Biała ST182

Roczniki 1990-1993
Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Biała ST182

Postautor: pgedzba » 19-03-21, 18:38

Samochód:
*Toyota Celica GTi ST182

Silnik:
*3SGE rev2
*Pompa wspomagania elektro-hydrauliczna Opel Astra G
*Alternator 3SGE rev3

Przeniesienie napędu:
*seria

Zawieszenie:
*seria

Hamulce:
*seria

Układ wydechowy:
*seria

Układ dolotowy:
*seria

Koła:
*ATS DTC 17" 5x100 (7.4kg) ET45 -> 205/45/17
*OZ Superturismo GT 16 5x100 ET 35 -> 215/40/16
*Nakrętki kute aluminium TPI, zielone

Wnętrze:
*Wygłuszona podłoga, drzwi, tylne ćwiartki, alubutyl + filc

Audio:
*LS w desce + Hertz DIECI DCX 100.3
*LS boczki drzwi + Pioneer ts-a2010
*Puszki LS tył + Hertz DCX 160.3
*Tweetery tył chyba seria (kiedyś się wymieni :D)
*Tweetery przód chyba seria (kiedyś się wymieni)

Buda:
*Jakiś dołożony trzeci stop
*Rozpórka Staffa przód

Plany:
*Gwint
*Elektrycznie składane lusterka
*Poliuretany
*Wydech z nierdzewki, ale raczej coś cichego
*Coś z silnikiem, turbo/beams + szpera
*Większe hamulce, kupiłem z Avensisa 295mm, ale jednotłoczek + ich waga mnie odstrasza
*Lusterka fotochrom
*Wygłuszenie podłogi
*Czarna podsufitka + wszystko co na suficie
*LEDy do podświetlenia wnętrza
*Założyć "jajkonawiew"
"Zderzak ST185 z jakimiś wysuwanymi spryskiwaczami
*Zmiana twitterów tył
*Tweetery w trójkąty
*Lumbar
*Daszek JDM ze światełkiem
*Podajniki pasów

Aktualne zdjęcia:
Koniec 2020, jeszcze u sprzedającego
Obrazek
Pierwszy wyjazd, początek 2021
Obrazek
Pierwsza myjnia :D
Obrazek


Historia samochodu:
Auto kupione z końcem 2020 roku. Z tego co mi wiadomo w 2004 roku właściciel wpakował się przodem w znak (chłodnica nie ucierpiała, lekko wgięty pas przedni) i wstawił auto do garażu. Stało tak 16 lat, aż w końcu wystawił na olx. Bez chwili zastanowienia pojechałem oglądać, pomimo że ledwo odpaliło to stan blacharski był na tyle zadowalający, że je wziąłem. Dopiero u siebie w garażu przyglądnąłem się mu bardziej. Podłoga jest kompletnie bez rdzy, tak samo nadkola, progi czy podłużnice (no może nieco wewnątrz, ale ciężko to sprawdzić :D). Autko w stanie naprawdę cudnym, wewnątrz fotele w idealnym stanie, nic nie jest przetarte, są wszystkie plasticzki i zaślepki. Miałem wcześniej 2 inne V'tki, ale ta jest najbardziej kompletna. Ma nawet śmieszne rzeczy o których nie wiedziałem że istnieją w V'tkach - uchwyt do przewodu spryskiwaczy, gąbka między chłodnicą a pasem przednim (pewnie żeby powietrze nie uciekało), czy rurka od spodu chłodnicy, obok kraniku do spuszczania płynu.

Po zakupie wymieniłem pare rzeczy które wydały się najważniejsze i pojechałem na przegląd. Ponad 16letnie zawieszenie i hamulce zdziwiły diagnoste, bo myślał że już je wymieniłem - siła hamowania, czy sprawność zawieszenia wyszły idealnie. Co ciekawe Celica spełniła też normę spalin wyższą, niż powinna.

Niestety okazało się że w aucie jest grzyb, więc rozebrałem całe wnętrze - przy okazji planuje zamontować pare gadżetów. Wszystko poszło do prania/mycia, stare wygłuszenia filcowe zostały wywalone i zastąpione nowymi.
Ostatnio zmieniony 31-05-21, 18:09 przez pgedzba, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 19-03-21, 18:40

Kilka fotek z prac obecnych, wygłuszenie podłogi, na to pójdzie filc i dywan. Alubutyl poszedł na podłogę bez tego fabrycznego wygłuszenia.
Obrazek

Rozebrane wnętrze, tak o sobie fotkę zrobiłem :D
Obrazek

No i siedzisko kanapy po praniu
Obrazek

Nowe odbojniki klapy tył wraz z numerami ASO :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 25-03-21, 09:49

Udało się przerobić wiązkę drzwi kierowcy z RHD na LHD, wszystko śmiga :) Zostało podpiąć głośnik w drzwiach przez jakieś wzmacniacz + składanie lusterka :)
Obrazek

I wpadła rozpórka Staffa na przód, bo dostałem na urodziny :D Wydawała się twarda i sztywna w rękach, ale nieco odstawała od kielichów. Myślałem że się nie dognie, ale dociągając śrubami się dogięła xD No więc jest z przodu oryginalna + Staffa :)
Obrazek


@EDIT: Gdyby ktoś się zastanawiał, to wystarczy przy wiązce przełożyć plastikowe tunele którymi idą kabelki oraz przepinować wtyczkę od podnoszenia szyb i wszystko śmiga elegancko (przynajmniej jak na te chwilę :D).
Ostatnio zmieniony 25-03-21, 11:03 przez pgedzba, łącznie zmieniany 1 raz.

ghost1077
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 09-10-10, 00:52

Re: Biała ST182

Postautor: ghost1077 » 25-03-21, 10:45

No i fajniusio.

Awatar użytkownika
bartek_asik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6237
Rejestracja: 10-11-06, 10:48

Re: Biała ST182

Postautor: bartek_asik » 25-03-21, 13:00

Co do rozpórek wszelakich - niekiedy trzeba podnieść na lewarku jedno koło- blacha pracuje, auta mają swoje lata.
セリカ ST182 - sold
Swift GTi Rally - sold
セリカ ST162 - rally
Corolla E12 - sold
Doblo 263 Power - sold
Chevy TrailBlazer - for sale
next daily? Tundra? RAM?

"Mąż tam w świecie za funtem odkładał funt
Na Toyotę przepiękną aż strach"

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 25-03-21, 13:22

Ta od Staffa ma niby fasolki :D Obyło się bez podnoszenia, ale no na styk :D

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Re: Biała ST182

Postautor: Padaj2003 » 25-03-21, 21:50

Gratuluję zakupu :) i powodzenia w modach... wiem cos o tym ile mogą kosztować i niekiedy ile trzeba się czegos naszukać jak się nie chce zapłacić jak za złoto ;) (tu zapraszam do swojego tematu)
ps. tak z ciekawosci, jaki jest przebieg skoro tyle stała?

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 26-03-21, 09:02

Oglądałem Twój temat też :D Przeglądnąłem sobie sporo tematów tutaj żeby wiedzieć co zrobić przy okazji rozebrania wnętrza :P
Auto z tego co wiem latało Polska - Niemcy, przebieg ma 223 tysiące km. Jest z 1990 roku, stało od 2004, więc jeżdzone było 14 lat :D

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 28-03-21, 16:00

Złożyłem sobie boczki drzwi LS w końcu, niestety nie siadły tak jak chciałem. Te ori zaślepki otworów w drzwiach nieco odstają od blachy, więc podkleiłem je uszczelką do okien. Puszka z głośnikiem (przez to że głośnik jest większy niż być powinien) też nie siedzi idealnie, a dodatkowo nie wiem jak powinien być przykręcony w lewym górnym rogu puszki. W boczku drzwi urwane są mocowania na kołki, no i brakuje mi kilku śrubek/zaślepek żeby było cacy. Nie mówiąc o tym że nieco boczek odstaje... Ale to się poprawi na spokojnie, ważne że do przodu poszło :D Alubutyl naklejony tak o, bo mi zostały jakieś resztki :D Z plusów przy zakładaniu to udało mi się kabel od zamka centralnego puścić wewnątrz drzwi, więc nie jest przytrzaśnięty zaślepką. To samo chce zrobić kablem od lusterka i podnosnika szyby, ale nie wiem czy się uda :x

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Re: Biała ST182

Postautor: Padaj2003 » 01-04-21, 13:47

Fajnie, że masz oryginalne zaślepki metalowe otworów montażowych :) ja musiałem sobie wyrzeźbić takie ;) co do samych boczków jak nie uda Ci się dorobić miejsc na kołki to można przerobić każde inne :)

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 01-04-21, 14:33

Mam plan właśnie swoje przerobić boczki :D
Te zaślepki fajne, ale pasują tak średnio, nie dociskają idealnie i tak no... lepiej by było alubutyl nakleić chyba :D

Awatar użytkownika
Padaj2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1024
Rejestracja: 29-10-11, 15:17

Re: Biała ST182

Postautor: Padaj2003 » 05-04-21, 11:30

pgedzba pisze:Mam plan właśnie swoje przerobić boczki :D
Te zaślepki fajne, ale pasują tak średnio, nie dociskają idealnie i tak no... lepiej by było alubutyl nakleić chyba :D


Ja z braku zaślepek zrobiłem sobie takie sam, oklejone alubutylem i pianką , dogięte tam gdzie trzeba było, żeby ładnie przylegały.
Obrazek

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 05-04-21, 11:38

Najs, nieźle to wygląda :D Aż chyba te swoje oryginalne przerobie poprzez naklejenie nowych materiałów :D Pianke i tak chciałem kupić żeby filc na podłodze na piankę zmienić, bo sie boje że wilgoć będzie łapał :/

Awatar użytkownika
cccp88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 918
Rejestracja: 21-03-10, 22:11

Re: Biała ST182

Postautor: cccp88 » 06-04-21, 10:43

Majster, co to za głośniki upchałeś do puszek w drzwiach?

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 06-04-21, 11:04

Pioneer ts-a2010, takie były jak kupiłem te boczki LS. Puszka jest przycięta żeby się mieścił + lekko dziura na głośnik w drzwiach sklepana młotkiem.

Awatar użytkownika
cccp88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 918
Rejestracja: 21-03-10, 22:11

Re: Biała ST182

Postautor: cccp88 » 06-04-21, 11:07

A to lipa :/ szukam głośników, które wejdą w te puszki bez modyfikowania czegokolwiek ;)

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 09-04-21, 09:44

Coś sobie tam podłubałem ostatnio, wleciało wygłuszenie podłogi. Miałem filc pod ręką to dałem, docelowo chce zmienić na piankę bo się boje że filc wode może ciągnąć. Ale to plan do zrobienia na przestrzeni roku myśle :)
Obrazek
Obrazek

Generalnie Celica czeka aż naprawie mikroprzełączniku w silniczku od szyberdachu, bo się nie zamyka bo jeden z nich nie styka. Jak to zrobię, to chce jeszcze jakoś uszczelnicz szyberdach, pomalować sufit na czarno i składać wnętrze. Brakuje mi też zapięć pasów JDM, no ale może uda się przerobić pasy jakoś tak żeby to zadziałało, bo nie wiem czy dorwę te zapięcia.

Jak się uda to w przyszłym tygodniu idzie też na przespawania pasa przedniego, ten jest nieco krzywy a mam już kupiony prosty :) Miałem to robić sam, ale to pewnie dłubania sporo więc wole oddać komuś :D

No i wpadła też skrzynia E56, ale to plan na zimę :) (+głowica z rev3, zabawa wałkami itp xD)
Obrazek

Sprzęgło chce obić kevlarem 100%, do tego wszystko wyważyć. Myśle też nieco odelżyć zamach, bo wpada ten z ST185, a pewnie jest cięższy od tego w ST182. Nie chce jednak za bardzo szaleć z odelżaniem, żeby dało się tym w miare normalnie jeździć mimo wszystko :D

Awatar użytkownika
Czerstwy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 239
Rejestracja: 04-06-14, 23:01

Re: Biała ST182

Postautor: Czerstwy » 09-04-21, 23:19

Byle do przodu Przemo! Mam nadzieje, ze z tą zostaniesz juz na dłuuuugi czas :-D

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 17-04-21, 18:27

Sie okaże, bo w sumie to chciałbym też ST185 i Cabrio Vgen :D

Obrazek
Celica miała jechać na wymianę pasa przedniego, bo uznałem że samemu nie chce mi się spawać tego. Po drodze do gościa co miał mi to robić padł mi alternator, więc przy okazji ma go oddać do regeneracji i wymienić. Eh... :<

Awatar użytkownika
pgedzba
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26-02-21, 08:15

Re: Biała ST182

Postautor: pgedzba » 31-05-21, 18:05

Celica w końcu wróciła po zmianie pasa przedniego. Szykuje się do malowania, regeneracji hamulców (prowadnice stoją w miejscu xD) oraz do zmiany zawieszenia :D A jak chodzi o updaty, to pojawił się czarny sufit:
Obrazek
Obrazek

Sufit oczywiście elegancko pomalowany najtańszym sprejem z Auchan, polecam :D

Troszkę poprawiłem wygłuszenie tyłu:
Obrazek

Wpadła pompa wspomagania elektro-hydrauliczna z opla:
Obrazek

No i na kiedyśtam, przewiozłem do siebie skrzynię + głowice/dolot/kolektor wydechowy z 3sge rev3:
Obrazek