Karbonowa ST180 '93

Roczniki 1990-1993
Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Karbonowa ST180 '93

Postautor: Karbon » 13-08-16, 23:34

Samochód:
Toyota Celica ST180 1993

Silnik:

4A-FE
201644 kilometrów przebiegu 13.08.2016 (licznikowe 312158, wynika to ze zmiany zegarów)

Przeniesienie napędu:
Seria

Zawieszenie:
Seria

Hamulce:
Seria

Układ wydechowy:
Nowa seria
Tłumik końcowy RM MOTORS RM4

Układ dolotowy:
Seria

Koła:
BBS 15", które nie pasują

Wnętrze:
Zadbana seria
Zegary z 2.0

Krótki opis/historia samochodu:

Co tu można napisać. Jestem trzecim właścicielem, drugim w Polsce. W Niemczech jeździła nią przez ponad 20 lat jedna kobieta. Poprzedni właściciel zrobił mały remont: zawieszenie, silnik, wydech, nowa powłoka lakiernicza i tak dalej.

Plany:
Utrzymać w jakim najlepszym stanie technicznym i wizualnym

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj się przełamałem i napisałem wreszcie temat ze swoją ukochaną. :oops: Więcej informacji i zdjęć już jutro.
Ostatnio zmieniony 06-01-20, 11:46 przez Karbon, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
cccp88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 918
Rejestracja: 21-03-10, 22:11

Postautor: cccp88 » 14-08-16, 00:10

Dbaj o nią ;)

Awatar użytkownika
kycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10-01-15, 14:13

Postautor: kycho » 17-08-16, 23:05

Czarne fajne ;)
Zmień ten spoiler na ludzki i będzie git. Z oryginałem lepiej :)

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 18-08-16, 22:08

Na razie pieniądze pójdą na opony zimowe, a następnie po zimie na nowe letnie. Obecne szału nie robią, ale do zimy dadzą radę.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 26-09-16, 21:00

Fajna czarnula. :P Rzeczywiście brakuje oryginalnego spoilera, ale wszystko w odpowiednim czasie. :)

Szykujesz niedługo jakąś małą sesję fotograficzną celinki? Jak tam wygląda pod maską, ubrudzona czy zadbana komora? :P

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 26-09-16, 21:16

co to za pokrętło :oops:
st182 gtb

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 23-10-16, 19:41

Zaczęły się studia i zapomniałem o temacie. Sesja fotograficzna będzie gdzieś za tydzień albo dwa, zależy jak wyjdzie z czasem i pogodą. Co do komory to pół na pół, wszystko przede mną. Wielkiego brudu nie ma, ale może być lepiej. Pokrętło mnie drażni i na dniach kupię oryginalne, bo te nawet nie działa. :oops:

Nie macie wrażenia, że mam trochę małe koła albo za wysokie zawieszenie? Ostatnio kusi mnie jeszcze zmiana tłumika końcowego.

Awatar użytkownika
baski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 04-05-09, 16:50

Postautor: baski » 24-10-16, 17:52

Tak jak koledzy wyżej napisali zmień spojler na ori i tyłek nabierze o wiele lepszego kształtu :) Co do tyłu auta przypadły mi do gustu te "zmodernizowane" światła. Te paski dodają ciekawego wyglądu pięknym lecz oklepanym już światłą z V gena.

Co do tylnego tłumika zmień go na coś normalnego.. nie mówię o wielkiej pycie, tylko standardowej rurze. Ta wygląda komicznie.

Bezpieczeństwo to podstawa, więc gdy kupisz nowe opony wybierz mądrze ;) Zastanów się również nad kupnem jakiś fajnych alusów na lato, ponieważ te które teraz masz wg. mnie nie pasują do tego auta.

Dbaj o nią, a powinna się odwdzięczyć bezawaryjnością! Widać, że poprzedni właściciel włożył trochę pieniędzy w ten egzemplarz, więc Tobie pozostaje tylko dbanie o jej stan i dokonać kilka zmian kosmetycznych :)

Edit: Teraz widzę, że w 1 poście również podzielasz moją opinie co do wyglądu felg - tak, więc tym bardziej warto zastanowić się nad zmianą ich w sezonie letnim.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 24-10-16, 19:06

Osobiście zakupiłem kompletny wydech z alledrogo (coś w stylu - http://allegro.pl/toyota-celica-1-6-198 ... 90787.html ). Niby ma wytrzymać 2 lata, jednak sam go obmalowałem, żeby zabezpieczyć. Nie wiem w jakim stanie masz kolektor wydechowy, bo mój jest pęknięty w jednym miejscu i kupiłem stalowy od corolli e11 - tyle, że w tym przypadku trzeba przerobić początkowy wydech. :P

Spoiler zrobi swoje jak będziesz miał OEM, więc śmiało szukaj i montuj. :P

Opony robią swoje, więc inwestycja w nowe to świetny pomysł. Sam miałem stare, zjechane po poprzednim właścicielu i jak zakupiłem nowe to jak w niebie. :D Jednakże przed zakupem dobrze rozważ wszystko. Ja popełniłem mały błąd, bo kupiłem do oryginalnych alufelg opony w rozmiarze, który seryjnie siedzi. Teraz będę myślał, żeby na sezon kupić coś innego (ze względu na wygląd, bo póki co nie zamierzam obniżać auta). :P

baski pisze:Tak jak koledzy wyżej napisali zmień spojler na ori i tyłek nabierze o wiele lepszego kształtu :) Co do tyłu auta przypadły mi do gustu te "zmodernizowane" światła. Te paski dodają ciekawego wyglądu pięknym lecz oklepanym już światłą z V gena.

Co do tylnego tłumika zmień go na coś normalnego.. nie mówię o wielkiej pycie, tylko standardowej rurze. Ta wygląda komicznie.

Bezpieczeństwo to podstawa, więc gdy kupisz nowe opony wybierz mądrze ;) Zastanów się również nad kupnem jakiś fajnych alusów na lato, ponieważ te które teraz masz wg. mnie nie pasują do tego auta.

Dbaj o nią, a powinna się odwdzięczyć bezawaryjnością! Widać, że poprzedni właściciel włożył trochę pieniędzy w ten egzemplarz, więc Tobie pozostaje tylko dbanie o jej stan i dokonać kilka zmian kosmetycznych :)

Edit: Teraz widzę, że w 1 poście również podzielasz moją opinie co do wyglądu felg - tak, więc tym bardziej warto zastanowić się nad zmianą ich w sezonie letnim.


O co Ci dokładnie chodzi z tymi światłami? Podrzucisz jakieś zdjęcia? :)

Awatar użytkownika
baski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 04-05-09, 16:50

Postautor: baski » 24-10-16, 20:03

Pawlow pisze:O co Ci dokładnie chodzi z tymi światłami? Podrzucisz jakieś zdjęcia? :)


Zrobiłem małe zestawienie w Paincie ;)

JDMvsEU

Mała rzecz, a światła wyglądają wg. mnie ciekawiej.
ST202 - sold
ST182

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 24-10-16, 23:04

baski pisze:
Pawlow pisze:O co Ci dokładnie chodzi z tymi światłami? Podrzucisz jakieś zdjęcia? :)


Zrobiłem małe zestawienie w Paincie ;)

JDMvsEU

Mała rzecz, a światła wyglądają wg. mnie ciekawiej.


Wszystko ok, tylko te na dole mają jakieś paski niepotrzebne.
st182 gtb

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 29-10-16, 12:16

Chciałbym wiele zmienić jak już wspomniane felgi czy spoiler ale studia nie łączą się z pieniędzmi na takie wydatki, niestety. Może kiedyś. :wink:

Celica dostała ostatnio nowe żarówki H4 i teraz muszę wyregulować lewy reflektor bo świeci po niebie. Zimówek nie kupuje więc przesiedzi ewentualną zimę w garażu.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Postautor: Pawlow » 29-10-16, 18:10

Karbon pisze:Chciałbym wiele zmienić jak już wspomniane felgi czy spoiler ale studia nie łączą się z pieniędzmi na takie wydatki, niestety. Może kiedyś. :wink:

Celica dostała ostatnio nowe żarówki H4 i teraz muszę wyregulować lewy reflektor bo świeci po niebie. Zimówek nie kupuje więc przesiedzi ewentualną zimę w garażu.

Też mam problem z lewym reflektorem. Elektryczne ustawianie coś nie działa (wiele osób mówi, że przewody mogły przetrzeć się i w końcu urwać), ale jest jeszcze manualny sposób. Pod reflektorem jest miejsce na wkrętak, który wsuwasz i śrubą regulujesz światła. U mnie niestety od strony kierowcy nie pomaga nawet manualnie, więc muszę znaleźć czas na rozebranie tego. ;)

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 29-10-16, 19:47

Elektryczne u mnie też nie działa, a manualnie czasami zadziała. Po zmianie żarówek dalej się zastanawiam dlaczego tego nie zrobiłem szybciej.

Awatar użytkownika
outatime
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 694
Rejestracja: 18-03-09, 08:40

Postautor: outatime » 31-10-16, 22:09

Miałem ten sam problem z regulacją świateł (elektryka), po rozebraniu okazało się że kable są poprzerywane/przetarte.
Polutowałem i działało, ale jakoś przez 2 - 3 lata i chyba znowu się zerwało. :lol: Też muszę tam zajrzeć.
Ale tym razem przedłużyć kable i jakoś zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z otwierania/zamykania reflektorów.
To chyba jakaś wada fabryczna, lub już wcześniej było to nie do końca poprawnie naprawione tak że kable były narażone na przecieranie.
what a ya gonna say now ? huh ? huh ?

Awatar użytkownika
Frugo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2581
Rejestracja: 08-07-11, 00:17

Postautor: Frugo » 02-11-16, 10:40

outatime pisze:Ale tym razem przedłużyć kable i jakoś zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z otwierania/zamykania reflektorów.


Polecam kable dać w oplot - można kupić go z metra. Dodatkowo jak będziesz przedłużał kable, to warto je po prostu skręcić ze sobą - to w połączeniu z oplotem powinno wyeliminować tarcie.
Po prostu Frugo

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 26-02-17, 16:37

Dawno mnie nie było z braku czasu. Przez ten czas dostała nowe opony letnie uniroyal rainsport 3. Do tego przeszła w tym tygodniu przegląd bez żadnego problemu, ale coś czasami brzęczy po prawej stronie (nie potrafię jednozcanie określić gdzie) oraz coś puka z tyłu chyba przy wydechu. Trzeba będzie coś z tym zrobić bo zwariować można. :cry:

Została jeszcze porządnie wymyta i nawoskowana, ale na drugi dzień już się wybrudziła. :D

Zacząłem mysleć nad zrobieniem dla siebie projektów gadżetów związanych z motoryzacją i na razie powstał na próbę wzór kubka. myślę nad innymi.
Obrazek

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Postautor: Karbon » 12-03-18, 10:07

Sen zimowy się skończył i wreszcie wyjechała z garażu.

Plany:
- fotele z 2.0
- oryginalny spoiler
- oryginalne pokrętło od nawiewu :D
- konserwacja wahaczy i poprawki obecnej konserwacji podwozia
- pomalowanie ramion wycieraczek i bębnów

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Re: Karbonowa ST180 '93

Postautor: Karbon » 16-03-19, 13:30

Dawno mnie nie było. Może i żadnego planu nie zrealizowałem ale ma się bardzo dobrze. 8) Zastanawiam się nad zmianą tłumika bo nie pasuje mi stylistycznie no i jeszcze chciałbym chlapacze.

Obrazek

Karbon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11-03-16, 18:19

Re: Karbonowa ST180 '93

Postautor: Karbon » 06-01-20, 11:41

Zmieniłem jakiś czas temu tłumik końcowy na RM MOTORS RM4/50mm i muszę przyznać, że jest przyjemnie. Może i jest wewnątrz trochę głośno i na dłuższej trasie mógłby być problem ale od czego jest dołączony silencer - mam nadzieję, że wycisza bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. :twisted:

Obrazek