Żółta dobrze znana wszystim Celika przechodzi drugą mlodość:

Roczniki 1994-1999
Erald
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04-06-10, 18:46

Żółta dobrze znana wszystim Celika przechodzi drugą mlodość:

Postautor: Erald » 17-10-10, 21:35

Witam klubowiczów i forumowiczów bardzo serdecznie.
Nareszcie zabrałem się za napisanie postu i opisaniu moich pomysłów dotyczących upiększenia i ulepszenia Celicy.

Celika została wypolerowana ( 7 godzin z życia wyjęte ) elektryczna polerką, bo jej kolor odbiegał od tego co powinien prezentować. Celica w wielu miejscach była wypłowiała i wyglądała na połączenie bieli z żółtym. Porobiłem parę zdjęć, ale przy słabym oświetleniu - wiec szału niema.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dodatkowo dzisiaj 3 godziny męczyłem się, aby zdjąć syf z felg ( smoła, zanieczyszczenia, brud i kawałki opon). Nie udało mi się wszystkiego doczyścić ale i tak jest lepiej.
Obrazek

Obrazek

Udało mi się też zamocować rejestracje na blendzie - wyszło gorzej niż na zdjęciach, które widziałem na forum, ale tragedii też nie ma.
Obrazek
Tak apropo może ktoś podrzucić link, gdzie było pokazane jak to powinno być zrobione profesjonalnie, bo nie mogłem znaleźć.

Teraz co chce zrobić w tym samochodzie:
1. na wiosnę samochód przejdzie całkowitą renowacje lakieru - zostanie nałożony nowy żółty kolor na wszystkie elementy


2. Wymienione zostaną następujące elementy
- zderzak ( już mam czeka tylko na pomalowanie)
- błotnik prawy
- drzwi lewe ( na dole jest spore ognisko rdzy z którą już nic nie można zrobić)
+ chce zamontować hookeye na przód

3. nie mam emblematu Toyoty z przodu .. a musi być:)


4. W dziurze po antenie chce zamontować antenę na cb radio ( może ktoś to już robił i chciałby się podzielić informacjami na ten temat) Obrazek


5. Pewnie wmontuje też radio na jeden slot a drugi będzie na Cb radio. Teraz mam kasetowy odtwarzacz i na płyty - chętnie bym go zostawił, ale niestety nie ma antishocka, co przy tym zawieszeniu jest dużym brakiem:)


6. na razie w fazie mniej realnej, ale może kiedyś. Zobaczyłem u kolegi Marka z olsztyna mache i zderzak od gt foura i muszę powiedzieć, że trochę mnie kusi, ale wiadomo many many brak


7. Hamulce z tyłu już wymagają wymiany - czyli zapewne w listopadzie nowe klocki i tarcze zostaną zakupione. Myślę o speedmaxach. Ale czekam na inne komentarze. Oczywiście, będe chciał zaciski pomalować na wiosne ale jeszcze nie wiem ja jaki kolor. Myślę o czerwonym, ale jak by ktoś miał inne pomysł i fotki to chętni zobaczę ( chodzi o to, żeby fajnie komponowały się z białą felą)


8. Niestety bardzo mocno latają mi obroty. Czasami mniej czasami, bardziej czasem w ogóle. Musze po kolei wszystko przeczyścić i doprowadzić to do porządku.


9. Zastanawiam się czy zregenerować ubytki w felgach i odmalować kolor. Nie wiem na ile to jest możliwe. Zna ktoś może jakiś dobry warsztat na terenie warmii i mazur?


10. fotel się samoczynnie zasuwa tzn jak ktoś wsiada to tyłu to fotel "leci" na tą osobę. Wyczytałem gdzieś na forum, że to jakiś tam zaczep się najprawdopodobniej ułamał. Więc w wolnej chwili będę szukał.


11. Zamontować alarm z centrala, domykaniem szyb i może remote startem

12. inne pierdoły mniej znaczące.


Pytanie mam - czy ktoś posiada sprężyny teina i amor bilsteina b4 i b6? Chodzi o plastiki z tyłu czy "skrzeczą" wam na twardym zawiasie? Bo nie wiem czy instalować czy nie, bo od spine dostałem bez plastików.

To chyba na tyle. Może ktoś ma jakieś inne ciekawe pomysły, które warto by było wdrożyć?

Więcej info będę sukcesywnie zamieszczał i postaram się o lepsze fotki.

Pozdrawiam Grzesiek

Awatar użytkownika
Pawciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6803
Rejestracja: 16-08-05, 11:27

Postautor: Pawciu » 17-10-10, 21:51

Erald pisze:4. W dziurze po antenie chce zamontować antenę na cb radio ( może ktoś to już robił i chciałby się podzielić informacjami na ten temat)

niejaki uzytkownik Rambo już to robił

Erald pisze:Pytanie mam - czy ktoś posiada sprężyny teina

hej, mam teiny do st202 na stanie, ale czy tam przypadkiem nie ma już teinów wsadzonych

Erald
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04-06-10, 18:46

Postautor: Erald » 17-10-10, 23:09

Pawciu pisze:
Erald pisze:4. W dziurze po antenie chce zamontować antenę na cb radio ( może ktoś to już robił i chciałby się podzielić informacjami na ten temat)

niejaki uzytkownik Rambo już to robił

Erald pisze:Pytanie mam - czy ktoś posiada sprężyny teina

hej, mam teiny do st202 na stanie, ale czy tam przypadkiem nie ma już teinów wsadzonych

Chyba źle sformułowałem pytanie:) Chodzi o to czy na takim twardym zawieszeniu (tein i bilstein) skrzeczą plastiki z tyłu, bo nie wiem czy je montować z powrotem

Awatar użytkownika
RedSun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 24-04-09, 21:33

Postautor: RedSun » 17-10-10, 23:09

nie powinny skrzypieć

Awatar użytkownika
Comando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1679
Rejestracja: 30-11-09, 15:30

Postautor: Comando » 17-10-10, 23:42

Erald pisze:czy ktoś posiada sprężyny teina i amor bilsteina b4 i b6? Chodzi o plastiki z tyłu czy "skrzeczą" wam na twardym zawiasie? Bo nie wiem czy instalować czy nie, bo od spine dostałem bez plastików.



Mam Tein + B6 ale nie mam żadnych plastików. Najłatwiej wsadzić gąbkę jakąś pod nie i nie będą latać

Erald pisze:po antenie chce zamontować antenę na cb radio ( może ktoś to już robił i chciałby się podzielić informacjami


W moim projekcie zobaczysz jak to wygląda.

Gratuluje zakupu. Gdybym nie wsadził tyle kasy w swoja to kupił bym właśnie twoją Celinę.

Awatar użytkownika
maniaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: 23-04-07, 20:19

Postautor: maniaq » 18-10-10, 08:14

Erald pisze:4. W dziurze po antenie chce zamontować antenę na cb radio ( może ktoś to już robił i chciałby się podzielić informacjami na ten temat)


nic trudnego, rozbierasz wszystko, montujesz uchwyt z oczkiem, przewód do cb mocujesz w miejscach, gdzie był przewód antenowy i puszczasz tunelem środkowym :-D

Awatar użytkownika
aadam_m
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 30-03-07, 15:29

Postautor: aadam_m » 18-10-10, 09:38

a czemu lataja obroty?
czy to zwiazek ze swiezo zamontowanym LPG?
Celica V at180 - sold
Celica IV st162 3ste rev3 - sold :(
Celica VI st205 - sold
Impreza

Awatar użytkownika
Comando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1679
Rejestracja: 30-11-09, 15:30

Postautor: Comando » 18-10-10, 12:41

No nie mówcie że kolega gaz do tego autka zamontował :eek:

Awatar użytkownika
Wicher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 03-11-08, 22:23

Postautor: Wicher » 18-10-10, 13:46

Nowi ludzie, nowe potrzeby...

Erald
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04-06-10, 18:46

Postautor: Erald » 18-10-10, 14:49

Obroty już latały jak go zakupiłem, więc przyczyna nie jest gaz. A jeżdżę non stop po mieście więc taka opcja mi się najbardziej kalkuluje. Wole zapłacić za 16 litrów gazu niż za 15 litrów benzy.
Zrobiłem jak mi było lepiej, więc nie potrzebuje zbędnych komentarzy.

Awatar użytkownika
JaQb_CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 07-09-09, 19:21

Postautor: JaQb_CK » 18-10-10, 15:34

Erald , fajnie że się zajmujesz tym autkiem i że masz takie plany.
Nie chodzi tu o sam fakt że masz gaz tylko o to że w 3SGE. Zobaczysz ile będziesz miał problemów bo te silniki średnio gaz znoszą :wink:
97` Toyota Celica VI 1.8
90` Toyota Celica V GT-Four A

Erald
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04-06-10, 18:46

Postautor: Erald » 18-10-10, 15:39

JaQb_CK pisze:Erald , fajnie że się zajmujesz tym autkiem i że masz takie plany.
Nie chodzi tu o sam fakt że masz gaz tylko o to że w 3SGE. Zobaczysz ile będziesz miał problemów bo te silniki średnio gaz znoszą :wink:


Parę osób już ten gaz tam ma i jeżdżą. Ja sam sprawdzę u siebie. Jak na razie 2tyś zrobione bez problemów. Będę monitorował jak to się spisuje:)

Awatar użytkownika
Wicher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 03-11-08, 22:23

Postautor: Wicher » 18-10-10, 18:10

Z tego co pamiętam, jeżdżąc ostatnim razem, czyli dzień przed sprzedażą, objawy takie nie występowały.
Prawdopodobnie łapie lewe powietrze, więc proponuję sprawdzić cały układ dolotowy, czy jest szczelny, i czy wszystkie przewody podciśnieniowe są "dobrze" podłączone.

Co do :

10. fotel się samoczynnie zasuwa tzn jak ktoś wsiada to tyłu to fotel "leci" na tą osobę. Wyczytałem gdzieś na forum, że to jakiś tam zaczep się najprawdopodobniej ułamał. Więc w wolnej chwili będę szukał.

To jest normalne jak składasz fotel (pasażera), do momentu jak oparcie nie wróci do pionu, fotel będzie się suwał po szynach.

7. Hamulce z tyłu już wymagają wymiany - czyli zapewne w listopadzie nowe klocki i tarcze zostaną zakupione. Myślę o speedmaxach. Ale czekam na inne komentarze

Zostań przy serii (tarcze JC, klocki jakieś made in Japan - Akebono). Jakby to powiedzieć, niewiele Celik w tym kraju przejechało tyle co ten egzemplarz (a nie były to jazdy po bułki), i uwierz mi, taki zestaw z tyłu daje radę.

Pozdrawiam

SEBOL 75
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1311
Rejestracja: 24-07-08, 23:13

Postautor: SEBOL 75 » 18-10-10, 21:04

Muszę to napisać bo nie rozumiem, albo głupi jestem. Po co kupować auto, jesli sie okaże że dużo pali i spiepszę silnik gazem???? :eek:
Naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia....
Jeszcze auto z taka historią.... Szkoda silnika.

Kup se pan panie Erald ST i bedziesz Pan zadowolony(a jak nie to Sti).
VI AT 200 '98 - R.I.P.

Awatar użytkownika
Comando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1679
Rejestracja: 30-11-09, 15:30

Postautor: Comando » 18-10-10, 21:06

To tylko samochód.

Erald
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04-06-10, 18:46

Postautor: Erald » 18-10-10, 23:14

SEBOL 75 pisze:Muszę to napisać bo nie rozumiem, albo głupi jestem. Po co kupować auto, jesli sie okaże że dużo pali i spiepszę silnik gazem???? :eek:
Naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia....
Jeszcze auto z taka historią.... Szkoda silnika.

Kup se pan panie Erald ST i bedziesz Pan zadowolony(a jak nie to Sti).


Tu chodzi też własnie o silnik. Chce 2.0 aby czuć się pewnie na trasie.
Poza tym to już przeszłość - gaz zamontowany, odwrotu nie ma chyba, że coś mi strzeli do łba, ale wątpię.
Mam swoją teorie, która zakłada, że jak się wszystko regularnie wymienia i dba to samochód na gazie funkcjonuje tak samo jak by był na benzynie.
Fakt, że trzeba to w niektórych częściach robić 2 razy częściej tylko potwierdza moją teorie Niektórzy stosujący zalecenia co do wymiany stworzone dla benzy, na gazie, mają kłopoty bo samochód jest bardziej "czuły". Jak sie czegoś nie wymieni na czas to może być klops.

Ale ja jestem pragmatykiem i na własnej skórze sprawdzę kto miał rację. Jak się silnik sypnie to trzeba będzie kupić nowy.

A z kosztami to fakt trochę się przeliczyłem. Paweł mówił, że w trasie spali ok 8-9 a pali mi 11 minimum a miasto to 13 najmniej spalil :P (oczywiście mówimy o benzynie).

Ok założyłem ten temat w celu uzyskania opinii o tym co mogę w samochodzie zrobić a nie słuchać czy komuś się gaz podoba czy nie. Bez urazy dla nikogo.

[ Dodano: 18-10-10, 23:18 ]
Wicher pisze:Z tego co pamiętam, jeżdżąc ostatnim razem, czyli dzień przed sprzedażą, objawy takie nie występowały.
Prawdopodobnie łapie lewe powietrze, więc proponuję sprawdzić cały układ dolotowy, czy jest szczelny, i czy wszystkie przewody podciśnieniowe są "dobrze" podłączone.



Własnie z tymi obrotami to jest dosyć ciekawa sprawa, ponieważ czasem skaczą a czasem nie. Może jak jeździłeś to akurat było ok. Zauważyłem, że na rozgrzanym silniku źle reaguje na zimne powietrze(wtedy największa ma amplitudę obrotów) . Alę dziękuje za podpowiedz - myślę, że przed 1wszym uda mi się to zrobić. Dam znać co to było.

Awatar użytkownika
jones
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1128
Rejestracja: 24-11-09, 21:45

Postautor: jones » 19-10-10, 19:01

super auto do latania po torze dostało LPG
bomba!

SEBOL 75
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1311
Rejestracja: 24-07-08, 23:13

Postautor: SEBOL 75 » 19-10-10, 20:50

Erald pisze:Mam swoją teorie, która zakłada, że jak się wszystko regularnie wymienia i dba to samochód na gazie funkcjonuje tak samo jak by był na benzynie.


Teorie można mieć, a praktyka pokazuje co inego. Obyś tylko nie szukał nowego silnika za niedługo. Powodzenia w użytkowaniu!
VI AT 200 '98 - R.I.P.

Awatar użytkownika
jones
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1128
Rejestracja: 24-11-09, 21:45

Postautor: jones » 19-10-10, 21:08

Praktyka jest taka, że nawet przy wymianie wszystkiego na czas, regulacjach zaworów, instalacji, filtrach, świecach, tankowaniu tylko na dabrych stacjach LPG NIGDY nie będzie pracowało jak PB i zawsze odbije się czkawką na motorze. Mam LPG a Avensyfie i zrobiłem na nim 20k. To typowy dupowóz, auto nie wzbudzające żadnych emocji, z prostym, niewysilonym motorem i dobrą sekwencyjną instalacją. Ja czuję zajeb*** różnice w pracy auta na niekorzyść LPG. Nie wiem jak można kupić auto zrobione pod szybką jazdę w zakrętach, z zadbanym motorem, super zawiasem i wrzucić tam LPG. To czysty kretynizm.

Awatar użytkownika
roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 05-03-07, 15:51

Postautor: roman » 19-10-10, 21:11

:jawdrop:
w tym dziale forum brakowało właśnie projektu z lpg... teraz to już jest pełen komplet :roll: