko odświeżenie i będziesz kiedyś zakładał inne to ok.
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 07-11-16, 20:55

Felgi miałem zamiar odświeżyć, bo okropne były, a letnich szkoda mi było dawać na zimę :P za odnowienie aktualnych zimowych zapłaciłbym trochę, dlatego zdecydowałem się na samodzielny zabieg, a na sezon pozbierać/dołożyć na coś innego :)

Co do wydechu - racja, "odetkał się" i mam nadzieję, że inni zrozumieli to tak, bo nie chodziło mi o jakieś podnoszenie mocy :)

Dzięki za miłe słowa :) Cieszę się, że komuś innemu również podoba się to co robię i w jaki sposób to przedstawiam ;)

Będąc na wyważaniu kół nie obyło się od przedstawiania autka, małej histori, zmian i pokazywaniu środka czy komory silnika pracownikom i jednemu z klientów, który w tym samym czasie zmieniał opony :P

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 13-11-16, 15:25

We wtorek puściła mi w celinie pompa wody i prawie cały nowy płyn chłodniczy wyciekł mi. Trudno. Dobrze, że stało się to pod domem, więc miałem możliwość wprowadzenia autka do garażu i tak do wczorajszego dnia przesiedziała.

Została zakupiona nowa pompa wody Ashika i tak o to została założona do autka. Dzięki ogromnej pomocy ze strony mojego taty, pompa została założona w sobotę. Trochę czasu trwała wymiana, ale przynajmniej jestem pewny, że zostało to zrobione dobrze. Wszystkie nowe o-ringi założone, uszczelnione, a układ został zalany ponownie nowym płynem chłodniczym i odpowietrzony. :)

Tak to celinka ma się dobrze. :D

[center]
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 24-04-17, 21:08

Trochę nie aktualizowałem tematu, ale to nie znaczy, że z Celiną coś nie tak. W sumie nie działo się nic - jeździła, skręcała i hamowała - czyli zawoziła mnie wszędzie gdzie wyruszałem. :P

Mała dawka nowości:
- przewody hamulcowe,
- przednie klocki hamulcowe TRW,
- końcówki drążków kierowniczych Ruville,
- prawa osłona przegubu,
- filtr powietrza wymieniony (olej i filtr oleju na dniach zostanie wymieniony),
- tylne amortyzatory KAYAB Excel-G,
- radio Pioneer (Bluetooth, więc Spotify i chwilowe rozmowy wchodzą w grę :P ),

Bębny nie wyglądają jakoś ciekawie, ale w wolnym czasie coś z tym zrobię. W sumie alufelgi je zakrywają, więc nie ma tragedi. :P

[center]
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 24-04-17, 21:26

Ile Cię kosztowała wymiana przewodów hamulcowych łącznie z samymi przewodami?

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 25-04-17, 00:02

Generalnie robota została wykonana głównie przy pomocy mojego taty. Zakupy wyszły nas jakoś tak:

- 'urządzenie' do zarabiania przewodów = 150 zł,
- 15mb miedzianych przewodów = 70zł - z czego zużyliśmy około 9mb,
- 8 końcówek ("nakrętki") = 20 zł,
- 0,5 litra płynu hamulcowego = nie pamiętam jaka cena,

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 30-04-17, 17:07

Wczoraj byłem na zlocie "JDM DAY - Rozpoczęcie Sezonu - Tczew". Pojechałem z ekipą Toyota 3m. Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie Spots n' Events.

Pod koniec imprezy celina została wyróżniona w kategorii "OEM", co mnie miło zaskoczyło w tak dużym gronie aut. :)

[center]
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
CelT50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 22-03-12, 17:49

Postautor: CelT50 » 30-04-17, 18:54

Piękna V teczka więc należało jej się wyróżnienie. Gratuluję

Awatar użytkownika
vegeta_84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 978
Rejestracja: 04-02-09, 20:12

Postautor: vegeta_84 » 30-04-17, 19:00

Piękna V teczka więc należało jej się wyróżnienie. Gratuluję
Obrazek
fanatyk V-gen

Awatar użytkownika
owiec0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 29-06-16, 00:50

Postautor: owiec0 » 30-04-17, 20:54

Pawlow pisze:Generalnie robota została wykonana głównie przy pomocy mojego taty. Zakupy wyszły nas jakoś tak:

- 'urządzenie' do zarabiania przewodów = 150 zł,
- 15mb miedzianych przewodów = 70zł - z czego zużyliśmy około 9mb,
- 8 końcówek ("nakrętki") = 20 zł,
- 0,5 litra płynu hamulcowego = nie pamiętam jaka cena,


Dzięki za info, myślałem, że to droższa impreza.

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 05-05-17, 13:23

Gratuluję :-D

A tak się zastanawiałem, czy to nie twoją widziałem na zdjęciach znajomych z #JAPANKINGZ no i się potwierdziło 8)
Po prostu Frugo

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 09-07-17, 21:46

Celica sprzedana... :(

[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1098
Rejestracja: 19-01-08, 20:07

Postautor: Marcin » 10-07-17, 21:04

Ale jak to, czemu nie widziałem ogłoszenia, sam szukam Vtki...
Potrzebujesz części do V generacji? Pisz do mnie na PW. Tutaj moja Niunia 260 KM