AT 200 7A-FE by Rzeski

Roczniki 1994-1999
Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 24-06-08, 18:25

Marass pisze:Ja jeżdżę na Akebono i jestem zadowolony...w jeździe miejskiej

dzis mialem okazje je pogrzac troche i jestem zadowolony "nie pala sie :)"

a tymczasem male umcyk bumcyk zawitalo w bagazniku
Wzmak Carpower i Tuba Sony X-plod`a
bardzo ladnie sie ze soba dogaduja i wlasciciel zadowolony
Obrazek
daje bardzo przyjemne efekty dzwiekowe za nim przednie i tylne glosniki OEM-we jeszcze wkrotce do wymiany na cos lepszego mocniejszego tzn. da sie ladnie ustawic parametry wzmaka tak zeby Subik nei zagluszal wszystkiego lacznie z ruchem ulicznym w miescie ale na seryjne glosniki juz dawno przyszedl czas :)

wraz ze zmiana poszlo w dym stare radyjko SONY i wskoczyl na jego miejsce KENWOOD WDC3041 z wydzielonym sterowaniem dla wzmaka (super sprawa nie trzeba za kazdym razem nurkowac w bagazniku i ustawiac wszystkich pokretel na wzmaczniaczu) :)
specjalisci na forum od CA pewnie slyszeli o tym modelu ma bardzo dobra elektronike i dzwiekowo naprawde piesci ucho nawet na seryjnych glosnikach...
Obrazek

dalej zalozylem Short ramie do stozka :)
Obrazek

juz teraz wiem ze tlumik drgan to faktycznie tlumik teraz stozek ryyyyczy i jest fun :) i ooooo to choooodzi jak ja sie nie moge doczekac Zlotu czizas :-D
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
BASSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3168
Rejestracja: 20-04-08, 00:34

Postautor: BASSI » 24-06-08, 20:11

ten kenwod wygrał w kategori najlepsze brzmienie w stosunku do ceny.... gratuluje bardzo dobrego wyboru... sam mialem podobny model i stwierdzam ,ze bije nie jedno na glowe stosunkie szumu do sygnału i jakoscia ogolna dzwieku...
a tak na marginesie.... chyba ci sie przepalila zaroweczka w przelacznikach sekcji nadmuchu...

Awatar użytkownika
Marass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 16-01-07, 14:39

Postautor: Marass » 24-06-08, 23:09

BASSISFUN pisze:chyba ci sie przepalila zaroweczka w przelacznikach sekcji nadmuchu...


Żaróweczka jak żaróweczka...ale ten kurz...siarrra :P
...4doors for more whores ;-p...

Awatar użytkownika
budolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4851
Rejestracja: 08-12-06, 23:31

Postautor: budolf » 24-06-08, 23:18

Rzeski przemontuj na stałe ten wzmachol do pudła a pudło ekspanderami do bagażnika, bo Ci fruwało będzie, wiem coś o tym :-)
bo jak nie to będziesz odkręcał przed torem okablowanie a skrzynka wyląduje w pokoju :-D
st182 gtb

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 25-06-08, 10:17

BASSISFUN pisze:zaroweczka w przelacznikach sekcji nadmuchu...

o zesz ty w m.... ale profi to nazwales :-D nie jest oki na zdjeciu nie wyszlo
Marass pisze:ten kurz...siarrra

hallo hallo auto aktualnie przed wielkim czysczeniem przedzlotowym :) dlugo zbieralem ten kurz zeby go w koncu wyczyscic :)
budolf pisze:bo Ci fruwało będzie, wiem coś o tym
bo jak nie to będziesz odkręcał przed torem okablowanie a skrzynka wyląduje w pokoju

pomyslimy nad tym przeciez ktos musi naglosnic impreze na torze wiem ze bboy zrobi to o stokroc lepiej ale .... poza tym takie manele w bagazniku to lepsze trzymanie tylu na zakretach :-D juz troche smigalem i powiem Wam ze nie lata ten Subik w bagazniku wzmachol tez sie trzyma ale jak radzi Budolf na pewno przed startem zdemontuje :)
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Marass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 16-01-07, 14:39

Postautor: Marass » 25-06-08, 12:19

Marass napisał/a:
ten kurz...siarrra

hallo hallo auto aktualnie przed wielkim czysczeniem przedzlotowym :) dlugo zbieralem ten kurz zeby go w koncu wyczyscic :)


No przecież ja wcale się nie czepiam... :P
...4doors for more whores ;-p...

Awatar użytkownika
Lestat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2980
Rejestracja: 20-07-07, 20:30

Postautor: Lestat » 25-06-08, 12:25

Rzeski pisze:manele w bagazniku to lepsze trzymanie tylu na zakretach

ponoć nie, była o tym dyskusja kiedyś i wynikło z niej, że celica to nie traktor ;)

Awatar użytkownika
BASSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3168
Rejestracja: 20-04-08, 00:34

Postautor: BASSI » 25-06-08, 12:35

efekt bedzie taki, ze jezeli obciazy sie nadmiernie tył to przod pojdzie do góry i spowoduje ze w zakrecie pojedziesz prosto...a poza tym jezeli juz mowa o dociazeniu to najlepiej jedną jednolitą rzeczą na srodku tak zeby zachowac "jakis" balans.

Awatar użytkownika
Szweda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2975
Rejestracja: 16-11-05, 16:39

Postautor: Szweda » 25-06-08, 12:54

efekt bedzie taki, ze jezeli obciazy sie nadmiernie tył to przod pojdzie do góry i spowoduje ze w zakrecie pojedziesz prosto...a poza tym jezeli juz mowa o dociazeniu to najlepiej jedną jednolitą rzeczą na srodku tak zeby zachowac "jakis" balans.
Lub duze i ciezkie na srodku, ale nie przymocowane, by dodac tej nadsterownej niepewnosci w kazdym zakrecie celem zwiekszenia atrakcyjnosci przejazdu.
Jezeli pomoglem, zawsze mozesz mi o tym powiedziec klikajac przycisk "pomogl" pod moim postem.

Awatar użytkownika
BASSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3168
Rejestracja: 20-04-08, 00:34

Postautor: BASSI » 25-06-08, 13:12

szweda to moze byc wtedy bardzo ale to bardzo atrakcyjny przejazd a pod koniec bedziemy wspolnie liczyc wybrzuszenia w błotnikach :-D :-D :-D
jako przedmiot o ktorym mowa proponuje sejf ewentualnie w zastępstwie betoniarke sześćdziesiatke :-D :-D :-D :lol:

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 25-06-08, 13:26

Szweda pisze:Lub duze i ciezkie na srodku, ale nie przymocowane, by dodac tej nadsterownej niepewnosci w kazdym zakrecie celem zwiekszenia atrakcyjnosci przejazdu.

hmm postaram sie doglebnie zglebic ta teorie celem wytrzaskania najlepszych czasow na torze :)
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 25-06-08, 13:41

Wychodzi na to, że najlepiej wsadź do bagażnika pasażera, niech dociąża :)

Awatar użytkownika
BASSI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3168
Rejestracja: 20-04-08, 00:34

Postautor: BASSI » 25-06-08, 14:14

Ariello rozumiem,ze mialeś na mysli teściową :-D :-D :-D :-D

" TAK DLA SPOKOJNOŚCI " -powiedział zięć, wbijając ostatni gwóźdź do trumny teściowej :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 20-08-08, 21:19

To ja mam trzy pytania cd dolotu :)
Ten stożek który wsadziłeś, kupiłeś osobno, czy razem z "rurką" którą go podłączyłeś? To jest coś jak..: http://www.allegro.pl/item422324311_spo ... odele.html ?
Mógłbyś podać link do allegro?

Dwa, nie było żadnych problemów z paleniem się check engine?

Trzy - ten tłumik drgań moge sobię tak od ręki odłączyć (on dalej się z czymś łączy i trzeba w jego miejsce wstawić rure?).
Planuje coś podłubać przy swojej, dlatego wolę się podpytać.. :)

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 21-08-08, 00:05

Ariello pisze:To jest coś jak..:

mam ten filterek troszke ciasno ale sie w puszce miesci....
http://www.allegro.pl/item421448937_fit ... mocja.html
do teho kolanko
http://www.allegro.pl/item414634929_kol ... _nowe.html
male przedluzenie
http://www.allegro.pl/item405711943_pow ... 100mm.html
i dwa razy lacznik

srednica tych elementow to chyba 77,5 czy jakos 76mm jutro zmierze srednice przepustnicy i dam ci znac bo srednice tych elementow dobieralem pod srednice przepustnicy wprawdzie jest ona jeszcze troche mniejsza ale nawinalem na nia tasme zeby dobrze uszczelnilo i zalozylem lacznik wibracyjny.
Ariello pisze:Dwa, nie było żadnych problemów z paleniem się check engine?

nie bylo nie ma i mam nadzieje ze nie bedzie
Ariello pisze:Trzy - ten tłumik drgań moge sobię tak od ręki odłączyć (on dalej się z czymś łączy i trzeba w jego miejsce wstawić rure?).

ja zdjalem i nic zlego sie nie dzieje a dzieki temu stozek jest bardziej slyszalny :)
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 21-08-08, 08:42

ok, to jeszcze dwa pytania bonusowe:
Spalanie wzrosło?
I co ile trzeba wymieniać ten filtr, tak samo jak normalny?
Dzięki Rzeski :)

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 21-08-08, 09:09

Ariello pisze:Spalanie wzrosło?

nie ale jest odczuwalna roznica pomiedzy fabrycznym i tym stozkiem delikatna ale jest moze bardziej subiektywna ale lepiej idzie od dolu na stozku...
spalanie bez zmian....
Ariello pisze:I co ile trzeba wymieniać ten filtr, tak samo jak normalny?

musisz kupic zestaw czyszczaco smarujacy najlepiej K&N okolo 50zl na alledrogo
nie jezdzij z suchym stozkiem tzn(nie popsikanym specjalnym olejkiem do tego, ktory chroni przed najmniejszymi paprochami) te moga Ci uszkodzic silnik suchy stozek nie przefiltruje sam wszystkiego....
wiec kupujesz stozek psikasz olejkiem delikatnie przesadzic tez nie mozna jezdzisz 10 000km pozniej go sciagasz pryskasz preparatem do czyszczenia zostawiasz na 10 min splukujesz ladnie woda (u mnie po 10 000km zeszlo tyle syfu ze szok) i odkladasz zeby ladnie wysechl pryskasz znowu olejkiem i znowu 10 000km....
tak po 50 000km mysle ze moznaby zmienic na nowy ja nastepny stozek bede kupowal FUJITA.... :-D
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Mlody Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1428
Rejestracja: 13-08-08, 22:23

Postautor: Mlody Rzeski » 21-08-08, 09:24

Fujita sa przereklamowane i placisz za firme, ale to nie zmienia faktu ze tez go kupie z czasem :-D heheh

Awatar użytkownika
Rzeski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6524
Rejestracja: 10-07-07, 10:37

Postautor: Rzeski » 21-08-08, 09:29

Mlody Rzeski pisze:Fujita sa przereklamowane i placisz za firme

ta lepsze FUJITA niz Twoja seria Mlody hehe :-D
WROCLOVE BRADA

Awatar użytkownika
Ariel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1822
Rejestracja: 24-04-07, 18:35

Postautor: Ariel » 21-08-08, 09:57

dzięki dzięki dzięki, już przeliczam kaske :)

Btw - na dniach montuje wm sporta, mam nadzieje że się nie obrazisz :D Dobrze że mamy różne kolory bo by się jeszcze komuś pomyliły... :D