White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
greos39
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1110
Rejestracja: 09-06-16, 12:57

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: greos39 » 25-03-20, 12:57

Pawełek wybacz że w Twoim temacie, ale pytanie do wszystkich tu zebranych (do Ciebie też :P).
Czy ta farba okrętowa (ta czerwona), to jest to samo co w budowlanych sprzedają jako farbę (podkład antykorozyjny) np. do ogrodzeń metalowych?
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '04 - childhood dream project car
⇨ Toyota Corolla E3 3K-H '79 - classic project car
⇨ Lexus IS200 SC XE10 1G-FE '04 - dream daily
⇨ Toyota Celica T23 2ZZ-GE '02 - sold
⇨ Lexus GS300 S19 3GR-FSE '06 - sold

Awatar użytkownika
Dommel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 05-08-15, 13:15

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Dommel » 25-03-20, 16:05

Pozwolę sobie na odp. :)

Farba okrętowa ma dużo więcej cynku i jest droższa :) Jest raczej w dużych opakowaniach. Czas schniecie jest krótszy oraz wysycha w dużej wilgotności otoczenia. Co do koloru to jest spora paleta :)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Fryc85 » 25-03-20, 18:25

Stara oryginalna okrętówka jak zauważyłeś była czerwona prawie jak tlenkowa.To całkiem inna farba niź to co teraz w sklepach i ogólnie w dzisiejszych ekologicznych czasach.Ludzie załatwiali tą farbę w stoczniach i handlowali w kraju.Stare dachy pokryte tym jeszcze za komuny do dziś jeszcze niektóre mają tę farbę a usuwanie jej jest bardzo problematyczne.

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 25-03-20, 20:20

W moim przypadku zastosowany jest podkład chlorokauczuk Nobiles do metalu, a potem na to również Nobiles chlorokauczuk do metalu czarny połysk. Póki co robi swoją robotę. :P

Awatar użytkownika
Dommel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 05-08-15, 13:15

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Dommel » 25-03-20, 21:56

Fryc85 pisze:Stara oryginalna okrętówka jak zauważyłeś była czerwona prawie jak tlenkowa.To całkiem inna farba niź to co teraz w sklepach i ogólnie w dzisiejszych ekologicznych czasach.Ludzie załatwiali tą farbę w stoczniach i handlowali w kraju.Stare dachy pokryte tym jeszcze za komuny do dziś jeszcze niektóre mają tę farbę a usuwanie jej jest bardzo problematyczne.


No nie do końca :) Teraz są inne techniki i środki. Np. beton zastygający pod wodą, farba aktywna itp. Na Pomorzu jest firma która sprowadza farby techniczne lub specjalnego przeznaczenia. Jak znajdę link to wam podeśle :) jakie oni cuda maja :eek:

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Fryc85 » 25-03-20, 23:59

Beton od zawsze wiąże pod wodą. Specjalistyczne chemie są ,jest to oczywiste i zapewne gdzieś nad morzem i w Nasa.
Jednak odpowiadam na konkretne pytanie Greosa.Kagance ekologiczne są na wszystkim szczególnie w UE dlatego już nie ma super podkładów "nitro" ale wam to pewnie nic nie mówi hehe
Trzeba się ratować czym się da i co najlepsze uda się załatwić w dobrej cenie bo na farbę do F16 chyba się nikt nie zdecyduje. :wink:

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 28-03-20, 18:56

Przyszedł i czas na konserwację drugiej strony. :) Amortyzatory ze sprężynami wyczyszczone i odmalowane, a dodatkowo to samo zrobiłem z przednią rozpórką oraz podkładkami pod nią. :)

Póki nie złożyłem tego wszystkiego zastanawiam się czy nadkola jeszcze czymś prysnąć... Bo na pewno profile zamknięte będę psikał woskiem do tego przeznaczonym.

Co by nie było, że celica rozebrana stoi i stoi.. Odpaliłem ją, żeby sprawdzić rozrusznik po tym jak go rozebrałem. Okazało się, że coś nie styka środku, ale nie było problemu bo ogarnąłem sprawę raz dwa, zamontowałem i już wszystko OK. Odpaliła bardzo ładnie, więc pochodziła trochę. :)

Trzymam kciuki, żeby na dniach pogoda dopisała, czas i siły to zabrałbym się za ogarnięcie błotników / demontaż wahaczy / demontaż półośki pasażera. :P

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

rafał 1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 27-07-16, 13:42

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: rafał 1 » 28-03-20, 21:23

Najważniejsze to dobre zabezpieczenie profili .
A ten biały kolor to zabezpieczenie przed rdzą.
Ja po wypiaskowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu po dwóch latach użytkowaniu auta nic niepokojącego nie zauważyłem.
Zero oznak korozji.

Awatar użytkownika
krrizz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2343
Rejestracja: 07-05-06, 13:40

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: krrizz » 29-03-20, 23:01

Pawlow - kawał porządnej roboty - ruda szmata nie będzie miała szans zawitać :wink:

tak chciałem zasugerować, chociaż już po fakcie, że może warto jednak w czarny mat iść - wnętrze komory masz matowe przewody gumowe też....

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 30-03-20, 10:18

Trzymam kciuki, aby ruda szmata mnie nie odwiedziła :lol:

Teoretycznie można nałożyć kolejną warstwę, która mogłaby być warstwą matową, ale to już kwestia estetyczna, którą zawsze można ogarnąć. :P

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 01-05-20, 15:38

Na ten moment celinka jest trochę rozebrana. Zdjęte zwrotnice, osłony tarcz hamulcowych, wahacze, zaciski hamulcowe - wszystko poszło do piaskowania i malowania proszkowego.

Aktualnie w trakcie wymiany/ pewna część zrobiona:
• Simmering skrzyni biegów - długa półoś,
• Olej skrzyni biegów Motul 75w90 Gear 300 + ASO korek spustu oleju z uszczelką,
• Olej silnikowy Motul 10w40 6100 Synergie + filtr oleju,
• Wkładka - filtr powietrza Simota + zestaw do czyszczenia i konserwacji,
• Przednie łożyska kół SKF wraz z uszczelnieniami, ASO nierdzewne osłony czujników ABS,
• Przednie piasty kół Febest,
• Przednie sztywne przewody hamulcowe + nałożenie osłon przewodów + mocowania ASO,
• Przednie elastyczne przewody hamulcowymi firmy HEL + płyn hamulcowy TRW dot 4,
• Rozebranie, sprawdzenie, wyczyszczenie, nasmarowanie przegubów półosi,
• Po powrocie z malowania proszkowego: zaciski hamulcowe - nowy zestaw gumek i prowadnic, wahacze - poliuretanowe tuleje, osłony tarcz hamulcowych - śruby mocujące ASO, czujniki ABS - śruby mocujące ASO.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11-05-20, 10:46 przez Pawlow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Fryc85 » 02-05-20, 21:50

I jak piasty?

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 03-05-20, 11:37

Wszystko wskazuje na to, że będzie dobrze :) Czekam na części z piaskowania i malowania proszkowego. Jak złożę to z pewnością opiszę temat :)

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 09-05-20, 16:12

Powoli do przodu.

• Wypiaskowane i odmalowane proszkowo: przednie zwrotnice, przednie osłony tarcz, przednie zaciski hamulcowe, jarzma, komplet przód wahacze (później fotę zrobię),
• Osłony tarcz dostają nowe śruby ASO oraz śruby ASO do czujników ABS,
• Zaciski dostają nowe tuleje oraz gumki + tak jak pisałem elastyczne przewody hamulcowe HEL,
• Półosie zdjęte, przeguby wyczyszczone i nasmarowane nowym smarem,
• Osłona przegubu od strony kierowcy wyczyszczona i odmalowana,
• Simmering w skrzyni krótkiej półosi wymieniony (oba już są nowe),
• Filtr powietrza - wkładka Simota - nasączona olejkiem i siedzi już na miejscu,
• Olej skrzyni biegów Motul 300 Gear 75w90 już zalany (2,6 litra). :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: bflorek5 » 09-05-20, 18:22

dużo pracy włożone, trzymam kciuki :-) bardzo ładna V generacja :-)

rafał 1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 27-07-16, 13:42

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: rafał 1 » 10-05-20, 12:58

A gdzie kupiłeś osłopy tarcz .
Ja swego czasu szukałem i nigdzie nie mogłem dostać nawet w serwisie Toyoty.
Miłej pracy i dalszego zacięcia.
Przypominają mi się stare czasy jak walczyłem że swoją PIĄTECZKĄ

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 10-05-20, 14:33

Nie kupowałem osłon tarcz, wszystko zdjęte z Celiny - wypiaskowane i w proszek :P Przypomnę, że celica ponad połowę życia spędziła we Włoszech :P

Liczę, że w tygodniu znajdę czas, aby złożyć zwrotnice z łożyskami, piastami itd. :) Jak postawię Celinę na koła to odrazu odmaluje błotniki, które wcześniej zeszlifowalem/piaskowałem gdzie nalot rudej pokazał się ;)

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 23-05-20, 19:06

Tak, że tego... Celica nadal stoi w garażu, ale jest już składana i została odpalona co by ją trochę obudzić :P Dzisiaj już założyłem wahacze, zwrotnice na auto, ale czekam jeszcze na sprężyny. Tak, więc jak sprężyny dojdą to składam auto na koła i biorę się za malowanie błotników. Poniżej zdjęcia z pracy z innych dni, przydałoby się wrzucić co nie co. :P

• Poliuretanowe gumy stabilizatora na przód i tył,
• Poliuretanowe tuleje przednich wahaczy oraz sworznie TRW z kalamitkami do smarowania,
• Wyczyszczony, zakonserwowany, odmalowany przedni stabilizator wraz z mocowaniami stabilizatora,
• Zakonserwowana blacha gdzie są wahacze przednie.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: 17-04-16, 23:26

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Pawlow » 23-05-20, 19:17

Jeszcze parę fotek z dzisiaj. Co prawda mam już założone przewody hamulcowe sztywne przód oraz elastyczne przód HEL wraz z zaciskami, ale to już pokażę jak będzie założony amortyzator z całą resztą. ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: White Purple - Celica ST182 by Pawlow

Postautor: Fryc85 » 23-05-20, 22:50

O proszę zaciski zmieniły jednak kolor?Planujesz jakąś zmianę felunku?
Z wierzchu błotniki zdzierales "murzynem" czy całe piaskowales?