Toyota Celica 2.0 GT-i 16 Marcina (ST182)

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Postautor: Fryc85 » 14-11-18, 15:10

Coś to za czarnidlem odcinal na dole?

kitol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 23-09-16, 21:57

Postautor: kitol » 15-11-18, 14:48

Z tym lakierowaniem, to taki był plan od początku. Tylko najpierw sobie zakonserwowałem, żeby było co malować później. To czernidło to baran, odciąłem, żeby mi tam nic nie odprysnęło na dole. Jest pryśnięty w kolor. Oryginalny, czerwony 3E5. Bardzo mi się podoba ten odcień, to nic nie kombinowałem. Tyle że teraz jest baza+bezbarwny.

Obrazek

Co do belki pod zderzakiem to najpierw schodzi zderzak, później belka. Jest przykręcona dwoma śrubami z nakrętkami od podłużnic. Pewnie idzie zdjąć z całą belką, jak ktoś się uprze. U mnie wszystkie śrubki zderzak - belka (M6) odkręciły się bez problemu, więc wolałem tak po kolei. Zresztą nie oparłem się pokusie posiadania tych elementów pomalowanych podczas zakładania do nowego lakieru na całym aucie, więc i tak musiałem to porozbierać. Pojechały więc do piaskowania

Obrazek

i cyk w czerń. No jeszcze tam epoksyd po drodze.

Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Postautor: Fryc85 » 15-11-18, 15:33

Piaskowanie musi być. Mam nadzieję, że po takim czymś i kilku warstwach nie będzie ruda wylazic.
Ja zalalem przedwczoraj to wszystko mieszanką tectyl i olej pelzajacy.

Greegg07
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 899
Rejestracja: 08-06-13, 18:12

Postautor: Greegg07 » 15-11-18, 20:42

Te naklejki przezroczyste mozna dorobic ładnie na wzór z folii przezroczystej ktorą oklejają autka. Kazda firma oklejajaca autka bedzie miala cos takiego. Ale ja po lakierowaniu odpuscilem, i tego nie zakladalem....

5 i pół roku od lakierowania i zadne odpryski tam nie wychjodzą. A chyba po to jest ta folia ze niby zabezpieczenie od kamieni czy cos.....

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Postautor: Fryc85 » 15-11-18, 22:15

kitol pisze:Bardzo mi się podoba ten odcień

Potwierdzam dobrze ktoś kiedyś zamieszał na stworzenie tego numeru.

No tam dobre z tym baranem bo jak pamietam w 1.6 bylo tam pare ognisk korozji na
dole.
Greegg07 pisze:5 i pół roku od lakierowania i zadne odpryski tam nie wychjodzą.

Potwierdzam zbędny balast

kitol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 23-09-16, 21:57

Re: Toyota Celica 2.0 GT-i 16 Marcina (ST182)

Postautor: kitol » 26-04-19, 10:31

Jaki to balast, po wyschnięciu może z 50 gramów :D Celica już jakiś czas temu została złożona i sobie jeździ, ale przez powiększenie rodziny nie mam za dużo czasu na siedzenie w internetach. Kilka fotek ze składania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem bardzo zadowolony z szyby. Została oryginalna, bo była w świetnym stanie, uszczelkę udało się uratować oryginalną i pięknie to wszystko siadło. Było trochę zabawy z jej ułożeniem przed i po przyklejeniu szyby, żeby została tam gdzie ma być zanim klej złapie. Udało się, uszczelka jest spasowana lepiej, niż przed wycięciem.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji wymieniłem wiązkę w drzwiach kierowcy. Moja była porozcinana, bo siedziała tam centralka od alarmu. W tym momencie wyzbyłem się już chyba wszystkich pozostałości po rzeźbionym alarmie w tym aucie.

Obrazek

I tak się poskładała całkowicie. Zrobiła kilka kilometrów, było po drodze trochę przebojów z rozrusznikiem, ale czegoś tu jeszcze brakowało.

Obrazek

Wisienki na torcie...

Obrazek

Było z tym sporo zabawy, ale się udało. Emblematy przyklejone. Przydały się wcześniejsze pomiary i są przyklejone w takich odległościach, jak fabrycznie. Dopiero teraz zwróciłem uwagę na to, że 2.0 jest nieco większe od reszty.

Obrazek.

W planach zostało jeszcze polerowanie, ale najpierw ogarnę sobie wnętrze auta, któremu sporo brakuje do ideału. Zrobiłem już kilka fajnych zakupów, ale o tym w następnych postach.

Awatar użytkownika
Dommel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 05-08-15, 13:15

Re: Toyota Celica 2.0 GT-i 16 Marcina (ST182)

Postautor: Dommel » 26-04-19, 13:15

ale robota, aż miło popatrzeć :D

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: Toyota Celica 2.0 GT-i 16 Marcina (ST182)

Postautor: Pawlow » 26-04-19, 14:34

Tylko iść w Twoje ślady! :P
Obrazek