Celica by NatallicA

Roczniki 1990-1993
rafał 1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 27-07-16, 13:42

Re: Celica by NatallicA

Postautor: rafał 1 » 29-12-19, 20:48

Fajnie wam te boczki wychodzą :D .
To po nowym roku będziecie obklejaki w VII Michała :D
Przy tych boczkach liczy się tyklo cierpliwość i mocne palce od naciongania .
A z kleji najlepszy jest tylko zwykły budapren.

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 30-12-19, 01:59

Fryc85 daj spokój, to koszmar jakiś. :roll: mam nadzieję, że ten klej na ciepło nie zbuntuje się przy pierwszych kontaktach z niską temperaturą :P Ale jeszcze na taki skwierczący kleiłam :-D

rafał 1 nie żartuj nawet tak! :lol: ale walczyłam też szczoteczką na łączeniach, jak mówiłeś i pomogło co nieco zamaskować :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Fryc85 » 30-12-19, 14:07

Problem jest w obecnych budziolach że nie mają już tego specyficznego zapaszku,gestosci i lepkosci.Wierzchnia warstwa bardzo szybko odparowuje pozostawiając nie klejąca powierzchnie.W sumie z ostatniej firmy jakoś poszło ciężko ale....Zapewne tapicerzy mają sprawdzone swoje kleje.
Już po fakcie gadałem z gościem że bez problemu robił klejem w sprayu tak jak powinno się robić czyli nałożenie na cały material,odczekanie i klejenie w odpowiedniej kolejnosci.

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 31-12-19, 17:17

My właśnie mieliśmy taki klej, co to materiał i plastik psikasz i czekasz. No ale kicha była :P a na butapren to nie wpadłam :P

Obrazek

Tak to wygląda - lewa strona widać właśnie walkę z tamtym klejem, bo nawet przy tak słabej jakości zdjęcia widać łączenia :| Ale prawa już spoko. Grunt, że z głowy :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Padaj2003 » 31-12-19, 19:02

Butapren i jest moc :-D kilka lat już oklejone właśnie nim mam u siebie i wszystko trzyma się bez zarzutu :) ... a i praca całkiem przyjemna się robi z czasem tylko białe słonie i różowe myszki troszkę przeszkadzają także polecam w dobrze wentylowanym pomieszczeniu robić ;)

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 01-01-20, 17:09

Padaj2003 no właśnie u Ciebie pamiętam, że fajnie to wyglądało. No a taki klej to potrafi naćpać :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 12-01-20, 17:56

Chłodnica.

Chłodnica doszła do stanu agonalnego. Byłam pewna, że to jeden z gorszych scenariuszy, ale udało się chłodnicę zakupić nową z zamiennika. Tak dobrze się udało, że pasowała na plug&play :D

Jedyne co okazało się problematyczne to gumy przy dole chłodnicy, co to ją amortyzują - całe zmurszałe były. No ale Celic Grześ trochę ma to i to się znalazło :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica by NatallicA

Postautor: bartek_asik » 12-01-20, 19:15

No wreszcie grześ podłubał trochę przy prawdziwych samochodach a nie Bi Em Dablju :lol: Kiedyś był problem z tymi chłodnicami - dobrze, że są już zamienniki ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 12-01-20, 19:45

Dobrze, że tata miał płyn do chłodnic, bo zapomniałam kupić :lol:
Obrazek

rafał 1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 27-07-16, 13:42

Re: Celica by NatallicA

Postautor: rafał 1 » 17-01-20, 19:50

No pięknie .
Coraz czyściej sie robi pod maską.
Pomaluj te 2 łapy co trzymają chłodnicę od góry.
Fajnie to wygląda :) .
Następnie pokrywę zaworów .nowe wężyki podciśnienia i będzie CYCUŚ GLANCUŚ :D :)

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Fryc85 » 18-01-20, 12:04

Ja myślałem że masz 3sge.

Jakby ta chłodnica miałaby się rozszczelnic po roku to można zastosować chlodnice z 2.0 bez żadnego wielkiego problemu.

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 20-01-20, 10:08

rafał 1 pisze:No pięknie .
Coraz czyściej sie robi pod maską.
Pomaluj te 2 łapy co trzymają chłodnicę od góry.
Fajnie to wygląda :) .
Następnie pokrywę zaworów .nowe wężyki podciśnienia i będzie CYCUŚ GLANCUŚ :D :)


Robię eksploatację nim mi się na liście nie uzbiera za dużo :lol: od listopada co miesiąc na auto doszło mi 500zł na jakieś części. W grudniu Tadzik robił jeszcze hamulce na tył: nowe szczęki, bębny i tłoczki. Jedno koło słabiej hamowało.

Fryc85 pisze:Ja myślałem że masz 3sge.

Jakby ta chłodnica miałaby się rozszczelnic po roku, to można zastosować chlodnice z 2.0 bez żadnego wielkiego problemu.


Oby żyła jak najdłużej. Słyszałam, że właśnie do 2.0 nie podchodzi, ale jeśli ta by klękła to można próbować :)

Właśnie mam 1.6, dawno jest mi już za wolna, ale mam ją od 18'nastki i wtedy było idealnie; lepiej, że mniej paliła i też z perspektywy na usterki.
Dzisiaj jest jeszcze vii gen. to na trasy jest, a piątka została rekreacyjna. Chociaż i tak Berlingo robi za trzech :lol:

Z ciekawostek :

Do zlotu już niedługo, z Poznania kawałek jest i doszedł do mnie impuls, że miał być robiony cały układ wydechowy. Miałam prowizorke nad wahaczami do zrobienia na porządnie i już ciężki stan przy kolektorze wydechowym. Nie pierdziała nic, tylko po prostu mogłaby tam nie wytrzymać już na dłuższej trasie. Wstępnie miałam w planach kwas u Xmorf'a, ale z racji na czas, albo jego brak potrzebowałam coś na już.
Kupiłam na allegro cały zestaw z katalizatorem.
Paczka przyszła i z nią od razu pojechałam do serwisu (Kaliński). Tam jeden Pan zabrał się za robotę, a drugi ogląda paczkę i mówi, że tutaj jest strumienica dodana (kupiłam zestaw z katalizatorem). Ja podchodzę i faktycznie...
No ale auto rozgrzebane, mój kat nie nadaje się do regeneracji nawet i założyli ja. Teraz zaczęła się wojna na allegro. Bo nawet nie mam jak wymienić (o ile byśmy się tak dogadali nawet) jej na katalizator, bo jest zamontowana. Jednak koszt tej strumienicy jest taki sam jak robocizna za kolejną wizytę w warsztacie. Pan umywa ręce, że się czepiam, ale zaraz aukcję zmienił, spór otwarty. :roll:

Sama w sobie Celica zadowolona :lol: jeździ energiczniej i głośniej :lol:
Ostatnio zmieniony 20-01-20, 22:03 przez NatallicA, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

rafał 1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 27-07-16, 13:42

Re: Celica by NatallicA

Postautor: rafał 1 » 20-01-20, 20:33

A gdzie zdjęcia :D
Z nowym wydechem

bflorek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 30-05-17, 14:21

Re: Celica by NatallicA

Postautor: bflorek5 » 21-01-20, 08:16

Fajne autko i dużo pracy włożone, fajnie że tak długo w jednych rękach :-) co do wydechu tak to jest z tymi specami z allegro niestety wiele osób zabiera się za handel częściami nie mając pojęcia, ja też swojego czasu kupiłem górne mocowania amortyzator (miały być do super Struta a doszły pod mcperson) to samo z drazkiem kierowniczym ale cóż sprzedawcy chcą wypchnac towar jedni się nie znają inni świadomie...

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Fryc85 » 21-01-20, 15:55

Walkarzy nie brakuje,jedynie to cena mogła wzbudzić twoje watpliwosci.
Kat niestety kosztuje i tej ceny się nie przeskoczy.No chyba ,że wybulilas milion cebulionow to współczuję.

Auto słabe nie słabe ale bardzo ładnie zrobione.

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Celica by NatallicA

Postautor: bartek_asik » 21-01-20, 21:23

No niestety.. nie wiem, czy prawo się zmieniło, ale świadomych oszustów jest mnóstwo! Moja branża wymusza często poszukiwania części po sklepach internetowych i wielokrotnie sprzedawcy próbują mnie oszukiwać sprzedając np. zamiennik za 1/3 ceny w cenie oryginału "Paanie to przecież oryginał! Jak nie pasuje to odeślij" ..... u mnie każdy dzień jest na wagę złota... powinno się zamykać takich typów i tyle :twisted:

Siora - ważne że celina ma znów nowe klamoty ;) Jak będzie Ci zależeć na kacie to co się znajdzie ;) A dupkowi nie odpuszczaj! Sprzedał kompletny układ wydechowy z katem - to niech go teraz dosyła ;)
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Fryc85 » 22-01-20, 01:12

Na allegro w płatnościach masz po staremu czyli to co kupujesz jak się zmienia to tam i tak jest po staremu.

Co do chłodnicy pasuje wszystko ale z jednym dluuuuuzszym wężem.Mam tak od 10 lat jak jeszcze można było Koyo kupic.

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 22-01-20, 09:22

bflorek5 - dziękuję :D

Staram się w niej na ile jestem w stanie robić kilka rzeczy zapobiegawczo.
Z tym układem nawet nie boli mnie fakt finansowy - przyzwyczaiłam się, że przy jakiś naprawach tego auta zawsze znajdzie się coś dodatkowego :P
Ale człowiek od aukcji próbował mi wmówić, że doskonale wiedzieliśmy co kupujemy, bo mogliśmy się domyślić.
Ogólnie ciśnie na ostro, że mogliśmy szacować ryzyko (?) :lol: Zwłaszcza, że sam wysłał ze swojej aukcji propozycję katalizatora tylko za 200zł, że możemy sobie dokupić :P
Miało być szybciej i taniej i jak zwykle nie wyszło.

Sprawdzę czy coś mają w intercarsie - może tatusiowe zniżki złagodzą żal :lol: Ceramiczne są ok 450zł nawet.
Na pewno chcę to zrobić przed złotem. Co prawda stopery do uszu są tańsze, ale nie o to chodzi :P

Spór na allegro założony, zobaczymy czy coś wniesie. Póki co trzeba działać dalej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryc85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2719
Rejestracja: 05-03-06, 14:38

Re: Celica by NatallicA

Postautor: Fryc85 » 22-01-20, 16:29

Metalowy,nierdzewka niecałe 3 stowki

Awatar użytkownika
NatallicA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 427
Rejestracja: 17-07-12, 23:26

Re: Celica by NatallicA

Postautor: NatallicA » 18-02-20, 10:18

No w InterCarsie podobnie, ale póki co temat zostawiłam przed zlotem i napisałam do rzecznika praw konsumenta, bo w sumie nic nie tracę teraz :P

Dwa zdjęcia z wczoraj :D

Obrazek

Obrazek
Obrazek